Ivan Vilibald Svibor Sinčić

Koljite se i gložite!
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Jan 2015, 14:23

Eks » wrote:
Unda se pravi da ga ne čita. :zubo:
..
..linkalo mi ga je tamo, morao sam ga preletit. ali stvarno i doslovno preletit.. :D


Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 14:23

..a unda » wrote: trece lice? ..ono, koncentrat psihopatija se tamo sad dogadja? :D

ipak, morat cu to trece lice ic vidjet, smijat im se barem.. :D
Ma sta vidit, odi komentirat, došao ti je na volej i jedan i drugi. :raspa: Takva se prilika ne viđa često. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Jan 2015, 14:27

Eks » wrote:
Ma sta vidit, odi komentirat, došao ti je na volej i jedan i drugi. :raspa: Takva se prilika ne viđa često. :D
..ne, ne.. gledat cu te borbe u blatu sa strane. :kokice: :D
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 14:28

..a unda » wrote: ..ne, ne.. gledat cu te borbe u blatu sa strane. :kokice: :D
Ali nema ih više, ošlo dalje na druge statuse, to je od prije par dana. :D Bolje ti užgaj situaciju opet. :raspa: :kokice:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jan 2015, 14:42

Šta je gnojištari? :zubo:

Tu ste mi došli gnojit gdje iznosimo kako živi zid ciglu po ciglu rastura politički establišment?

Ajmo, džada odavle. Imate temicu gdje se okuplja Zoka tim. :rofl:

Ili hoćete da vam dođem tamo pa da vas i tamo rasturim... :giggle: :giggle:

:kokice:
'if you fall, i'll be there' (floor)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 14:43

:B

:rofl:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Jan 2015, 15:06

Eks » wrote:
Ali nema ih više, ošlo dalje na druge statuse, to je od prije par dana. :D Bolje ti užgaj situaciju opet. :raspa: :kokice:
..ali, bolkovic je kako vidim u misiji nekoj :D

kako vidim po onoj maloj razmjeni komentrara, svibor ne moze cak ic ni na ulogu zrtve. bolkovic sve to, citav taj zivi zid sazvace i ispljune u cas. ako hoce, jel.
vidjet cemo kako ce to ispast, meni to izgleda kao sukob desnih frakcija ili barem nesto sto smo slicno vidjeli nekad kako se gradjanski midlofdroud polako okretao i slepao i ostvarivao svoje interese i profit preko firera..

kazem, vidjet cemo, ali bolkovic mi nije tu neki bas beskompromisni lik. :kokice:

baj d vej, nedjeljom u dva, sad je zavrsilo..obavezno pogledati, obavezno..
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 17:14

Svilibor rastura, sa svih frontova ih napadaju, ko da je cili suprotni tabor jedno te isto tijelo. U hdzsdpeu, cijeloj plejadi satelitskih im strancica, face revolucionara alias RF, medija, ekonomskih strucnj...ovaj slucaja, dijela javnosti poznatih kao parazite i mnogim drugima vazi ona jedan za sve, svi za jednog :amen:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jan 2015, 18:41

Sinčić napao guvernera HNB-a: Kuća mu gori a on na skijanju

Kad se samo sjetim kako su mediji dizali u nebesa Rohatinskog a nije bilo nikog ko ima 3 čiste da ga pita kako u jeku najžešće krize, dok banke diljem svijeta propadaju jedna za drugom, ove ''naše'' iznose milijarde eura iz Hrvatske.

Vujčić samo nastavlja njegovim stopama i boli ga kua što nas ovakva monetarna politika vodi u propast.

Aj, sad bar imamo Sinčića koji je kratak i jasan da jasnije ne može... jer to su zapravo Kulićeve ideje...


''Komentirajući aktualnu situaciju oko 'divljanja' tečaja švicarskog franka, Sinčić je ustvrdio kako Hrvatska u prvom redu pati jer nema monetarnu suverenost. ''Jedina prava rješenja za građane su ukidanje valutne klauzule, pretvaranje kredita u kunske s tečajem na dan uzimanja kredita i povratak preplaćenog novca, a radi se od oko 8-9 milijardi kuna'', rekao je Sinčić''
'if you fall, i'll be there' (floor)
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

18 Jan 2015, 18:50

Koji juzernejm si je odabra: https://www.facebook.com/vilibor.trenk
Vilibor Trenk :S :S
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 19:21

Euklide, primjetija sam da zadnjih dana svi nesto sapcu (dopisuju se PMovima), jer ocito nesto kriju od nas. Mora bit da smo im razjebali koncepciju :misli:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jan 2015, 19:26

Ma jok... salju SS-ove... :gaah:
'if you fall, i'll be there' (floor)
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

18 Jan 2015, 19:28

miky0 » wrote:Euklide, primjetija sam da zadnjih dana svi nesto sapcu (dopisuju se PMovima), jer ocito nesto kriju od nas. Mora bit da smo im razjebali koncepciju :misli:
:rofl:
Pa šta misliš da smo toliko blentavi? Zar meni nije jednostavnije otvorit pdf koji vas dva ne vidite i mirna Bosna? :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Jan 2015, 19:30

MightyMe » wrote:
:rofl:
Pa šta misliš da smo toliko blentavi? Zar meni nije jednostavnije otvorit pdf koji vas dva ne vidite i mirna Bosna? :ne zna:
A bice ste to i napravili :misli:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

18 Jan 2015, 19:32

Ne znan ja ništa. :zubo:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

18 Jan 2015, 19:40

:S :rofl: :unda:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

18 Jan 2015, 19:46

MightyMe wrote:Ne znan ja ništa. :zubo:
a jel ima sifona i na otom tajnom pdf-u? :durica:
'if you fall, i'll be there' (floor)
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

19 Jan 2015, 09:43

Tea Tree » wrote: Rate za stambeni kredit jesu sigurno veće nego najam jednakog stana. Osim u slučajevima kad je npr. polovica ukupne kupoprodajne cijene iskeširana, a ostalo je na kredit.

I princip je isti. Ne plaćaš najamninu - letiš van iz stana. Ne plaćaš kredit - letiš van iz stana.
Okrutno? Da. Život je okrutan.
Ne slažem se. :cerek:
Letjeti van iz podstanarstva jest, također, okrutno (ako čovjek fakat nema više kamo; ako je samo lemeš, a zapravo nije ugrožen, onda nije ni osobito okrutno). Kao i ovo s hipotekama, pogotovo ako je ta za neke druge svrhe, a ne za sam stan. No ipak postoji neka razlika.

Kao što, primjerice, postoji razlika između toga što postoje skupi lijekovi, pa netko nadrlja jer ih si ne može priuštiti - i situacije gdje netko prodaje za velike pare nešto što uopće ne funkcionira. Ovo potonje se zove 'fraud', i ne spada tek tako u 'život je okrutan'.

Mislim, usporedba nije savršena, no ne mogu se sjetiti bolje. Poanta je da ne možeš *bilo što* utrpati u kategoriju elementarne nepogode 'život je okrutan'. Meni je također život okrutan, ali nitko mi za to nije kriv, doslovno. Nitko me nije ni prevario ni navukao, niti iskoristio moje neznanje, neinformiranost ili glupost. Shvaćaš, nije isto je li mi 'kriva' maćeha priroda ili elementarna nepogoda, i nečija 'usmjerena aktivnost'. A i u tim usmjerenim aktivnostima opet postoje nijanse.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

19 Jan 2015, 11:06

Eks » wrote:Pametno veli bolković ovaj put: Da je Hrvatska zrela za nacionalsocijalizam i da je valja napustiti. I o Sinčićevom fašističkom stavu, čak on koji je centrist vidi u Sinčiću fašista, onda se zna koja je ura.
Ovo je opširan i direktan odgovor nodensovim postovima, posebno dio o relativiziranju ndh zločina jer kao, komunisti su tek radili zvjerstva. A i dio gdje kaže da je nacizam u NDH bio autohton, a ne uvezen.
Stvarno sam iznenađena, odličan post iako se ne slažem baš sa svim, ali dosta toga je pogođeno.
Samo da napomenem da nemam ništa sa Sinčićem, nisam čak ni glasovao za njega. :zubo: I nemoj molim te o 'relativiziranju zločina'. Ne sjećam se da sam uopće spominjao ikakve zločine. Spominjao sam neki uzvik, koji se koristio u nekoj državi, a kojeg je neki sportaš ponovio, pa neki mlađahni političar odbio komentirati to sportaševo spominjanje uzvika koji se koristio u nekoj državi. I onda sam ja to komentirao. :rofl:

Kako od tog dugačkog lanca dođeš do 'opravdavanja zločina', evo nije mi jasno niti će mi ikad biti jasno.

Inače, nisam čitao taj cijeli bolkovićev proser, nije mi se dalo, no zapazio sam ovu rečenicu:
"Postoji i moment koji je od drugorazredne važnosti za ovu diskusiju, ali ga također valja spomenuti: relativizacija zločina po liniji usporedbe Pavelić – Tito. Kao biva, nacistički su zločini opravdani, jer što su tek Titovi komunisti radili."

No dakle: ne znam o kome on to govori, možda ima i takvih ljudi, koji doslovno misle da su ti zločini nečim 'opravdani'. No ako meni to hoćeš imputirati, onda bi bilo lijepo da me citiraš gdje ja to 'opravdavam' ikakav zločin? Kao što rekoh, iz činjenice da sam se drznio diskutirati o tome što neki političar nije htio komentirati uzvik nekog sportaša koji se inače koristio u nekoj fašističkoj državi... :rofl: - iz toga valjda 'slijedi' da ja fuckin' OPDRAVDAVAM fašističke zločine. :zvrko: Pa ja naprosto ne vjerujem što čitam.

To što sam tebe pitao što misliš o Titu i Jugi, uopće nije služilo tome da fuckin' OPRAVDAM neke zločine! Nego me samo zanimalo gdje TI zbilja stojiš, iz koje pozicije govoriš to što govoriš. Jer iako jedni zločini ne 'opravdavaju' druge - valjda je jasno da SUDAC mora biti neutalan, a ne može netko tko 'opravdava' (ili čak samo relativizira) zločine jednih, osuđivati zločine drugih, i obrnuto. Tj, preciznije, ako relativiziraš/opravdavaš zločine jednih, smijurija je da nekome uopće imputiraš 'relativiziaciju/opravdavanje' nekih desetih zločina. To se u tom slučaju zove 'licemjerje', (ako prigoravaš na nečemu što sam radiš). A ja nisam čitao sve tvoje postove i nemam pojma koje je tvoje mišljenje o Titu, komunizmu, Jugi itd, pa sorry ako pitam suvišne stvari. Činjenica jest da imamo trgove maršala Tita po Hrvatskoj, u najmanju ruku. :ne zna:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Jan 2015, 11:32

'if you fall, i'll be there' (floor)
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

19 Jan 2015, 12:02

Činjenica što ti mene uopće imaš potrebu pitati opravdavam li ja Titove zločine samo zato što sam rekla da se prema NDH treba jasno odrediti je gnjusna na toliko nivoa. Ta šugava desničarska retorika je nešto što će mi svaka budala na Politici tamo okačiti na vrat i grozim je se. Ne pristajem na nju. I jasno mi je da samim nepristankom će ta ista budala reći "he he, znao sam, ona opravdava". I jebe mi se za to. Slobodno se i ti posluži tom retorikom, ali ne očekuj da ću ti ići niz dlaku.
I da, samo to pitanje jest relativizacija. Jer polazi od pretpostavke da neka tamo zamišljena komunjara upire prstom u NDH, a ne bi trebala. Traži komunjare negdje drugdje, mene mani s tim. Isto vrijedi i za trgove. Mani me s tim. Pa jesmo dotle došli da kad god netko spomene da je NDH zlo netko se glup sjeti "a komunizam, aha!". Ma mrš više s tim. Ono, mrš. Mrš.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

19 Jan 2015, 13:59

Eks » wrote:Činjenica što ti mene uopće imaš potrebu pitati opravdavam li ja Titove zločine samo zato što sam rekla da se prema NDH treba jasno odrediti je gnjusna na toliko nivoa. Ta šugava desničarska retorika je nešto što će mi svaka budala na Politici tamo okačiti na vrat i grozim je se. Ne pristajem na nju. I jasno mi je da samim nepristankom će ta ista budala reći "he he, znao sam, ona opravdava". I jebe mi se za to. Slobodno se i ti posluži tom retorikom, ali ne očekuj da ću ti ići niz dlaku.
E vidiš. Tako možda i Sinčić čisto načelno odbija tu retoriku gdje ga novinari potežu za rukav (a i Bolković) da se 'odredi' prema nečemu, prema čemu oni nemaju razloga uopće pretpostavljati da on ima 'sumnjiv' stav. No jasno, pretpostavljam da je uzalud se nadat da ćeš uočit koliko je to slično. I ti i on nešto 's indignacijom' odbijate, razlika je samo u tome što se ti čudiš tome k'o pura dreku.

Eks » wrote:I da, samo to pitanje jest relativizacija. Jer polazi od pretpostavke da neka tamo zamišljena komunjara upire prstom u NDH, a ne bi trebala. Traži komunjare negdje drugdje, mene mani s tim. Isto vrijedi i za trgove. Mani me s tim. Pa jesmo dotle došli da kad god netko spomene da je NDH zlo netko se glup sjeti "a komunizam, aha!". Ma mrš više s tim. Ono, mrš. Mrš.
Neću. Činjenica jest da tebe tobože 'nije briga' kako se koji trg zove, ali ti je jako bitno potezati ljude za rukav i inzistirati da se 'odrede' prema fašističkim uzvicima, iako nemaš nikakvog povoda za to.
Svom psu možeš govorit 'mrš', BTW.

I for the record, ovo što ja govorim nije relativizacija. Nemaš ti mandat određivati što to jest što nije. Imaš doduše pravo na svoje pogrešno mišljenje, od volje ti.


Inače mene zbilja zanima odakle pojedinim individuama toliko 'fašizma' u glavi, da na njega tako reagiraju. Npr. ti, ili judolino, kod njega sam isto primijetio tu čudno osobinu da se doslovno raspameti na pojam 'fašizma', doslovno kao bik na crvenu krpu.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Jan 2015, 22:12

Zoka najavio konverziju kredita iz franaka u kune.

Jel to neko kanda prepisuje od priglupog Svilibalda...? :misli:

:kokice:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Jan 2015, 22:21

nodens » wrote:
E vidiš. Tako možda i Sinčić čisto načelno odbija tu retoriku gdje ga novinari potežu za rukav (a i Bolković) da se 'odredi' prema nečemu, prema čemu oni nemaju razloga uopće pretpostavljati da on ima 'sumnjiv' stav. No jasno, pretpostavljam da je uzalud se nadat da ćeš uočit koliko je to slično. I ti i on nešto 's indignacijom' odbijate, razlika je samo u tome što se ti čudiš tome k'o pura dreku.




Neću. Činjenica jest da tebe tobože 'nije briga' kako se koji trg zove, ali ti je jako bitno potezati ljude za rukav i inzistirati da se 'odrede' prema fašističkim uzvicima, iako nemaš nikakvog povoda za to.
Svom psu možeš govorit 'mrš', BTW.

I for the record, ovo što ja govorim nije relativizacija. Nemaš ti mandat određivati što to jest što nije. Imaš doduše pravo na svoje pogrešno mišljenje, od volje ti.


Inače mene zbilja zanima odakle pojedinim individuama toliko 'fašizma' u glavi, da na njega tako reagiraju. Npr. ti, ili judolino, kod njega sam isto primijetio tu čudno osobinu da se doslovno raspameti na pojam 'fašizma', doslovno kao bik na crvenu krpu.
Judolino to radi kad treba i kako treba. On nije sklon pretjerivanju i panicarenju.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Jan 2015, 22:24

Euklid » wrote:Zoka najavio konverziju kredita iz franaka u kune.

Jel to neko kanda prepisuje od priglupog Svilibalda...? :misli:

:kokice:
Mali svili to govori otkad ja govorim, ima 3,4 ili 5 godina, a zaki tek sad progleda. Da je to uradija onda kad je franak bija 4,5 kn, ko zna koliko bi nam danas gospidarstvo bilo konkurentnije. Debili vladaju. Debili.
Post Reply