Ajmo, izdajnici!

Koljite se i gložite!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Feb 2016, 14:58

Ma jes rvatsku ste obranili vi po političkim hadezet domjencima a ne mi što smo '91. nosali glave u torbi, i sa'ćete nas opet još jednom svojom ekonomskom politikom spašavat!

Ma Judo, viđe li ti koji smo to mi luzeri?
Last edited by haram on 03 Feb 2016, 15:02, edited 1 time in total.


what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Feb 2016, 15:02

haram » wrote:Ma jes rvatsku ste obranili vi po političkim domjencima a ne mi što smo '91. nosali glave u torbi, i sa'ćete nas opet svojom ekonomskom politikom spašavat!

Ma Judo, viđe li ti koji smo to mi luzeri?
moram primjetit da je rat zavrsio '95. a reintegracijom najkasnije '98. pa ne vidim gdje bi trebalo gradit diplomaciju, politicku i gospodarsku, ako ne na domjencima. mislim, ja te podrzavam ako pozelis tamo upsast s puskom u ruci i trazit da se svi izjasne di su bili devesprve, bilo bi zabavno gledati marince kako vjezbaju gadjanje :D

a kad se pustis blebetanja onda cu ti napisat da je najveca tragedija ove zemlje da smo ovako podijeljeni, potpuno besmisleno jer je jedna marginalna sacica otkrila da moze fino zivjet kenjajuci o antifasizmu. milijun i kusur biraca to prihvatilo i umjesto motike sad se primili lova na nepostojece ustase. tebi to ispravan put?
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Feb 2016, 15:19

7nationarmy » wrote: moram primjetit da je rat zavrsio '95. a reintegracijom najkasnije '98. pa ne vidim gdje bi trebalo gradit diplomaciju, politicku i gospodarsku, ako ne na domjencima. mislim, ja te podrzavam ako pozelis tamo upsast s puskom u ruci i trazit da se svi izjasne di su bili devesprve, bilo bi zabavno gledati marince kako vjezbaju gadjanje :D

a kad se pustis blebetanja onda cu ti napisat da je najveca tragedija ove zemlje da smo ovako podijeljeni, potpuno besmisleno jer je jedna marginalna sacica otkrila da moze fino zivjet kenjajuci o antifasizmu. milijun i kusur biraca to prihvatilo i umjesto motike sad se primili lova na nepostojece ustase. tebi to ispravan put?
Ajde još jednom; milijun i kusur birača se primilo lova na nepostojeće ustaše al inače žive ko bubreg u loju? Istina; stvarno jedna marginalna šacica još uvijek kenja o politici jer fino živi od toga, i sad kad je smuljala izbore pala joj je sjekira u med, a ti se pusti ustaša za koje me i onako zabole kurac i svoga ćaće koji je tebi firmu '91. zakonski steko pa odgovori što je točno ova npr. privatizacija Plive donijela korisno narodu za kojeg ti nije problem potrošit čitav prosječni osobni dohodak u Didovom Snu da se jednokratno naločeš i naždereš od truda i muke nesretnika koji su prisiljeni robovat ti?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Feb 2016, 15:25

haram » wrote: Ajde još jednom; milijun i kusur birača se primilo lova na nepostojeće ustaše al inače žive ko bubreg u loju? Istina; stvarno jedna marginalna šacica još uvijek kenja o politici jer fino živi od toga, i sad kad je smuljala izbore pala joj je sjekira u med, a ti se pusti ustaša za koje me i onako zabole kurac i svoga ćaće koji je tebi firmu '91. zakonski steko pa odgovori što je točno ova npr. privatizacija Plive donijela korisno narodu za kojeg ti nije problem potrošit čitav prosječni osobni dohodak u Didovom Snu da se jednokratno naločeš i naždereš od truda i muke nesretnika koji su prisiljeni robovat ti?
ajde jos jednom, zar je sramota imati? tako su nas uvjeravali u komunizmu da su svi jednaki pa meni svejedno danas nitko ne moze objasniti odakle milijuni i gomile nekretnina budi loncaru koji je bio drzavni duznosnik na fiksnoj placi. zasto bi bio problem nekome tko zaradi otici jest van kuce? onaj koji je prvi ugledao ustasku guju u njedrima zivi u nacionaliziranom stanu u palmoticevoj, otetom zidovima koji su ubijeni u ausvicu. kako ti nije bedasto mantrat pizdarije iz usta tog i takvih degenerika?
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Feb 2016, 16:06

7nationarmy » wrote: ajde jos jednom, zar je sramota imati? tako su nas uvjeravali u komunizmu da su svi jednaki pa meni svejedno danas nitko ne moze objasniti odakle milijuni i gomile nekretnina budi loncaru koji je bio drzavni duznosnik na fiksnoj placi. zasto bi bio problem nekome tko zaradi otici jest van kuce? onaj koji je prvi ugledao ustasku guju u njedrima zivi u nacionaliziranom stanu u palmoticevoj, otetom zidovima koji su ubijeni u ausvicu. kako ti nije bedasto mantrat pizdarije iz usta tog i takvih degenerika?
Mene niko nikad nije trebao uvjeravat da je sramota imati na račun tuđe neimaštine. A ti se pusti tih polustoljetnih bajki o otetom židovskom bogatstvu (iako znamo tko je i kada najviše židovima oteo) nego priznaj čiji plodovi rada i od koga se sada otimaju.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

03 Feb 2016, 16:14

7nationarmy » wrote:
a kad se pustis blebetanja onda cu ti napisat da je najveca tragedija ove zemlje da smo ovako podijeljeni, potpuno besmisleno jer je jedna marginalna sacica otkrila da moze fino zivjet kenjajuci o antifasizmu. milijun i kusur biraca to prihvatilo i umjesto motike sad se primili lova na nepostojece ustase. tebi to ispravan put?
Isto je i s druge strane. Samo što ovi kenjaju o fašizmu (manje ili više zamotano), domoljubnom metru i veličini (dubini? istinitosti? predanosti?) križa u dnevnoj sobi. Milijun i kusur birača je to također prihvatilo i smatra da ima pravo prvenstva u mužnji države.
Dakle, kako već rekoh, dva su tabora, dijametralno suprotnih stavova koji svakodnevno jedni drugima mjere tko je u protivničkim redovima veće govno. Doduše, retorika se danas promijenila pa se traže izdajnici. Činjenica je da je tzv. desna (ali ih ne mogu nazvati konzervativcima jer to preotmjeno zvuči :zubo: ) opcija isproducirala puno više govnjivih likova i lopova. Ipak su bili na kopanji duplo duže od tzv. lijevih.
To što mi imamo je klijentelizam na obje strane. Oni predstavljaju sami sebe. Mene sigurno ne.
Obje su opcije bez političkog identiteta, odnosno, ako ga imaju onda je u debeloj krizi. Kod nas vlada (kao i na mnogim drugim mjestima u svijetu) bankarsko-financijski kapitalizam dok je naša politička okolina strukturirana od istrošenih predložaka partizani/ustaše, komunisti/domoljubi, a lijevi i desni nisu u stanju (ili ne znaju) odrediti se prema neoliberalnoj monetarističkoj dominaciji i globalizaciji. Odrediti se ne znaju, a kamoli suprotstaviti. Jedini koji je imao muda bio je Milanović u slučaju CHF kredita.
Isprepletanje klijentelističkih veza između ljevice i desnice onemogućuje društvenu promjenu jer su ljevica i desnica alergične na ideje i na intelektualne rasprave. Jer je poznato da ideje dijele pa se za izborne svrhe okupljaju na površnim temama jer je tako najlakše mobilizirati članstvo (i neke glasače).
Ljudi sve više shvaćaju da izbori omogućuju samo režiranu smjenu vladajućih lijevih i desnih stranaka, a ne istinsku promjenu. I dokle god se političke elite budu nježno grlile s tržišnom neoliberalnom demokracijom koja kao model koji isključuje i negativno stigmatizira svaki pokušaj političke alternative izvan postojećeg tržišnog okvira neće biti bitnih promjena.
Zato ne vjerujem u to što pišeš. Zato jer ne vidim u izabranim ljudima ništa što bi me navelo da pomislim kako su u stanju makar razumjeti o čemu se radi, a kamoli kako da učine neki pomak.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Feb 2016, 19:15

ne moras vjerovati, premda ne kuzim jer sam vrlo jasan oko sustava koji ljudi kontroliraju direktno svake 4 godine. ocekujes promjene bez aktivnosti, nece se ekipa sama od sebe trgnut. pogledaj harama, maloprije je bio spreman nazvati me fasistom, sad pise da se pustim spike o zidovskom bogatstvu kad mu kazem da njegov dojucerasnji idol zivi u stanu ljudi koji su zavrsili u ausvicu. to su te sklopke u glavama gdje je ljudima lakse nabacivati se terminima i etiketama nego priznati da su zajebali i krenuti ispocetka. tako je i u strankama.
AJ EM BAK!
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

