Papa Franjo (Vratio se Walter, jebo vam je mater...)

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Sep 2016, 12:00

7nationarmy » wrote:bua dolje moderator :D
Dolje! Svi dolje! :cerek:
ateisti su bedaci kad blebecu o crkvi - mozes crkvu shvatit kao udrugu koaj za razliku od mnogih drugih nesto radi. moze ti se svidjat nauk ili ne ali nitko ne sili ni na sta. velis ne zelis placat? a zelis placat ursu raukar i vilija matulu te druge 'umjetnike' za koje nitko ne zna kaj rade cijeli svoj radni vijek ;)
Ako želiš ozbiljan odgovor, rado ću ti ga napisati, ako želiš vrijeđati, ne da mi se u to upuštati.


User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

08 Sep 2016, 12:08

nikoga ja ne vrijedjam, ikad. tako pisem, uglavnom se zajebavam osim kad sam ozbiljan. nije uvreda bit bedak, ja sam bedak svaki put kad mi kratka suknja prodje pored po gradu, nije to za sramit se.
AJ EM BAK!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 Sep 2016, 12:14

Izbjegavaš odgovor.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

08 Sep 2016, 16:00

Sedmico, jel' i ti vjeruješ u ateiste? :zubo:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 Sep 2016, 16:41

7nationarmy » wrote:bua dolje moderator :D

ateisti su bedaci kad blebecu o crkvi - mozes crkvu shvatit kao udrugu koaj za razliku od mnogih drugih nesto radi. moze ti se svidjat nauk ili ne ali nitko ne sili ni na sta. velis ne zelis placat? a zelis placat ursu raukar i vilija matulu te druge 'umjetnike' za koje nitko ne zna kaj rade cijeli svoj radni vijek ;)
Mogu li znat sto to tocno crkva radi?
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

09 Sep 2016, 10:06

tipfeler: ne mogu bit jasniji od onog kaj sam napisao - ako nesto pitam podrazumijeva se da ocekujem odgovor, a ne vrijedjam - eventualno podjebavam al nikad zlonamjerno.

sabovic: naravno, isto ko u bezlutensku picu i pivu.

miki: kolje komuniste po kucama.
AJ EM BAK!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

09 Sep 2016, 10:27

Sad bi ti neš napiso, al dopizdio mi više taj trollpourtrollerism... :visi:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

10 Sep 2016, 13:20

Za Sedmicu, pod uvjetom da želi razgovarati, a vi ostali čatajte negdje drugdje. :cerek:

Povijesno gledano, još se nije dogodilo da RKC nije izašla iz krize ili riješila probleme u kojima se našla. Osobno smatram, kao i gospodin Naphta, da je to savršena organizacija. Koja se uvijek dočeka na noge. Koja se prilagođuje okolnostima i trenutku. Koja ima dovoljno vremena za čekanje.

A ateizam nije usmjeren na RKC. Niti na bilo koju religiju posebno. Ili protiv njih. Meni je osobno svejedno tko u što vjeruje ili ne vjeruje. Katoliku ili pravoslavcu, muslimanu ili hinduistu nije. Zadržavajući se na akademskoj razni, sazvat će koncil da rasprave o razmimoilaženjima, na uličnoj razini razbit će jedan drugome glavu. Boga ubiti u njemu. Samo se ne zna kojega. :D

(OK, muslimani i hinduisti ne sazivaju koncile, u trenutku dok sam to pisala u glavi su mi bili Indija i Pakistan, ali nema veze.)

Činjenica je da pripadnici ma koje vjere vrlo malo znaju o njezinim osnovnim postavkama. U slučaju katoličanstva, često i niže svećenstvo vrlo malo zna o kanonskom pravu, ako uopće i zna da takvo što postoji, a ja sam, jebiga, zbog jednog prijevoda morala proučiti CIC, i to upravo u varijanti Ivana Pavla II.

Momentalno RKC naglašava svoj pastoralni aspekt, vjersko poslanje. Daleko od toga da taj element nije bio i prije prisutan - važno je samo što se u kojem trenutku ističe. A ističe se ono što Crkvi najviše odgovara da bi zadržala status quo. Kako kažu Francuzi, plus ça change, plus c'est la même chose. :mig:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Sep 2016, 07:25

i tu se onda pojavljuje franjo koji nimalo suptilno i nimalo privatno preko medija lupa sakom po stolu i najavljuje obracun unutar crkve - a znaju svi, pogotovo on, da nista od toga upravo iz razloga koji navodis iznad - savrsena organizacija, jedina koja preko dva tisucljeca prodaje istu pricu uz sitne modifikacije kako se vremena mijenjaju. ivan pavao 2 je to savrseno shvacao i djelovao je toplo, reklo bi se ocinski. nakon njega hladni birokrat, a nakon njega uspjenjeni populist - da, definitivno zeitgeist ali crkva je imala i drugu funkciju koja je vaznija, kreiranje vremena, ne samo podilazenje udrugama i centrima moci.
AJ EM BAK!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Sep 2016, 08:54

