Ivan Vilibald Svibor Sinčić

Koljite se i gložite!
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

17 Jan 2015, 17:48

..a unda » wrote: ..nac jos kojeg dedeera ili hvidrasa i to je to.. jos ce vam morat i kuvat. :D :D
Ako ništa, metnit ććemo šator ispred i neka nam kuvaju. :D
miky0 wrote:
A ja ti imam psa, i to VELIKOG :unda:
Tim bolje, pričat ćemo kako nam je bešćutni vlasnik na dicu nahuškao psinu. :raspa:


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2015, 17:55

miky0 » wrote:
Ma dobro to sta je Svilibor sada to poceja govorit, poanta je da smo ja i ti ovim nasim slijepcima to govorili prije 2 godine.

Ili su nas tek sada cacic i ekipa poceli citat :misli:
Zato se s takvom lakoćom našutavamo s razno raznim luzerima po trkelju... :raspa:

:kokice:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

17 Jan 2015, 18:01

Zekoslawa » wrote: Ako ništa, metnit ććemo šator ispred i neka nam kuvaju. :D


Tim bolje, pričat ćemo kako nam je bešćutni vlasnik na dicu nahuškao psinu. :raspa:
Ja bescutan :ne zna: :tuzni: Sta bi Svilibor tek za vas rekao :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

17 Jan 2015, 18:04

Euklid » wrote:
Zato se s takvom lakoćom našutavamo s razno raznim luzerima po trkelju... :raspa:

:kokice:
A onda njihov kapetan iz ocaja navodi ekonomske strucnjake kao da oni ne znaju da smo mi u pravu ;)
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2015, 21:11

Tea Tree » wrote:Čuj zadnju nekretninu. Kao inače velika većina ljudi ima nekoliko nekretnina pa eto da im ne uzmu zadnju. Imaš li ti stambeni kredit i svoju zadnju nekretninu ili plaćaš najam stana?
Nemam nikakvu nekretninu, nego sam podstanar. :zubo: Misliš, vid budale? :rofl: Navija za tuđe stanove, a nema ni svog, lol.

No, pa rekoh, ja imam stalna primanja. Netko tko ima neki bezvezni stančić, a ostao bez posla - njemu reći 'nađi si podstanarski ko i mi ostali', nekako mi baš ne zvuči, kak da kažem. :zubo: Činjenica jest da podstanarstvo košta, zar ne? Prema tome, ako netko jedva sklapa kraj s krajem u vlastitom stančiću, ako ode u podstanare bankrotirat će u roku keks.

Tea Tree » wrote:Ma nije nitko upoznat s baš svim slučajevima, nemamo tu šta pričati. Čak ni Živoziđani. :D
Zato pitam za jedan jedini primjer. Evo recimo nađi 'najbezvezniji' primjer pa mi ga ovdje seciraj. Tko je kriv, što bi trebalo raditi, i tko bi to trebao raditi. Što je pravedno, što je legalno, što je legitimno.

Tea Tree » wrote:A šta ću ti iskopat ili ti meni? Oči? :zubo: :D
Mogu ja sad guglat živi zid deložacije, ali šta to vrijedi? Hoćemo li dobiti cijeli sudski spis pa da znamo o čemu pričamo ili površan sažetak onoga što je u medijima? Na temelju onoga u medijima napisanoga mogu donekle pretpostaviti o čemu se radi, ali bilo kakvo detaljno razlaganje ičega bez uvida u kompletnu situaciju nema smisla.
Dakle, govorimo ovdje načelno o principu po kojem funkcioniraju otkazi kredita u slučaju neplaćanja i slijed događaja nakon otkaza kredita osiguranog hipotekom.
A zašto nema smisla? Misliš da mediji iskrivljuju situaciju u korist živog zida a kontra banaka ili gradske birokracije? Hm, ne vidim zašto bi bilo tako; valjda se može naći koliko toliko fer prikaz nekog slučaja, na više različitih medija, ili možda medija suprotnih ideoloških predznaka i onda nešto zaključit o tome. Ne može to baš biti toliko komplicirano da 'moramo' imat uvid u kompletne sudske spise i onda dumat nad tim 14 dana. Bar ja nemam dojam da je to nužno tako komplicirano.

Isto kao ono, ako se nekome pištoljem prosvira glavu, možeš ić u detalje anatomije i koji točno girus je oštećen, koji nije, kolko krvi se izgubilo, ovo ono lijevo desno, no na koncu konca - pa i budala vidi da je čovjeku prosvirana glava. :rofl:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Jan 2015, 21:56

nodens » wrote: No, pa rekoh, ja imam stalna primanja. Netko tko ima neki bezvezni stančić, a ostao bez posla - njemu reći 'nađi si podstanarski ko i mi ostali', nekako mi baš ne zvuči, kak da kažem. :zubo: Činjenica jest da podstanarstvo košta, zar ne? Prema tome, ako netko jedva sklapa kraj s krajem u vlastitom stančiću, ako ode u podstanare bankrotirat će u roku keks.
OK, jasno mi je da ovo možda i nema smisla, jer rate za stan mogu biti i veće nego podstanarstvo... :misli: no svejedno, zanimaju me konkretni primjeri. Ne volim ni ja kad netko jaše na populizmu i demagogiji, ali ne volim ni ono suprotno, kad se sve živo i neživo samo otkanta kao jeftina patetika. Hoću detalje.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

17 Jan 2015, 22:57

Evo vam jedan tipičan primjer:

ŽIVOT U PAKLU ŠVICARCA 'Devet godina vraćamo kredit, a dug nam je veći za 100.000 kn'

Ovi ljudi još nisu na ulici i još uvijek ne trebaju pomoć živog zida.

S naglaskom na još...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Jan 2015, 01:53

miky0 » wrote:
A ja ti imam psa, i to VELIKOG :unda:
Ali nije LUĐI od mojih životinja. :D

Dobro da sam uspjela ostati normalna uz ovako poremećene ljubimce. Huh.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

18 Jan 2015, 02:00

nodens » wrote:
OK, jasno mi je da ovo možda i nema smisla, jer rate za stan mogu biti i veće nego podstanarstvo... :misli: no svejedno, zanimaju me konkretni primjeri. Ne volim ni ja kad netko jaše na populizmu i demagogiji, ali ne volim ni ono suprotno, kad se sve živo i neživo samo otkanta kao jeftina patetika. Hoću detalje.
Rate za stambeni kredit jesu sigurno veće nego najam jednakog stana. Osim u slučajevima kad je npr. polovica ukupne kupoprodajne cijene iskeširana, a ostalo je na kredit.

I princip je isti. Ne plaćaš najamninu - letiš van iz stana. Ne plaćaš kredit - letiš van iz stana.
Okrutno? Da. Život je okrutan.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jan 2015, 09:29

A sto cemo kad banka nakon nekog vremena jednostrano promjeni metodologiju izracuna kamate a Visoki trgovacki sud presudi u tvoju korist a banka se pravi Toso?

Kako to da za bankare zivot nije okrutan? :misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 13:25

Pametno veli bolković ovaj put: Da je Hrvatska zrela za nacionalsocijalizam i da je valja napustiti. I o Sinčićevom fašističkom stavu, čak on koji je centrist vidi u Sinčiću fašista, onda se zna koja je ura.
Ovo je opširan i direktan odgovor nodensovim postovima, posebno dio o relativiziranju ndh zločina jer kao, komunisti su tek radili zvjerstva. A i dio gdje kaže da je nacizam u NDH bio autohton, a ne uvezen.
Stvarno sam iznenađena, odličan post iako se ne slažem baš sa svim, ali dosta toga je pogođeno.
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Jan 2015, 13:42

Eks » wrote:Pametno veli bolković ovaj put: Da je Hrvatska zrela za nacionalsocijalizam i da je valja napustiti. I o Sinčićevom fašističkom stavu, čak on koji je centrist vidi u Sinčiću fašista, onda se zna koja je ura.
Ovo je opširan i direktan odgovor nodensovim postovima, posebno dio o relativiziranju ndh zločina jer kao, komunisti su tek radili zvjerstva. A i dio gdje kaže da je nacizam u NDH bio autohton, a ne uvezen.
Stvarno sam iznenađena, odličan post iako se ne slažem baš sa svim, ali dosta toga je pogođeno.
..a sta je? sta je prikuhao to sada ne zeli kusat? oce bizat? ..mijenjamo odore, jel? centristi smo? ..distanciramo se malo? ma necu uopce citat sto pise, ma uopce. :D :D

..najprije nek pojede sve ono sto je prikuhao, pa cu ga onda uvazavat. obavijesti me kad to napise, kad bude imao taj slasni obrok.. :D :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 13:43

..a unda » wrote: ..a sta je? sta je prikuhao to sada ne zeli kusat? oce bizat? ..mijenjamo odore, jel? centristi smo? ..distanciramo se malo? ma necu uopce citat sto pise, ma uopce. :D :D

..najprije nek pojede sve ono sto je prikuhao, pa cu ga onda uvazavat. obavijesti me kad to napise, kad bude imao taj slasni obrok.. :D :D
To neće nikada. To što je mijenjao odore kako je vrijeme nalagalo i što bi danas sutra u toj ustašiji bio glavni neformalni savjetnik prvog ustaše, to nikom ništa, a bi, garant. Ali eto, precizno zna reći u čemu je problem bez obzira što je vrhunac licemjerja što podržava tog istog Karamarka kojeg adresira u tekstu. A vrh svega je kad insinuira da bi njega ubili pod Pavelićevom slikom. :S :rofl: :zubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 13:46

Samo, kad on to kaže, činjenica je da nam je odzvonilo.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 13:47

Eno mikija. Sad će "nacionalsocijalizam je super". :amen:
Prisjest će mi pauza za ručak. :tuzni: :zubo:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 13:51

Eks » wrote:Pametno veli bolković ovaj put: Da je Hrvatska zrela za nacionalsocijalizam i da je valja napustiti. I o Sinčićevom fašističkom stavu, čak on koji je centrist vidi u Sinčiću fašista, onda se zna koja je ura.
Ovo je opširan i direktan odgovor nodensovim postovima, posebno dio o relativiziranju ndh zločina jer kao, komunisti su tek radili zvjerstva. A i dio gdje kaže da je nacizam u NDH bio autohton, a ne uvezen.
Stvarno sam iznenađena, odličan post iako se ne slažem baš sa svim, ali dosta toga je pogođeno.
I jeli u textu objasnija zasto narod bjezi u zagrljaj zlocinackom zivom zidu od krasnolijepih hdzsdpeovaca :ne zna:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 13:51

miky0 » wrote:
I jeli u textu objasnija zasto narod bjezi u zagrljaj zlocinackom zivom zidu od krasnolijepih hdzsdpeovaca :ne zna:
Je, čak i to i s tim se ne slažem, to su neke njegove fantazme spram bivšeg sistema. Pročitaj. :ne zna:

Javio mu se ispod i Svilibor i govorio u trećem licu o sebi. :D
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 13:53

Eks » wrote:
Je, čak i to i s tim se ne slažem, to su neke njegove fantazme spram bivšeg sistema. Pročitaj. :ne zna:
Aj idem procitat, a moram se koncentrirat, a u kaficu sam.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 13:54

Asti isusa, ovo je predug text. Ludji je od unde :facepalm:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 13:57

A usput, za dom spreman je bogom dana uzrecica za zivi zid.

Provociram, znam :cerek:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Jan 2015, 14:00

miky0 » wrote:A usput, za dom spreman je bogom dana uzrecica za zivi zid.

Provociram, znam :cerek:
Ovo ti je najbolje zapažanje ikad. :D
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 14:01

miky0 » wrote:Asti isusa, ovo je predug text. Ludji je od unde :facepalm:
Unda se pravi da ga ne čita. :zubo:
Margarita wrote: Ovo ti je najbolje zapažanje ikad. :D
Dabome da je. :S :rofl:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Jan 2015, 14:19

Eks » wrote:
To neće nikada. To što je mijenjao odore kako je vrijeme nalagalo i što bi danas sutra u toj ustašiji bio glavni neformalni savjetnik prvog ustaše, to nikom ništa, a bi, garant. Ali eto, precizno zna reći u čemu je problem bez obzira što je vrhunac licemjerja što podržava tog istog Karamarka kojeg adresira u tekstu. A vrh svega je kad insinuira da bi njega ubili pod Pavelićevom slikom. :S :rofl: :zubo:
..da, da, zna on precizno sve rec kad se o njegovoj guzici radi. i da, ne bih se cudio da u jednoj takvoj vladi osvane bolkovic u nekom obliku.

ali, kasno mu je malo dosao ovaj tekst. neg ga sad uputi svojim pulenima, bujancu, ozani.. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Jan 2015, 14:22

Eks » wrote:..

Javio mu se ispod i Svilibor i govorio u trećem licu o sebi. :D
trece lice? ..ono, koncentrat psihopatija se tamo sad dogadja? :D

ipak, morat cu to trece lice ic vidjet, smijat im se barem.. :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 14:22

..a unda » wrote:
..da, da, znao on precizno sve rec kad se o njegovoj guzici radi. i da, ne bih se cudio da u jednoj takvoj vladi osvane bolkovic u nekom obliku.

ali, kasno mu je malo dosao ovaj tekst. neg ga sad uputi svojim pulenima, bujancu, ozani.. :kokice:
Jedan mi je lik tumačio kako nema šanse da bi bolković bio ministar u ustaškoj vladi jer kako sve fino i lijepo razumije i da netko takav ne može biti fašist. :zubo: Na mrtvo se ime isposvađao sa mnom oko toga. :ne zna: Jer kao, ako secira to, onda nema šanse da bi prihvatio takvu poziciju. Mhm. Zato podržava Karamarka, a olfo secira ustašiju u ovom postu, začuđujuće precizno da. Taj isti bolković tamo švarca drži kao frenda. :ne zna: Nikad nisam kapirala kako se to čovjek distancira od ustašije šurujući s njima, al dobro.
Post Reply