03 Feb 2016, 19:33

Ljudi žive u iluziji da nešto kontroliraju. Većina nema politički identitet i karakterizira ih prevrtljivost i nedosljednost. Takozvano izborno tijelo (glasači) alternativno glasaju na izborima za ljevicu i desnicu kao što prebacuju televizijske programe. Politički se identitet razvija s vremenom i povijesnim kontekstom, a stranke su najodgovornije za onemogućivanje stvaranja i sazrijevanja političke kulture (lijeve i desne). Ideološka podjela na desno i lijevo potpuno je povijesno istrošena pa se raju loži, kako rekoh, partizanima i ustašama i sličnim pizdarijama.
Kad smo čuli o hrvatskim geopolitičkim smjernicama, o uzrocima unutarnje i vanjske financijske krize, o razornim posljedicama rata koji vode financijska tržišta protiv suverenih država, o daljoj europskoj konstrukciji, o energetskoj strategiji i samostalnosti? To bi ljude trebalo zanimati i na temelju odgovora na takva pitanja bi trebali donositi odluke o ispravnom ili manje ispravnom kandidatu na izborima, a ne po tome čiji je djed bio ustaša ili partizan.
No, takva pitanja su i odraz određene političke kulture koju mi ne gradimo ni u obiteljskoj sredini, odgojno-obrazovnom sustavu niti igdje drugdje...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Feb 2016, 20:09

sve tocno, sve istinito ali ne postoji bolji sustav. kako mudar covjek (ja) uvijek veli, evolucija daje rezultate, revolucija nikad. dakle treba vremena koje smo mogli od '45. na ovamo kvalitetnije utrosit umjesto da smo pjevali ljubicici bijeloj svaki put kad se posro po nekoj nazovi glumici.
AJ EM BAK!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

03 Feb 2016, 23:56

haram » wrote:Ma jes rvatsku ste obranili vi po političkim hadezet domjencima a ne mi što smo '91. nosali glave u torbi, i sa'ćete nas opet još jednom svojom ekonomskom politikom spašavat!

Ma Judo, viđe li ti koji smo to mi luzeri?
Hahaha, dok je SSedmice, daleko smo mi od luzera...

Kaj još nisi skužil da je frajer patološki lažljivac? Tata mu je vjerojatno neki kokošar u hadezeu pa se mali nafuro na velike spike.
Jeo je on u mom kurcu, a ne u Didinom snu. Kad bi pogledao njegove odabrane postove, bilo bi ti sve jasno. Spomeni Zimbabve - bio je tamo. Pušću Bistru - bio je tamo. Prošo cijeli svijet, šatro nešto radi, druži se s nekim svojim dečkima pa tak iz pizdarije se zalete utorkom na Jadran...

Patološki lažljivac. Ja sam pizdio na njega dok nisam skužio koji je to tragični patuljak.

Čuo je za neke dečke kaj su bili face 91, pa si je izgradio alter-ego nekakvog faktora kaj se druži s diplomatima... :zvrko:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

04 Feb 2016, 07:36

ni zimbabve ni pusca bistra, odem ja i srijedom na jadran, ne budi ljubomoran. kaj, nepojmljivo je u glavici crvenog majmuna da netko zivi i radi bez da mu je itko u obitelji clan ijedne stranke? ako ti je lakse vjerovat da lazem, a ti vjeruj, meni je drago da si nasao bilo kakav nacin da se naspavas a da nije neki kiselis.

decki, tko je '91. nosio glavu u torbi danas sigurno ne drka na zorana ercega (sa stakom ili bez ovisno o zelji da se proda pod invalida rata). meni ne treba busanje u prsa ko nekima, to rade nezdovoljni pizdeki koji posljednji na ovoj planeti spominju antifasizam kao postojeci pokret ;)
AJ EM BAK!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

04 Feb 2016, 11:08

Ma šta ti radiš, drkažijo kaj non-stop visi na internetu?

Pacijent, a ni ja nisam bolji kad se natežem s takvim klošarima kaj žive u svom virtualnom svijetu.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

04 Feb 2016, 12:03

dobar si, nekad si mi prigovarao da sam na forumu u radno vrijeme, sad da sam stalno na forumu. neodlucan i zbunjen, pravi kineski novogodisnji crveni majmun :D

zapravo sam ti mislio napisat da mi postedis oca sumanutih budalastina ali tata se ionak cereka apologetima i slicnim jugopljugerima, tak ti je to kad provedes vrijeme u jugo zatvoru kad odbijes lokalnom udbasu prodat maslinik ispod cijene, odma si kontrarevolucionaran element.
AJ EM BAK!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Feb 2016, 11:31

Daj, oladi s bajkama, nemaš srama ko ni konj.

