Raspada se Todoricevo carstvo?

Koljite se i gložite!
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

24 Dec 2013, 16:29

Neki dan prodao 4 centra po hrvatskoj amerima, danas prodao Juicy. Nije mi ga zao, ali najjaca kompanija u drzavi se ocito opasno ljulja. Agrokor je inace objavio da prodaje zbog obaveza koje ga pritiscu zbog preuzimanja Mercatora. Osobno u tu pricu ne vjerujem, mislim da je i njemu na neki nacin odzvonilo. Sto mislite o ovom?


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 Dec 2013, 16:50

miky0 » wrote:Neki dan prodao 4 centra po hrvatskoj amerima, danas prodao Juicy. Nije mi ga zao, ali najjaca kompanija u drzavi se ocito opasno ljulja. Agrokor je inace objavio da prodaje zbog obaveza koje ga pritiscu zbog preuzimanja Mercatora. Osobno u tu pricu ne vjerujem, mislim da je i njemu na neki nacin odzvonilo. Sto mislite o ovom?



boohoo, jadan čo'ek..siroče :zubo:
kurvanjski avatar, a
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

24 Dec 2013, 17:04

Chilimama » wrote:



boohoo, jadan čo'ek..siroče :zubo:
Ma ne bojim se ja za njega, vec za njegovih 50 000 robova.
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

24 Dec 2013, 17:10

Mislim da samo koristi/pronalazi nove modele financiranja. :o
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

24 Dec 2013, 17:13

Kar Jozef » wrote:Mislim da samo koristi/pronalazi nove modele financiranja. :o
Sto ustvari znaci da prihod steka :amen:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

24 Dec 2013, 17:35

Ne nužno, samo prihod nije u toj branši tako velik i važnije nije dostupan odmah, a veće poslovne odluke ili nekakva konsolidacija traže veću količinu kapitala odmah. Možda mu i jednostavno nešto u nekakvoj projekciji budućnosti nije potrebno i onda je mudro na ovaj način financirat se kapitalom koji već praktično posjeduje, nekakvim zgradama ili manjim proizvodnjama koje ne namjerava širiti, nego plaćati kredite koji su relativno skupi.

Ovako i onako će vjerojatno zadržati te sokove na policama, dakle profit od prodaje mu ostaje, isto tako sa zgradama, ostaju mu, samo nisu njegovo vlasništvo, a njemu kao velikom proizvođaču trebaju police, a vlasništvo nad prostorijama otom potom.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

24 Dec 2013, 18:44

nije prodao, nego je na taj način posudio pare.
Kao, prodaš centar, pa ga isti tren uzmeš u najam. a trebale su mu pare za Mercator u Hrvatskoj.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 Dec 2013, 19:29

Poslije Peveca, Keruma i još nekih manjih igrača, Todorić je sljedeći na udaru stranih bankara.

Ne mogu oni podnijeti da nego zgrće toliko firmi koje su mogle biti njihove.

Ovako će ih preuzeti jednim udarcem.

Predviđam vrlo teško razdoblje za gazda Todu, zapet će mu Mercator u grlu...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

24 Dec 2013, 19:38

Euklid » wrote:Poslije Peveca, Keruma i još nekih manjih igrača, Todorić je sljedeći na udaru stranih bankara.

Ne mogu oni podnijeti da nego zgrće toliko firmi koje su mogle biti njihove.

Ovako će ih preuzeti jednim udarcem.

Predviđam vrlo teško razdoblje za gazda Todu, zapet će mu Mercator u grlu...
Ja i ti ko da smo klonovi :rofl:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

26 Dec 2013, 17:24

miky0 » wrote:Neki dan prodao 4 centra po hrvatskoj amerima, danas prodao Juicy. Nije mi ga zao, ali najjaca kompanija u drzavi se ocito opasno ljulja. Agrokor je inace objavio da prodaje zbog obaveza koje ga pritiscu zbog preuzimanja Mercatora. Osobno u tu pricu ne vjerujem, mislim da je i njemu na neki nacin odzvonilo. Sto mislite o ovom?
Nemam pojma, ali nisam sigurna u rezon koji je stajao iza kupnje Mercatora. Mislim, jeste li vi vidjeli koncept tog dućana, izgled, asortiman, i prije i nakon kupnje...?
.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Dec 2013, 17:54

Whereabout wrote:
Nemam pojma, ali nisam sigurna u rezon koji je stajao iza kupnje Mercatora. Mislim, jeste li vi vidjeli koncept tog dućana, izgled, asortiman, i prije i nakon kupnje...?
Mos malo pojasnit ovo?
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

26 Dec 2013, 18:05

Beau » wrote: Mos malo pojasnit ovo?
Nekad sam često išla u Mercator. Imao je veliki izbor, stvari koje nisam mogla naći u drugim dućanima. Bilo je ugodno šetati po njemu onako krcatom zanimljivim lijepo složenim stvarima. Sad je šrot dućan.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Dec 2013, 18:09

Margarita wrote: Nekad sam često išla u Mercator. Imao je veliki izbor, stvari koje nisam mogla naći u drugim dućanima. Bilo je ugodno šetati po njemu onako krcatom zanimljivim lijepo složenim stvarima. Sad je šrot dućan.
Pa je, da. Mercator je u banani, ne cudi me sto im je asortiman tolko losiji sad.
Ali kako je to povezano s razlozima todijeve kupnje? Taj mi dio nije jasan. Mercator je takav vec duze vrijeme.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

26 Dec 2013, 18:28

Beau » wrote: Mos malo pojasnit ovo?
Nešto više sam zalazila u taj dućan malo prije kupnje i nakon kupnje - nisam vidjela da je to nešto što bi bilo zanimljivo nekom investitoru. Ni nakon kupnje se ništa nije promijenilo, a iz podatka da ostatak poslovanja sad trpi zbog kupnje, rekla bih da ni neće. Isto vrijedi i za Getro - taj dućan zna nekad biti sablasno prazan, police otužne, prašina na artiklima (ne znam ima li mi išta više zastrašujuće od tog), više prodavača nego kupaca, barem u gradovima koji nisu Zagreb. Dakle samo moji dojmovi "s nogu", iz žablje perspektive.
.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Dec 2013, 18:31

Whereabout wrote:
Nešto više sam zalazila u taj dućan malo prije kupnje i nakon kupnje - nisam vidjela da je to nešto što bi bilo zanimljivo nekom investitoru. Ni nakon kupnje se ništa nije promijenilo, a iz podatka da ostatak poslovanja sad trpi zbog kupnje, rekla bih da ni neće. Isto vrijedi i za Getro - taj dućan zna nekad biti sablasno prazan, police otužne, prašina na artiklima (ne znam ima li mi išta više zastrašujuće od tog), više prodavača nego kupaca, barem u gradovima koji nisu Zagreb. Dakle samo moji dojmovi "s nogu", iz žablje perspektive.
Da.
Mislim da je todiju samo vazna slovenija i slovensko trziste.
Hrvatski mercator, a posebno getro, ga ne zanima. To mu je nuzno zlo, takorec.

Edit: zaboravih ovo, mercator jos nije kupljen. Tako da ne mozemo govoriti o mercatoru nakon kupnje.
Last edited by Beau on 26 Dec 2013, 18:42, edited 1 time in total.
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

26 Dec 2013, 18:38

A sta je s onim skrivenim informacijama da je duzan dobavljacima preko miljardu kuna?
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

26 Dec 2013, 18:48

Beau » wrote: Da.
Mislim da je todiju samo vazna slovenija i slovensko trziste.
Hrvatski mercator, a posebno getro, ga ne zanima. To mu je nuzno zlo, takorec.

Edit: zaboravih ovo, mercator jos nije kupljen. Tako da ne mozemo govoriti o mercatoru nakon kupnje.
Može, ispravka: prije i nakon vijesti o kupnji.
.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

26 Dec 2013, 19:34

Agrokor je od svojih početaka uvijek jako bio opterećen obavezama. I uvijek je lako dobivao nove kredite jer bi brzo pokazao da ih može servisirati. Na kraju je i EBRD ušao u financiranje, a oni jako dobro kuže Hrvatsku. Prije svakog preuzimanja svi strani financijeri hvatali su se za glavu pri pomisli da će se zaduženost još povećati, ali na kraju je uvijek sve dobro ispadalo jer su se u odgovarajućoj mjeri povećali i prihodi. Može li i dalje tako, ne znam; nisam stručnjak, ali do sada je dobro funkcioniralo. Banke više brine Hrvatska nego Agrokor.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

26 Dec 2013, 22:27

Beau » wrote: Pa je, da. Mercator je u banani, ne cudi me sto im je asortiman tolko losiji sad.
Ali kako je to povezano s razlozima todijeve kupnje? Taj mi dio nije jasan. Mercator je takav vec duze vrijeme.
To je posljedica načina na koji Todorić kupuje firme.
Prvo ubaci svoje ljude ili potplati one koji su već unutra.
Zatim oni neko vrijeme ruiniraju firmu i kad dođu pred slom gazda Toda se pojavi kao spasitelj.
Mercatoru je tako u godinu dana prepolovio cijenu dionice.

Slično je Microsoft napravio s Nokiom...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

27 Dec 2013, 10:07

Ma da, Nokijini su mobiteli oduvijek bili smeće nad smećem. Onako neintuitivno korisničko sučelje mogu izmisliti samo totalni kreteni.
Gori u paklu, Visarionoviču, šta nisi zgazio govna... :madkava:
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

05 Jan 2014, 13:38

Euklid » wrote:
To je posljedica načina na koji Todorić kupuje firme.
Prvo ubaci svoje ljude ili potplati one koji su već unutra.
Zatim oni neko vrijeme ruiniraju firmu i kad dođu pred slom gazda Toda se pojavi kao spasitelj.
Mercatoru je tako u godinu dana prepolovio cijenu dionice.

Slično je Microsoft napravio s Nokiom...
Nah. Elop nažalost vrlo vjerojatno nije ubačeni Microsoftov agent. Samo je dovoljno glup da efekt bude sličan.
Microsoft se nije usrećio kupnjom Nokije; Elop je uništio sve njene prednosti.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

05 Jan 2014, 13:51

Prednost Nokije?
Jedina koja mi pada na pamet je: The prednost
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

05 Jan 2014, 15:46

Lastan » wrote: Nah. Elop nažalost vrlo vjerojatno nije ubačeni Microsoftov agent. Samo je dovoljno glup da efekt bude sličan.
Microsoft se nije usrećio kupnjom Nokije; Elop je uništio sve njene prednosti.
Misliš?

Kako je propao div zvan Nokia i kako ga je Microsoft kupio za Judine škude
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

06 Jan 2014, 09:37

Lastan » wrote: Nah. Elop nažalost vrlo vjerojatno nije ubačeni Microsoftov agent. Samo je dovoljno glup da efekt bude sličan.
Microsoft se nije usrećio kupnjom Nokije; Elop je uništio sve njene prednosti.
Da, i ja mislim. To bi bilo kao da spališ prodavačevu kuću da bi ju jeftino kupio. Mislim, OK, dobio si ju jeftino, ali koji će ti kurac izgorjela kuća?
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

06 Jan 2014, 10:21

Dobro, a zasto je onda Microsoft kupio Nokiu ako je kuca spaljena?

Zasto je Todoric kupio dva najveca hrvatska PIK-a?

Kako je doslo do toga da ih kupi za jednu kunu? :misli:

Nije niko lud kupovati spaljene kuce.
Jednostavno ih se dovede u financijske probleme i zatim preuzme a da nista nije spaljeno ni unisteno.

Da ih nije prvo sredio iznutra ne bi ih nikad ni mogao kupiti. Slicno je sad i s Mercatorom. Cak i sad kad mu je prepolovio cijenu jedva ce skupit pare da ga kupi.
'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply