Papa Franjo (Vratio se Walter, jebo vam je mater...)

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Dec 2014, 19:50

Ne mogu vjerovati da može postojati tako dobar pop ko Njofra...
Ja mu se divim do imbecilnosti... :S :S :S

Kaj se ovo zbiva, zašamarajte me da dođem k sebi... :samar:


User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Dec 2014, 19:53

Naslov je trebo bit: Drug Tito 2, s vrpcom preko čela ko Rambo... Jebem ti forum Isusov...
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

22 Dec 2014, 20:03

Ne znan, ja san još malo pod dojmon šta je odjeba Dalaj Lamu, al svaka mu čast. Mislim da se ovim našim nije svejedno. :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

22 Dec 2014, 20:03

Bolest egzistencijalne šizofrenije...to mi je najjače. Iako bi me zanimalo kako zvuče u Zekoslawinom prijevodu sve te izrečene dijagnoze. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

22 Dec 2014, 20:08

Slazem se, najjaci tit..ovaj papa do sad. Vidit cemo kad ce ga ubit :tuzni:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Dec 2014, 20:50

Papa je preuzeo ulogu europske socijaldemokracije.

Dočim su europski socijaldemokrati postali glasnogovornici bankarsko-kapitalističkog lobija... :zvrko:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

22 Dec 2014, 20:57

MightyMe » wrote:Ne znan, ja san još malo pod dojmon šta je odjeba Dalaj Lamu, al svaka mu čast. Mislim da se ovim našim nije svejedno. :zubo:
I ja isto , ogorčena frlo..

a što kaže, da previše troši kurija? :misli: ko bi reko

ja mu isto ne vjerujem
to je bacanje prašine u oči
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Dec 2014, 21:27

Ja sam slušala na radiju, a nemam vremena tražiti originalnu izjavu. Upala mi je uoči, to jest zapela za uho sintagma "lažno licemjerje". Kako licemjerje može biti lažno? To je oksimoron. Ili litota. Svejedno. :cerek:
User avatar
Silajn
Posts: 1518
Joined: 19 Sep 2011, 10:25

23 Dec 2014, 02:12

Judolino, naivčino, pa i lokalni popovi daruju bombone. S drogom.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Dec 2014, 10:50

Silajn » wrote:Judolino, naivčino, pa i lokalni popovi daruju bombone. S drogom.
Sto zelis rec, da papa nije ispljuca svoje podanike?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 Dec 2014, 10:54

miky0 » wrote:Sto zelis rec, da papa nije ispljuca svoje podanike?
..ti bi samo pljucao. :D

koje podanike? kako? tako da proglasi stepinca svetim? :D

..aj, lizite dalje lilihip i lolipop.. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Dec 2014, 13:59

..a unda » wrote:..ti bi samo pljucao. :D

koje podanike? kako? tako da proglasi stepinca svetim? :D

..aj, lizite dalje lilihip i lolipop.. :D
Kojeg kurca sad spominjes stepinca s ovim papom?
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

23 Dec 2014, 19:42

miky0 » wrote:Kojeg kurca sad spominjes stepinca s ovim papom?
pa jel znas ti uopce sto je to papa? :D

..a s kojim bi ga ti povezao? :D :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

23 Dec 2014, 19:57

MmeTipfeler » wrote:Ja sam slušala na radiju, a nemam vremena tražiti originalnu izjavu. Upala mi je uoči, to jest zapela za uho sintagma "lažno licemjerje". Kako licemjerje može biti lažno? To je oksimoron. Ili litota. Svejedno. :cerek:
ja sam sad vidila lažni narcizam, pa mi ni to nije jasno.. :misli:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa ... 91310.aspx

sad nemam pojma što je uopće rekao
Last edited by Donna Sole on 23 Dec 2014, 20:04, edited 1 time in total.
kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

23 Dec 2014, 20:00

..a unda » wrote:pa jel znas ti uopce sto je to papa? :D

..a s kojim bi ga ti povezao? :D :D
Aukurac, s tobom razgovarat put vodi samo skokom kroz prozor :facepalm:
Željka Markić
Posts: 56
Joined: 24 Sep 2014, 18:44

23 Dec 2014, 20:39

Dirljivo je kako ateisti? padaju na marketing.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Dec 2014, 10:48

Chilimama » wrote:ja sam sad vidila lažni narcizam, pa mi ni to nije jasno.. :misli:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/papa ... 91310.aspx

sad nemam pojma što je uopće rekao
Na kraju ću se ipak dati na traženje. Koliko me sjećanje služi, bio je u pitanju "teološki narcizam". :ne zna:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 Dec 2014, 18:39

MmeTipfeler » wrote:Na kraju ću se ipak dati na traženje. Koliko me sjećanje služi, bio je u pitanju "teološki narcizam". :ne zna:
Ovo je za sada najopsežnije što sam našla: link. Moram detaljnije pretražiti L'Osseravatore Romano. I onda će na kraju ispasti da je sve to rekao na laninskome. :cerek:
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

