RASKID!!!

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Sep 2016, 14:35

22.10.2016. u 13:00

Strossmayerov trg, Zagreb.


Pokret za sekularnu Hrvatsku • Udruga Protagora • Udruga LiberOs • Inicijativa Nisam Vjernik • Ateisti i agnostici Hrvatske organiziraju prosvjedni skup naziva "Raskid! 4", a protiv 4 ugovora RH sa Svetom Stolicom.

Ako si za:
• poštivanje Ustava RH
• potpunu slobodu uvjerenja i vjeroispovijesti svih građana RH te njihovo slobodno javno očitovanje
• Ustavom propisanu odvojenost vjerskih zajednica od države i njezinih institucija
• jednakost svih građana RH pred zakonom

Ako si protiv:
• financiranja Crkve novcem svih građana
• plaćanja privilegija svećenstva s preko milijardu kuna godišnje
• nastavnog programa u kojem se djecu uči kako su za Oświęcim (Auschwitz) krivi ateisti
• diskriminacije građana na temelju svjetonazora

Dođi i zajedno s nama reci:
DOSTA JE BILO! HOĆEMO RASKID!

Sve informacije vezane za ovaj događaj, uključujući i dodatne linkove na ostali sadržaj te linkove na stranice za donaciju možete saznati u ovom glavnom postu. Kasnije ćemo dodavati sadržaj ovdje.

Kontakti za pitanja, pomoć, organizirani prijevoz
Email: sekularna@gmail.com
KC - KŽ Županija
Marita Šupe supe.marita@outlook.com
Split
Luka Baricic
Zagreb
Jadranka Barisic


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Sep 2016, 14:38

ma džabe sam krečio, znam... :(

neće nadoć 200-300 ljudi :gaah:

Željka Markić da prdne skupilo bi ih se 2000 isti tren...

da je bar unda tu da nas utješi s dve, tri pametne... :moli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

26 Sep 2016, 14:48

dolazim.

jer bolje je upaliti makar i najsitniju žigicu od sjedanja doma i proklinjanja mraka.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

26 Sep 2016, 14:59

Upravo gledam po stranicama navedenih udruga i ne vidim da nešto piše, pa ne znam jel ovo točna informacija ..
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Sep 2016, 15:20

'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Sep 2016, 19:31

Vrijeme kada zakazuju ovakve skupove kao da je predviđeno za one koji ništa ne rade. :(

Nego, može li se igdje naći tekst tih Vatikanskih ugovora? Svojevremeno sam ih tražila po netu, ali bezuspješno. Sve druge međunarodne ugovore možeš naći, ali ovo ne.
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

26 Sep 2016, 21:53

meni je kod tih ugovora i dan danas ostala jedna nepoznanica.

hrvatska je suverena država. kojoj je međudržavnim ugovorom nametnuto (to što joj je nametnuto).
a definicija suverene države bi bila da joj se ne može ništa nametnuti. :zubo:

koji smo kurac? :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Sep 2016, 22:36

MmeTipfeler » wrote:Vrijeme kada zakazuju ovakve skupove kao da je predviđeno za one koji ništa ne rade. :(

Nego, može li se igdje naći tekst tih Vatikanskih ugovora? Svojevremeno sam ih tražila po netu, ali bezuspješno. Sve druge međunarodne ugovore možeš naći, ali ovo ne.
UGOVOR IZMEĐU SVETE STOLICE I REPUBLIKE HRVATSKE O SURADNJI NA PODRUČJU
ODGOJA I KULTURE


UGOVOR IZMEĐU SVETE STOLICE I REPUBLIKE HRVATSKE O PRAVNIM PITANJIMA

UGOVOR IZMEĐU SVETE STOLICE I REPUBLIKE HRVATSKE O GOSPODARSKIM PITANJIMA

fali mi 4. :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Sep 2016, 02:53

Jaro, nisam državljanin RH i unaprijed se izvinjavam za svoj komentar jer može biti protumačen kao petljanje u unutrašnje stvari RH (zato što to i jeste :zubo:)

ali

svaki ugovor ima potpisnike koji svoju obavezanost i potvrđuju svojim potpisima.
Želim reći da nemaš (ti, Euklide) šta raskidat' ugovor koji nikad nisi ni sa kim ni sklopio ni potpisao.
Tebe taj ugovor ne obavezuje (osim ako se na neki duboko spiritualni ili neki drugi način osjećaš obavezanim, obavezavši se spiritualno ili kako god :rofl: ) ni na šta isto kao ni mene. U suprotnom, neko bi, isto tako, mogao dići kredit u banci, potpisati se svojim prezimenom i imenom, a ja (ili ti) da ga otplaćujem...a nisam, službeno/zvanično, žirant.
Ista stvar je, na primjer, i sa dejtonskim mirovnim sporazumom kao i sa svakim drugim dokumentom koji jeste potpisan. A nepotpisani se ni ne pikaju... :zubo:

Ovo moje je naređenje - izvršenje...šta ću, mor'o sam! :rofl:

:top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

27 Sep 2016, 13:23

Hvala, ekipa! :top: To mi je za lektiru. :D

Počela sam sinoć čitati pa sve nešto mislim: još nam je i dobro kakva su sve sranja moguća na osnovi ovih ugovora.

Posebno me razveselilo pozivanje na pravnu osobnost u skladu s kanonskim pravom. Naime, dio o pravnim osobama (De personis juridicis) u CIC-u počinje ovako: Catholica Ecclesia et Apostolica Sedes, moralis personae rationem habent ex ipsa ordinatione divina. To jest, Katolička crkva i Apostolska stolica imaju svojstvo moralne osobe po samoj Božjoj odredbi. A onda, pošto su utvrdili tko je u cijeloj priči bog i batina, počinju s fizičkim i pravnim osobama.

A što se tiče raskidanja Vartikanskih ugovora, nije to tako jednostavno. To su formalno-pravno međunarodni ugovori, ugovori između dviju država - Vatikana i RH. Što su sročeni kao da su ih pisala dva zagorska kumeka, što na kraju nema pravne nadležnosti za slučaj spora, nego se sve svodi na "ma, dogovorit ćemo se!", nažalost ništa ne mijenja u pogledu njihove pravne valjanosti. Pretpostavljam da je papinski nuncij ovlašten potpisivati takve sporazume (stalno se govori o ugovorima, a na talijanskome su accordi), a valjda je Tuđman i rahmetli Radića na brzinu ovlastio za tu svrhu.

Uglavnom, i zaključenje tih sporazuma, kao i njihov raskid, pripada u međunarodno pravo. Bojim se da tu nikakvi prosvjedi neće pomoći. :(
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

27 Sep 2016, 16:20

Amen.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Sep 2016, 18:30

MmeTipfeler » wrote:Hvala, ekipa! :top: To mi je za lektiru. :D

Počela sam sinoć čitati pa sve nešto mislim: još nam je i dobro kakva su sve sranja moguća na osnovi ovih ugovora.

Posebno me razveselilo pozivanje na pravnu osobnost u skladu s kanonskim pravom. Naime, dio o pravnim osobama (De personis juridicis) u CIC-u počinje ovako: Catholica Ecclesia et Apostolica Sedes, moralis personae rationem habent ex ipsa ordinatione divina. To jest, Katolička crkva i Apostolska stolica imaju svojstvo moralne osobe po samoj Božjoj odredbi. A onda, pošto su utvrdili tko je u cijeloj priči bog i batina, počinju s fizičkim i pravnim osobama.
Razumljivo 100%.
Koji bi drugi vjerski, viši, autoritet postojao? To je i krajnji domet. :zubo:
MmeTipfeler » wrote:A što se tiče raskidanja Vartikanskih ugovora, nije to tako jednostavno. To su formalno-pravno međunarodni ugovori, ugovori između dviju država - Vatikana i RH. Što su sročeni kao da su ih pisala dva zagorska kumeka, što na kraju nema pravne nadležnosti za slučaj spora, nego se sve svodi na "ma, dogovorit ćemo se!", nažalost ništa ne mijenja u pogledu njihove pravne valjanosti. Pretpostavljam da je papinski nuncij ovlašten potpisivati takve sporazume (stalno se govori o ugovorima, a na talijanskome su accordi), a valjda je Tuđman i rahmetli Radića na brzinu ovlastio za tu svrhu.

Uglavnom, i zaključenje tih sporazuma, kao i njihov raskid, pripada u međunarodno pravo. Bojim se da tu nikakvi prosvjedi neće pomoći. :(
Izvin'te, a o kojem međunarodu je riječ? Mis'im, ako odnos RH i SS nije stvar RH i SS...ono, ko je taj međunarod da se petlja u sretan brak novopečenih mladenaca?! :zubo:

P.S.
Apropo prava, pravo, to je ljudski eksluzivitet. Pravo je ljudsko, kao takvo - isključivo; ništa pseće, ništa tigrovsko, ništa životinjsko, ništa biljno, ništa pušačko, ništa građansko, ništa spolno, ništa muško, ništa pedersko, ništa lezbejsko, ništa homoseksualno, ništa heteroseksualno, ništa porodično, ništa plemensko, ništa vjersko, ništa nacionalno, ništa Rimsko, Anglosaksonsko, međunarodno...sve same trice i bakrači!
Nosilac ljudskog prava je ljudsko biće, najsavršenije živo biće, čovjek, predstavnik čovječanstva, s prezimenom i imenom, a ne tamo neko niže biće (nad kojim postoji ono više, jel', a na koje se to niže biće non-stop i poziva, jer samo sebe ne smatra dostojnim da se pozove na sama sebe, manje nego homosapijens, ukratko, biće s kompleksom niže vrijednosti :zubo: ) koje to, ni defakto ni dejure, nije. Čovjek, svojevoljno, polaže pravo na ono..hm...na šta ga polaže, tj. raspolaže pravom. :mirko:
Otud pravo na ovo, na ono...jbt. postoji čak i pravo na krivicu - Krivično pravo. :rofl:
A iz prava proizilazi ustav, najviši pravni akt, iz ustava zakon, iz zakona subzakonska akta - propisi & pravila itd. Et'...:D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Nenia Salonitana
Posts: 4103
Joined: 08 Jun 2014, 15:54

27 Sep 2016, 21:35

prosvjedi neće pomoći raskinuti ugovore, ali mogli bi pomoći da se nešto pokrene.
okupljanje što većeg broja ljudi povodom ovakvih i sličnih prilika mogli bi signalizirati preposebnim-da-bi-izašli-na izbore da je voda došla do grla.

napisala sam već na jednoj temi da markićka, batarelo i ekipa skupljaju dokumente da proglase nakupinu stanica amorfnog oblika čovjekom.* a ubiti čovjeka zakonski jest ubojstvo. i eto nama potpune zabrane pobačaja. nemojte se zavaravati da psihopatska govna poput takvih prežu pred ičim. njima je cilj potpuna zabrana pobačaja, a okolnosti su se stvorile. ona kobila na pantovčaku, andreja i stabilna većina u saboru.


*iz čistog mazohizma imam poriv pročitati te bljuvotine. znanstvene bljuvotine, da stvar bude bolja.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

27 Sep 2016, 21:51

Davno sam ja rekao da treba nabavit a bombu i tada upitat aktere: tko je toliko hrabar da inzistira na provedbi ugovora? :zubo:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

27 Sep 2016, 21:54

Nenia Salonitana » wrote:prosvjedi neće pomoći raskinuti ugovore, ali mogli bi pomoći da se nešto pokrene.
okupljanje što većeg broja ljudi povodom ovakvih i sličnih prilika mogli bi signalizirati preposebnim-da-bi-izašli-na izbore da je voda došla do grla.

napisala sam već na jednoj temi da markićka, batarelo i ekipa skupljaju dokumente da proglase nakupinu stanica amorfnog oblika čovjekom.* a ubiti čovjeka zakonski jest ubojstvo. i eto nama potpune zabrane pobačaja. nemojte se zavaravati da psihopatska govna poput takvih prežu pred ičim. njima je cilj potpuna zabrana pobačaja, a okolnosti su se stvorile. ona kobila na pantovčaku, andreja i stabilna većina u saboru.


*iz čistog mazohizma imam poriv pročitati te bljuvotine. znanstvene bljuvotine, da stvar bude bolja.
A šta će im čovjek reć' na to? :zubo:
Čovjek zadržava pravo na samodefinisanje, što ga i čini čovjekom, jel'! :mudri:
A Markićka, ukiliko i jeste svjesna sebe, može (i mora) govoriti isključivo u njeno ime - u moje jok, u moje ja govorim. :rofl:

:top:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Miljenko
Posts: 238
Joined: 08 Sep 2016, 23:24
Location: Berlin

28 Sep 2016, 02:50

Agnostici i ateisti nikad dobra nisu donijeli svijetu. To je jedan neproduktivan zivotni stav. Sjetite se samo Camusa, koji je filozofiju apsurda doveo do religije: skok u vjeru ( filozofsko samoubojstvo), samoubojstvo (evaporirajuca egzistencija [nije nuzno povezano s agregatnim stanjima op.a]) i potpuno prihvacanje apsurda kroz revolt, strast i slobodu. I kud ga je to dovelo: do apsurdne smrti u prometnoj, sto ce rec covjek je sam svoj ko-kreator; onako kako mislis onako ces i zivjeti, onako kako zivis tako ces i zavrsiti. Stoga, mene kad pitaju sto si, ja im kazem da sam pragmaticni nihilist, egzistencijalni paganin -kad barim katolkinje.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Sep 2016, 12:57

