Krzno i koža - da ili ne?

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

22 Feb 2012, 14:52

Almost Rosey » wrote:
Ne znam jesi ovdje mislila na mene, ali se osjećam malkice prozvanom, pa da objasnim. Kad sam napisala "luksuz" govoreći o krznu, mislila sam na svojevrsnu frivolnost, bahaćenje, ako hoćeš. Jer baš kao što si napisala, potrebe za nošenja krzna danas zapravo i nema i većina ga nosi "zato što može" i da pokaže upravo to - da može. Na to sam mislila kad sam napisala luksuz, ne kao na nešto jako profinjeno i lijepo.

edit: oprosti, nisam danas u stanju pogledati link, budem drugi dan.
Iskreno, samo sam preletjela preko postova, tako da nisam niti vidjela to s luksuzom što si napisala. Znam ja da se ljudi vole kurčiti i to je u našoj prirodi, ali bilo bi lijepo kad se ne bi kurčilo na račun nečije muke. Samo to.


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 Feb 2012, 14:55

Beta ženka » wrote:
Znam ja da se ljudi vole kurčiti i to je u našoj prirodi, ali bilo bi lijepo kad se ne bi kurčilo na račun nečije muke. Samo to.
pa uvijek se kurčimo na račun tuđe muke; i tvoje plastične cipele je netko radio za par centi, a majka zemlja ih nikad neće provariti :ne zna:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

22 Feb 2012, 15:06

baja » wrote: pa uvijek se kurčimo na račun tuđe muke; i tvoje plastične cipele je netko radio za par centi, a majka zemlja ih nikad neće provariti :ne zna:
Istina, kao i tvoje skupe kožne.
A da ih prestanemo kupovati, taj netko ne bi zaradio niti tih par centi.

Što se tiče plastike: :cerek:
(ali i dalje odvajam otpad koliko god mogu i štedim vodu, no bojim se da je on u pravu :zubo: )
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

22 Feb 2012, 15:15

Beta ženka » wrote:
Što se tiče plastike: :cerek:
(ali i dalje odvajam otpad koliko god mogu i štedim vodu, no bojim se da je on u pravu :zubo: )
:rofl: Odlično je ovo.

"There's nothing wrong with the planet, the planet is fiiiine. The people are fucked" :S
:rofl:
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

22 Feb 2012, 15:23

Ne volim krzno i ne nosim ga. Dobit ću u nasljedstvo par krznenih predmeta, mislim da ću ih samo proslijedit. Ne volim dodir krzna, tj. tih dlakavih pizdarija, bilo to pravo ili umjetno.
Za kožu mi je sasvim svejedno, uopće ne gledam etikete.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 Feb 2012, 15:33

Beta ženka » wrote:
Što se tiče plastike: :cerek:
(ali i dalje odvajam otpad koliko god mogu i štedim vodu, no bojim se da je on u pravu :zubo: )
dobar je džordž, malo pretjeruje na momente al' zapravo ok :cerek:
dejzi wrote:Dobit ću u nasljedstvo par krznenih predmeta, mislim da ću ih samo proslijedit
:trep:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

22 Feb 2012, 15:38

Beta ženka » wrote:Ne pravim razliku između "životinja za jelo" i "životinja za krzno" - životinje ne gledam kao na sirovine niti ih jedem, tako da ne nosim niti kožu niti krzno, osim ako je nešto staro ili sam dobila, i to je koža. Već godinama ne kupujem ništa što ima imalo kože na sebi. Za krzno ne razmijem zašto ga itko kupuje, osim ako živi u Laponiji, Sibiru i sličnim krajevima. Razumijem još naše stare i nošenje starih bundi (još gluplje je baciti, kad je već tu godinama), ali što se kupovine novih krzana tiče - nekako mi se čini da bismo danas trebali biti manje primitivni, pogotovo kad se informacije mogu dobiti jednim klikom - bez uvrede ikome, ali meni je to primitivno i brijanje na statusne simbole, koje nikad nisam baš razumjela i nemam neko lijepo mišljenje o tome. :ne zna:

I za kraj, khm... Oprez, uznemirujuće.
O Isuse. zasto ih barem ne ubiju odjednom bez da se pate? Ovo je dno dna. :crying: :crying: :crying: :crying:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

22 Feb 2012, 15:42

Neću kliknut na taj link. Straj me, uznemirit će me :kava:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

22 Feb 2012, 15:47

baja » wrote: dobar je džordž, malo pretjeruje na momente al' zapravo ok :cerek:

On je meni zaaakon! :cerek:

ombia wrote:
O Isuse. zasto ih barem ne ubiju odjednom bez da se pate? Ovo je dno dna. :crying: :crying: :crying: :crying:
Ljudi su dno dna, i svaki dan to potvrđuju/potvrđujemo.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

22 Feb 2012, 15:57

baja » wrote: :trep:
Morat ćeš se borit s MDom, ono to voli. :kava:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 Feb 2012, 16:02

dejzi » wrote:
Morat ćeš se borit s MDom, ono to voli. :kava:
ono nek' naslijedi od mene, starija sam :ne zna:
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

22 Feb 2012, 16:14

baja » wrote: ono nek' naslijedi od mene, starija sam :ne zna:
Ako ćemo tako, onda ću i ja tvoje naslijedit. :zubo: :rofl:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

22 Feb 2012, 17:35

Krzno mi je treš nositi i totalno je nepotrebno jer kod nas nema sibirskih temperatura. Dobra koža uvijek. Jebiga, volim životinje, ali volim i dobru nepropusnu kožnu obuću.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Feb 2012, 20:31

A.P. » wrote:Krzno mi je treš nositi i totalno je nepotrebno jer kod nas nema sibirskih temperatura. Dobra koža uvijek. Jebiga, volim životinje, ali volim i dobru nepropusnu kožnu obuću.
Ne živi cijela Hrvatska u gradovima. Odi ti u Liku pa ćeš vidjet što znači krzno.

Nema ničeg toplijeg od krznene bunde. Nisam za to da se živina ubija isključivo radi šminkerskoga krzna, ali ne vidim razloga zašto ne bismo koristili kožu i krzno životinja uzgojenih za hranu.

A što se tiče kožnate obuće - evriting els iz pis (osim ljetnih špagerica i takvih stvarčica, te gumenih čizama).
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

23 Feb 2012, 02:38

Beta ženka » wrote: I za kraj, khm... Oprez, uznemirujuće.
Kako su ti Kinezi jeftin i nesofisticiran narod. Japanci kada ulove tunu se prvo pobrinu da joj kroz oko u mozak nakratko ugrade žicu, da tuna nema osjeta pri divnim procedurama koje slijede.

Samo nečovjeci ne eliminiraju žrtvu na najbrži mogući način. Ali kako siješ, tako ćeš i žnjeti. U trećem svjetskom ću svakog zarobljenog Kineza umlatiti šipkom k'o rakuna. Ili ga hraniti plastičnim igračkama do smrti.

Mater im žutu. :rakunsfridomfajters:
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

23 Feb 2012, 02:52

Carlin :rofl:

Now, speaking of consistency, Catholics, which I was until I reached the age of reason...
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

23 Feb 2012, 12:04

Pješčana » wrote:Imate li stav o krznu i koži?
Koža i krzno konzumnih životinja da, ostalo ne.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Feb 2012, 13:05

vrrrlet » wrote:
Kako su ti Kinezi jeftin i nesofisticiran narod. Japanci kada ulove tunu se prvo pobrinu da joj kroz oko u mozak nakratko ugrade žicu, da tuna nema osjeta pri divnim procedurama koje slijede.
A propos tvojih divnih Japanaca:
:kava:

(oprostite na offu)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

21 Mar 2012, 04:38

judolino » wrote: Ne živi cijela Hrvatska u gradovima. Odi ti u Liku pa ćeš vidjet što znači krzno.
Mhm. Vunene čarape, buce (ne dopoši, nego obične gumene čizme), hlače od... vražje kože, mislim da se tako to zove :D, maja i jakna, i vozi.

Ja bih umrla stoput. Ali ovo je istinit popis odjeće.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Mar 2012, 08:55

ne znam..ja sam rodom iz Like, i sva moja rodbina koja živi tamo ima u garderobi i kože i krzna i vune.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

22 Mar 2012, 09:08

Vuna i koža da, a krzno baš i ne. :D (I ja sam.)
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

04 Feb 2014, 00:45

Taman sam htjela otvoriti temu Etički diskutabilna odjeća sve misleći potiho da bi se to na određene načine moglo dopasti Euklidu, ali vidim da već imamo nešto prikladno: dakle našla sam uživo jako zgodan džemperić na zvjezdice marke Fishbone koji sad na rasprodaji košta male novce (niti pedeset kuna), ali ima 5% angore i proizveden je u Kini. I sad sam razočarata jer mi je jasno da ljepotu dijelom duguje sastavu, što je imajući u vidu podatke o načinu proizvodnje nemoguće podržavati:

http://www.theguardian.com/world/shortc ... se-rabbits

:flop:

Navodno NewYorker više ne naručuje odjeću tog tipa.
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

04 Feb 2014, 01:00

Tih 5% će se ionak skupiti u pranju pa se ne moraš brinuti... :raspa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

04 Feb 2014, 22:09

Whereabout » wrote:Taman sam htjela otvoriti temu Etički diskutabilna odjeća sve misleći potiho da bi se to na određene načine moglo dopasti Euklidu, ali vidim da već imamo nešto prikladno: dakle našla sam uživo jako zgodan džemperić na zvjezdice marke Fishbone koji sad na rasprodaji košta male novce (niti pedeset kuna), ali ima 5% angore i proizveden je u Kini. I sad sam razočarata jer mi je jasno da ljepotu dijelom duguje sastavu, što je imajući u vidu podatke o načinu proizvodnje nemoguće podržavati:

http://www.theguardian.com/world/shortc ... se-rabbits

:flop:



Navodno NewYorker više ne naručuje odjeću tog tipa.

Jbt...pogledao sam video... :crying:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

04 Feb 2014, 22:11

Ne moram ni gledati, znam da je odurno.
Ti žutaći fakat znaju biti jako bezdušni.
Post Reply