25 Dec 2014, 02:37

Ovo je rekao:

"La malattia del sentirsi immortale, immune o addirittura indispensabile, trascurando i necessari e abituali controlli. Una Curia che non si autocritica, che non si aggiorna, che non cerca di migliorarsi è un corpo infermo. Un’ordinaria visita ai cimiteri ci potrebbe aiutare a vedere i nomi di tante persone, delle quale alcuni forse pensavano di essere immortali, immuni e indispensabili! È la malattia del ricco stolto del Vangelo che pensava di vivere eternamente, e anche di coloro che si trasformano in padroni e si sentono superiori a tutti e non al servizio di tutti. Essa deriva spesso dalla patologia del potere, dal “complesso degli Eletti”, dal narcisismo che guarda appassionatamente la propria immagine e non vede l’immagine di Dio impressa sul volto degli altri, specialmente dei più deboli e bisognosi."

Dakle, bolest je osjećaj besmrtnosti, nedodirljivosti i nezamjenjivosti, a ona proizlazi iz patologije moći, kompleksa odabranih, narcizma koji vodi do toga da strastveno gledaš vlastitu sliku a ne vidiš sliku božju koja je utisnuta na licu drugih, osobito slabih i potrebitih.

Evo tu:

http://roma.corriere.it/notizie/cronaca ... c40b.shtml

A kod nas je to nešto sažetije prenio Bešker. http://www.jutarnji.hr/ostro-obracanje- ... i/1260608/

Nisam ostala proučavala, ali njegovoj se interpretaciji uglavnom može vjerovati jer nije prijevod s engleskoga, a i hrvatskim sasvim suvereno vlada.

Licemjerje spominje ovdje:

"La malattia della schizofrenia esistenziale: è la malattia di coloro che vivono una doppia vita, frutto dell’ipocrisia tipica del mediocre e del progressivo vuoto spirituale che lauree o titoli accademici non possono colmare."

Slobodan prijevod:

Bolest egzistencijalne shizofrenije: bolest je to onih koji žive dvostruki život, plod licemjerja svojstvenog mediokritetstvu i progresivnoj duhovnoj praznini koje akademske titule ne mogu ublažiti.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

25 Dec 2014, 07:31

na koga je mislio? na Kujundžića? :zubo:

znam, znam :giggle:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

25 Dec 2014, 09:15

Zekoslawa wrote:Ovo je rekao:

"La malattia del sentirsi immortale, immune o addirittura indispensabile, trascurando i necessari e abituali controlli. Una Curia che non si autocritica, che non si aggiorna, che non cerca di migliorarsi è un corpo infermo. Un’ordinaria visita ai cimiteri ci potrebbe aiutare a vedere i nomi di tante persone, delle quale alcuni forse pensavano di essere immortali, immuni e indispensabili! È la malattia del ricco stolto del Vangelo che pensava di vivere eternamente, e anche di coloro che si trasformano in padroni e si sentono superiori a tutti e non al servizio di tutti. Essa deriva spesso dalla patologia del potere, dal “complesso degli Eletti”, dal narcisismo che guarda appassionatamente la propria immagine e non vede l’immagine di Dio impressa sul volto degli altri, specialmente dei più deboli e bisognosi."

Dakle, bolest je osjećaj besmrtnosti, nedodirljivosti i nezamjenjivosti, a ona proizlazi iz patologije moći, kompleksa odabranih, narcizma koji vodi do toga da strastveno gledaš vlastitu sliku a ne vidiš sliku božju koja je utisnuta na licu drugih, osobito slabih i potrebitih.

Evo tu:

http://roma.corriere.it/notizie/cronaca ... c40b.shtml

A kod nas je to nešto sažetije prenio Bešker. http://www.jutarnji.hr/ostro-obracanje- ... i/1260608/

Nisam ostala proučavala, ali njegovoj se interpretaciji uglavnom može vjerovati jer nije prijevod s engleskoga, a i hrvatskim sasvim suvereno vlada.

Licemjerje spominje ovdje:

"La malattia della schizofrenia esistenziale: è la malattia di coloro che vivono una doppia vita, frutto dell’ipocrisia tipica del mediocre e del progressivo vuoto spirituale che lauree o titoli accademici non possono colmare."

Slobodan prijevod:

Bolest egzistencijalne shizofrenije: bolest je to onih koji žive dvostruki život, plod licemjerja svojstvenog mediokritetstvu i progresivnoj duhovnoj praznini koje akademske titule ne mogu ublažiti.
Vrlo lijepo receno.

Ali ljudi su spremniji secirati svaku rijec nego priznati da ovaj papa uopce nije los. Napokon dasak pozitivnih promjena i iz jedne takve nazadnjacke institucije kao sto je Vatikan...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Dec 2014, 09:43

Euklid » wrote:Vrlo lijepo receno.

