Raspada se Todoricevo carstvo?

Koljite se i gložite!
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

14 Apr 2017, 12:24

7nationarmy wrote:
14 Apr 2017, 09:45
ma dobro je meni tu, a stranac ce jos i dobro platit uslugu.
Znam ja da je tebi dobro.
citam komentare ljudi na agrokor, eno kolinda se ukljucila u populisticka sranja i pola ekipe ju hvali, ostali pljuju i po njoj i svemu a samo mali broj ljudi podsjeca da je mandat ogranicen i da treba zivjeti nakon sto populisti nestanu sa scene.
Kako li smo samo od raspada Todorićeva carstva došli na ograničenost predsjedničina mandata?
No dobro, možemo i o tome: I što bih ja sad trebala? Plakati nad njenom tužnom sudbinom jer kraljica Balkana može biti samo dva puta? Parafrazirat ću jednu narodnu: Tko se populizma laća, od populizma i umire.


User avatar
7nationarmy
Posts: 847
Joined: 22 Oct 2015, 11:25

14 Apr 2017, 13:20

krivo si me shvatila, mislio sam na to kako sad kenja o stvarima koje ne razumije ili se samo pravi kao prava politicarka a zaboravlja da ce problemi postojati debelo nakon njenog nespretnog trkeljanja. zamisli zemlju gdje predsjednica salje poruku poduzetnicima da paze gdje i kako stanuju!
AJ EM BAK!
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

14 Apr 2017, 17:32

Ne pravi se. Ne razumije. Nije u njenom spektru zanimanja.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

14 Apr 2017, 18:30

gđa Karambol wrote:
14 Apr 2017, 17:32
Ne pravi se. Ne razumije. Nije u njenom spektru zanimanja.
Nakon predsjedničkih izbora prvi je moj komentar bio Gentlemen prefer blondes. :D Ostavimo po strani Josipovića kojemu znanje i obrazovanje ne bi dopustilo ovakve gafove, ali KGK se... uf, umalo rekoh "popela na prijestolje". :D Dakle, ispravljam, "izabrana je za predsjednicu" iz dva razloga: bila je HDZ-ova kandidatkinja i bila je žena. Političkih kvaliteta nema, a bome ni interesa. Ne da našim državnicima trebaju bogzna kakve političke kvalitete, ionako se samo odazivaju na eventualni čaj ili kavu pa se smješkaju, a nitko ih i ne pita za mišljenje, ali ova sirota zbilja ne ništa razumije. Nije u stanju čak ni navući masku, pretvarati se da razumije. Baudelaire bi joj rekao: Sois belle et tais-toi (budi lijepa i šuti). Što bi joj i bilo najbolje.

Što god mi mislili od njima, jedini naši državnici koji su imali u glavi imalo političke soli bili su Tito i Franjo, a najbolje nam je bilo dok je Pavletić bio v. d. predsjednika Republike.

Baudelaireov savjet može se primijeniti i na muškarce. Prvi dio nije obavezan. :cerek:
User avatar
gđa Karambol
Posts: 404
Joined: 20 Jun 2013, 08:44

14 Apr 2017, 19:07

Amen.

Osobno mislim da bi se predsjednik trebao birati posredno, kroz Sabor. I danas, prema izravnom sustavu, lijeva i desna opcija narodu nuđaju svoje kandidate, pa sukladno političkoj klimi, uz puno veće troškove i puno više izgubljenog vremena, izabiremo osobu čija je jedina realno važna funkcija raspisati sljedeće parlamentarne izbore.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Apr 2017, 08:30

Bojkot Plenkiju
Bojkot Bozaniću i Kolindari
Bojkot plaćenicima šatorašima
Bojkot cijeloj bagri hdz-sdp-most-hns-hsls itd itd itd , udbašima, lopovima, mafijašima , monstrumima koji ste stvorili Bagrokor hram kriminala
Bojkot vještici Dalićki i gazdinom Mariću
Bojkot Todoriću i pas im mater svima u familiji
Bojkot svim medijima koji nisu ni pisnuli o Todoricu desetljećima

Bojkot svim Konzumima u Hr
Bojkot svim dobavljačima koji su šutjeli sve ove godine
Bojkot Poreznoj koja ubija nas a gazdu ne
Bojkot svim bankama koji su gazdu opskrbljivali milijunima
Bojkot Kulmerovim dvorima, iseliti govna i napraviti Muzej Hrvatske gluposti (jedinstven u svijetu)
Bojkot Ramljacima, Alvarezima i svim njihovim kolegama
Bojkot svoj smradnoj uhljeb dječuretini svih političara zaposlenih u Bagrokoru
Bojkot Dinku Cvitanu i njegovom posranku iz Bagrokora
A vama radnicima koji ste trpili sva sranja svih ovih godina, zdravlje ste izgubili da bi vas gazda gazio .... niste se bunili , niste se borili , pa niste ni zaslužili da vas se žali .
:S :S :S
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Apr 2017, 08:31

MmeTipfeler wrote:
14 Apr 2017, 18:30
Nakon predsjedničkih izbora prvi je moj komentar bio Gentlemen prefer blondes. :D Ostavimo po strani Josipovića kojemu znanje i obrazovanje ne bi dopustilo ovakve gafove, ali KGK se... uf, umalo rekoh "popela na prijestolje". :D Dakle, ispravljam, "izabrana je za predsjednicu" iz dva razloga: bila je HDZ-ova kandidatkinja i bila je žena. Političkih kvaliteta nema, a bome ni interesa. Ne da našim državnicima trebaju bogzna kakve političke kvalitete, ionako se samo odazivaju na eventualni čaj ili kavu pa se smješkaju, a nitko ih i ne pita za mišljenje, ali ova sirota zbilja ne ništa razumije. Nije u stanju čak ni navući masku, pretvarati se da razumije. Baudelaire bi joj rekao: Sois belle et tais-toi (budi lijepa i šuti). Što bi joj i bilo najbolje.

Što god mi mislili od njima, jedini naši državnici koji su imali u glavi imalo političke soli bili su Tito i Franjo, a najbolje nam je bilo dok je Pavletić bio v. d. predsjednika Republike.

Baudelaireov savjet može se primijeniti i na muškarce. Prvi dio nije obavezan. :cerek:
Sto je to franjo imao politicki pozitivno :misli:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

15 Apr 2017, 08:32

gđa Karambol wrote:
14 Apr 2017, 19:07
Amen.

Osobno mislim da bi se predsjednik trebao birati posredno, kroz Sabor. I danas, prema izravnom sustavu, lijeva i desna opcija narodu nuđaju svoje kandidate, pa sukladno političkoj klimi, uz puno veće troškove i puno više izgubljenog vremena, izabiremo osobu čija je jedina realno važna funkcija raspisati sljedeće parlamentarne izbore.
Ne vidim ni jedan jedini razlog, zasto imat predsjednika s ovlastima koje ima?
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Apr 2017, 12:09

miky0 wrote:
15 Apr 2017, 08:31
Sto je to franjo imao politicki pozitivno :misli:
Nisam to ni rekla. Rekla sam da su se on i Tito jedini razumjeli u politiku i imali nekakvu ideju.
miky0 wrote:
15 Apr 2017, 08:32
Ne vidim ni jedan jedini razlog, zasto imat predsjednika s ovlastima koje ima?
Pa netko mora dosuđivati smrtne kazne. :cerek:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

15 Apr 2017, 13:34

Zanimljivo je kako se u liberalnom kapitalizmu država, kada voda dođe do grla, na kraju obično sjeti metoda iz trulog socijalizma. :kava:

https://lider.media/aktualno/novi-broj- ... m-trzista/
what we've got here is failure to communicate
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

18 Oct 2017, 10:49

Nista ne konentirate umrezenost todorica i politike?

Mislim da je svima jasno da todorko ne bi bio ovakav lopov da nije imao potporu u svim strukturama vlasti.

Pitanje je samo zasto se kod nas ne organiziraju trojke koje bi ocistile karcinom ovog drustva :misli:
Hroboatos
Posts: 565
Joined: 28 Sep 2011, 18:16

18 Oct 2017, 12:14

7nationarmy wrote:
14 Apr 2017, 13:20
krivo si me shvatila, mislio sam na to kako sad kenja o stvarima koje ne razumije ili se samo pravi kao prava politicarka a zaboravlja da ce problemi postojati debelo nakon njenog nespretnog trkeljanja. zamisli zemlju gdje predsjednica salje poruku poduzetnicima da paze gdje i kako stanuju!
Promašaj. KGK zna što radi i o čem se radi. Priče o gafovima su besmislene, većina je funkcionalnih svjetskih političara radila i 100 puta gore, a o istaknutim državnicima u zadnjih, recimo, 500 godina da se i ne govori.

Ljudi jednostavno nemaju pojma što je politički život.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

18 Oct 2017, 12:57

Da, zato su politiku i prepustili majmunima.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Oct 2017, 13:54

:rofl:

Nije loše, Šabo, nije loše. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

18 Oct 2017, 14:17

Stitch wrote:
18 Oct 2017, 13:54
:rofl:

Nije loše, Šabo, nije loše. :D
Šabović Adis wrote:
18 Oct 2017, 12:57
Da, zato su politiku i prepustili majmunima.
E:
Na kanafi...

Eto, našla se lutka lutkaru objašnjavat' šta je to predstava. Ideš... :rofl: :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

26 Oct 2017, 14:02

Dakle, ako sam dobro skužio Bernardića, on tvrdi da Vlada ne može smjeniti Ramljaka i zbog toga traži da Plenković - smjeni Ramljaka? :misli:
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

26 Oct 2017, 14:07

Dakle, ako Plenković uistinu ne može smjenit Ramljaka, on ga niti neće smjenit, pa će ovaj ostat na svom položaju.

Ako pak Plenković (na Bernardićev zahtjev) smjeni Ramljaka, time će dokazati a je Benardić lagao. Čime će Bernardićev zahtjev postati suvišan. Dakle, ništa neće sprečavati Plenkovića da Ramljaka - ponovo postavi tamo gdje je već bio.

Što znači da je Bernardićev zahtjev logički besmislen, tj. sve vosi prema istom. :ne zna:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Oct 2017, 21:02

Poanta je u necem drugom. Poanta je da je jedan americki fond/firma/stobilo nadnaravan vladi rh i onaj tko je na to pristao je uistinu potpisao veleizdaju.
Post Reply