Drzavni udar u demokrstskoj Ukrajni

Koljite se i gložite!
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Apr 2014, 12:17

A ruski je tako lijep jezik.

Evo, poslušajmo novu, prelijepu državnu tužiteljicu s Krima koja je upravo snimila novi spot:

Nyash Myash


'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

19 Apr 2014, 12:37

Euklid » wrote:

Ma super je to kako ekipica koja je nasilno prigrabila vlast ide čačkat po Ustavu. Bez ikakvih ovlasti.

I to po vrlo osjetljivim pitanjima.

Taman su još trebali zabraniti Rusima da pričaju ruski... :rofl:
A ekipica koja je prvo poslala vojsku, pa organizirala referendum i pripojenje je cool. :D
Ma zapravo imaš pravo - tako se i treba raditi. :cerek:
Samo zavisi koliko imaš backgrounda. :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Apr 2014, 12:44

Pero wrote: A ekipica koja je prvo poslala vojsku, pa organizirala referendum i pripojenje je cool. :D
Ma zapravo imaš pravo - tako se i treba raditi. :cerek:
Samo zavisi koliko imaš backgrounda. :zubo:
Nego su trebali cekati da im desnicarska hunta dokine jedno po jedno pravo dok na kraju ne zavrse kao Zidovi u Njemackoj... :giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Apr 2014, 12:45

Euklid wrote: Nego su trebali cekati da im desnicarska hunta dokine jedno po jedno pravo dok na kraju ne zavrse kao Zidovi u Njemackoj...
Oli nisi cuo kako Timosenko lijepo govori o ukrajinskim Rusima
:giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

19 Apr 2014, 12:49

Euklid » wrote: Nego su trebali cekati da im desnicarska hunta dokine jedno po jedno pravo dok na kraju ne zavrse kao Zidovi u Njemackoj... :giggle:
Mda, izbori su bili predaleko. Ukrajinci su desničari, a Rusi ljevičari - jel da? :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Apr 2014, 12:52

Pero wrote: Mda, izbori su bili predaleko. Ukrajinci su desničari, a Rusi ljevičari - jel da? :zubo:
Mda... toliko daleko da su morali prckati po Ustavu prije izbora... :giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Apr 2014, 13:53

Pero » wrote: Mislim da Rusi i dalje pričaju ruski, kao što su i Srbi pričali srpski. Al eto, ljudi ne mogu dočekat nove izbore. :zubo:
:facepalm: lipo ti je euklid objasnija :durica:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

19 Apr 2014, 13:55

Euklid » wrote:A ruski je tako lijep jezik.

Evo, poslušajmo novu, prelijepu državnu tužiteljicu s Krima koja je upravo snimila novi spot:

Nyash Myash
U 4 dana je ovaj video skupio 4 ipo miljuna pogleda :cerek: al je dobra u pisku materinu :cerek:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Apr 2014, 14:18

Euklid » wrote:
Da... baš :facepalm:

Zato je šef CIA fotografiran par puta u Kijevu, zato su snimljeni razgovori gdje se dogovaraju koga će instalirati na vlast, oćel Klička, oćel Timošenko, oćel onog trećeg.
Uigrani recept za penetriranje u neki prostor su opet zakuhali.
Kad ne može ''demokracijom'' može se i na silu.

Samo ovaj put su preblizu Rusiji da bi ovi to mirno promatrali.

Na kraju, najebat će Ukrajina. Baš se našla na kontaktu interesnih sfera.
Tako je to kad nemaš Tita na čelu :D nego domaće izdajnike instruirane od stranih tajnih službi (ovo mi je od nekud poznato :misli: ).



...
A zašt ne bi bio u Kijevu? Bio sam i ja, pa kaj...? Vidiš da gase vatru hamperima. Inače bi kitu moju Brennan dolazio u Kijev...
Nisu ameri ništa dobro ni uigrano tu učinili pogotovo zato jer je Rusija blizu. Rusi jesu... :zubo:
A to sa snimkama...kak je ono bilo prije 25 godina na VHS-u i šveranju oružja i kamiona municije...Onda se moglo prodavati kako hoćeš lažnjake, a danas...samo sempliram i napravim hit...čas posla mogu složiti Euklida kako s Mikijem dogovara akciju otimanja Pere u četvrtak poslije posla...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

19 Apr 2014, 16:34

karambol » wrote:
A zašt ne bi bio u Kijevu? Bio sam i ja, pa kaj...?
OK, sad je sve jasno... :zubo:
karambol » wrote: Vidiš da gase vatru hamperima. Inače bi kitu moju Brennan dolazio u Kijev...
Ma to je on više 'nako, turistički. Čuo čovjek da su zbog nemira pale cijene aranžmana pa rek'o da skoči malo u razgledavanje.
I tako par puta...
karambol » wrote: Nisu ameri ništa dobro ni uigrano tu učinili pogotovo zato jer je Rusija blizu. Rusi jesu...
Ma di bi oni. :zubo:
Evo će im Ukrajina napokon uć u NATO, sve kao slučajno ispalo.
Tj. jedan njezin dio, jel... :zubo:
karambol » wrote:
A to sa snimkama...kak je ono bilo prije 25 godina na VHS-u i šveranju oružja i kamiona municije...Onda se moglo prodavati kako hoćeš lažnjake, a danas...samo sempliram i napravim hit..
Ha čuj, Timošenko se poslije izjasnila kako snimka je njezina ali da nije ona baš tako mislila pa ti vidi...

Inače, snimka s šveranjem oružja kamionima je autentična. Ako mislimo na istu snimku, ne :raspa:
karambol » wrote:čas posla mogu složiti Euklida kako s Mikijem dogovara akciju otimanja Pere u četvrtak poslije posla...
De kad je čas posla aj složi tu snimku.
Al prije četvrtka, inače nema smisla... :rofl:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Apr 2014, 17:07

Ha, slozio bih kad bih imao koristi, ali nemam. Niste bas profitabilni. :zubo:
Ameri ne rade slampavo. Uglavnom. Vidis kako je llijepo pripremljen Afganistan, Irak...malo su se zaletjeli s arapskim proljecarenjem i Rusi su prvi put dobro ugrizli u Siriji, a Ukrajina je puno prije isplanirana jer su znali kaj Uncle Sam planira...jednostavno, ovaj put su oni ucinili prvi korak kao preventivno djelovanje. Brennan je bio u Kijevu pokusavajuci spasiti sto se moze jer se saveznicka ekipa u Ukrajini malo razrahatlajisala... :zubo:
Rusi su isli racunajuci los publicitet, a nije za zanemariti animozitet prema americkoj politici u svijetu pa i u EU koji bi trebao amortizirati pocetnu ljutnju prema Rusima na sto i racunaju. Eto, imaju podrsku i na trkeljanju... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

19 Apr 2014, 19:39

Pero » wrote: Da. :zubo:

To što su slabiji od Rusa. :zubo: I naivni, pa im vratili atomsko oružje. :zubo:


Volim. :zubo: Više nego Ruse. :zubo:


Ko i ti. :zubo:
..pa et, rijesili smo sve. puno price ni oko cega. volis nato, tako reci. a buduci se radi o ljubavi, nema tu interesa, cisto davanje. :D
ok, volis nato, rusi su tu manje bitni. danas rusi, sutra neki drugi, ali anto..sori, disleksfeler..nato zivi vjecno. ok, ok, nemam nista protiv, samo budi jasan, da znamo, ono, ko gdje upire.. :D
visekratni klon
Posts: 7861
Joined: 14 Aug 2013, 11:45

19 Apr 2014, 19:50

Unda, ćirni na fejs. Dosadna sam, ali možd bi te moglo zanimati. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

19 Apr 2014, 20:27

karambol » wrote:..
Rusima je u interesu imati istok Ukrajine pod stalnom kontrolom i koliko vidim, imat će ga.
ne znam, ne znam bas. sve zavisi od toga sto se smatra imati pod kontrolom.

Rusi od početka vode ovu igru, ameri su pali u priču s Ukrajinom kao s Marsa. Natrpani lošim obavještajnim podatcima, lošom procjenom i opterećeni taštom administracijom koja se dobro uljuljkala dok su joj tepali "jedina svjetska velesila", "najjača vojska svijeta"... :zubo:
nisam ni siguran da bas od pocetka rusi vode igru. za sada imam dojam kao da su korak, dva ispred natoa..barem sto se tice ukrajine nekako, iako je i to nekako sumnjivo.
nato se blizi rusiji polako, ali sigurno, a date su neke garancije od strane vlasnika natoa da se nece priblizavat, tako da mi je tesko rec da rusi od pocetka vode igru.

a i irak je tu, afganistan..ok, nisu bas stateski najjasnije, najcistije pozicije za odrzat ih, ali trenutno su prisutni i mogu se aktivirat kao kvalitetni logisticki mostovi.. i djeluje mi sve to nekako kao da se steze prsten oko rusije ili barem tog juznog dijela
Sada se dosta improvizira s američanske, zapadne strane dok se braća Rusi zadovoljno smješkaju kako su sve zaribali. No, meni je zanimljivo promatrati i pokušati predvidjeti kaj će tko i kako dalje... :D
sto je opet pitanje sto su i koliko zaribali. bilo kako bilo, bit ce nato (citaj..amerika) izlozeni velikim troskovima i koliko god to moglo bit dugotrajno iscrpljujuce, toliko tu moze lezat i profit, moze stimulativno djelovat na americku ekonomiju koja je tu negdje..aj, mozda ce pretjerano zvucat pred kolapsom, ali li la je, pero na vagi moze pritegnut na jednu ili drugu stranu, a gdje ces bolje stimulacije americke (citaj..zapadne kapitalisticke) privrede od nekog rata, ratnog stanja, zategnutosti, konflikta i to daleko ili sto dalje od tog zapada.
citavi su to novi razvojni ciklusi koji ce se doslovno mobilizirat i to na dva nacina.. prvo, postavljajuci situaciju tako da se marketinski prikaze ta vojna prisutnost i konflikt kao opravdan, da se tako utjece mozda na neke interne politike, parlamente, kongrese, stvarajuci i generirajuci osjecaj straha, eto i histerije, tako da i oni koji ce bit mozda protiv toga, pokleknu pred manipulacijom strahom.
drugo, saveznistva..tj, troskovi ce biti podijeljeni medju nato clanicama, dakle, nece sve to amerikanci sami financirat, ucestvovat ce tu, u toj investiciji, u tom riziku i ostale bogate nato ekonomije gladne profita i novog aktivnog antirecesijskog ciklusa, a glavni drustveni teret ce podnijeti zemlje i drustva koje ce pruzati svoj teritorij za logisticke usluge, kao eto sto vidimo, irak, afganistan, gdje se vrlo agilno zeli forsirati kao neka domaca pro zapdna strana, pod kriunkom nekog uvodjenja humanijih drustvenih vrijednosti, a ustvari se radi samo o obliku formiranja kvislingeraja, mozda na nacin da se od domicilnog stanovnistva bas to i ne shvati kao kvinsligeraj, ali koji ce bit na prvoj liniji fronti i aktivno topovsko meso, ne samo figurativno.
ne vidim, po toj nekoj mojoj logici ili slijedu ili razvoju, nikakvog razloga da tako ne bi moglo bit i sa ukrajinom, tj da joj je namijenjena takva uloga od tog natoa, zapada ili kako cemo to vec nazvat..
a tu su, sto se tice i nase male sredine, neki zanimljivi moguci razvoji situacija, jer ucesce u toj kampanji ce silom ili milom prilika imat i hrvatska, i onako iznurena hrvatska, platezno bespomocna, koja ce, dakle, ako ne novcem,m morati riskirati i uci u dil, u moguci neki ser sa onim sto ima i koliko ima, a to je ziva sila, ljudi ili..ja cu to nazvat, jebiga.. placenici.

ama bas nikakvog interesa i koristi nema hrvatska od petljanja na bilo koji nacin u te odnose koji sad vladaju u vezi ukrajine. moze imat samo stete i to jebene stete, samo probleme moze sebi natovarit na vrat, a to je vec jedino sto smo sebi natovarili i cime smo bogati.
to je jednostavno, igranje vatrom. sa vise strana. moguce je mic po mic uvuci hrvatsku nma nacin da hravtska javnost nema jasnu sliku o ulozi hrvatske u tim odnosima ili sukobima ako se dinamiziraju, isto kao sto nema niti o ulozi hrvatske u afganistanu, samo cemo jedan dan cut s iznenadjenjem da su tamo neki hrvatski vojnici ili civili cak, koji su bezazleno vozili slepere pune necega tamo negdje, upali u neki okrsaj i stradali i to u kolicinama malo vecim od slucajnih, individualnih, sporadicnih koje bi smatrali mogucim ako smo tamo samo kao neki pliz pis instruktori, medicinske sestre, vojni kapelani i ostali nato humanitarci koji dijele bombone, banane i devedeje, pumpe za vodu, grade prirucne skole, itd..

tj, ako se dinamiziraju konflikti u ukrajini i oko nje, hrvatska ovdje..dakle, ovdje, ne tamo neki vojnici koji ce riskirat nesto za par hiljada eura place i mislit da ce nakon pola godine ili godinu moc skupit dovoljno love na gomilicu za ostvarivanje nekih svoja mastanja, nego ce vulgarno i doslovno hravtska i ovdje osjetiti svoje ucesce u militantnim aktivnostim na nekom bojistu od kojeg se pametan covjek mice, bjezi, distancira..
ili ovako, ako se bude to tamo razmahalo, garantiram da ce doc do dosta jakih politickih nestabilnosti ovdje.
mislim da..u slucaju hipotetickom da to krene nekim putem zescim u ukrajini, da ne postoji vlada u hrvatskoj koja bi javno, urbi et orbi mogla odobriti u nekim zamjetnim kolicinama za hrvatsku, ucesce pripadnika hrvatskih vojnih snaga na tom podrucju.. ne postoji sabor, vlada u hravtskoj koja bi to odobrila, obznanila i koja bi sljedecih nekoliko dana ili tjedana ostala na vlasti, osim ako se ne posluzi nekim nedemokratskim metodama..sto opet, mnogi u hrvatskoj prizeljkuju i mogli bi mislit da je doslo vrijeme za korekciju nekih nedostataka od prije, da se konacno izvrsi nesto sto se prije propustilo napravit..

ono, ne treba nista na ovom svijetu uzimat bas kao nesto tragicno, ali ako cemo se ufilmit u to, nije se bas hrvatskoj igrat i zajebavat s ukrajinama i podmetat glavu tamo gdje drugi podmecu nogu. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

19 Apr 2014, 20:48

Pero » wrote: Mda, izbori su bili predaleko. Ukrajinci su desničari, a Rusi ljevičari - jel da? :zubo:
..ne, nego je ovaj projekt priblizavanja natoa rusiji poletio ili se zalokomotivio na krilima desnicara i to otvorenih fasista.
koliko sam mogao uociti, cak i medju ukrajincima ima dosta podjele oko toga, oko nacina, procesa, kako to sve ide, itd.

ukrajinski fasisti su izgubili krim, a mozda izgube i jos ponesto od teritorija. na zanimljivu kartu su nato i cia odigrali.. lako im je bilo sa jugoslavijom. :kokice:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

19 Apr 2014, 20:57

Pero » wrote: Rusija će, ako hoće, uzet onoliko koliko hoće. :zubo:
I u tome je nitko neće spriječiti.
Samo je stvar ruskog imidža do kuda će ići, a i onda i oni sami znaju što će se dogoditi s ostatkom Ukrajine u koji ne uđu ruski tenkovi. :zubo:
..e, nije to bas tako. nisam siguran da rusija moze uzet kolko oce. ako nista drugo, onda bi vec davno uzela.
ne moze ni amerika uzet kolko oce. sve su to procesi, sve to ide postupno, a jdinos to vidim jest da ce sve to skupa bit dugotrajno, pa i iscrpljujuce mozda. lako za rusiju i ameriku, ali ostali koji ce na ovaj ili onaj nacin bit vise ukljuceni u to neko sto mozda misle da iamju snage, akos e precijene, otapada ce, jedan za drugim, a tu se opet otvaraju zanimljivi procesi.

ako eu misli kroz ovaj slucaj graditi svoje neko jedinstvo, mislim da se malo tu zajebala.. mogla bi se napregnut, ispruzit ruku sto dalje moze i.. prnut. :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Apr 2014, 21:33

Rusi vode u stvari u Ukrajini...Jer su konačno skužili kamo to ide...pa su prevenirali stvar i malkoc ujebali američanske službe. Taktički, obavještajno i operativno bolje pripremili stvari od invazivnih kolega s one strane oceana. Iako su američanske firme za špijunažu, mućenje vode i kuhanje sranja velike i poduzetne, vjerujem kako je ovdje veliki dio posla prepušten bratskim službama iz EU i okolice pa nije baš sve ispalo onako lako kako su mislili da će biti...e, na to sam mislio kad sam rekao da su Rusi od samog početka tu glavni. Od početka operacije u Ukrajini već su bili pripremljeni za korake koje su učinili...

EU nema politički zajednički nazivnik koji bi i homogenizirao u vanjskoj politici. U unutarnjoj još kako tako. Dok ima lovice i dok su jaki namireni štima i unutarnja politika, donekle, ali vanjska samo deklarativno u stilu zajedničkih izjava, rezolucija i blalakanja...Bilo kakav rat ili predratno ili hladnoratovsko kurčenje neće završiti dobro za EU unatoč špekulacijama oko profita koji bi se mogao izroditi iz takvih rubnih situacija...
Mislim da će biti preslikan jugo scenarij u više manje istom obliku...mislim na mehanizme koji dovode do raspada, manjak love, odnosno svađa oko proračuna i novčanika te uzbuđeni nacionalni ponos koji najuvjerljivije glade desne i radikalne stranke koje po defaultu nisu za nekakvu EU tvorevinu...
Daklem, alzo...načelno se slažem s tobom da je to sve proces koji traje i trajat će, ali koliko će si tko otkinuti Ukrajine to će biti zanimljivo promotriti. Zanima me kakve karte ima Putin, a kakve Uncle Sam i tko mulja ispod stola, a tko ima šaptače i ogledala i pištolj u gaćama ili asa u rukavu.... :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

20 Apr 2014, 06:24

..a unda » wrote: ..ne, nego je ovaj projekt priblizavanja natoa rusiji poletio ili se zalokomotivio na krilima desnicara i to otvorenih fasista.
Dakle, onih parstohiljada ljudi u Kijevu na prosvjedima su otvoreni fašisti. :zubo: Sve je to NATO potplatio. :zubo:
..a unda » wrote: koliko sam mogao uociti, cak i medju ukrajincima ima dosta podjele oko toga, oko nacina, procesa, kako to sve ide, itd.
Točno, ima, zato i hoće nove izbore. :)
..a unda » wrote: ukrajinski fasisti su izgubili krim, a mozda izgube i jos ponesto od teritorija. na zanimljivu kartu su nato i cia odigrali.. lako im je bilo sa jugoslavijom. :kokice:
Mda, ljevičaru spomeneš fašizam i on odmah počne žmirkati desnim okom. Desničaru spomeneš komunizam i on odmah počne žmirkati lijevim okom. :zubo:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

20 Apr 2014, 06:27

..a unda » wrote: ..e, nije to bas tako. nisam siguran da rusija moze uzet kolko oce. ako nista drugo, onda bi vec davno uzela.
Nije prije imala snage, niti je imala izgovor. Sada ima i jedno i drugo. :zubo:

..a unda » wrote: ne moze ni amerika uzet kolko oce. sve su to procesi, sve to ide postupno, a jdinos to vidim jest da ce sve to skupa bit dugotrajno, pa i iscrpljujuce mozda. lako za rusiju i ameriku, ali ostali koji ce na ovaj ili onaj nacin bit vise ukljuceni u to neko sto mozda misle da iamju snage, akos e precijene, otapada ce, jedan za drugim, a tu se opet otvaraju zanimljivi procesi.

ako eu misli kroz ovaj slucaj graditi svoje neko jedinstvo, mislim da se malo tu zajebala.. mogla bi se napregnut, ispruzit ruku sto dalje moze i.. prnut. :D
Pa što EU ne prdi kako Amerikanci kažu? :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Apr 2014, 10:03

Pero » wrote: Dakle, onih parstohiljada ljudi u Kijevu na prosvjedima su otvoreni fašisti. :zubo: Sve je to NATO potplatio. :zubo:
opet se igramo zenona. jel zrno gomila? jel su dva zrna gomila? jel su tri zrna gomila, itd.. :D

ne znam jel parsto hiljada, par miljuna, par hiljada ili par stotina, ali to jest bilo operativno jezgro i ideja koje je vodila dogadjaje zadnjih mjeseci u ukrajini.
mislim, ni cereset prve nisu u zagreb usli (sto, kako i zasto nije sad bitno) njih trideset hiljada pavelicevaca, ali vremenom je to krenulo kako je krenulo.
fasisti, neofasisti, turbodesnicari, nazovi ih kako hoces, ali to jest bila ta neka ideja koja je posluzila kao mehanizam, poluga za daljnje razvoje u ukrajini i taj mehanizam je nato podrzavao i podrzava, a podrzava ga ocito i eu. pa i placa, potplacuje ili na neki drugi nacin aktivno ucestvuje.
kako i zasto, s cim se to igra, sto se vuce za rep, to je sad mozda neko drugo pitanje..
Točno, ima, zato i hoće nove izbore. :)
da, ali ce ih sad imat bez krima. mozda i bez jos kojeg dijela i sad je frka, utrka izmedju izbora i referenduma.
a zasto nisu mogli sacekat izbore na citavom ondasnjem teritoriju ukrajine? u cemu je bio problem? koji mjesec dana amo tamo.
mozda se osjecalo da rezultati izbora opet ne bi bili onakvi kako je netko prizeljkivao? a sad je s krimom situacija nesto laksa? ono, jebo krim i onako smo ga se politicki odrekli, sad ga treba samo iskoristit da se prikazemo zrtvom.. bolje da je krim isao ca, samo bi nam smetao na izborima.
eto, imat ce izbore ukrajina, imat, naravno da ce imat, ali gdje sve i kako, a vidjevsi jos da se ukrajinci neki bas i ne slazu s rezultatima izbora, da te izbore ne dozivljavaju ozbiljno i da im nato, amerika, eu i pomazu da nelegalno smijene neku vladu, eto, pitanje je sto ce ti izbori uopce i kome sta sve znacit? :kokice:
Mda, ljevičaru spomeneš fašizam i on odmah počne žmirkati desnim okom. Desničaru spomeneš komunizam i on odmah počne žmirkati lijevim okom. :zubo:
i korporacijama kazes da nece bit rata i onda odmah one dobiju tikove od oka, preko ramena do desne ispruzene ruke.. : dr. strejndzlov: :D

dakle, desnicari ukrajinski su izgubili teritorij ukrajine zvan, znan kao krimska oblast ili kako vec. a izgleda mi da na tome ne zele ostat. tj, ne zele ostat samo na tom gubitku. :kokice:
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

20 Apr 2014, 10:16

..a unda » wrote: opet se igramo zenona. jel zrno gomila? jel su dva zrna gomila? jel su tri zrna gomila, itd.. :D
Jel referendum OK? itd. :zubo:
..a unda » wrote: da, ali ce ih sad imat bez krima. mozda i bez jos kojeg dijela i sad je frka, utrka izmedju izbora i referenduma.
a zasto nisu mogli sacekat izbore na citavom ondasnjem teritoriju ukrajine? u cemu je bio problem? koji mjesec dana amo tamo.
mozda se osjecalo da rezultati izbora opet ne bi bili onakvi kako je netko prizeljkivao? a sad je s krimom situacija nesto laksa? ono, jebo krim i onako smo ga se politicki odrekli, sad ga treba samo iskoristit da se prikazemo zrtvom.. bolje da je krim isao ca, samo bi nam smetao na izborima.
eto, imat ce izbore ukrajina, imat, naravno da ce imat, ali gdje sve i kako, a vidjevsi jos da se ukrajinci neki bas i ne slazu s rezultatima izbora, da te izbore ne dozivljavaju ozbiljno i da im nato, amerika, eu i pomazu da nelegalno smijene neku vladu, eto, pitanje je sto ce ti izbori uopce i kome sta sve znacit? :kokice:
A zašto referendum nije pričekao izbore? Kokoš ili jaje. :zubo:
..a unda » wrote: i korporacijama kazes da nece bit rata i onda odmah one dobiju tikove od oka, preko ramena do desne ispruzene ruke.. : dr. strejndzlov: :D
Kako kojima. Siemensovac je odmah dotrčao Putinu. :zubo:
..a unda » wrote: dakle, desnicari ukrajinski su izgubili teritorij ukrajine zvan, znan kao krimska oblast ili kako vec. a izgleda mi da na tome ne zele ostat. tj, ne zele ostat samo na tom gubitku. :kokice:
Svi će biti na dobitku - Rusija će se proširiti, NATO će se proširiti i tako dalje u check-and-balances. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Apr 2014, 10:24

Pero » wrote: Nije prije imala snage, niti je imala izgovor. Sada ima i jedno i drugo. :zubo:
izgovor je ocito imala i prije. odmah nakon prve zemlje prema rusiji koja je usprkos dogovoru usla u nato.
ali, nema tu nekih izgovora sto se ukrajine tice. odjebi nato odavde nije nikakav ruski izgovor, nego jasna i nedvosmislena poruka.
a koliko snage ima, ne znam. sumnjam da je rusija toliko jaka koliko bi to nekom odgovaralo u nekoj slici demonizacije rusije.
mogu samo rec da joj je nesto lakse, prakticnije, blize, prakticki je skoro na svom terenu, u ukrajini joj je lakse puno toga organizirat nego eu, americi, natou, troskovi su im veci nego ruski.
zatoi jest taj koncept saveznistva natoovog, drustvene infiltracije, opremanje i uspostavljanje odredjenih infrastruktura koja ce preuziti na sebe dio troskova, demokratski, jel, voljno, preuzeti na sebe dio ucesca kojim ce nato samo dirigirat, koordinirat, a to sve samo jos vise posloznjava sustav, poskupljuje, bez obzira sto je koncept natoa da u datom trenutku samo preko noci preuzme potpunu kontrolu nad svim tim u sto su drugi ulagali i pomice ih kao figure na ploci i time pokusat drasticno u nekom trenutku smanjit svoje troskove, stete, zrtve.. a prije svega tu mislim na ameriku.
tj ovako, mogao bi se neki tu poucak mozda napravit, da snaga natoa slabi s kvadratom udaljenosti od, ne znam..vosingtona, brisela..nije bitno. sve isturenije zemlje natoa i onako u doktrini sluze za tapsanje po ramenu, liferovanje oruzja i govorit im kako su hrabri i odvazni, predzidje slobodnog svijeta.. ono, kao neki tampon koji ce bit zrtvovan.. :kokice:
eto, jedino tu vidim neku prednost rusije, ne kazem da je to malo, ali da rusija ima snage vojno se angazirat visokim intezitetom, dugotrajnijim, nisam bas siguran.

Pa što EU ne prdi kako Amerikanci kažu? :zubo:
pa ne znam kolko prdi, ali kazem da bi mogla prnut. u varicak. kako dosla, tako osla. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Apr 2014, 10:58

Pero » wrote: Jel referendum OK? itd. :zubo:
ajme tebe. pa je, ok je. zato i kazem da bi bilo fer da se sad naprave ti referendumi tamo gdje se zeli, npr akos e zeli po tim istocima ukrajine, istocno od dnjepra. sta tu ima lose? samo ce pojasnit sliku, umirit stanje.

A zašto referendum nije pričekao izbore? Kokoš ili jaje. :zubo:
nema kokosi ili jaja. ni patke. :D
ovaj predsjednik, sto li je, janukovic, jel se glasalo za njega? je. jel on pobijedio na tim nekim izborima? je. jel sad on predsjednik ukrajine? nije. pa kako, zasto, pskamumterina? :D
po kojim to kriterijima, zakonu, volji, on nije vise predsjednik ukrajine? cega je poruka nacin na koji je razvlascen? demokracije? ok, onda ce bit demokracija do uckura, referendum. :D
dakle, nema kokosi, nema jajeta.. a mogla je bit i kokos i jaje, i jare i pare, ali jebiga, krime moj zbogom, a mozda i jos stogod, a dnjepar, ma da si isao izmisljat granicu, bolju ne bi mogao izmislit.. ono, stoji tamo i govori.. a nu me. :D

Kako kojima. Siemensovac je odmah dotrčao Putinu. :zubo:
koji simens? onaj koji je nama preskupo prodavao zastarjele centrale iz juzne amerike kao top gan tehnologiju? :D
pa naravno da je dotrcao putinu. trci lovi. oceli meni trcat simensovac? oce kua. meni je samo namijenjena uloga pjesaka u korpraciji i eventulano kao izvor rezervnih dijelovau takvok korporativnom drustvu i kulturi. :D

Svi će biti na dobitku - Rusija će se proširiti, NATO će se proširiti i tako dalje u check-and-balances. :zubo:
nece bit svi na dobitku, narocito ako se to sve oduzi. ukrajnici ili gradjani ukrajine ce najebat, platit ceh. sto u ukrajini bude nestabilnije, ako bude vise pucanja, ako to predje neku granicu, po svim logikama i statistikama to ce se drustvo oporavljat jos godinama i godinama nakon rata, jos ce godinama i godinama bit sakato, prikraceno.
svi su svjesni toga, ukrajina nam je svima nekako preblizu i ako nista drugo, licemjerja naseg radi, komoda naseg radi, pa eto, i straha da je nesto preblizu da se ne bi moglo zirit i pretapat, to je neka nada da ce ukrajina izbjec drustvene nakonratne devastacije poput vijetnama, iraka, afganistana..sam rat neki je u citavom tom sustavu i cjelini mozda dio manjeg zla, ali ono sto ostaje nakon njega, ono sto dodje nakon njega, ono sto traje jos puno duze nego sam otvoreni sukob, to su razarajuca drustvena stanja. nikakva maske ne mogu tu prikriti da se radi o drustvu kojem je namijenjeno nestajanje.

a tu, za takve procese, nisu samo odgovorni direktni ucesnici na terenu. malo bi oni mogli tako kvalitetno napraviti danas bez neke te politicke volje, opravdanja. prebacivati odgovornost na tamo neki virtualni medijski teren daleko od nas, dok smo ta politicka volja eto, aj nekako formalno ili kako vec, ti i ja, malo mi je to, nesto, jel.. nije dobro. nije dobro rec..ja s tim nemam veze i pravit se cudjenje u svijetu. nesto tu ne stima.
moze se, doduse, uvijek rec da smo i ti i ja kao politicka volja nebitni, ali ostaje ona pricica kad je vrapcu gorilo gnijezdo, pa ono, kako je dalje isla prica, bila je tu neka slamka suha i neka kap vode.. :D
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

20 Apr 2014, 11:13

..a unda » wrote: ajme tebe. pa je, ok je. zato i kazem da bi bilo fer da se sad naprave ti referendumi tamo gdje se zeli, npr akos e zeli po tim istocima ukrajine, istocno od dnjepra. sta tu ima lose? samo ce pojasnit sliku, umirit stanje.
Ma da, kužim, po Zenonu je za tebe gomila - ono gomila. Ja se ne bi mogao referendumski izjašnjavati za pristupanje Norveškoj, ali gomila već može... :zubo: Pa još na nekom teritoriju - evo istočno od Dnjepra kao prirodne granice - to može. :zubo: Rusi, ma gdje bili, imaju pravo na samoopredjeljenje do odcjepljenja i priključenja matičnoj državi. :zubo: OK. :zubo: Tebe su izgleda naljutile crno-crvene zastave koje su se svojedobno suprotstavljale Crvenoj armiji (i Wehrmachtu i poljskoj vojsci, al je to očito manje bitno). :zubo:
..a unda » wrote: ovaj predsjednik, sto li je, janukovic, jel se glasalo za njega? je. jel on pobijedio na tim nekim izborima? je. jel sad on predsjednik ukrajine? nije. pa kako, zasto, pskamumterina? :D
po kojim to kriterijima, zakonu, volji, on nije vise predsjednik ukrajine? cega je poruka nacin na koji je razvlascen? demokracije? ok, onda ce bit demokracija do uckura, referendum. :D
Pa što je onda pobjegao? :zubo: Nakon što je policija pobila nešto od tebi izgleda mrskih demonstranata, više se nije osjećao sigurno u svom zlatnom zahodu. :D I Kosorici su zviždali pod prozorima, pa nije emigrirala u Sloveniju. :zubo: U definiciji demokracije je da policija upotrebljava vatreno oružje protiv demonstracija. :zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

20 Apr 2014, 12:00

Pero » wrote: Ma da, kužim, po Zenonu je za tebe gomila - ono gomila. Ja se ne bi mogao referendumski izjašnjavati za pristupanje Norveškoj, ali gomila već može... :zubo: Pa još na nekom teritoriju - evo istočno od Dnjepra kao prirodne granice - to može. :zubo: Rusi, ma gdje bili, imaju pravo na samoopredjeljenje do odcjepljenja i priključenja matičnoj državi. :zubo: OK. :zubo: Tebe su izgleda naljutile crno-crvene zastave koje su se svojedobno suprotstavljale Crvenoj armiji (i Wehrmachtu i poljskoj vojsci, al je to očito manje bitno). :zubo:
pa jest, nesto kuzis, nesto sto si voljan kuzit, sto ti odgovara, a drugo ne zelis kuzit, navres i jebiga.. :D
to sto ja tebi prizanejm ili ne prizanjem, svodit drustvene neke odnose i procese i stanja na neke infinitezimalne individualne zelje, malo je ono.. nerealno, jel? malo je cudno govorit za sebe da si gomila..ili jos gore, ic to dokazivat. tebi se to tako ne cini? :D

zato i postoje ti neki odnosi, neka politika, neki interesi, kompromisi..neki procesi i postupci kojima ces ti pokusat nagovorit nekog da ostvari tvoj osobni interes, da tvoja volja bude i volja gomile.
mislim, ne znam drugi nacin i put, jebiga, tako je kako je, a ustrajavat na tome da ti sebe identificiras kao gomilu..cuj, nemoj se time zajebavat, moze ti se desit da u to i pocnes vjerovat, da pocnes sebi govorit..mi. mani to, pusti, nemoj se igrat sa tim.. :D
bolje ti je nagovaraj, uvjeravaj, lazi, mazi, seri.,.svi mi to radimo i nekako je to usvojeno kao normalno ponasanje, ljudi ce te smatrat normalnim, tj razumjet ce te, polazit ce od sebe.
ali, govorit o sebi kao o nekolicini, kao o vise vas, kao drustvu ili masi, pa nece to bas ljudi smatrat normalnim. jebiga, nikad nisam rekao da drustvo nije surovo, dapace.. :D

Pa što je onda pobjegao? :zubo: Nakon što je policija pobila nešto od tebi izgleda mrskih demonstranata, više se nije osjećao sigurno u svom zlatnom zahodu. :D I Kosorici su zviždali pod prozorima, pa nije emigrirala u Sloveniju. :zubo: U definiciji demokracije je da policija upotrebljava vatreno oružje protiv demonstracija. :zubo:
o, jebote, sta je pobjegao.. pa ubilo bi ga. ubilo bi demokratski izabranog predsjednika i to bi se nazvalo demokracijom.
baj d vej, ne znam otkud sad kosorica, to je druga prica, a osim toga kad je ona to bila demokratski izabrana? na kojim to izborima? kakva je to demokracija? rekao bi luka bebic za tu demokraciju, tj torbu..sta je ovo, kakva je ovo torba? imate li jos ovakvih? :D

u definiciji demokracije je.. ne znam, ti znas. valjda policija brani neke zakonitosti, neke rezultate izbora, politicku neku volju demokratsku, odluku, a odluka je demokrastka bila da taj janukovic bude predsjednik, neki je dogovor tu postignut, neki koncenzus demokratski, drustveni, politicki. ako se netko ne slaze s takvim rezultatima i oce silom mijenjat takve rezultate, sto radit? ocito se tu radi o dubljem nekom rascjepu drustvenom koji takva demokracija, u tim nekim okvirima, pa i teritorijalnim, ne moze rijesiti.
onaj koji takve rascjepe podrzava, koji zeli takav nered misleci da ce nekim trenutnim odnosom snaga drugom nekom silom, osim demokratskom voljom postici neke svoje ciljeve, ostvariti neke svoje interese, igra se vatrom, riskira, i druge interesene grupe imaju sasvim pravo koristiti iste takve ili slicne nacine ili cak, eskalira to, pa se koriste jos jaci neki, gori mehanizmi i metode, jer kad veze te neke demokracije popuste, a popustile su zahvaljujuci militantnoj ukrajinskoj desnici, neofasistima, tesko je dalje govoriti o nekim granicama (pa i teritorijalnim), o nekim uzancama, pravilima, kocenjima.. razvija se dalje to nekim drugim tokom, drugim nacinima.
cinjenica jest da se krim nije odcijepio dok je janukovic bio na vlasti. kad se vidjelo da je nekom nelegalno ponasanje priznato kao legitimno, jebiga, onda neka igre otpocnu, nek se svatko bori za svoje interese, nema smisla sad tu pozivanja na neke demokracije, zakone, kad j do neceg doslo nedemokratski i suprotno zakonu.
mislim, ono, ti volis nato, neko voli nenato i sta sad, cija je ljubav bolja? ljepsa? gdje je tu razum? :D
Post Reply