Ali ljudi su spremniji secirati svaku rijec nego priznati da ovaj papa uopce nije los. Napokon dasak pozitivnih promjena i iz jedne takve nazadnjacke institucije kao sto je Vatikan...
Ajmemajko, ti bi mogao i Candideu konkurirati! :cerek:

Ja nisam nimalo sklona seciranju svake riječi, dapače, obično najprije pokušavam sagledati širu sliku. A slika Katoličke crkve ne mijenja se niti će se ikada promijeniti. Mijenjaju se samo detalji, stil prikaza.

RKC se prilagođuje trenutku, sluškuje puls javnosti i zaodijeva se u privid koji toj javnosti podilazi. Cilj je samo jedan: moć i vlast. Duhovna i materijalna.

Ima kod Manna u Čarobnom brijegu krasna usporedba između Crkve i Komunističke partije. Morat ću to potražiti.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Dec 2014, 10:38

Zekoslawa » wrote:Ovo je rekao:

"La malattia del sentirsi immortale, immune o addirittura indispensabile, trascurando i necessari e abituali controlli. Una Curia che non si autocritica, che non si aggiorna, che non cerca di migliorarsi è un corpo infermo. Un’ordinaria visita ai cimiteri ci potrebbe aiutare a vedere i nomi di tante persone, delle quale alcuni forse pensavano di essere immortali, immuni e indispensabili! È la malattia del ricco stolto del Vangelo che pensava di vivere eternamente, e anche di coloro che si trasformano in padroni e si sentono superiori a tutti e non al servizio di tutti. Essa deriva spesso dalla patologia del potere, dal “complesso degli Eletti”, dal narcisismo che guarda appassionatamente la propria immagine e non vede l’immagine di Dio impressa sul volto degli altri, specialmente dei più deboli e bisognosi."

Dakle, bolest je osjećaj besmrtnosti, nedodirljivosti i nezamjenjivosti, a ona proizlazi iz patologije moći, kompleksa odabranih, narcizma koji vodi do toga da strastveno gledaš vlastitu sliku a ne vidiš sliku božju koja je utisnuta na licu drugih, osobito slabih i potrebitih.

Evo tu:

http://roma.corriere.it/notizie/cronaca ... c40b.shtml

A kod nas je to nešto sažetije prenio Bešker. http://www.jutarnji.hr/ostro-obracanje- ... i/1260608/

Nisam ostala proučavala, ali njegovoj se interpretaciji uglavnom može vjerovati jer nije prijevod s engleskoga, a i hrvatskim sasvim suvereno vlada.

Licemjerje spominje ovdje:

"La malattia della schizofrenia esistenziale: è la malattia di coloro che vivono una doppia vita, frutto dell’ipocrisia tipica del mediocre e del progressivo vuoto spirituale che lauree o titoli accademici non possono colmare."

Slobodan prijevod:

Bolest egzistencijalne shizofrenije: bolest je to onih koji žive dvostruki život, plod licemjerja svojstvenog mediokritetstvu i progresivnoj duhovnoj praznini koje akademske titule ne mogu ublažiti.
..rekao je malo do nista. tj negdje izmedju toga.. tj, taman onoliko da se napravi toliko interpretacija toga sto je rekao, da se sve to do beskraja izmistificira u krug. :D

ono, diip.. :D :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

25 Dec 2014, 10:44

MmeTipfeler » wrote: Ajmemajko, ti bi mogao i Candideu konkurirati! :cerek:

Ja nisam nimalo sklona seciranju svake riječi, dapače, obično najprije pokušavam sagledati širu sliku. A slika Katoličke crkve ne mijenja se niti će se ikada promijeniti. Mijenjaju se samo detalji, stil prikaza.

RKC se prilagođuje trenutku, sluškuje puls javnosti i zaodijeva se u privid koji toj javnosti podilazi. Cilj je samo jedan: moć i vlast. Duhovna i materijalna.

Ima kod Manna u Čarobnom brijegu krasna usporedba između Crkve i Komunističke partije. Morat ću to potražiti.
kandid.. :zubo:

tomas man.. jel ono on generacija s bertrandom raselom? slicne neke ideje imaju, s tim sto je rasel to malo prosirio i na marksizam. mora bit da je to nesto generacijski.. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

25 Dec 2014, 11:25

MmeTipfeler » wrote: Ajmemajko, ti bi mogao i Candideu konkurirati! :cerek:

Ja nisam nimalo sklona seciranju svake riječi, dapače, obično najprije pokušavam sagledati širu sliku. A slika Katoličke crkve ne mijenja se niti će se ikada promijeniti. Mijenjaju se samo detalji, stil prikaza.

RKC se prilagođuje trenutku, sluškuje puls javnosti i zaodijeva se u privid koji toj javnosti podilazi. Cilj je samo jedan: moć i vlast. Duhovna i materijalna.

Ima kod Manna u Čarobnom brijegu krasna usporedba između Crkve i Komunističke partije. Morat ću to potražiti.
To nitko ne osporava, ali svrstavanje papa franju sa svim njegovim predhodnicima je neumjesno i zlonamjerno.
Post Reply