Košićevo kokodakanje

Monoteistički i mnogobožački sustavi vjerovanja
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2017, 13:00

MmeTipfeler wrote:
14 Nov 2017, 23:10
Drugi detalj. Muževa sestrična, tek završila jezike na FF-u u Zagrebu, javlja se na MUP-ov natječaj za inokorespondenta. Razgovaramo o tome telefonom u nekoliko navrata. I onda me jednoga dana susjeda preko puta pozove na kavu i ispriča mi kako je kod nje bio MUP-ovac i raspitivao se za naša krvna zrnca, političke stavove i sve ostalo jer se "neka njihova rođakinja" kandidirala... bla-bla-bla. Cura, dakako, dobije odbijenicu, prezime nam je svima posve različito, a detalji ukazuju na telefonske razgovore.
Meni je tako na vrata zakucala SOA. Provjeravali su susjede. Dva agenta; mladi, zgodni dečki. Kako nisam odmah čuo akronim, objasnili su doviknuvši s druge strane "policija", što nije posve točno. Sigurnosno-obavještajna agencija nije služba, što sam odmah potvrdio zapitavši ih jesam li im dužan dati ikakve podatke. Rekli su da nisam pa sam ih pozdravio. :D

No to uopće nije rijetka ili neuobičajena praksa - provjeravaju sve kandidate za neki ozbiljniji posao, pogotovo u ministarstvima. :E


Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

15 Nov 2017, 16:41

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 13:00
No to uopće nije rijetka ili neuobičajena praksa - provjeravaju sve kandidate za neki ozbiljniji posao, pogotovo u ministarstvima. :E
Baš me briga. Neka provjeravaju. No ako nemaju suptilnijih načina od kagebeovskih, jebeš ti to.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

15 Nov 2017, 17:25

Prvo da kažem da mi temeljito nije jasno o čemu vi tu brijete. :rofl: Što vas točno muči u 'ovoj' državi, osim jadnog ekonomskog stanja? Nikako da čujem konkretno. Nego sve ono 'zna se' (što se zna? Ja ne znam ništa). sve uvijeno, između redova, metaforički... bla bla.

Čega se točno vi ovdje plašite? Ima li itko tu petlje reći naglas i konkretno, kojeg vraga se plaši?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2017, 17:26

MmeTipfeler wrote:
15 Nov 2017, 16:41
Baš me briga. Neka provjeravaju. No ako nemaju suptilnijih načina od kagebeovskih, jebeš ti to.
Hah, postoje i suptilnije metode. Samo ne znam jesu li ugodnije. :D Frendica koja je već godinama zaposlena u američkom veleposlanstvu prošla je nekoliko intervjua s vrlo detaljnim i intimnim pitanjima koja su obuhvaćala doslovno sve: seksualni život i preferencije, sklonosti prema raznim porocima, financijske probleme, vjerske stavove, članove obitelji... Poticali su je da bude što iskrenija jer ih nisu zanimali prekršaji - jedino mogućnost da je čime ucijene i tako utječu na njezine odluke. A bavi se zakladama odnosno dodjelom pomoći. Nikakvim tajnim poslovima, dakle. Nego lovom. :cerek:
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2017, 17:41

nodens wrote:
15 Nov 2017, 17:25
Prvo da kažem da mi temeljito nije jasno o čemu vi tu brijete. :rofl: Što vas točno muči u 'ovoj' državi, osim jadnog ekonomskog stanja? Nikako da čujem konkretno. Nego sve ono 'zna se' (što se zna? Ja ne znam ništa). sve uvijeno, između redova, metaforički... bla bla.

Čega se točno vi ovdje plašite? Ima li itko tu petlje reći naglas i konkretno, kojeg vraga se plaši?
Strah je preteška riječ, prije je posrijedi zabrinutost. I nije riječ o sadašnjosti nego o budućnosti. :D

Vidiš li ti koga dovoljno jakog i mudrog da nas usmjerava i vodi, primjerice? Ja ne. Mi smo narod u vječnom čistilištu. Imamo resursa pa nećemo bankrotirati. Narod neće izaći na ulice i smijeniti ove nesposobnjakoviće. A oni će pak održavati 'status quo' jer za drugo nemaju ni sposobnosti ni volje. A bogme, ni potrebe. :tuzni:
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

15 Nov 2017, 17:49

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 03:11
Vješt bi ih tužitelj našao nekoliko, a ne jedan.
Ja bih tada bio protiv takvog tužitelja, BTW. Općenito prezirem 'elitne' odvjetnike. Protiv onih malih, bezveznih, svakodnevnih, nemam ništa.

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 03:11
No problem je nešto drugo: hrvatsko pravosuđe još je kilometrima daleko od postavljanja jasnog standarda odgovornosti za javnu riječ, što zaključujem po uglavnom oslobađajućim presudama u novijim slučajevima govora mržnje, za razliku od onih gdje je riječ o povredi ugleda i časti, što je moguće protumačiti činjenicom da su kleveta i uvreda stari verbalni delikti koji se odnose na određene osobe ili organizacije.
Ne, odnosi se na svakoga. De iure; druga je stvar što 'svatko' nema luksuz riskirati gubitak gomile novaca za eventualno neuspješnu tužbu za klevetu. 'Povreda ugleda i časti' je besmislica. Ako se netko ponaša 'nečasno', pa se to sazna u javnosti, nema taj netko nikakve osnove za tužbu na sudu. Kleveta je nešto sasvim drugo; to je jedan od rijetkih primjera gdje se slažem da se za 'puku riječ' može tužiti na sudu.

Tzv. 'govor mržnje', pak, moderna je izmišljotina. To je toliko relativan i maglovit pojam, da je usput vrlo conveniently rastezljiv, pa tako omogućuje određenim grupacijama da ga primjenjuju kad god im politički treba, a ignoriraju kad ne treba. Totalna glupost. Opet se moram dotaći dobre stare Amerike i njenog 1. amandmana, koji siječe u korijenu bilo kakav jebeni 'govor mržnje'. No kako vidim, progresivne snage se maksimalno trude da i tamo suzbiju slobodu govora i uvedu tu orvelovštinu od 'govora mržnje', kao u jebenoj Kanadi. Fak.

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 03:11
Pa o Hrvatskoj i govorimo, zar ne?
Pa da, no što s tim? :ne zna: Nije Hrvatska nekakav izolirani otok u univerzumu, nego se nalazi u određenom svjetskom kontekstu.

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 03:11
Ne baš. Jesi li kad pročitao Bibliju? Osobito Isusove riječi upućene apostolima?
Nisam je nikad pročitao baš cijelu. Dosadno :zubo: - više mi se sviđao Karl May kad sam bio klinac. :rofl:

No, na koje to Isusove riječi upućene apostolima ciljaš? Pa uputio im je mnoštvo riječi LOL, pojma nemam na koje konkretno misliš.

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 03:11
Društvene penale? Ovdje? Nemoj biti smiješan.
Ne 'ovdje', nego generalno. Nema boga iznad društva. Kako ti to uopće zamišljaš? Je li to ono 'ovaj narod je neprijatelj ove države'? De razmisli samo koliko je to blesavo. Pa ne možeš 'društvo' mijenjat zakonima, jebote led! Nego zakoni proizlaze iz društvene svijesti, kakva god ona bila. A na tu društvenu svijest možeš donekle pokušavat utjecat raznim oblicima aktivizma, no pri tome jednostavno moraš biti strpljiv. Nema 'hitrog' puta u progres, osim ako si zagovornik totalitarnih metoda vladavine, a u tom slučaju, vade retro, satana. :rofl:

Općenito imam dojam da ste vi ovdje na trkeljanju malo puno previše skloni nekakvom elitističkom doživljavanju samih sebe. Paz' samo ovog Adisa kako se raskočoperio k'o pjetlić, lol.

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 03:11
Glupost. Ne zanimaju me Tuđmanove reinterpretacije povijesti ni pizdarije koje si pronašao na hrvatskoj Wikipediji. Prvi i osnovni motiv Pavelićeve bande ubojica i lopova bio je dolazak na vlast. Ostalo su neonacističke tričarije.
Pa ja ne kažem da TEBE moraju 'zanimati'. Nego ti kažem da je tvoje individualno zanimanje totalno nebitno, tj. posve jednako nebitno kao i moje. Ono što je bitno je mišljenje većine, kakvo god ono bilo.

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 03:11
Ako premijeru zamjera što u vladi ima ministra koji zagovara prava LGBT zajednice, recimo - da ne spominjem Thompsona, NDH i Srbe - što iz toga možeš dokučiti?
Ništa. :ne zna: Pa ja sam isto protiv nekakvih 'LGBT prava', nije mi zapravo jasno što je to uopće. Svi ljudi imaju sva ista prava, nema baš nikakvog razloga da LGBT imaju neka 'svoja' prava, isto kao što ni ja nemam neko svoje posebno pravo kao pripadnik zajednice dalekovidnih ljudi npr.

Dapače, ta velevažna 'LGBT prava' imaju tendenciju metastazirati svuda okolo, kao npr. u spomenutoj Kanadi. Slušaj malo Jordana Petersona o toj temi, pa vidi koliko duboko ide ta zečja rupa.

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 03:11
Nebitno. Valuta nije simbol. Zastava jest.
Službeno, ali neformalno se i valuta može shvatiti kao simbol. Uostalo, i slogan se može neformalno shvatiti na različite načine.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

15 Nov 2017, 17:51

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 17:41
Strah je preteška riječ, prije je posrijedi zabrinutost. I nije riječ o sadašnjosti nego o budućnosti. :D

Vidiš li ti koga dovoljno jakog i mudrog da nas usmjerava i vodi, primjerice? Ja ne. Mi smo narod u vječnom čistilištu. Imamo resursa pa nećemo bankrotirati. Narod neće izaći na ulice i smijeniti ove nesposobnjakoviće. A oni će pak održavati 'status quo' jer za drugo nemaju ni sposobnosti ni volje. A bogme, ni potrebe. :tuzni:
Pa opiši mi malo tu zabrinutost. Što te brine? Kakva je ta zabrinjavajuća budućnost?

Rekoh, OSIM ekonomskih pitanja, to je jasno da može čovjeka brinuti, ali nema baš mnogo veze s Košićem i ovom temom općenito.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

15 Nov 2017, 18:19

nodens wrote:
15 Nov 2017, 17:49
(...) Tzv. 'govor mržnje', pak, moderna je izmišljotina. To je toliko relativan i maglovit pojam, da je usput vrlo conveniently rastezljiv, pa tako omogućuje određenim grupacijama da ga primjenjuju kad god im politički treba, a ignoriraju kad ne treba. Totalna glupost. Opet se moram dotaći dobre stare Amerike i njenog 1. amandmana, koji siječe u korijenu bilo kakav jebeni 'govor mržnje'. No kako vidim, progresivne snage se maksimalno trude da i tamo suzbiju slobodu govora i uvedu tu orvelovštinu od 'govora mržnje', kao u jebenoj Kanadi. Fak. (...)
Da ne citiram sve... Ako sam te dobro shvatio, sukus je tvoga posta dijalektika odnosno razmišljanje da stvari treba jednostavno pustiti da se dogode? Pa što se putem iskristalizira - bit će dobro? Je li to bit?

Ako jest, nisam za takav pristup. Ne možeš dvjestotinjak godina demokracije i političko-ekonomske evolucije u Americi izjednačiti s hrvatskom stvarnošću. Kog vraga imaš čekati? Procese treba ubrzati, pogreške eliminirati, a ljude naučiti da njihova vukojebina nije svijet i da se vani drukčije živi. Nazovi to elementima prosvijećenog apsolutizma ako baš hoćeš. Ali to je nešto što svakako treba napraviti. Makar strožim zakonima. Što pak ne znači da profinjenije metode odgoja možeš zanemariti.
nodens wrote:
15 Nov 2017, 17:51
Pa opiši mi malo tu zabrinutost. Što te brine? Kakva je ta zabrinjavajuća budućnost?
Crkva i Košić zagovaraju taj 'status quo' o kojem sam govorio. Neposredni su krivci za stanje u Hrvatskoj. Jer su cijelo vrijeme agitirali za HDZ i zatvarali oči pred istinom. A ona je okrutna i bolna: umjesto da živimo u 21. stoljeću, duhovno i društveno klizimo u srednji vijek. I bit će nam još gore nego što nam je sad.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

15 Nov 2017, 19:50

nodens wrote:
15 Nov 2017, 17:25
Prvo da kažem da mi temeljito nije jasno o čemu vi tu brijete. :rofl: Što vas točno muči u 'ovoj' državi, osim jadnog ekonomskog stanja? Nikako da čujem konkretno. Nego sve ono 'zna se' (što se zna? Ja ne znam ništa). sve uvijeno, između redova, metaforički... bla bla.

Čega se točno vi ovdje plašite? Ima li itko tu petlje reći naglas i konkretno, kojeg vraga se plaši?
Da sam Rišelje, ovo boldano bi mi bilo i više nego dovoljno, pogotovu ako se uzme u obzir to da i takav (Laik! :B ) imaš pravo glasa, da odlučuješ i to o najbitnijim stvarima...
Ali, nisam ja Rošelje, ne treba meni ciglih po' stranice da te zakucam u zemlju. Meni samo treba ćuskija, lopata krampa...đast luk et mej frikin singaćr! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Nov 2017, 11:03

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 18:19
Da ne citiram sve... Ako sam te dobro shvatio, sukus je tvoga posta dijalektika odnosno razmišljanje da stvari treba jednostavno pustiti da se dogode? Pa što se putem iskristalizira - bit će dobro? Je li to bit?
Sukus je najprije da mi kažeš čega se plašite. Toga da se stvari neće 'dovoljno brzo' popraviti? :zubo: Tako sad ispada. Prehodno sam imao dojam da se ipak plašite nečeg konkretnijeg, nečeg što se može imenovat... tipa, crnog klerofašizma ili tako nekakvih babaroga. Zato me zanima kako točno zamišljate tu groznu klerofašističku budućnost. Da ne ispadne da plašite djecu babarogama. :zubo:

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 18:19
Ako jest, nisam za takav pristup. Ne možeš dvjestotinjak godina demokracije i političko-ekonomske evolucije u Americi izjednačiti s hrvatskom stvarnošću. Kog vraga imaš čekati? Procese treba ubrzati, pogreške eliminirati, a ljude naučiti da njihova vukojebina nije svijet i da se vani drukčije živi. Nazovi to elementima prosvijećenog apsolutizma ako baš hoćeš. Ali to je nešto što svakako treba napraviti. Makar strožim zakonima. Što pak ne znači da profinjenije metode odgoja možeš zanemariti.
Dabome da se ne slažem s tobom. Kakav 'prosvijećeni apsolutizam'? Ti i krug ljudi koji je TEBI simpatičan, vi ćete u Hrvatskoj sažeti 200 godina razvoja demokracije u što, u par godina? Ili po mogućnosti u jedan dan? Ne znam je li u tome smješnija ta megalomanija, ili pak to elitističko samoobmanjivanje. Niste vi ljevičari nikakva intelektualna i moralna 'elita' kako si volite umišljati. Pa daj samo skuži ovog Adisa :rofl: - ne zna složiti tri koherentne rečenice u nizu, a misli da je puno pametan, lol.

Stitch wrote:
15 Nov 2017, 18:19
Crkva i Košić zagovaraju taj 'status quo' o kojem sam govorio. Neposredni su krivci za stanje u Hrvatskoj. Jer su cijelo vrijeme agitirali za HDZ i zatvarali oči pred istinom. A ona je okrutna i bolna: umjesto da živimo u 21. stoljeću, duhovno i društveno klizimo u srednji vijek. I bit će nam još gore nego što nam je sad.
Ja još uvijek čekam da mi opišeš tu 'još goru' situaciju o kojoj pričaš. Osim, rekoh, ekonomskih pitanja, jer ekonomija zna otići u krasan kurac bez ičije 'krivice' (a kod nas čak i ima elemenata nečije izravne krivice, samo ne kod Košića i sličnih, nego likova tipa Sanader i društvo ukrtoženih političara bez obzira na stranačku pripadnost.)
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Nov 2017, 11:07

Šabović Adis wrote:
15 Nov 2017, 19:50
Da sam Rišelje, ovo boldano bi mi bilo i više nego dovoljno, pogotovu ako se uzme u obzir to da i takav (Laik! :B ) imaš pravo glasa, da odlučuješ i to o najbitnijim stvarima...
Ali, nisam ja Rošelje, ne treba meni ciglih po' stranice da te zakucam u zemlju. Meni samo treba ćuskija, lopata krampa...đast luk et mej frikin singaćr! :rofl:
Čuj, tikvane. Kao prvo, ja nisam bio na izborima od 2000-te (niti na referendumima, čak ni na 'onom', xexexe), već to je dovoljno da tvoju 'duhovitu poantu' odbacim s indignacijom. Ali to je manje bitno. Ono što je važnije jest da društvo pametnjakovića tvog kova, u demokraciji NEMA nekakvo 'bogomdano' pravo da im se glas računa važnijim od nepismenih baba. Pomiri se s time. A ako ne možeš, pati. Boli me kurac za umišljene veličine tvog soja; dapače, čak guštam kad vas naduvene tikvane društvo nepismenih baba nadglasa na izborima.

A glede krampa, fora mi je kako si jak na riječima. Dapače, sviđa mi se to. Dok god lupetaš 'revolucionarski' na opskurnom forumu, sve je u redu. A nešto mi govori da ti osobno ništa drugo osim toga ni nećeš napraviti.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

17 Nov 2017, 13:42

nodens wrote:
17 Nov 2017, 11:07
Čuj, tikvane. Kao prvo, ja nisam bio na izborima od 2000-te (niti na referendumima, čak ni na 'onom', xexexe), već to je dovoljno da tvoju 'duhovitu poantu' odbacim s indignacijom. Ali to je manje bitno. Ono što je važnije jest da društvo pametnjakovića tvog kova, u demokraciji NEMA nekakvo 'bogomdano' pravo da im se glas računa važnijim od nepismenih baba. Pomiri se s time. A ako ne možeš, pati. Boli me kurac za umišljene veličine tvog soja; dapače, čak guštam kad vas naduvene tikvane društvo nepismenih baba nadglasa na izborima.
A ko je tebi/vama (demokratima) dao riječ? Ko ti je daje taj ti je i oduzima, a kvantitet prolazi samo kod starih baba. Nepismenih! :B
"Pravo glasa" imaju svi, čak i psi, al' riječ a-a! :bicedobro:
A glede krampa, fora mi je kako si jak na riječima. Dapače, sviđa mi se to. Dok god lupetaš 'revolucionarski' na opskurnom forumu, sve je u redu. A nešto mi govori da ti osobno ništa drugo osim toga ni nećeš napraviti.
Iju... :rofl: ...može potpis, da znam s kim se kačim?
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

17 Nov 2017, 19:50

Šabović Adis wrote:
17 Nov 2017, 13:42
A ko je tebi/vama (demokratima) dao riječ? Ko ti je daje taj ti je i oduzima, a kvantitet prolazi samo kod starih baba. Nepismenih! :B
"Pravo glasa" imaju svi, čak i psi, al' riječ a-a! :bicedobro:
U tom tvom nabadanju možebitno čak i ima nečeg suvislog, ali to je bez mikroskopa teško uočiti, s obzirom da je sakriveno ispod tona pizdarija. Ti dakako imaš 'pravo' lol na svoj ukus, pa samim time i na taj tip izražavanja. Uostalom, nisi ni najgori, unda je bio negdje 2 puta teži 'slučaj' od tebe. Od njega izmamiti jednu ozbiljnu, pristojno sastavljenu rečenicu bila je čista umjetnost. :cerek:

Šabović Adis wrote:
17 Nov 2017, 13:42
Iju... :rofl: ...može potpis, da znam s kim se kačim?
Ni sa kim. :ne zna: Ja sam također jak samo na riječima... kolega. :rofl:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

18 Nov 2017, 02:27

nodens wrote:
17 Nov 2017, 19:50
U tom tvom nabadanju možebitno čak i ima nečeg suvislog, ali to je bez mikroskopa teško uočiti, s obzirom da je sakriveno ispod tona pizdarija. Ti dakako imaš 'pravo' lol na svoj ukus, pa samim time i na taj tip izražavanja.
Jel' demokratsko? Prirodno? Povijesno, civilizacijsko... :rofl:
Ček' da ti zategnem malo; ako ja imam pravo kako ćeš ga onda imati ti? :B
Uostalom, nisi ni najgori, unda je bio negdje 2 puta teži 'slučaj' od tebe. Od njega izmamiti jednu ozbiljnu, pristojno sastavljenu rečenicu bila je čista umjetnost. :cerek:
Ajebogaviše unda...ovo je treći put da me se uspoređuje s njim. :rolleyes:

Nego, da te pitam, jel' ti sebe, koji/kojega je/su uvjeren/uvjerili u svoju malen(k)ost, nebitnost i ništavnost fakat uzimaš osbiljno u tolikoj mjeri da očekuješ da te i ja uzmem zaozbiljno? :rofl:
Ni sa kim. :ne zna: Ja sam također jak samo na riječima... kolega. :rofl:
A jel osnovano il' neosnovano? :kokice:

Vidi, bitno je - zamisli da te pregazim valjkom! I kad me budu pitali koga sam pregazio ja neću znati da odgovorim. Eto, bi li ti mogao nakon što te pregazim da dokažeš da si to bio ti prije nego sam te pregazio? :misli:
Fakat, kako da znam jesam li pregazio nešto ili nekoga? :rofl:

Stoga, potpiši! Slobodno! Neću doć' da te tražim, časna pionirska! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Nov 2017, 09:46

nodens wrote:
17 Nov 2017, 11:03
Dabome da se ne slažem s tobom. Kakav 'prosvijećeni apsolutizam'? Ti i krug ljudi koji je TEBI simpatičan, vi ćete u Hrvatskoj sažeti 200 godina razvoja demokracije u što, u par godina? Ili po mogućnosti u jedan dan? Ne znam je li u tome smješnija ta megalomanija, ili pak to elitističko samoobmanjivanje. Niste vi ljevičari nikakva intelektualna i moralna 'elita' kako si volite umišljati. Pa daj samo skuži ovog Adisa :rofl: - ne zna složiti tri koherentne rečenice u nizu, a misli da je puno pametan, lol.
Promašio si: nisam ljevičar. Naginjem ljevici kad je riječ o radničkim pravima, socijalnim pravima, pravima manjina, ženskim pravima... Ali kad je posrijedi hrvatska povijest, kultura, jezik, pa i teritorij - desničar sam. Ne volim da se u to dira, i ne dam da se u to dira. I zato za mene u ovoj državi nema stranke. :D

No to je u ovoj priči nebitno. Bitno je da će te drugi natjerati da učiniš ono što ne želiš sam napraviti. Hrvatska je članica Europske unije, potpisnica brojnih međunarodnih ugovora i konvencija. Inzistiranje na "europskim" kulturnim normama i demokratskim pravilima ponašanja nije ljevičarenje. Nego društveni i civilizacijski doseg za koji još nismo spremni - a moramo biti, sebe radi. Da nas ne bi stalno prozivali, opominjali i kažnjavali. Stvari su dakle mnogo jednostavnije nego što misliš. :E
nodens wrote:
17 Nov 2017, 11:03
Ja još uvijek čekam da mi opišeš tu 'još goru' situaciju o kojoj pričaš. Osim, rekoh, ekonomskih pitanja, jer ekonomija zna otići u krasan kurac bez ičije 'krivice' (a kod nas čak i ima elemenata nečije izravne krivice, samo ne kod Košića i sličnih, nego likova tipa Sanader i društvo ukrtoženih političara bez obzira na stranačku pripadnost.)
Nađi mi državu, samo jednu, koja je procvjetala zato što su joj tipovi poput Košića vodili unutarnju i vanjsku politiku. Da ti skratim muke - nema je, ne postoji. Crkva u strukturama vlasti, bilo doslovce bilo u sjeni, nema što tražiti. A ovdje imaš situaciju da se i razmjerno razboriti političari boje suprotstaviti Kaptolu - jer što će biti s njima ako im na sljedećim izborima Bozanić i njegova mafija uskrate potporu? To je nedopustivo razmišljanje. Crkva nije baza, ona nikome ne može dati legitimnost. Narod to čini. Na izborima, ne na tajnim sastancima. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

06 Jun 2018, 20:38

Fak. Kasno Marko na Kosovo stiže (opet)...
what we've got here is failure to communicate
Post Reply