7nationarmy » wrote:(...) ali crkva je imala i drugu funkciju koja je vaznija, kreiranje vremena, ne samo podilazenje udrugama i centrima moci.
U kojem smislu "kreiranje vremena"? Bojim se da te ne razumijem. :ne zna:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

12 Sep 2016, 14:48

aha, nespretno sroceno - kreiranje misljenja i stvaranje utjecaja na relevantne osobe i pokrete. i ne mislim samo na vremena kad je crkva imala svoju vojsku.
AJ EM BAK!
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

12 Sep 2016, 22:00

7nationarmy » wrote:aha, nespretno sroceno - kreiranje misljenja i stvaranje utjecaja na relevantne osobe i pokrete. i ne mislim samo na vremena kad je crkva imala svoju vojsku.
To definitivno jest činila. Kao što čini i svaka vladajuća ideologija. Samo što je ovo nepropadljiva ideologijska vrsta. Druge ideologije nastaju i propadaju ovisno o okolnostima, a RKC se okolnostima prilagođuje. Izvrstan dokaz za Darwinovu postavku o preživljavanju najprilagodljivijih.

P. S. Vatikan i danas ima vojsku. Samo što je malobrojna. A nikad nije ni išla u vjerske ratove - najprije zato što u doba, recimo, križarskih vojni, još nije ni postojala, a kao drugo zato što se Vatikan uvijek umio pobrinuti da nađe vanjske ideologijske branitelje.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Oct 2016, 09:51

7nationarmy » wrote:i tu se onda pojavljuje franjo koji nimalo suptilno i nimalo privatno preko medija lupa sakom po stolu i najavljuje obracun unutar crkve - a znaju svi, pogotovo on, da nista od toga upravo iz razloga koji navodis iznad - savrsena organizacija, jedina koja preko dva tisucljeca prodaje istu pricu uz sitne modifikacije kako se vremena mijenjaju. ivan pavao 2 je to savrseno shvacao i djelovao je toplo, reklo bi se ocinski. nakon njega hladni birokrat, a nakon njega uspjenjeni populist - da, definitivno zeitgeist ali crkva je imala i drugu funkciju koja je vaznija, kreiranje vremena, ne samo podilazenje udrugama i centrima moci.
Koliko ti dezinformacija i notorih objeda možeš mirne duše izvaliti, gori si i od onog memulice s alternative kad piše o globalnom zatopljenju...
Je-je, Žan-Pol je baš bio toplo očinska figura... toplo očinski je glumio biljku pred pedofilnim skandalima iz crkvenih redova, toplo očinski podsticao širenje AIDSa, toplo očinski gledao na fašistoidne latinoameričke diktature, toplo očinski gledao sve veće tonjenje masa u siromaštvo...
https://en.wikipedia.org/wiki/Criticism ... hn_Paul_II
Nikakvo čudo što je ovakav papa koji kao Franjo živi i propagira originalne Isusove vrijednosti trn u oku zatucanim ultrakonzervativcima, kretenoidnim ultranacionalistima, beskrupuloznim anarho-kapitalistima, i sličnom šljamu civiliziranog društva.
A što konkretno radi taj "uspjenjeni populist", može se lako pratiti, tako da se ne trebaš trudit blatiti ga iz čiste ljubomore i jala.
Pope Francis's reforms polarise the Vatican
http://www.bbc.com/news/world-europe-35869656
As reforms roll out, Pope Francis proves a man of his word
http://www.catholicnewsagency.com/news/ ... ord-34082/
POPE FRANCIS CHURCH REFORMS
http://www.breakingnews.com/topic/pope- ... h-reforms/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

03 Oct 2016, 14:18

znam da je tesko i protiv tvoje naravi ali ne budi idiot, fenomenalno mi je kad se necega primi osoba zadojena budalastinama u rangu slobodnog tjednika marinka bozica.
AJ EM BAK!
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

03 Oct 2016, 16:30

7nationarmy » wrote:znam da je tesko i protiv tvoje naravi ali ne budi idiot, fenomenalno mi je kad se necega primi osoba zadojena budalastinama u rangu slobodnog tjednika marinka bozica.
Ar ju toking tu mi?
Dakle vikipedija, BBC i službena vatikanska glasila su u rangu slobodnog tjednika, a svi su, osim ultrakonzervativnih morona i nacionalističkih drkađija koji iz nekog njima samima nejasnog razloga hejtaju ovog papu, zadojeni budalaštinama? :rofl:

Vidiš, meni je fenomenalno kako neko na argumente uvijek odgovara jedino pridjevima i nakaradnim konstatacijama iz svog repertoara... ma jesi to ipak ti, memulice? :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

04 Oct 2016, 12:31

argumentima?
Je-je, Žan-Pol je baš bio toplo očinska figura... toplo očinski je glumio biljku pred pedofilnim skandalima iz crkvenih redova, toplo očinski podsticao širenje AIDSa, toplo očinski gledao na fašistoidne latinoameričke diktature, toplo očinski gledao sve veće tonjenje masa u siromaštvo...
ovo ni glupljem idiotu ne bi smjelo proc pod argument.
AJ EM BAK!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

04 Oct 2016, 14:18

7nationarmy » wrote:znam da je tesko i protiv tvoje naravi ali ne budi idiot, fenomenalno mi je kad se necega primi osoba zadojena budalastinama u rangu slobodnog tjednika marinka bozica.
Nemoj da ti se dida prevrće u grobu! :mudri:
Zar si već zaboravio kako te u dijaspori uspavljivao bajkama iz ST-a? :gaah:
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

04 Oct 2016, 14:22

e moj judo, moja avantura u dijaspori je omogucena dvjema stipendijama, kasnije mojim radom. marinko je bio duhovit covo, recimo onaj clanak da je tito u sao krajini odlagao nuklearni otpada pa se radja srpska nejac s dvije glave i bez jaja.
AJ EM BAK!
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Oct 2016, 11:53

7nationarmy » wrote:e moj judo, moja avantura u dijaspori je omogucena dvjema stipendijama, kasnije mojim radom. marinko je bio duhovit covo, recimo onaj clanak da je tito u sao krajini odlagao nuklearni otpada pa se radja srpska nejac s dvije glave i bez jaja.
Šta, jednu ti stipendiju dao Tito, a drugu Tuđman?
I sve to da studiraš trolanje?
User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

06 Oct 2016, 08:40

jednu fulbright, drugu tvrtka za koju sam radio - nista ja od drzave ne trazim, samo dajem :D

al je gust kad esdepeovcima u drustvu pokazem koliko je mali broj hrvata koji su ikad dobili fulbrightovu stipendiju, pjene se i skakucu pa im ispricam vic o zidovu koji moli boga da dobije na lutriji pa mu nakon 20 godina molitvi kaze bog: jebate isak kupi vise tu jebenu srecku - tako ja njima: upisite vise prometni faks drugovi :D

e to se zove trolanje.
AJ EM BAK!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

06 Oct 2016, 21:46

Nije zidov nego podov. : trollmax :
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Oct 2016, 16:21

Opa! Vidimo kako je pozitivan utjecaj imala ta očinsko-djedovska profašistička figura, čak i na skromnost... sve same kršćanske vrednote krase njegove poštivatelje :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

07 Oct 2016, 18:16

7nationarmy » wrote:argumentima?



ovo ni glupljem idiotu ne bi smjelo proc pod argument.
O'rajli? Ni ovo nisu argumenti?
https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_ ... _responses
https://en.wikipedia.org/wiki/Bernard_F ... ve_to_Rome
https://en.wikipedia.org/wiki/Marcial_M ... he_Vatican
https://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_ ... hn_Paul_II
http://yester.ly/culture/2013/10/17/joh ... n-america/

Objasni šta bi značilo to što jedan vrhovni crkveni poglavar baca anatemu na kontracepciju u svakom obliku u svim uvjetima pa čak i tamo gdje vlada epidemija AIDSa, kori centralnoameričke svećenike koji su uz sirotinju stali protiv desničarskih fašistoidnih zločinačkih režima, i pruža institucionalno utočište osvjedočenim pedofilima?
Jel zadojeni glupi idioti iz bjelodanih činjenica stvaraju krive zaključke? Pa kako to, memulice? :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

07 Oct 2016, 22:06

e, a zašto debilčeka zoveš memulica? :ne zna:

ja bi ga isto zvao memulica... to mi je ljepše nego debilček ali ne znam u čemu je fora...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

07 Oct 2016, 22:12

A ja ne kontam kakve veze ima vrhovni crkveni poglavar s kontracepcijom i šta se tu ima razbacivat' s tim antenama - pa on nikako nemere ostat' trudan. Il' mere?! :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply