Dezodoransi

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

06 Feb 2012, 17:06

trebam preporuku za dezic koji je jednostavan, pristojne ucinkovitosti i na prirodnoj bazi, ali bez da je krcat alkoholom i etericnim uljima. pozeljno je da je u spreju, ali u maglici, dakle bez potisnog plina. znam, trazim previse. :rofl:

moj omiljeni je bio naturally fresh crystal u spreju, ali vec ga dugo nema na policama (ako ga netko vidi, javite. kupovala sam ga u dm-u.). mogu se kupiti samo kristal i roll-on verzije. kristal mi se pomalo gadi, a roll-on imam, iako ga ne volim, sto zbog nacina nanosenja, sto zbog fenoksietanola.

napominjem da mi ne treba nista pretjerano hardcore (nisam neki smradac), ali ne bih ni neki jad koji nimalo ne djeluje.

i jel' probao netko nesto od urtekrama?

unaprijed hvala!


how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Feb 2012, 17:14

išla sam u kupaonu iskopati Bionsen :D
koji je dezodorans u spreju bez plina kvačica
ne sadrži alkohol, parabene, triclosan kvačica.
jel ti to ok?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

06 Feb 2012, 17:19

imala sam bionsen, ali sam ga izbacila iz upotrebe. iz razloga kojeg se ne sjecam. :rofl:
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Feb 2012, 17:24

meni je bionsen super po ljeti. i još ima rok trajanja i nakon njega baš i ne vrijedi. valjda ishlapi :ne zna:
osim što ga više nema u dmu, a u ostalim dućanima je poskupio jako puno pa ga dobijam kupovati doks e ne saberu. srećom, imam kozmetičke zalihe :raspa:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

06 Feb 2012, 17:42

Od Alverdea - kadulja i limeta :top:
U spreju je bez plina, dalje prepisujem s etikete:

Ne sadrži sintetičke mirise, bojila ni konzervanse. Sirovine su pretežno iz kontroliranog biološkog uzgoja. Ne sadrži sastojke na mineralnoj bazi.

Zašto je bitno da ne sadrži sastojke na mineralnoj bazi? U čemu je fora? :confused:
E, da, sadrži alkohol, ali je bio ako ti to išta znači :)


Bionsen sam jednom kupila i smrdio mi je :zubo:
Koristim ili ovaj ili Bourjois (sa ili bez minerala).
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

06 Feb 2012, 18:08

Šta ne valja s Rexonom? (ozbiljno pitanje)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

06 Feb 2012, 19:00

Vec godinama koristim iskljucivo Infasil stik (dvojku, ne ostavlja tragove).
Savrsen je. :S
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Feb 2012, 19:25

Morticia » wrote:Vec godinama koristim iskljucivo Infasil stik (dvojku, ne ostavlja tragove).
Savrsen je. :S
što je to i di se može naći? nikad čula
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Feb 2012, 19:41

A.P. » wrote:Šta ne valja s Rexonom? (ozbiljno pitanje)
Testiraju na životinjama. :zubo: (moj razlog zašto sam ih prestala kupovati)
Ali zato mi je miris zelene Rexone odličan!
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

06 Feb 2012, 19:54

A.P. » wrote:Šta ne valja s Rexonom? (ozbiljno pitanje)
Sadrži aluminij klorohidrat, a to se dovodi u neku vezu s rakom dojke. Sad je ili nije :daz: ne znam, ali za svaki slučaj ne koristim :ne zna:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Feb 2012, 19:57

blue » wrote: Sadrži aluminij klorohidrat, a to se dovodi u neku vezu s rakom dojke. Sad je ili nije :daz: ne znam, ali za svaki slučaj ne koristim :ne zna:
Ali taj spoj o kojem su kružili mejlovi upozorenja nisam našla valjda samo u Lushovim dezodoransima i nekolicini proizvoda bez mirisa... :ne zna:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

06 Feb 2012, 20:10

Pješčana » wrote: što je to i di se može naći? nikad čula
Nema ga svugdje, ja kupujem u Centromerkuru, a ima i u Pupi.
Kako sto je, pa dezodorans. :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Feb 2012, 21:08

blue » wrote:Od Alverdea - kadulja i limeta :top:
U spreju je bez plina, dalje prepisujem s etikete:

Ne sadrži sintetičke mirise, bojila ni konzervanse. Sirovine su pretežno iz kontroliranog biološkog uzgoja. Ne sadrži sastojke na mineralnoj bazi.

Zašto je bitno da ne sadrži sastojke na mineralnoj bazi? U čemu je fora? :confused:
E, da, sadrži alkohol, ali je bio ako ti to išta znači :)
a).
Zato sto su neki zabrijali da je mineralna baza losa, nezdrava itd. Sto nije tocno, sjeti se samo pomame za mineralnim puderima.
Sto se dezica tice ne volim ih, kvalitetan rolon i parfem i dosta, ali imam doma onaj mineralni :zubo: zeleni od garniera jer mi dobro mirisi.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

06 Feb 2012, 23:02

Pješčana » wrote:meni je bionsen super po ljeti. i još ima rok trajanja i nakon njega baš i ne vrijedi. valjda ishlapi :ne zna:
osim što ga više nema u dmu, a u ostalim dućanima je poskupio jako puno pa ga dobijam kupovati doks e ne saberu. srećom, imam kozmetičke zalihe :raspa:
Kako nema? A di ima? Ja sam kupila u dm-u prije mjesec dana 3 komada, di ću sad kupovat? :gaah:

Jezabel, koristim i nekakav Aloe ever-shield, al to se na čudnim mjestima kupuje. (Znam ti za Zagreb reć di da odeš. Al ne znam jesi ti u Zg. :zubo: Mogu ti dat broj telefona od dućana, pa njizi pitaj za dalje.) Stick je, i ne mogu reć da je baš silno učinkovit, ja nosam vlažne maramice pa ga nanesem jopet. Daklem, nije antiperspirant, nema alkohola, a ni aluminija.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

07 Feb 2012, 16:35

Beta ženka » wrote:
Ali taj spoj o kojem su kružili mejlovi upozorenja nisam našla valjda samo u Lushovim dezodoransima i nekolicini proizvoda bez mirisa... :ne zna:
Pa evo, nema ga u nekim sprejevima od Alverde, Bionsen, Bourjois, Dusch Das (ili kako se već zove Muller robna marka :misli:) i mislim da nema ni u nekim skupljim, ali škrta sam dat za dezić iznad 25 kn :ne zna:
Inače ga uglavnom ima u sprejevima, a u ostalim oblicima može bit da ne.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

07 Feb 2012, 16:54

Ti spojevi s aluminijem vam se nalaze u antiperspirantima, ne u dezićima.
Ne glumim ja sad tu nikakvog grammar nazija (i ja antiperspirant zovem dezodoransom), neg vidim da govorite kako je teško nać dezić bez toga. A nije, dezići to nemaju. :zubo:


Pješčana » wrote:meni je bionsen super po ljeti. i još ima rok trajanja i nakon njega baš i ne vrijedi. valjda ishlapi :ne zna:
osim što ga više nema u dmu
Ima ga u dm-u. :mad: Ti ti ti jedna prepadljivice. Išla ja danas provjerit. :rofl:
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 Feb 2012, 17:28

Imala sam taj Bionsen tamnoplavi, pumpica, bez plina.
Najgori dezić ikad. On je smrad - stvarao :zubo:

Fenjal obični u spreju :S

(s plinom doduše, ali nema alkohola ni konzervansa)
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

07 Feb 2012, 17:44

ja volem onaj felce azzurra plavi.
neznam ima li tih đavala u sebi. :ne zna:
sad ću i ja počet gledat šta ima.
Nek(v)arljiva.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 Feb 2012, 18:06

Image
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 Feb 2012, 18:09

Gledam sad malo i u Infasilu nema aluminija.
Cini mi se. :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

07 Feb 2012, 18:11

mirza, matere mi, ja tebe ljublju. :cerek:
ijako, dakako, ne smrdi, nego predivno mi'ši. :giggle:
Nek(v)arljiva.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 Feb 2012, 18:19

kukuriku » wrote:mirza, matere mi, ja tebe ljublju. :cerek:
ijako, dakako, ne smrdi, nego predivno mi'ši. :giggle:
:cerek:
Ok onda, ne odgovara mi njegov miris.
Do mene je :zubo:

Sad ozbiljno, Bionsen mi nije imao loš miris sam po sebi - ono, neutralno nešto, ali u kombinaciji s mojim pazuhom :ne zna: nije baš mirisalo. A inače ne smrdim, stvarno :rofl:
I samo mi se s njim to desilo, taj neki ubojiti spoj :o
(i ne, nije bila faza da sam bila bolesna ili nešto, pa da mi se kemija znoja baš tad mijenjala :durica: )

A ovaj Felce mi ne miriši fino, previše mi na onaj stari zeleni Felce puder daje, ne znam. To me na pokojnog djeda podsjeća i na stare ljude :o
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

07 Feb 2012, 18:23

m.za » wrote: :cerek:
Ok onda, ne odgovara mi njegov miris.
Do mene je :zubo:

Sad ozbiljno, Bionsen mi nije imao loš miris sam po sebi - ono, neutralno nešto, ali u kombinaciji s mojim pazuhom :ne zna: nije baš mirisalo. A inače ne smrdim, stvarno :rofl:
I samo mi se s njim to desilo, taj neki ubojiti spoj :o
(i ne, nije bila faza da sam bila bolesna ili nešto, pa da mi se kemija znoja baš tad mijenjala :durica: )

A ovaj Felce mi ne miriši fino, previše mi na onaj stari zeleni Felce puder daje, ne znam. To me na pokojnog djeda podsjeća i na stare ljude :o
Pa da, to je za stare ljude.Za mene, to jest.
Nek(v)arljiva.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 Feb 2012, 18:32

kukuriku » wrote:
Pa da, to je za stare ljude.Za mene, to jest.
:unda:

Fenjal mi je nabolji. Fino diskretno miriši, nježan je, a drži cijeli dan :top:
Nije jeftin, mislim da je u DM-u bio ( ne viđam ga u zadnje vrijeme više :crying:, al ima u Muelleru) oko 35 kuna (Nivea npr. ili Rexona je max.15 ako se ne varam :misli: ), ali draže mi je njega uzet makar takvog duplo skupljeg nego tražiti dalje, jer je provjeren i pouzdan.

nina williams wrote: Jezabel, koristim i nekakav Aloe ever-shield, al to se na čudnim mjestima kupuje. (Znam ti za Zagreb reć di da odeš. Al ne znam jesi ti u Zg. :zubo: Mogu ti dat broj telefona od dućana, pa njizi pitaj za dalje.) Stick je, i ne mogu reć da je baš silno učinkovit, ja nosam vlažne maramice pa ga nanesem jopet. Daklem, nije antiperspirant, nema alkohola, a ni aluminija.
A čemu ga uopće onda stavljaš :zubo:
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

07 Feb 2012, 19:20

m.za » wrote: Sad ozbiljno, Bionsen mi nije imao loš miris sam po sebi - ono, neutralno nešto, ali u kombinaciji s mojim pazuhom :ne zna: nije baš mirisalo. A inače ne smrdim, stvarno :rofl:
I samo mi se s njim to desilo, taj neki ubojiti spoj :o
(i ne, nije bila faza da sam bila bolesna ili nešto, pa da mi se kemija znoja baš tad mijenjala :durica: )
Tak je meni ovaj mineralni garnier djelovao, i cijelo vrijeme je bilo vlažno. Jedino sam od rexone suha, al imam namjeru probat bourjois jer su im proizvodi za facu super, a koštaju ko i masna nivea.
Post Reply