Miljenko » wrote:Agnostici i ateisti nikad dobra nisu donijeli svijetu. To je jedan neproduktivan zivotni stav.
Da, Loyola je bio daleko produktivniji. Čak se čini da je i premašivao normu. Udarnički, nema što! :cerek:
I kud ga je to dovelo: do apsurdne smrti u prometnoj, sto ce rec covjek je sam svoj ko-kreator; onako kako mislis onako ces i zivjeti, onako kako zivis tako ces i zavrsiti.
Da, navodno se L'état de siège zapravo trebao zvati L'accident de voiture. Bit će da je Gallimard nešto sjebao. :D
Stoga, mene kad pitaju sto si, ja im kazem da sam pragmaticni nihilist, egzistencijalni paganin - kad barim katolkinje.
I? Kako ide? :kava:
User avatar
dexter
Posts: 1335
Joined: 22 Apr 2014, 22:03

28 Sep 2016, 15:34

Miljenko » wrote:Agnostici i ateisti nikad dobra nisu donijeli svijetu. To je jedan neproduktivan zivotni stav.
mozes li navesti jednu vjersku skupinu koja je donijela nesto dobro?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Sep 2016, 16:43

Ovaj ko-kreator...jel' on čovjeka čini ko-kreaturom? Mis'im, čovjek više nije ni čisto stvor nego je spao na to da bude ko-stvor? :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Miljenko
Posts: 238
Joined: 08 Sep 2016, 23:24
Location: Berlin

29 Sep 2016, 00:17

i? Kako ide? :kava:
Super, bas si seksi. Moze l kava?
Last edited by Miljenko on 29 Sep 2016, 00:29, edited 1 time in total.
Miljenko
Posts: 238
Joined: 08 Sep 2016, 23:24
Location: Berlin

29 Sep 2016, 00:20

dexter » wrote:
mozes li navesti jednu vjersku skupinu koja je donijela nesto dobro?
Rastafarijanci.
Miljenko
Posts: 238
Joined: 08 Sep 2016, 23:24
Location: Berlin

29 Sep 2016, 00:25

Šabović Adis » wrote:Ovaj ko-kreator...jel' on čovjeka čini ko-kreaturom? Mis'im, čovjek više nije ni čisto stvor nego je spao na to da bude ko-stvor? :zubo:
Ko-kreacija. Ucestvujes aktivno u stvaranju zivota, ne cekas pasivno da ti se zivot desi. Internalni versus eksternali lokus kontrole i motivacije. U sustini, moto: mogu sve sto hocu, zato jer hocu.

Zapitas se dobri moj Adise, sto ja to hocu, i onda to ostvaris, jer to mozes. Svako ima tu moc, samo ga strah ogranicava. Nabijes straj na kuki, i zivis kako hoces.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

29 Sep 2016, 05:54

Miljenko » wrote:Ko-kreacija.
Jel' modna? :rofl:

Izvinjavam se, mor'o sam. :top:
Miljenko » wrote:Ucestvujes aktivno u stvaranju zivota, ne cekas pasivno da ti se zivot desi. Internalni versus eksternali lokus kontrole i motivacije. U sustini, moto: mogu sve sto hocu, zato jer hocu.

Zapitas se dobri moj Adise, sto ja to hocu, i onda to ostvaris, jer to mozes. Svako ima tu moc, samo ga strah ogranicava. Nabijes straj na kuki, i zivis kako hoces.
A kako se to razlikuje od ovoga što i inače radim - radim ono što hoću zato što hoću tj. namjerno, jer da neću ne bih ga ni mogao raditi [(iliti, bez volje & namjere nema ni djela, učinka, rezultata)...misliš da sam nenamjerno ovo napisao? :zubo: )]? :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Miljenko
Posts: 238
Joined: 08 Sep 2016, 23:24
Location: Berlin

29 Sep 2016, 13:08

Šabović Adis » wrote:Jel' modna? :rofl:

Izvinjavam se, mor'o sam. :top:


A kako se to razlikuje od ovoga što i inače radim - radim ono što hoću zato što hoću tj. namjerno, jer da neću ne bih ga ni mogao raditi [(iliti, bez volje & namjere nema ni djela, učinka, rezultata)...misliš da sam nenamjerno ovo napisao? :zubo: )]? :D
A, ti si filozof. :D
Post Reply