Ćaća ošo u ćuzu zato kaj nije štel prodat maslinik ispod cijene? Takve nebuloze možeš prodavat balavim dijasporcima kaj misle da je Juga bila S. Koreja.
Fuj.
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

05 Feb 2016, 15:50

judolino » wrote:Daj, oladi s bajkama, nemaš srama ko ni konj.

Ćaća ošo u ćuzu zato kaj nije štel prodat maslinik ispod cijene? Takve nebuloze možeš prodavat balavim dijasporcima kaj misle da je Juga bila S. Koreja.
Fuj.
to je bio drugi posjet cuzi. prvi je bio kad su mu nasli knjige na engleskom, dva mjeseca u splitu sjedio u cuzi kao student jer drugobi nisu znali engleski pa su business management valjda zamijenili s necim drugim. koga briga kaj ti vjerujes, ako nisi imao dodira s onim sustavom blago tebi. nikad mi ni jedan clan obitelji nije bio ni u tadasnjoj partiji ni kasnije u nekoj stranci.
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Feb 2016, 16:07

7nationarmy » wrote:decki, tko je '91. nosio glavu u torbi danas sigurno ne drka na zorana ercega (sa stakom ili bez ovisno o zelji da se proda pod invalida rata). meni ne treba busanje u prsa ko nekima, to rade nezdovoljni pizdeki koji posljednji na ovoj planeti spominju antifasizam kao postojeci pokret ;)
Nemam pojma ko je Zoran Erceg nit me zanima politička drkačina, ali iz psihološkog aspekta ZNA SE da likovi, koji svoju socijalnu osjetljivost iskazuju busanjem da posjećuju krčme dok su drugi kraj njih opljačkani i kruha gladni, nikad nisu niti ne bi nosali glavu u torbi za tuđe dobro, bilo to '41., '71., '91., ili 2091., koliko god mahali trobojnicama u svojim alkoholnim delirijumima, i da su kao takvi zadnji na svijetu koji trebaju prozivati ikoga zbog moralnih pitanja ili društvenog parazitizma.
I biti nezadovoljan postojećim stanjem u ovoj zemlji pa i šire, nije više čak niti socijalna kategorija, već moralna na prvom mjestu. A doslovno prave hodajuće pizdurine su oni koji težnju da što više strpaju use, nase, i podase - iliti "da imaju", za to svoje konzumerističko orgijanje nalaze opravdanja u sofističkim mantrama i hipokritskim političkim dogmama kako su oni drugi manje sretni, spretni, bezobrazni ili pohlepni zapravo niža bića.

Mega-rigo na takve.


Isprika nježnijem spolu što se određene biološke specifičnosti potežu u ovako negativnom kontekstu.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

05 Feb 2016, 16:10

judolino » wrote:Daj, oladi s bajkama, nemaš srama ko ni konj.

Ćaća ošo u ćuzu zato kaj nije štel prodat maslinik ispod cijene? Takve nebuloze možeš prodavat balavim dijasporcima kaj misle da je Juga bila S. Koreja.
Fuj.
Mislim Judolino, ti zbilja nemaš pojma kak se u onom mraku živjelo. Otkud jednom seljaku maslinik, pa još njegov?
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

08 Feb 2016, 09:32

haram » wrote:
Nemam pojma ko je Zoran Erceg nit me zanima politička drkačina, ali iz psihološkog aspekta ZNA SE da likovi, koji svoju socijalnu osjetljivost iskazuju busanjem da posjećuju krčme dok su drugi kraj njih opljačkani i kruha gladni, nikad nisu niti ne bi nosali glavu u torbi za tuđe dobro, bilo to '41., '71., '91., ili 2091., koliko god mahali trobojnicama u svojim alkoholnim delirijumima, i da su kao takvi zadnji na svijetu koji trebaju prozivati ikoga zbog moralnih pitanja ili društvenog parazitizma.
I biti nezadovoljan postojećim stanjem u ovoj zemlji pa i šire, nije više čak niti socijalna kategorija, već moralna na prvom mjestu. A doslovno prave hodajuće pizdurine su oni koji težnju da što više strpaju use, nase, i podase - iliti "da imaju", za to svoje konzumerističko orgijanje nalaze opravdanja u sofističkim mantrama i hipokritskim političkim dogmama kako su oni drugi manje sretni, spretni, bezobrazni ili pohlepni zapravo niža bića.

Mega-rigo na takve.


Isprika nježnijem spolu što se određene biološke specifičnosti potežu u ovako negativnom kontekstu.
oh kako suptilno oznacavanje neistomisljenika pijancima i rabijatnim kretenima. dirljivo, ta lijeva osjetljivost i tolerancija prema svima drugima nimalo ne podsjeca na fasizam, ali oni ni najmanje :D
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

08 Feb 2016, 15:58

7nationarmy » wrote: oh kako suptilno oznacavanje neistomisljenika pijancima i rabijatnim kretenima. dirljivo, ta lijeva osjetljivost i tolerancija prema svima drugima nimalo ne podsjeca na fasizam, ali oni ni najmanje :D
Ne znam šta si, al sam si se hvalio da posjećuješ Didov San jer "imaš", i koliko mi je poznato, to nije knjižnica ni mliječni bar, a nit Karitasova kuhinja.
Ajde još malo sa nadobudnim kvazipolitičkim sofizmima, u nedostatku boljeg odgovora.

Inače, sofizam ti je ovo - evo tekst i link, jer sumnjam da piše u meniju Didovog Sna:
"sofizam (grčki σóφισμα: dosjetljivo otkriće; pametna ili lukava izmišljotina), pogrješan zaključak izveden tako da se doima kao ispravan; lukavo domišljanje radi obrane neke neodržive tvrdnje. Sofizam je istovjetan → paralogizmu, osim po svojem karakteru hotimičnosti. Sofističke su varke pojedini sofisti razvili tako da se u raspravi protivnik zaplete u protuslovlja te napokon navede na apsurdne odgovore. Najpoznatiji su sofizmi: Sorit (Hrpa), Ćelavi, Krokodil, Protagora i učenik, Lažljivac, Pokriveni. Ovaj posljednji npr. glasi: »Možeš li prepoznati ovoga pokrivenog čovjeka? Ne. – To je tvoj brat. Dakle, ne možeš prepoznati svojega brata«."
http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=56978

A ovo ti je hipokrizija:
"Licemjerje (licemjerstvo) je hipokrizija, prijetvorna himba vrline, magistralno utjelovljena u Moliereovu “Tartuffeu”: zlotvoru koji hini sve moguće kreposti eda bi udovoljio pohlepi i inim niskim strastima.

Licemjerjem se može smatrati svaki hotimični nesklad između čina i vrijednosti, zastupanih prešutno ili izrijekom. U psihologiji se pak hipokrizija smatra podsvjesnim obrambenim mehanizmom u kojemu se vlastiti čini opravdavaju utjecajem okoline i akcijom drugih, dok se ponašanje drugih, osobito loše, pripisuje njihovim urođenim osobinama. U psihi masa taj mehanizam rađa šovinizmom i rasizmom. U religiji se pripadnici drugih vjerovanja katkad smatraju licemjerima pred Bogom: Isus je generalno optuživao pripadnike farizejske sljedbe za licemjerje, pa je tako pojam “farizej” ušao u terminološki poklad Zapada kao sinonim za licemjera.

“Licemjerje” je u hrvatski (i u većinu inih slavenskih jezika) ušlo iz staroslavenskoga preko crkvenoslavenskoga, u dvama značenjima: redovito kao dvoličnost, hipokrizija, ali u povijesti srpskoga se nalazi i u značenju poštivanja osobe, u citatu koji donosi Daničić. U svakom slučaju posrijedi je složenica, u kojoj je prvi dio “lice” (obraz), a u drugome “mjeriti” u značenju “primjeriti, prilagoditi”, koji se još nazire u nekim složenicama u češkome i slovačkome. Termin koristi već Faust Vrančić (“Lav starcu kako psić licemeraše”), Anton Dalmatin i Kanavelić pišu “licemerstvo” itd."
http://www.jutarnji.hr/licemjerje/716268/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

10 Feb 2016, 07:32

a cime ja to 'ugrozavam' smisao svojih upisa ka odem u didov san ili bilo koji drugi restoran? pokusavam saznat kaj je sporno u papanju vani, odnosno kaj je sporno da netko tko nije istomisljenik partije ima love koju je zaradio od svog rada, glede i unatoc spomenutoj partiji.
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

21 Feb 2016, 14:55

7nationarmy » wrote:a cime ja to 'ugrozavam' smisao svojih upisa ka odem u didov san ili bilo koji drugi restoran? pokusavam saznat kaj je sporno u papanju vani, odnosno kaj je sporno da netko tko nije istomisljenik partije ima love koju je zaradio od svog rada, glede i unatoc spomenutoj partiji.
Ti si započeo s insinuacijama o tome tko i zašto danas ima, a tko nema -da ne kažem hračnuo na stotine tisuća građana ove zemlje koji rade za crkavicu ili su radili čitav radni vijek pa sad kopaju po kontejnerima. Ti ćeš se i dalje praviti da u ovom lijepom našem svemiru nema onih koji rade, a jedu i piju samo u svom snu, i onih koji jedu i piju (i još svašta) zahvaljujući tome što oni prvi rade?
A kako se danas zove partija u kojoj se najbolje jede i pije -zna se.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

21 Feb 2016, 21:04

daj ti meni odgovori na pitanje zasto netko tko posteno radi i zaradi ne bi jeo gdje zeli. taj bratstvo i jedinsvo kretenluk u kojem su svi navodno isti nije uspio ni na papiru, kamoli praksi.
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

22 Feb 2016, 08:51

7nationarmy » wrote:daj ti meni odgovori na pitanje zasto netko tko posteno radi i zaradi ne bi jeo gdje zeli.
Pa blago si ga tome što pošteno radi i zaradi. Ali to su rijetki slučajevi, a većinom je ovako:

Statistički prikaz poslodavaca koji ne isplaćuju plaće- objava 20.01.2016.
Broj poreznih obveznika/poslodavaca - 7 298
Broj radnika - 25 644

http://www.porezna-uprava.hr/Dokumenti% ... 012016.pdf
(i to je još nepotpuni popis)


Procjenuje se da u Hrvatskoj „na crno“ radi svaki dvadeseti zaposleni radnik. Isto toliko ih, po procjenama sindikata, ne dobiva plaću, odnosno prima „minimalac“.
...
„Društveno bogatstvo se sistematski preliva ka najbogatijim slojevima. Ideja je da će gazde upotrebiti dio svojih profita da investiraju u proizvodnju i otvore nova radna mesta. Međutim, ovo se ne dešava. Periferna vladajuća klasa orijentira se prema kratkoročnim interesima i novac ispumpava u inostranstvo ili ga troši na luksuzna dobra, umjesto da razvija lokalnu ekonomiju“, ukazuje Musić.

http://www.sssh.hr/hr/vise/sssh-u-medij ... malac-1031

- što znači da neki baš dobro debelo jedu i piju od tuđeg rada, i što tebi očito ne dopire kroz banane u ušima. A zašto ti ne dopire, i zašto se trudiš prikazati da je sve baš kako treba -to sam najbolje znaš.
taj bratstvo i jedinsvo kretenluk u kojem su svi navodno isti nije uspio ni na papiru, kamoli praksi.
U tom "kretenluku" koji je funkcionirao pola stoljeća dok se netko nije sjetio razjebati ga serući o nebratstvu i nejedinstvu kako bi stavio svoje prljave šape na sve što postoji, nitko tko je radio ili bio u penziji nije kopao po kontejnerima, za razliku od ovog "funkcionalnog" sustava pred kolapsom u kome tek manjina "ima".
Pričaj ti šta hoćeš, ali stoput ponovljena laž nikad neće postati istina.
Last edited by haram on 22 Feb 2016, 08:59, edited 1 time in total.
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

22 Feb 2016, 08:59

koprcanje i vrludanje. dakle ponavljam, daj ti meni odgovori na pitanje zasto netko tko posteno radi i zaradi ne bi jeo gdje zeli.
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

22 Feb 2016, 09:06

7nationarmy » wrote:koprcanje i vrludanje. dakle ponavljam, daj ti meni odgovori na pitanje zasto netko tko posteno radi i zaradi ne bi jeo gdje zeli.
Boli me kurac gdje jede netko tko pošteno radi i zaradi.
Ti se koprcaš i vrludaš nakon što si masu eksploatiranih i obespravljenih radnika i nas ovdje na forumu nazvao ljenčinama i partijskim uhljebima.
Zašto netko tko pošteno radi i zaradi može uporno trkeljat da nema nehumane eksploatacije kod nas, iako je i sljepcima jasno da je sustav upravo tako posložen?
what we've got here is failure to communicate
Post Reply