Krzno i koža - da ili ne?

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

05 Feb 2014, 08:44

judolino » wrote:Ne moram ni gledati, znam da je odurno.
Ti žutaći fakat znaju biti jako bezdušni.
+1


User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Feb 2014, 10:19

ja sam si sagradila lalaland u glavi, pa naivno vjerujem da koža koja se prodaje po dućanima dolazi od životinja koje su stradale zbog mesa, pa je koža nusprodukt.

rastuži me ovo, ne znam kako se postaviti. imam nešto odjeće s malo učešća angora vune. nikad mi dosad nije palo na pamet da bi netko zlostvljao da bi došao do toga.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

11 Feb 2014, 15:59

Herp » wrote:
Koža i krzno konzumnih životinja da, ostalo ne.
Sve je rekla :top:

Iako, osobno ne nosim krzno. Kožu da, na cipelama i remenju.

Iskorištavanje životinja samo za odjeću mi je u današnje vrijeme barbarizam i preseravanje. Totalno nepotrebno. A deranje na živo i slično mi je toliko odvratno da nemam ni što napisat o tome.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

11 Feb 2014, 16:09

Što se mene tiče, sve životinje su konzumne. Nosim sve kože i krzna.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

11 Feb 2014, 16:58

Margarita » wrote:Što se mene tiče, sve životinje su konzumne. Nosim sve kože i krzna.
Što naravno ne znači da je potrebno zbog niske cijene proizvoda naručivati od onih koji se iživljavaju na životinjama i drže ih u nemogućim uvjetima? Toliko nošenje kože i krzna ne vrijedi nikome osobno, a kompanijama taj profit na takvoj jeftinoj zaradi postane skup i neodrživ jer im ruši imidž. Pročitala sam negdje zadnjih dana: ako si možeš priuštiti, nemoj kupovati (jer vjerojatno nije etično odrađeno). Druga stvar bi mogle biti provjerene i skupe marke, kontrolirano porijeklo i slično.
.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

11 Feb 2014, 17:06

Ko nam je kriv kad smo preko noći dozvolili uvoz svega i svačega.

Em smo uništili domaću tekstilnu industriju, em posredno podržavamo mučenje životinja, em iskorištavanje kako jeftine tako i dječje radne snage u zemljama 3. svijeta...

A za čiji račun, drugovi i drugarice, pitam ja vas, za čiji račun? :D
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

12 Feb 2014, 09:12

Whereabout » wrote:
Što naravno ne znači da je potrebno zbog niske cijene proizvoda naručivati od onih koji se iživljavaju na životinjama i drže ih u nemogućim uvjetima? Toliko nošenje kože i krzna ne vrijedi nikome osobno, a kompanijama taj profit na takvoj jeftinoj zaradi postane skup i neodrživ jer im ruši imidž. Pročitala sam negdje zadnjih dana: ako si možeš priuštiti, nemoj kupovati (jer vjerojatno nije etično odrađeno). Druga stvar bi mogle biti provjerene i skupe marke, kontrolirano porijeklo i slično.
Htjela sam reći da to što ja volim kupovati čizme od pitonove kože (ne, nisu nikada jeftine), ne znači da ga ne bih i konzumirala. :)
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

12 Feb 2014, 09:16

Pale su teske rijeci...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

12 Feb 2014, 10:07

Koja žena ne voli pitona? :misli:

Ah da, Sanja Juras...
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

13 Feb 2014, 00:35

Margarita » wrote: Htjela sam reći da to što ja volim kupovati čizme od pitonove kože (ne, nisu nikada jeftine), ne znači da ga ne bih i konzumirala. :)
Ma taj piton bi sigurno prethodno bio umoren na adekvatan, human i uzbudljiv način. Za oboje.
.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

13 Feb 2014, 15:40

Pa zmije se i jedu :ne zna:

Meni je prihvatljivo uzgajati životinje za hranu, ma i mačke i pse i konje, jer se jedu, gdje se već jedu. OK, s konjima imam issue, ali kužim da je iz sentimentalnih razloga, jer svi razlozi zašto krava može, a konj ne, su mi subjektivni. OK mi je i uzgajati zeca za hranu, jer koliko god da su mi slatki i žao mi ih je, kužim da jesu hrana. Isto kao i tuljani Eskimima.

Međutim, uzgajati zeca da bi ga se oderalo i bacilo, da bi netko imao šubaru, ubiti lisicu da može visiti kao "ukras" oko vrata, ubijati slonove zbog kljova da bi netko imao figure za šah od slonovače - tu mi je crta.

S druge strane :o

Ne znam kako izbjeći, a priznajem da sam i prekomotna da izbjegnem, do neke mjere konzumerizam. Sve proizvedeno, sve što trošimo na dnevnoj bazi je vrlo vjerojatno produkt nečijeg robovskog rada, iskorištavanja, brutalnog laboratorijskog testiranja, korporacijske muljaže i slično.
Npr. pretpostavljam da sva roba koju imam da su ju šila kineska dječica ili Kinezi za siću :ne zna: Sastojke za čokoladu koju jedem su vjerojatno brala djeca robovi. Ne koristim kozmetiku isključivo s bijele liste. Ako pijem "čaj" od kruške, to vjerojatno nije čaj nego arome i pojačivači aroma... I tako sve drugo.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

13 Feb 2014, 16:12

Jela sam i antilope i krokodile i nije mi problem nositi njihovu kožu. Najdraža bunda mi je bila od kozjeg krzna, tako divna crna sjajna s bijelim flekama, lagana, otkačena. Prokleti smrdljivi ušljivi moljci su je pojeli.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

13 Feb 2014, 16:27

Margarita » wrote:Jela sam i antilope i krokodile ...

:five:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

22 Oct 2016, 22:59

Ja volim kožu. Nosim kožu. Imam puno, puno kožne odjeće.
Volim i krzno. Nosim krzno. Imam puno, puno krznene odjeće .
Volim i vunu. Imam jedan vuneni džemper.
Ne volim kožni namještaj. Ne zato jer bi mislila da nije lijep, nego mi nije udoban. Zimi je hladno a ljeti se sve lijepi.Zimi ga trebam prekriti materijalom da mi bude toplije, ljeti da se ne lijepim.

Neukusno bi bilo nabrajati što sve imam od tih materijala ili koliko toga.

Ne smatram se nimalo kriva.
Sve je to konzumno. I nisam vegetarijanac. Ne vidim u čemu je razlika od kožnih cipela i krznene bunde. Ljudi su se oduvijek oblačili u prirodne materijale.
Hoće li se i perje smatrati zlostavljanjem gusaka? HOće li se i šopanje gusaka smatrati zlostavljanjem poradi njihove jetre tj paštete?

Još me nisu uvjerili dušebrižnici u čemu je problem?
kurvanjski avatar, a
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

22 Oct 2016, 23:42

kožu nosim i to dosta
krzno ne... možda budem jednog dana kad postanem svodnik... :raspa:
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

22 Oct 2016, 23:45

Ima krasnih kožnih jakni s krznom kao podstava. Ta se podstava može u uklanjati ako nije sezona od velikog leda.

Krzno se ne mora nužno vidjeti , znaš. Ali, neću te odvraćati od ambicije , samo velim, šteta da nemaš toplu jaknu radi čekanja na posao. Možda ti se djelatnice same jave kad te vide ulickanog pa još u krznu. :cerek:
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

23 Oct 2016, 13:08

Advocata diaboli poziv je kao stvoren za mene. Jasni su mi argumenti protiv specizma, ali mislim da borci za prava životinja, najblaže rečeno, pretjeruju. Kao prvo, sama je riječ specizam u hrvatskome pogrešno skovana, no uvriježila se. Kao drugo, species ili vrsta u biologiji ne odnosi se samo na životinje nego i na biljke, a isto tako i na niže oblike života, recimo, viruse. Možda se animalist (ne mislim na likovne umjetnike, ali ne znam kako bih ih kraće nazvala) neće cijepiti protiv gripe - jedan fanatizam obično priziva drugi, ali će sasvim sigurno piti čajeve i filati se limunom ne bi li istrijebio gadove. Ako ćemo tjerati mak na konac, svi smo licemjeri kada na dnevni red dođe borba za opstanak.

Pa ipak... Volim i kožu i krzno, svilu i pamuk, općenito obožavam prirodne materijale, ali teško bi mi bilo zamisliti da netko od mojih beštija napravi šubaru ili šlape. Iako im se ja time prijetim svaki put kad se posvadimo. :cerek: Nemam grižnju savjesti što jedem meso, jaja, pijem mlijeko, spavam na jastucima punjenim vunom ili perjem. Uživam kad mogu pogladiti neki fini materijal i ne padaju mi na pamet scenariji kojima nas bombardiraju sa svih strana: jadni dudovi svilci, jadne krave, jadno ovo, jadno ono. Nerijetko se iznosi argument o tome kako bismo drukčije mislili da sami moramo zaklati pile, ostrići ovcu ili oderati medvjeda.. Ne znam zašto mi je baš medvjed pao na pamet. Da, drukčije bismo mislili da se najednom nađemo bačeni u takvu situaciju. No živimo u svijetu podjele rada: netko kolje krave i reže ih na šnicle, a netko te šnicle kupuje, netko dere i štavi goveđu ili teleću kožu, a netko nosi cipele od nje.

Moram li uopće posebno napominjati da nam je to sranje uglavnom došlo iz Amerike? Isti oni Ameri koji su izmislili samoposluživanja i zapakirane šnicle pa padaju u nesvijest kad u našoj mesnici vide životinjsku glavu, e da, isti ti Ameri najviše pizde zbog specizma.

Ja se pozivam na Aristotela i na ideju o trećinama duše: biljke imaju jednu trećinu, životinje dvije, a čovjek sve tri trećine. Žena, dakako, uopće nema dušu. :kava:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

23 Oct 2016, 15:05

Da bi riječ rekla.
kurvanjski avatar, a
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

24 Oct 2016, 13:28

Nikad nisam nalećeo na umjetne materijale koji bi i izdaleka mogli zamijeniti kožu i krzno.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

24 Oct 2016, 14:32

MmeTipfeler wrote: Žena, dakako, uopće nema dušu. :kava:
:rofl: :rofl: :rofl:

:S :S
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Orak
Posts: 166
Joined: 22 Oct 2015, 13:06

02 Nov 2016, 18:57

ne volim kožni namještaj jer klizim s tog, a onaj pjeskareni mi nije za čistit neš dobar.
Post Reply