Predsjednički izbori 2019.

Koljite se i gložite!
Stitch
Experiment 626
Has thanked: 11 times

Predsjednički izbori 2019.

Post by Stitch » 31 Oct 2019, 12:17

Utrka za Pantovčak zahuktava se, a mi nemamo temu o tome. Predsjednički izbori ove godine nude svima poznate kandidate - Milanovića, Kolakušića, Škoru i trenutačnu predsjednicu Grabar-Kitarović - no pravo je pitanje koliko se međusobno razlikuju i što nude biračima. Mediji su puni gluposti koje valjaju sve četvero pa ih neću ponavljati, ali čini mi se da u tome prednjači Kolinda. Što mislite? ;)

Potpisi su za budale.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 31 Oct 2019, 21:59

Stitch wrote:
31 Oct 2019, 12:17
Predsjednički izbori ove godine nude svima poznate kandidate - Milanovića, Kolakušića, Škoru i trenutačnu predsjednicu Grabar-Kitarović - no pravo je pitanje koliko se međusobno razlikuju i što nude biračima.
Referiram se naravno na ozbiljne kandidate, ne zanimaju me starlete poput Ave Karabatić ni propali kiropraktičari (Ante Pavlović), netalentirani redatelji (Dario Juričan / Milan Bandić) ili priglupi klauni (Ivan Pernar). Govorim o ljudima koji imaju izgleda za drugi krug. No želi li tkogod pisati npr. o Daliji Orešković - nemam ništa protiv, ali molim da to isticanje obrazloži.

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Post by MmeTipfeler » 01 Nov 2019, 08:26

I ne znam više koliko se kandidata nanizalo. Mislim da je vrijeme za natpis Croatia Orfei na hrvatskoj granici. No ako ovo četvero koje si istaknuo uzmemo kao ozbiljne kandidate, onda nam je najpametnije da se nadamo drugom Kolindinu mandatu. Kolakušić i Škoro specijalisti su za drukčiju materiju, nazovimo to tako, pa će u prvoj godini mandata samo razbucati sistem, a onda će ga do kraja mandata pokušavati popraviti i opravdati ono što su u početku napravili. Milanović je jedini političar među njima, ali je on kao vlaški popa - malo maše, malo odmahuje.

S KGK bar znamo što nas čeka - propast, ovako i onako.

Kad piješ, ne piši po forumu; kad pišeš po forumu, ne pij!

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 01 Nov 2019, 10:46

MmeTipfeler wrote:
01 Nov 2019, 08:26
No ako ovo četvero koje si istaknuo uzmemo kao ozbiljne kandidate, onda nam je najpametnije da se nadamo drugom Kolindinu mandatu.
To je sukus onoga što sam pročitao u medijima; ne tvrdim da sam profilirao najbolje, ali čini mi se da imaju najveću potporu. Što ne znači da ću glasati za njih. Neću, nijedan mi kandidat ne odgovara - ni politički ni etički ni svjetonazorski. Milanovića smatram nesposobnim, Kolakušića i Škoru populističkim autsajderima, a Kolinda može biti najbolji izbor ako gledamo njih trojicu, no ni do koljena nije primjerice Kovaču, koji je ekonomist svjetskog ranga, znanstvenik u pravom smislu riječi. On u politiku uvodi američka mjerila, poduzetan je, aktivan i civiliziran. Ne bavi se partizanima i ustašama nego ga zanima gospodarstvo.

Potpisi su za budale.