Dezodoransi

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

07 Feb 2012, 19:36

m.za » wrote: A čemu ga uopće onda stavljaš :zubo:
Pa rad smrada, tj. suzbitka istog.

Nego...kako ti je to pitanje, a? :misli:
Mislim, nije to oni multipraktik što i sjecka i miješa i cijedi i riba, te napose renda...pa dezodorans jema samo jednu svrhu.
Ne iljadu i jednu.
A jok.
:rofl:


User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Feb 2012, 19:41

Ja sam od Nivee (stick) smrdila k'o tvor.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Feb 2012, 21:33

Pješčana » wrote:meni je bionsen super po ljeti. i još ima rok trajanja i nakon njega baš i ne vrijedi. valjda ishlapi :ne zna:
Meni Bionsen nikako nije djelovao. Stavila sam ga ovo ljeto i na kraju radnog dana na moru sam prvi put u ne znam koliko godina čula miris vlastitog znoja :zubo: a inače se ne znojim previše.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Feb 2012, 21:34

A.P. » wrote:Šta ne valja s Rexonom? (ozbiljno pitanje)
Ne bih znala, Rexonini roll-oni iz Nutritive linije su mi već dugo nambr van izbor.
Ponekad popizdim pa presječm sa Doveom. :zubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Feb 2012, 21:44

m.za » wrote:Imala sam taj Bionsen tamnoplavi, pumpica, bez plina.
Najgori dezić ikad. On je smrad - stvarao :zubo:

Fenjal obični u spreju :S

(s plinom doduše, ali nema alkohola ni konzervansa)
mirza, ako ti je bionsen stvarao smrad, znači da mu je prošao rok trajanja :D
meni se to desilo prošlo ljeto. ishlapi

fenjal mi je fin
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

07 Feb 2012, 21:45

blue » wrote: Pa evo, nema ga u nekim sprejevima od Alverde, Bionsen, Bourjois, Dusch Das (ili kako se već zove Muller robna marka :misli:) i mislim da nema ni u nekim skupljim, ali škrta sam dat za dezić iznad 25 kn :ne zna:
Inače ga uglavnom ima u sprejevima, a u ostalim oblicima može bit da ne.
Aaa, tako - hvala na objašnjenju!
(mada, jednom sam uzela tražiti neki dezić BEZ tog "opakog" spoja, i na svakom je bio naveden - možda sam nešto pomiješala, spojeve, jel)

Btw, meni su odlični i Fruttini, pogotovo Milky Orange, onda menta s grejpom, :cerek: a koristim trenutno neki zeleni Felce Azzurra, onako je više unisex (taj je jedini s plinom, tj. ona bočica pod pritiskom), i Spirit of India od Vandinija. Općenito volim ili jake dezodoranse, gotovo kao parfem, ili jako lagane - od roll-onova mi je odličan Fenjal classic.

Jednom sam na poklon dobila L'Occitane-ov komplet Ruban d'Orange, koji je predivan (ali brate, skuupo), a jednom sam kupovala za poklon one mini bočice, bila je nekakva trešnja koja mi je bogovski mirisala. Ma zapravo, što ja pričam - SVI od L'Occitanea mi predivno mirišu, naprosto mame da pokupuješ... Ali skupo, kume. :tuzni:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 Feb 2012, 22:27

Duschdas je od Unilevera kao i milijuni drugih proizvoda. Muller :ne zna:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

07 Feb 2012, 22:48

nina w., napisi ime ducana, u slucaju da druge zanima.

meni plavi felce fino mirise, ali uzasno pece.

rexonu i ostale konvencionalne dezice ne volim, krcati su po meni nepotrebnim i agresivnim sastojcima, a osjetljiva sam i na sintetske mirise, na vecinu toga mi se povraca kad se rasprsi po prostoriji. otkad sam pocela koristiti taj kristal u maglici (to je isto s aluminijem, ali nije aluminij klorohidrat, vec potassium alum), nisam vise imala potrebe za daljnjim isprobavanjem - dobro radi, ne ostavlja mrlje, jednostavan je, ne iritira me i sporo se trosi.

vidjela sam da slican tom mom ''kristalu'' u spreju ima urtekram (isto je neparfimiran i ima isti glavni sastojak), ali nije pretjerano jeftin (http://biobio.com.hr/webshop.aspx?robaID=15556) pa mislim da ce pricekati toplije dane.

sad sam kupila od alverdea neki sensitiv. nazalost roll-on, ali eto cisto da malo razbijem monotoniju, nist' me ne kosta tih 14 kn. inace nisam pretjerano sklona alverdeu, al' vidjet cu jos, ako me pocne iritirati ili se bude tesko ispirao, ide u smece.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 Feb 2012, 23:19

nina williams » wrote: Pa rad smrada, tj. suzbitka istog.

Nego...kako ti je to pitanje, a? :misli:
Pa očito da ne suzbija, ako si ga nazvala neučinkovitim :D


Pješčana, nije mu sigurno istekao rok jer je bio nov. U dućanu, jel :zubo:
A kako misliš da je ishlapio, tj. šta je ishlapilo? Alkohola nema, onda šta?

A nije radio vjerojatno zato jer u njemu ništa ni nema osim vode i mambo džamba :o

I baš ovo šta Herp govori, ono, čuješ se :horor: Ja prvo nisam ni skužila bila da to JA smrdim, jebote :rofl:
Kad nemam** dezić ne smrdi tako, ozbiljno.

(**ne sad da hodam bez dezodoransa :facepalm: nego se nekad dogodi, da sad ne objašnjavam :zubo: )
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Feb 2012, 23:27

meni se to desilo prošlo ljeto. stavim dezić, odem na posao, i čujem se :zubo:
još zbunjena, jer nemam ni priliku osjetiti znoj koliko često se perem i špricam (na poslu imam dezić za posao, radims masom ljudi)
pa sam išla gledati po tom bionsenu, i piše 12 mjeseci od otvaranja. i kod mene je bio slučaj da je rok prošao.
sad ovaj koji imam radi svoj posao :D

inače volim i Neutro Roberts, pašu mi njegovi puderasti mirisi
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 Feb 2012, 23:46

Pješčana » wrote: inače volim i Neutro Roberts, pašu mi njegovi puderasti mirisi
Meni je taj miris jako sličan ovom Felce, a to mi nije po guštu za dezodorans.
Ne volim nikakve mirise u deziću osim nenametljive svježine (pari da ću izbacit reklamu u sljedećem postu :rofl: ).
Probala sam i Fenjal s orhidejom (roll on) i jedva sam došla do pol. Na kraju sam ga hitila jer mi se ne sviđa imat nabrijanu orhideju pod pazuhom :zubo:
I posve sam napustila stickove i rollone, trebale su proć godine da skužim da mi je sprej puno bolji.
Last edited by ali on 07 Feb 2012, 23:51, edited 1 time in total.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 Feb 2012, 23:48

imam problem s roll onom jer mi se ne sviđa da kuglicom prelazim preko pazuha i pokupim bakterije
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

07 Feb 2012, 23:50

*jezebel* » wrote:nina w., napisi ime ducana, u slucaju da druge zanima.
Forever living products, Trakošćanska 16.
Nema mirisa, košta nešto više od 70 kn, je znam da ne djeluje baš jeftino, al ima ga 92,1g.
Enivejz, ovo je za raju s problemima, tj. za one koji ne smiju koristit antiperspirante.

E da, djeluju mi ko neki sektaši, al ga jebi, nekad nemaš izbora. :zubo:
m.za wrote: Pa očito da ne suzbija, ako si ga nazvala neučinkovitim :D
Ma nisam baš tako rekla. :zubo: A i, po mojoj slobodnoj procjeni, ja se dosta znojim. Nekima je dovoljno ujutro ga stavit i drži im cijeli dan.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 00:11

nina williams » wrote: Forever living products, Trakošćanska 16.
Nema mirisa, košta nešto više od 70 kn, je znam da ne djeluje baš jeftino, al ima ga 92,1g.
Enivejz, ovo je za raju s problemima, tj. za one koji ne smiju koristit antiperspirante.
Aaa, to su one paste za zube od 60 kuna :zubo:

A zašto hoćeš antiperspirant, zbog fleka na majci?
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

08 Feb 2012, 00:22

Pješčana » wrote:imam problem s roll onom jer mi se ne sviđa da kuglicom prelazim preko pazuha i pokupim bakterije
i ja, ali ipak se zalomi da kupim, iako rijetko. dezic stavljam iskljucivo direkt nakon tusiranja pa tu zapravo ne brinem pretjerano. odbojniji od roll-ona mi je onaj kristal koji se mora namociti prije nanosenja, to nikad nisam htjela kupit'. nek' to sprecava proliferaciju bakterija, meni je svejedno fuj.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

08 Feb 2012, 12:12

m.za » wrote: Pa očito da ne suzbija, ako si ga nazvala neučinkovitim :D


Pješčana, nije mu sigurno istekao rok jer je bio nov. U dućanu, jel :zubo:
A kako misliš da je ishlapio, tj. šta je ishlapilo? Alkohola nema, onda šta?

A nije radio vjerojatno zato jer u njemu ništa ni nema osim vode i mambo džamba :o

I baš ovo šta Herp govori, ono, čuješ se :horor: Ja prvo nisam ni skužila bila da to JA smrdim, jebote :rofl:
Kad nemam** dezić ne smrdi tako, ozbiljno.

(**ne sad da hodam bez dezodoransa :facepalm: nego se nekad dogodi, da sad ne objašnjavam :zubo: )
Isto mi bionsen poludi na meni, ali super miriše. Imam ga da nekad špricnem za gušt kad mi u biti dezić ni ne treba, inače sam isto na fenjalu. Fenjal drži i miriše predobro. Fenjal općenito ima dobre stvari.

Rexona je zlo koje mi je nepovratno sflekalo jednu novu majicu.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Feb 2012, 15:35

m.za » wrote: Aaa, to su one paste za zube od 60 kuna :zubo:

A zašto hoćeš antiperspirant, zbog fleka na majci?
:confused:
Pa nije da ja hoću antiperspirant...nisam to nigdje ni rekla...ne kontam te sad. :ne zna:

Jes se ti zeznula u pisanju, mislim ove fleke...to od antiperspiranta nastaje... :misli:
Ako je umjesto hoćeš trebalo pisat nećeš...nije baš da neću, neg ne smijem koristit antiperspirante. Dobijem upalu.
Ako je trebalo pisat hoćeš (tj. ako je napisano u redu)...aj budi drug i reci đe tu drozgu nabavljaš, i ja b toga malo. :zubo:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 16:40

nina williams » wrote:
aj budi drug i reci đe tu drozgu nabavljaš, i ja b toga malo. :zubo:
:o

Rekla si prvo da je taj tvoj dezić od 70 kuna ne baš učinkovit, ali da se tokom dana štitiš od smrada maltene naizmjeničnim pranjem maramicama i ponovnim nanašanjem istog. Onda si se nafrljila kao sektaš iz Aloe obitelji kad sam rekla da čemu uopće služi to očito neučinkovito sredstvo.
Jer da on nije neučinkovit :confused: :zubo:

Pa jebemu, ako je jedina svrha (bar jedina koja je meni poznata) dezodoransa da uklanja smrad koji nastaje znojenjem pod pazuhom od trenutka kad ga naneseš pa barem do prvog tuširanja (recimo nek ima minimum za odraditi - od prosječnog izlaska iz kuće na posao do povratka, tj. desetak sati), a taj dezodorans očito ne ispunjava tu jedinu svrhu (jer se moraš i u međuvremenu nekoliko puta oprati), onda kako pobogu može biti učinkovit :gaah:

Onda ovo drugo:
Dezodorans..deodorant..., kao što mu ime govori uklanja neugodne tjelesne mirise.
Uklanja miris. Isto što i antiodorant.

Antiperspirant, kao što i njega već sam naziv opisuje :o - sprječava znojenje. Zatvara pore kroz koje izlazi znoj.


Dezić = znojiš se
AP = ne znojiš se


Upotrebljavaš li dezić = ne smrdiš, ali ako ti tijelo pojačano izlučuje znoj možda imaš fleku na majci, tipa ovo
Image

Upotrebljavaš AP = ne smrdiš, a pazuh ostaje suh. Nema fleke na majci. Jer se ne znojiš uopće. I nema fleke jer nema znoja..... :hekla:


Ti si rekla da je taj tvoj sektaški dobar za ljude koji ne smiju antiperspirant koristiti (ne i dezić, samo sprečavač znojenja, pa sam shvatila da radi isto što i AP, samo prirodnije, ljepše, zdravije....ili što su ti već nadrobili sektaši u reklamnom izlaganju :D

E....da skratim priču :rofl:

Zanimalo me zašto baš mora biti antiperspirant, ne i obični deodorant :droga:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Feb 2012, 17:44

m.za » wrote:
Zanimalo me zašto baš mora biti antiperspirant, ne i obični deodorant :droga:
Ja se gubim, al skroz, životamimoga. :rofl:
Ajmo vako:
-to sektaško ( :zubo: ) čudo, to jest dezodorans (daklem: nije antiperspirant, ni prirodni ni ne znam kakav)
-one antiodorante koje spominješ, ja ti to koristila (a ni spominjala) nisam
-ne smijem (pod pazuhom) koristit proizvode koji sprječavaju znojenje, ni one prirodne ni neprirodne ni nikakve. (Smetaju mi i neki dezići. Ovo sektaško čudo je jedan od uistinu rijetkih proizvoda koji mi neće izazvat upalu limfnih/znojnih žlijezda/čvorova.)
-zadnje, al najbitnije...nisam se nafrljila, božemeprosti, baš sam bila izrazito dobre volje, skroz nako debilno veselasta, rekoh konačno i ja mogu nešto po MiK-u upisat, nemoj mislit da sam se frljila priti priti pliz :moli: , pa zajebancija i te šeme...bemmumiša viđim da nit sam ja za MiK, nit je MiK za mene :crying:
Eve ti umiljati smajlić :cerek: , valjda će sad bit bolje, pa jebemu stvarno se nisam frljila, baš mi super bilo...skroz nako dobro, ko kad malom djetetu daš i bombona i čokolade i Kinder jaja. Eh.
:tuzni:
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

08 Feb 2012, 17:53

m.za » wrote: Fenjal obični u spreju :S

(s plinom doduše, ali nema alkohola ni konzervansa)
Di nađete fenjal? Ne mogu ga više nigdje naći, u DM ga nisam našla sto godina.
Sve zalihe sam potrošila :crying:

Sad sam na nekom garnier , radi svoje, ali bi se isto rado vratila na fenjal.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 20:06

Ruralna » wrote: Di nađete fenjal? Ne mogu ga više nigdje naći, u DM ga nisam našla sto godina.
Sve zalihe sam potrošila :crying:

Sad sam na nekom garnier , radi svoje, ali bi se isto rado vratila na fenjal.
Ni ovdje ga više nema po DM-ovima. Zadnji koji sam kupila tu je bio u ravnoj boci (nova je strukirana), znači cca prije godinu dana. A sad Mueller :ne zna:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 Feb 2012, 20:29

nina williams » wrote:
Ja se gubim, al skroz, životamimoga. : rofl:
Ajmo vako:
-to sektaško ( :zub o: ) čudo, to jest dezodorans (daklem: nije antiperspirant, ni prirodni ni ne znam kakav)
-one antiodorante koje spominješ, ja ti to koristila (a ni spominjala) nisam
-ne smijem (pod pazuhom) koristit proizvode koji sprječavaju znojenje, ni one prirodne ni neprirodne ni nikakve. (Smetaju mi i neki dezići. Ovo sektaško čudo je jedan od uistinu rijetkih proizvoda koji mi neće izazvat upalu limfnih/znojnih žlijezda/čvorova.)
-zadnje, al najbitnije...nisam se nafrljila, božemeprosti, baš sam bila izrazito dobre volje, skroz nako debilno veselasta, rekoh konačno i ja mogu nešto po MiK-u upisat, nemoj mislit da sam se frljila priti priti pliz :moli: , pa zajebancija i te šeme...bemmumiša viđim da nit sam ja za MiK, nit je MiK za mene :cry ing:
Eve ti umiljati smajlić :cerek: , valjda će sad bit bolje, pa jebemu stvarno se nisam frljila, baš mi super bilo...skroz nako dobro, ko kad malom djetetu daš i bombona i čokolade i Kinder jaja. Eh.
:tuz ni:
A jebote koji razgovor, našla se 2 gluha :rofl:

Da skratim :zubo:
Zašto slati ljude baš po to sredstvo, ako ti isti ljudi mogu** koristiti i najobičniji dezodorans koje mogu naći u DM 7 puta jeftinije?

Jer jedino zbog čega bi to imalo smisla bilo bi da ZAMJENJUJE antiperspirant koji ti neki ljudi ne smiju koristiti.
A ta Aloa uopće na kraju nije antiperspirant, nego deodorant :ne zna:

(da ne ponavljam da povrh svega nije ni učinkovita :S )

**iz tvog prvog-drugog posta sam ja shvatila da je riječ o sredstvu koje SPREČAVA znojenje, kratki spoj


Sektašica :vidiga:
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

08 Feb 2012, 21:08

m.za » wrote: A jebote koji razgovor, našla se 2 gluha : rofl:

Da skratim :zubo:
Zašto slati ljude baš po to sredstvo, ako ti isti ljudi mogu** koristiti i najobičniji dezodorans koje mogu naći u DM 7 puta jeftinije?

Jer jedino zbog čega bi to imalo smisla bilo bi da ZAMJENJUJE antiperspirant koji ti neki ljudi ne smiju koristiti.
A ta Aloa uopće na kraju nije antiperspirant, nego deodorant : ne zna:

(da ne ponavljam da povrh svega nije ni učinkovita :S )

**iz tvog prvog-drugog posta sam ja shvatila da je riječ o sredstvu koje SPREČAVA znojenje, kratki spoj


Sektašica : vidiga:
Tako mi i treba kad se trudim bit ontopična. :durica:
Tema se zove Dezodoransi. A ne antiperspiranti. :gaah: *Jezabel* nas traži:
*jezebel* » wrote:trebam preporuku za dezic koji je jednostavan, pristojne ucinkovitosti i na prirodnoj bazi, ali bez da je krcat alkoholom i etericnim uljima.
...
napominjem da mi ne treba nista pretjerano hardcore (nisam neki smradac), ali ne bih ni neki jad koji nimalo ne djeluje.
Navedena sektaška pizdarijica udovoljava svim tim uvjetima, uključujući naslov.
Preporučila sam ga direkt njoj (pisao njen nick u toj preporuci), a ne onima koji traže boktepitajšta.
:gaah:
:gaah:
Sad ispade da sam kriva po točki ontopičnosti. I to jer sam je slijedila.
I nije 7x skuplji, kad ima bar 2x veću masu neg što je uobičajena za sitckove. (A i to sam napisala. :durica: )
Znala sam ja da ste vi na MiK-u čudne. :durica: Nećem više tu dolazit. Opće se ne cijeni moj doprinos, a ni trud. :durica:




I da, ne frnjim se.
:rofl:
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

08 Feb 2012, 21:13

m.za » wrote: Ni ovdje ga više nema po DM-ovima. Zadnji koji sam kupila tu je bio u ravnoj boci (nova je strukirana), znači cca prije godinu dana. A sad Mueller :ne zna:
Hm, morat ću tamo otići.
Nisam nikad još kročila unutra :zubo: Na krivom kraju grada su mi.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

08 Feb 2012, 21:16

nina, ja cijenim tvoj doprinos temi. :o :D
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
Post Reply