Krzno i koža - da ili ne?

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Feb 2012, 09:56

Sad sam vidjela neki prilog o Prijateljima životinja i popis ljudi s estrade koji nose krzno.
Koliko je to isključivo, napada li se svaka osoba koja nosi kaput, mada su neke bunde starije i od mene?
I po čemu su krzno i koža zlo, ali je ok koristiti dijelove ovojnice kralježnice krave za kapsule koje pijemo?
Imate li stav o krznu i koži?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

22 Feb 2012, 09:59

Koza je nusproizvod zivotinja koje ionako jedemo. Ove koje se koriste za krzno, ne jedmeo bas (lisica, razni glodavc, cincile, lasicei itd.) :zubo: znaci umiru samo da bi netko bio "lijepo obucen". :crying:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 Feb 2012, 10:10

da
i krzno, i koža
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

22 Feb 2012, 10:25

Krzno nekako ne. Ne osuđujem niti me briga tko ga nosi, ali nekako sebe ne vidim u krznu. Stilski, u prvom redu. Mislim da oblačenje krzna danas nije nužda, da postoje drugi prihvatljivi materijali, tako da krzno smatram luksuzom. A onda mi je smiješno dati parhiljada ojra za jaknu i obuti čizme od 150kn :ne zna:

Koža vrlo da, kožu volim jako. Doduše, danas je teško naći dobru, pravu kožu. I ona mi je u ovoj domeni luksuza kao i krzno, ali prihvatljiviji, "niži rang".
Ne znam jel ima ovo uopće smisla :zubo:

S PŽ imam problem u vidu psihosomatike.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 Feb 2012, 10:30

Almost Rosey » wrote:.A onda mi je smiješno dati parhiljada ojra za jaknu i obuti čizme od 150kn :ne zna:
ma koji ojri, to od bake, mame, tete... :D
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

22 Feb 2012, 10:30

I meni je krzno za babe. Stilski. Pravi koznjak je :S i isti trazim vec neko vrijeme, tocno znam kako mora izgledati ali ne mogu dati za to novce koje traze, pa trazim dalje.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

22 Feb 2012, 10:41

baja » wrote: ma koji ojri, to od bake, mame, tete... :D
Marke onda :D znaš ti koliko je nekad bilo sto maraka :mudri:

Mislim, može se krzno isfurati na kulerski i ženstveni način, ali za takvo što moraš imati žicu.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 10:42

I krzno i koža- da.

Iako ja osobno sebe ne mogu zamisliti u bundi. :horor:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Feb 2012, 10:50

moja tetea ima preko 80 godina i ima zečju bundu od 30godina.
i sad si mislim, da dođe neki Prijatelj životinja i ispreja ju, ja bih ga klopila na licu mjesta.
ima cijela jedna generacija ljudi koji nose bunde iz razdoblja kad je bilo prihvatljivo imati ih i nositi ih, i zašto bi ih sad bacili ili ne nosili?
inače, ja sam bezecirala tu bundu za jednom :)
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 Feb 2012, 10:52

Morticia » wrote:...
Iako ja osobno sebe ne mogu zamisliti u bundi. :horor:
dobila sam jednu od tete; prekrasna je ali preozbiljna za mene pa sam je do daljnnjeg dala sestri na korištenje
ali je moja :D
a mama mi je ove zime poslala svoju koja je izvana kožna, a krzno viri samo oko rukava i ovratnika - kako to grije :S
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

22 Feb 2012, 10:53

Meni Katica kulerski isfura krzno :raspa:

(doduše, mislim da ona nerijetko nosi faux)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 10:54

To mi zvuči super, ali one koje su cijele od krzna... :eek:

Poše, pa ja bih u tome izgledala k'o Jeti. :mama:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 10:55

Almost Rosey » wrote:Meni Katica kulerski isfura krzno :raspa:

(doduše, mislim da ona nerijetko nosi faux)
Zar nije ona bila na onoj nekoj kampanji protiv krzna, gdje se svi goli slikaju?

Meni se čak ni ovo ne sviđa, iako je decentno i iako mi ona inače ima jebački stil. :ne zna:
Em krzno, em bapski šešir. :flop:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

22 Feb 2012, 10:58

Moguće da i je, sad kad veliš :misli: ne znam, ja imam crush na nju pa mi je u skoro svim izdanjima :klopa:
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 10:59

I meni se sviđa njezin stil, iako mi ona sama po sebi stvarno nije nešto.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Feb 2012, 11:01

meni je Kate Moss bezveze.
oprostite na offu, ali kad je :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

22 Feb 2012, 12:30

ne nosim krzno.
ova kratka kejtina mi je lijepa, svidja mi se sivo krzno, a kroj je profinjen, ne izgleda razmetljivo. klasicne dugacke bunde (pogotovo smedje) u kakvima vidjam stare zagrepcanke (i neke nase poznate mladje dame) ne volim, djeluju mi pomalo zastrasujuce, drazi su mi kaputi/jakne s raskosnim krznenim ovratnikom. ali meni se malo koji kaput svidi.

sto se koze tice, nosim samo cipele. ne znam kako bih prezimila bez kvalitetnog nubuka. :cerek: opcenito mi je jadno nositi cipele od ''skaja''. :D imam par koznih torbica, ali rijetko ih nosim. koza kao odjevni predmet mi se gadi, ruzno mi izgleda i smrdi. eventualno bih mogla isfurati neku jaknicu od velura (nadje se i lijepih rukavica), ali nista drugo. kozne hlace ili jakna na muskarcu su mi totalni turn off.

kad malo razmislim, odvratno mi je to sto zivotinjama deremo kozu, ali ne razmisljam o tome cesto i ne smeta me u tolikoj mjeri da bih kozu u potpunosti izbjegavala i pridruzila se prijateljima zivotinja. nisam ja neki veliki potrosac, plus sto mi meso i mlijeko nisu okosnica prehrane. na kraju krajeva, ne zelim podrzavati proizvodnju umjetnih materijala, tek mi se to uistinu gadi. a u mene vise plastike nego koze. kad ce se to razgradit'...
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Feb 2012, 12:38

ombia » wrote:Koza je nusproizvod zivotinja koje ionako jedemo. Ove koje se koriste za krzno, ne jedmeo bas (lisica, razni glodavc, cincile, lasicei itd.) :zubo: znaci umiru samo da bi netko bio "lijepo obucen". :crying:
Aha :top:

Krzno mi je ok jedino ovo koje se genracijski prenosi pa netko nasljedi od babe ili u uvjetima ekstremne hladnoće i tradicionalnog načina života, npr. za oblačenje Eskima ili Sibiraca. Koža je ok, i tako je nusproizvod - nema mi alternative kožnoj obući, torbama još nekako, jakne mi smrde :ne zna:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

22 Feb 2012, 13:05

Ne pravim razliku između "životinja za jelo" i "životinja za krzno" - životinje ne gledam kao na sirovine niti ih jedem, tako da ne nosim niti kožu niti krzno, osim ako je nešto staro ili sam dobila, i to je koža. Već godinama ne kupujem ništa što ima imalo kože na sebi. Za krzno ne razmijem zašto ga itko kupuje, osim ako živi u Laponiji, Sibiru i sličnim krajevima. Razumijem još naše stare i nošenje starih bundi (još gluplje je baciti, kad je već tu godinama), ali što se kupovine novih krzana tiče - nekako mi se čini da bismo danas trebali biti manje primitivni, pogotovo kad se informacije mogu dobiti jednim klikom - bez uvrede ikome, ali meni je to primitivno i brijanje na statusne simbole, koje nikad nisam baš razumjela i nemam neko lijepo mišljenje o tome. :ne zna:

I za kraj, khm... Oprez, uznemirujuće.
Last edited by Beta ženka on 22 Feb 2012, 13:11, edited 1 time in total.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 13:10

Beta, pa kakvu obuću nosiš?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

22 Feb 2012, 13:11

Morticia » wrote:Beta, pa kakvu obuću nosiš?
Od skaja, platna...
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 13:13

I zimi?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

22 Feb 2012, 13:16

Morticia » wrote:I zimi?
Da, i zimi. :D
Ti nikad nisi vidjela obuću koja je skroz od umjetnih materijala?
Ja sve rjeđe nailazim na onu koja ima kožu u svom sastavu (mada su obično one cipele koje mi se najviše svide dijelom od kože :facepalm: ).

One Deichmannove čizme koje sam postala na temi o čizama su bez kože.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

22 Feb 2012, 13:21

Nemam pojma, ustvari. :misli:
Sigurno sam vidjela, samo baš ne idem za tim. :brukica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

22 Feb 2012, 14:46

Beta ženka » wrote:bez uvrede ikome, ali meni je to primitivno i brijanje na statusne simbole, koje nikad nisam baš razumjela i nemam neko lijepo mišljenje o tome. :ne zna:

I za kraj, khm... Oprez, uznemirujuće.
Ne znam jesi ovdje mislila na mene, ali se osjećam malkice prozvanom, pa da objasnim. Kad sam napisala "luksuz" govoreći o krznu, mislila sam na svojevrsnu frivolnost, bahaćenje, ako hoćeš. Jer baš kao što si napisala, potrebe za nošenja krzna danas zapravo i nema i većina ga nosi "zato što može" i da pokaže upravo to - da može. Na to sam mislila kad sam napisala luksuz, ne kao na nešto jako profinjeno i lijepo.

edit: oprosti, nisam danas u stanju pogledati link, budem drugi dan.
Post Reply