Hajka na Index.hr

Koliko para, toliko muzike
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

04 Feb 2014, 00:39

Team Kolinda. :cheer:


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2014, 00:42

..a unda » wrote: ..pa eto, vidis kak se pomalo sve razbistri. odmah si mogao rec da oces da se vrati hadeze.. :zubo:

nista nije slicno hadeze rekao ljudima. nikad.

i ponavljam, drugi su krivi, drugi su krali, ali ne hadeze. a ako je to bas i bio hadeze, onda je sljedeca mantra bila..neka kradu, kradu nasi.. :kokice:
Kako nije rekao, crni unda?

Pa malo prije smo ustvrdili da su krali i onda izbacili slogan ''Idemo dalje''.
I pobijedili.

Trolaš ti mene, a... :giggle:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

04 Feb 2014, 00:44

MightyMe » wrote:Team Kolinda. :cheer:
Kakva sad Kolinda? :misli: To hoćeš reć HDZ, ali Karamarko zvuči previše gadno pa nek bude Tomo u celofanu, zvan Kolinda? :zubo:
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

04 Feb 2014, 00:51

Tea Tree » wrote:
Kakva sad Kolinda? :misli: To hoćeš reć HDZ, ali Karamarko zvuči previše gadno pa nek bude Tomo u celofanu, zvan Kolinda? :zubo:
Image

:cheer:

Milfaču za precjednicu. Go team Kolinda. :cheer:



:zubo:
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

04 Feb 2014, 00:53

Euklid » wrote:
I? Šta?

Kao u stara, dobra, Tuđmanova vremena, nije kriv kriminal, kriv je zviždač.

Ubijmo glasnika... :rofl:
i nista. krug je to zapetljaniji nego sto se misli. a i malo mi je ono, nefer.. u stilu..piskaimtrenina hadezeovska, opet su me platili ukradenom lovom i stacu, moram mucat ako ocu da me opet plate.. :kokice:

sta zvizdac? imas jedno pravilo.. ne vjeruj svemu onom sto procitas na netu. pa i u novinama.
tj, polako, imamo informaciju i neka se proces dalje razvija. do sada smo uglavnom culi babicevu stranu, i to sve vise histericniju. vrijeme je i za drugu stranu.
eno, stalno mu tamo stoji.. pljacka stoljeca. jest da je ovo stoljece jos mlado, ali tebi nije malo cudno da se radi o pljacki stoljeca, a da je neka prije pljacka stoljeca otisla u zaborav?
znaci u nepune dvije godine linic je uspio napravit sto hadeze nije u..sto. :D

mislim, kad se radi o babicevoj guzici, onda je pljacka stoljeca. kad se radi o mojoj, jebiga onda je nesto drugo, ne znam, zakoni, demokracija, tolerancija, pravna drzava i slicne pizdarije..

kazem, treba sacekat i vidjet o cemu se radi.
ovdje mi babic djeluje razocaranije od tebe i mikija zajedno. mislio da ce mu napokon krenut, da ce sad on malo, a kad ono.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

04 Feb 2014, 00:55

MightyMe » wrote: [img]httttrp://www.nato.hr/Media/Default/Galerije%20sl ... .%20-1.jpg[/img]

:cheer:

Milfaču za precjednicu. Go team Kolinda. :cheer:



:zubo:
daj majti, tek smo onda najebali..

jedva se borimo s ovom nasom korupcijom, a sad nam treba jos i americka.. :D
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

04 Feb 2014, 00:57

Euklid » wrote:
Kako nije rekao, crni unda?

Pa malo prije smo ustvrdili da su krali i onda izbacili slogan ''Idemo dalje''.
I pobijedili.

Trolaš ti mene, a... :giggle:
daj, nemoj mi te dedukcije. pa ko je rekao? kad? kad je neko iz hadezea rekao.. jesmo, krali smo? :kokice:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

04 Feb 2014, 00:59

MightyMe » wrote:

:cheer:

Milfaču za precjednicu. Go team Kolinda. :cheer:



:zubo:
Sjećam se žena koje su na ovaj način navijale, a i glasale za Vidoševića za predsjednika. Rekle su da nas bar netko zgodan predstavlja u svijetu.
Ne želim te uspoređivati s takvim babama, ali nemoj ni ti to željeti. :zubo:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2014, 02:01

..a unda » wrote:
daj, nemoj mi te dedukcije. pa ko je rekao? kad? kad je neko iz hadezea rekao.. jesmo, krali smo? :kokice:
Aupišku :facepalm:

Pa nisu rekli krali smo. Rekli su: ''Idemo dalje''.

Kuiš, ono u smislu... nije nam dosta... treba još malo namaknut za 2 Kraljevića, pokojeg Becića a ni Crnčić nije loš. A tek da je jednog kapitalnog Bukovca ulovit, ih... :raspa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

04 Feb 2014, 07:58

Tea Tree » wrote: Kakve ovo veze ima s onim što si kvotao? :ne zna:

Nego, hoćete li ti i miky0 radit neki parti kad HDZ pobijedi na sljedećim izborima? :zubo:
Ono, nekog krmčića okrenut. Ako se skupi više ljudi, možda i vola nekog malog, ae. :D
Mogla si postavit ovo pitanje: Hocete li ti i miky0 radit party kad sdp izgubi?

Da, naravno, nacipat cu se ka mazga. A mozda mi se i zoki pridruzit, ko sritni od njega :lol:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2014, 10:10

E, fakat. Nece bit sretnije osobe od Zoke kad sdp propadne na izborima. Opet ce moci beskonacno laprdat i nabacivat se metaforama i stilskim figurama iz ladovine oporbe...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

04 Feb 2014, 10:25

Euklid » wrote:E, fakat. Nece bit sretnije osobe od Zoke kad sdp propadne na izborima. Opet ce moci beskonacno laprdat i nabacivat se metaforama i stilskim figurama iz ladovine oporbe...
..a ti ces napokon slobodno disat slusajuci umne misli sposobnog premijera zvanog.. karamarko-bistri-pogled.. :D
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2014, 10:35

..a unda wrote: ..a ti ces napokon slobodno disat slusajuci umne misli sposobnog premijera zvanog.. karamarko-bistri-pogled.. :D
Bas cu ja, koji sebe stavljam na extremnu ljevicu, koji bih nacionalizirao sve banke i sve sto je pokradeno ili prodano u bescjenje i na prevaru tipa Pliva ili HT, i koji bih vratio prijeki sud i streljacke vodove,
slobodno disat kad dodju desnicari na vlast... :facepalm:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

04 Feb 2014, 10:44

Euklid » wrote: Bas cu ja, koji sebe stavljam na extremnu ljevicu, koji bih nacionalizirao sve banke i sve sto je pokradeno ili prodano u bescjenje i na prevaru tipa Pliva ili HT, i koji bih vratio prijeki sud i streljacke vodove,
slobodno disat kad dodju desnicari na vlast... :facepalm:
Pogte, i ti bi isto sve nacionalizira i pobija :D :S
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

04 Feb 2014, 11:17

Euklid » wrote: Bas cu ja, koji sebe stavljam na extremnu ljevicu, koji bih nacionalizirao sve banke i sve sto je pokradeno ili prodano u bescjenje i na prevaru tipa Pliva ili HT, i koji bih vratio prijeki sud i streljacke vodove,
slobodno disat kad dodju desnicari na vlast... :facepalm:
pa nemas bas nekog izbora, moras priznat. :kokice:

kakva sad ekstremna ljevica? ti bi kao ekstremni ljevicar nacionalizirao banke i ostalo? dobar ti je taj ekstremni ljevicarluk. ti si ustvari, etatist. :D

i stas kad nacionaliziras? stas s tim? opet prodat? :D

eh, eh.. kad malo ovako slusam okolo sta ljudi misle, postaje mi sve jasnije zasto kod nas nema uopce ljevice. potpuno prazan lijevi prostor i onda warp skok u ekstremnu desnicu koja bi isla svijetom i nacionalizirala.. :D

aj, malo razmisli, prati kontinuitet npr zakonski, jebiga i neko npr, jel, npr posteno nekako, jel, platio nesto sto je pet puta kriminalno, ovako ili onako obrnuto, vlasnicki, imovinski i to nije procesuirano, najprije se nije htjelo, tj stovise, to se stimuliralo, tj stovise takva je bila ideja i smisao, pa se onda to toliko zamumuljilo da nije bas bilo lako povezat konce, pa onda kad su se povezali konci vidjelo se da je toliko tokga, sustavno toliko toga da se nema ni snage ni novaca to procesuirat, a i oni koji su nametnuli takav sustav, nisu nestali, nego su jos uvijek tu, u sutatvu i opstruraju, zavlace, podmecu i tako jos dodatno prolazi vrijeme i onda kad se htjelo nekako s tim obracunat, vidis da se to ne moze napravit bez da napravis vise stete nego koristi i onda tu i tamo neko simbolicno plati, procesuira se i najveca vrijednost svega toga jest da se taj pljackaski mehanizam, doktrina, pocela pomalo i javno, sluzbeno objavljivat, dokumentirat.

sto onda napravit? kako to nekako popravit, ispravit barem donekle znacajnije, a sa sto manje stete?
pa zar nije bolje onda uvest neki taj npr porez na plodove takve pljacke i pripadajuca pranja, a nemos ga uvest segmentirano, tj na nacin da ce samo ti placat taj porez.
mislim, jebe se ove sve sto su sad na sudu zato jer su na sudu ili po zatvorima. zatvor ce odradit, lova ce ostat, zivot ide dalje i opet cu ja o takvima na ovaj ili onaj nacin ovisit sutra.
plus, jasno, para na paru se lipi, mogu oni objavit knjizu, memoare i opet ce zaradit i iz toga jer ce im se knjiza prodavat u nakladama ko zna kolko puta vecim od od knjize nives celzijus.
ma i holivudu ce prodat pricu, a i naslov filma vidim negdje u mislima.. grijeh struktura, bogu hvala. vec imam i neke ideje ko ce glumit sanadera, a ko bozanica. karamarko ce svako malu uletat u kadar i prerusen govorit.. to sam ja, karamarko. :D

dakle, kasno je i za ha tee i za plive. kasno. ali moze se jos stosta drugo napravit, pokusat napravit barem, ali i za to dtreba neke drustvene volje ili podrske, koje ocito nema..

ili, moze se ic ta zapetljancija rjesavat macem i presjec nekako taj cvor, ali onda bi trebalo ic, poslat delegaciju neku u skopje ili tamo po okolici i trazit nekoga ko se zove aleksandar i ponudit mu posao. nema druge, ekstremna moja ljevice koja bi drzavu spasavala.. :D
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

04 Feb 2014, 12:27

Whereabout » wrote:
Ono što sam postala bi trebalo dokazati da to što je pisalo da je članak "objavljen prije dva sata" ne znači da je dva sata prije bio isti tekst koji sad gledamo (bila je očito samo najava). A ovo dalje, mislim da je moguće, kao što si i napisala, da je taj zadnji dio članka napisan nakon 14:54 (editiran), a zadnji komentar je bio iz 14:54. Meni se ne čini kao nešto bezvezna afera, dosta je zanimljivo i bitno, tim više što je županica već imala problema od ranije s percepcijom svrhovitog trošenja sredstava. :D Ali da se radi o tendenciji da se ocrni "Linićevu kumu", kako su stavili u više naslova na Indexu, i da je i Stanković tu imao koristi, to je dosta očito. Taj dio mi nije ni bio sporan, samo ovo da su unaprijed napisali tekst.
Niste me shvatili, skratit ću :Rekonstrukcija :rozi: : :zubo:

Htjedoh reći da fascinantna Indexova brzina kojom je pisan ovaj članak (exibit A: SS, emisija opisana te transkribirana gotovo, ako ne i upravo! u realnom vremenu) a koja je u nesrazmjeru s težinom "afere", te HRT-ovo forsiranje u svim informativnim i inim emisijama a koje je opet u nesrazmjeru s težinom "afere" u odnosu na ostale trenutno, za Hrvatsku važnije događaje i tretman te vijesti (exibit B: sve informativne emisije HTV od tog dana), da te dvije činjenice ostavljaju dovoljno prostora za sumnju da je riječ o kampanji.
Čijoj, protiv ili za koga...mogu nagađati.

Ali da je riječ o kampanji je jasno svakome tko je odvojio malo vremena i stvarno poslušao (to je onaj dio između bombastičnih: afera!, korupcija!, mito!,krađa! :o ) o kakvim je dokazima korupcije riječ i o kojim se iznosima kriminala radi.

Mislim, govorim sad isključivo o onome što je rečeno u NU2 i odjecima te emisije, jer o tome i pričamo, ne?

Eto, meni je takav Indexov i Hrtov tretman takve vijesti neobičan.


To naravno ne znači da opravdavam bilo čije muljanje i krađu.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2014, 12:51

Eto, sad više nije problem ni zviždač ni kriminalac nego Index koji je samo prenio vijest u realnom vremenu. Najebat će ko u slučaju Severina... :ne zna:

A županica nam je ogrezla u kriminalu tako da je ovo samo vrh koruptivne sante i ko god da vodi kampanju protiv nje i njezinih političkih zaštitnika ja mu skidam kapu... :kava:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

04 Feb 2014, 13:19

Euklid » wrote:Eto, sad više nije problem ni zviždač ni kriminalac nego Index koji je samo prenio vijest u realnom vremenu.
:
Da li je tebi jasno značenje pojma "u realnom vremenu"?
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

04 Feb 2014, 13:31

ali » wrote:
Da li je tebi jasno značenje pojma "u realnom vremenu"?
Oces li nam konacno objasnit sta zelis rec? :ne zna:

Mozda jesam jednouman, ali ono, aj pliz :cerek:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2014, 13:33

..a unda » wrote: pa nemas bas nekog izbora, moras priznat.
Prokleta mogućnost izbora mora da postoji: eine kleine revolution, recimo… ;)
..a unda » wrote: kakva sad ekstremna ljevica? ti bi kao ekstremni ljevicar nacionalizirao banke i ostalo? dobar ti je taj ekstremni ljevicarluk. ti si ustvari, etatist.
Nipošto.
..a unda » wrote:
i stas kad nacionaliziras? stas s tim? opet prodat?
Stavio u službu naroda, razvoja i napretka. Suludo je da banke u doba najveće krize izvlače iz Hrvatske na milijarde kuna pretvorene u hrpe eura zahvaljujući još luđem i nerealnom tečaju.
Evo, podatak za 2010. U jeku najžešće krize.
Ošlo 2 milijarde vanka bez kune poreza: http://www.dnevno.hr/novac/15347-zbog-p ... atske.html
Al ako ti misliš da je ozakonjena pljačka od strane stranih banaka bolja onda ok :ne zna:

E, da… prije svega smaknut Protegu i slične krimose da se pljačka ne bi ponavljala.

Mislim, ako su mogle banke biti domaće i raditi 45 godina u svrhu industrijalizacije i opće društvenog progresa što ne bi mogle opet?
..a unda » wrote: aj, malo razmisli, prati kontinuitet npr zakonski, jebiga i neko npr, jel, npr posteno nekako, jel, platio nesto sto je pet puta kriminalno, ovako ili onako obrnuto, vlasnicki, imovinski i to nije procesuirano, najprije se nije htjelo, tj stovise, to se stimuliralo, tj stovise takva je bila ideja i smisao, pa se onda to toliko zamumuljilo da nije bas bilo lako povezat konce, pa onda kad su se povezali konci vidjelo se da je toliko tokga, sustavno toliko toga da se nema ni snage ni novaca to procesuirat, a i oni koji su nametnuli takav sustav, nisu nestali, nego su jos uvijek tu, u sutatvu i opstruraju, zavlace, podmecu i tako jos dodatno prolazi vrijeme i onda kad se htjelo nekako s tim obracunat, vidis da se to ne moze napravit bez da napravis vise stete nego koristi i onda tu i tamo neko simbolicno plati, procesuira se i najveca vrijednost svega toga jest da se taj pljackaski mehanizam, doktrina, pocela pomalo i javno, sluzbeno objavljivat, dokumentirat.
slažem se, zato i kažem da je prijeki sud riješenje
situacija je takva da zahtijeva najradikalnije moguće mjere
..a unda » wrote: sto onda napravit? kako to nekako popravit, ispravit barem donekle znacajnije, a sa sto manje stete?
pa zar nije bolje onda uvest neki taj npr porez na plodove takve pljacke i pripadajuca pranja, a nemos ga uvest segmentirano, tj na nacin da ce samo ti placat taj porez.
mislim, jebe se ove sve sto su sad na sudu zato jer su na sudu ili po zatvorima. zatvor ce odradit, lova ce ostat, zivot ide dalje i opet cu ja o takvima na ovaj ili onaj nacin ovisit sutra.
Šta? Opalit im jednokratni porez i tako legalizirati pljačku ovog naroda?
Ne bi išlo.
Nacionalizacija, konfiskacija i prijeki sud. Ko želi izbjeć streljački vod ima da otvori sve račune s Kajmanskih i inih otoka. A ne da mi se jedan Barišić šeta špicom s najnovijim Rollexom na ruci i ceri u lice.


..a unda » wrote: dakle, kasno je i za ha tee i za plive. kasno. ali moze se jos stosta drugo napravit, pokusat napravit barem, ali i za to dtreba neke drustvene volje ili podrske, koje ocito nema..
O, ne… nikad nije kasno. Ako nije bilo kasno '45. Zašto bi sad bilo kasno?
Ako je neko dobio Plivu zato što je podmitio Sanadera i Žužula onda takva transakcija nije zakonita i renacionalizacija je posve opravdana. I legalna.

..a unda » wrote: ili, moze se ic ta zapetljancija rjesavat macem i presjec nekako taj cvor, ali onda bi trebalo ic, poslat delegaciju neku u skopje ili tamo po okolici i trazit nekoga ko se zove aleksandar i ponudit mu posao. nema druge, ekstremna moja ljevice koja bi drzavu spasavala.
Pih, trebalo bi mi 5-6 mjeseci uvrh glave, 3-4 Gola otoka, 1 streljački vod i puno, puno municije…
Last edited by Euklid on 04 Feb 2014, 13:35, edited 1 time in total.
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

04 Feb 2014, 13:34

miky0 » wrote:
Oces li nam konacno objasnit sta zelis rec? :ne zna:

Mozda jesam jednouman, ali ono, aj pliz :cerek:
Za početak probaj se informirat iz više od jednog izvora, dobro dođe za objektivnost ukoliko ti je bitna.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

04 Feb 2014, 13:56

..a unda » wrote:
s linicem bi se kazem, tj s njegovim odlaskom, dosta toga za neke rijesilo. sustvano rijesilo. ili barem odgodilo.
Upravo to :top:
Opasan je jer pokušava ustrojit sustav koji će osigurati siguran priliv novca u državnu blagajnu a sve kako bi ta ista država mogla funkcionirati, za razliku od sustava koji je omogućio /još omogućava da recimo porez, novac koji pripada državi tj. narodu (evo, može se i tu bit patetičan, ne samo kad pričamo o političarima koji narod pljačkaju :ne zna: ) odlazi/ostaje u privatnim džepovima.

Ima za sprečavanje takvog sustava dovoljno interesa i interesnih grupa čiji su zalogaji i ulozi puno veći od 14.899,78 kuna Merzeličinog računa za kulen i kobasice.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2014, 14:05

Jel to govorite o onom sustavu gdje se podobnima opraštaju stotine ili deseci milijuna kuna
a drugima zatvaraju lokali zbog par kuna viška u blagajni?

:misli:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

04 Feb 2014, 14:49

ali » wrote: Upravo to :top:
Opasan je jer pokušava ustrojit sustav koji će osigurati siguran priliv novca u državnu blagajnu a sve kako bi ta ista država mogla funkcionirati, za razliku od sustava koji je omogućio /još omogućava da recimo porez, novac koji pripada državi tj. narodu (evo, može se i tu bit patetičan, ne samo kad pričamo o političarima koji narod pljačkaju :ne zna: ) odlazi/ostaje u privatnim džepovima.

Ima za sprečavanje takvog sustava dovoljno interesa i interesnih grupa čiji su zalogaji i ulozi puno veći od 14.899,78 kuna Merzeličinog računa za kulen i kobasice.
Mislimo li na istog linica http://www.index.hr/tag/302647/predste% ... godbe.aspx :ne zna: :misli: :bicedobro:
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

04 Feb 2014, 14:49

ali » wrote: Niste me shvatili, skratit ću :Rekonstrukcija :rozi: : :zubo:

Htjedoh reći da fascinantna Indexova brzina kojom je pisan ovaj članak (exibit A: SS, emisija opisana te transkribirana gotovo, ako ne i upravo! u realnom vremenu) a koja je u nesrazmjeru s težinom "afere", te HRT-ovo forsiranje u svim informativnim i inim emisijama a koje je opet u nesrazmjeru s težinom "afere" u odnosu na ostale trenutno, za Hrvatsku važnije događaje i tretman te vijesti (exibit B: sve informativne emisije HTV od tog dana), da te dvije činjenice ostavljaju dovoljno prostora za sumnju da je riječ o kampanji.
Čijoj, protiv ili za koga...mogu nagađati.

Ali da je riječ o kampanji je jasno svakome tko je odvojio malo vremena i stvarno poslušao (to je onaj dio između bombastičnih: afera!, korupcija!, mito!,krađa! :o ) o kakvim je dokazima korupcije riječ i o kojim se iznosima kriminala radi.

Mislim, govorim sad isključivo o onome što je rečeno u NU2 i odjecima te emisije, jer o tome i pričamo, ne?

Eto, meni je takav Indexov i Hrtov tretman takve vijesti neobičan.


To naravno ne znači da opravdavam bilo čije muljanje i krađu.
A možda je još gore.

Možda (možda, samo nagađam) se Matija i Aco poznaju. I, zamisli užasa, dijele vijesti.

Masoni, kažem ja. :kava:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply