Naočale (za vid i sunčane)

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

20 Jan 2012, 13:38

Optika Binoculus na Jarunu. :o


Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

20 Jan 2012, 13:49

pa odite u neki outlet. :ne zna:

btw, zanimljivo je kako nikome nije bitno da nadje dobrog okulistu (tu preporucam optiku mipy u draskovicevoj). samo nek' su okviri jeptini i lijepi. ako imate neku kompliciranu dioptriju, nemojte se za*ebavat'.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

20 Jan 2012, 13:50

Pa meni je i to važno, kako ne. :ne zna:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

20 Jan 2012, 13:53

Pa ne vidim kakve veze ima dobrota optičara s jeftinoćom okvira. :ne zna:
Odem kod dobrog da me pregleda, kupim neke lijepe okvire negdje i velim mu da hoću leće za te okvire i pok.


Dobro, kupila sam okvire kod istog čovjeka koji me pregledavao, al nije to sad bitno.
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

20 Jan 2012, 13:53

Pa nismo ni pričali o okulistima, ali moja teta je dobra teta okulistica :ne zna: Tlačila me hrpom sprava i mjerenja, meni je to dovoljno dobro.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Jan 2012, 14:15

*jezebel* » wrote:pa odite u neki outlet. :ne zna:

btw, zanimljivo je kako nikome nije bitno da nadje dobrog okulistu (tu preporucam optiku mipy u draskovicevoj). samo nek' su okviri jeptini i lijepi. ako imate neku kompliciranu dioptriju, nemojte se za*ebavat'.
kakve to ima veze s vrstom okvira? :D
mada moja okulistica ima osebujan stil, što sam joj i rekla nakon pregleda :D
želim se oblačiti i poknašati kao ona u njenim sadašnjim godinama. ima oko 70 :zubo:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

20 Jan 2012, 14:48

Pješčana » wrote: kakve to ima veze s vrstom okvira? :D
mada moja okulistica ima osebujan stil, što sam joj i rekla nakon pregleda :D
želim se oblačiti i poknašati kao ona u njenim sadašnjim godinama. ima oko 70 :zubo:
moze imati velike veze jer ljudi nerijetko okvire kupuju tamo gdje im i rade pregled i centriraju stakla, odnosno to daju raditi tamo gdje kupe okvire. ako netko ima kompliciraniju dioptriju, to moze biti veoma bitno (em posao ne moze dobro odraditi svaki okulista, em ima stakala koja ne pasu u bilo kakav okvir). pa sam usput upozorila. :o

i, jel' kupovao netko u outletu (recimo, u rosesu)? kakvih tamo ima okvira?
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Jan 2012, 15:01

aha... nisam o tom ni razmišljala, mi smo imali pregled vida na poslu, pa me uputili specijalistici..
znači, ima prodavaonica naočala koji nisu dobri optičari?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

20 Jan 2012, 15:44

dejzi » wrote:Ja imam naočale samo za rad na kompu. Okulist se onesvijestio skoro kad sam mu rekla koliko vremena provodim pred kompom i naredio mi da ih moram nosit. :o
Imaju prozorska stakla, al poše moj, stoje mi savršeno. Djelujem učeno i pametno s njima pa ih nosim i na ispite. :o
I kupila sam ih u Zagrebu, tako da ne mogu pomoć Morti.
Isto, isto, isto. :raspa: :hipsterluk:
gonj špadi
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

20 Jan 2012, 19:11

Kad je vama (koji nosite naočale) počeo slabiti vid i kako ste shvatili da ne vidite dobro? Ja sam u posljednje vrijeme uvjerena da ne vidim baš najbolje i imam osjeća da mi slika tu i tamo malo 'pobjegne'. Vidim i dalje normalno čitati, ali čini mi se da ne jednako dobro kao prije.
Glava me skoro nikada ne boli.

Znam da moram na pregled, samo moram naći malo vremena.

Sunce mi užasno smeta i nosim one ogromne naočale koje mi prekriju pola lica (nešto tipa ovoga http://i641.photobucket.com/albums/uu14 ... 1284448600)
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

20 Jan 2012, 19:15

Počela me boljeti glava u predjelu sinusa otprilike nekom tupom boli, počeli su me isto tako boljet očni mišići, onako dubinski iz očne duplje. Oči su mi počele suziti i peckati jače, a i imala sam nekako dojam da vrlo vrlo često škiljim kad želim nešto bolje pročitati, ma na kojoj udaljenosti bilo.
User avatar
Jade
Posts: 223
Joined: 03 Jan 2012, 05:32
Location: Ne, hvala.

20 Jan 2012, 19:37

Éowyn » wrote:Kad je vama (koji nosite naočale) počeo slabiti vid i kako ste shvatili da ne vidite dobro? Ja sam u posljednje vrijeme uvjerena da ne vidim baš najbolje i imam osjeća da mi slika tu i tamo malo 'pobjegne'. Vidim i dalje normalno čitati, ali čini mi se da ne jednako dobro kao prije.
Glava me skoro nikada ne boli.
Na čitanju to nikad ne bih shvatila, nego na kompu. Slika se magli i mrda, moraš škiljit... riječju, vrijeme je za okulista.
Omega
Posts: 84
Joined: 27 Dec 2011, 19:58

20 Jan 2012, 20:05

Morticia » wrote::misli:
Kakve stvari nisu za leće? I zašto?

Ja najozbiljnije u zadnje vrijeme razmišljam o operaciji. :top:
Ja nosim leće, one meke, dvadesetak godina i još nisam naišla na nešto u čemu mi smetaju. Na tvrde i polutvrde, silnoj volji unatoč, se nikako nisam mogla naviknit. Kad sam otkrila meke, a s obzirom da imam i astigmatizama, one šta su mi odgovarale naručivala su se iz dalekih Amerika i koštale su ko dota svete Ane, pa sam ja, genijalna kakva jesam, počela kombinirat obične meke i cvike sa staklima bez dioptrije, ali s cilindrima (il kako li se već zove to za astigmatizam).
Ako mogu skidat šminku s očiju gelom za umivanje, bez da skinem leće, onda stvarno ne znam u čemu mogu smetat. Ok, možda ronjenje ne bi bila dobra ideja :D
Blagajnica želi ući u more
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

20 Jan 2012, 23:43

Éowyn » wrote:Kad je vama (koji nosite naočale) počeo slabiti vid i kako ste shvatili da ne vidite dobro? Ja sam u posljednje vrijeme uvjerena da ne vidim baš najbolje i imam osjeća da mi slika tu i tamo malo 'pobjegne'. Vidim i dalje normalno čitati, ali čini mi se da ne jednako dobro kao prije.
Glava me skoro nikada ne boli.

Znam da moram na pregled, samo moram naći malo vremena.

Sunce mi užasno smeta i nosim one ogromne naočale koje mi prekriju pola lica (nešto tipa ovoga http://i641.photobucket.com/albums/uu14 ... 1284448600)
Slabiti za vrijeme faksa, kako se broj semestara povecavao tako se i povecavo broj naocalaca. Do diplome je svega par ostalo postedjeno. Kako sam primjetila? Vidjela sam da ne vidim :zubo: ono tekst sitniji tisak a ja uzasnuta. I kad su kontrolirali vid za vozacki.
Na čitanju to nikad ne bih shvatila, nego na kompu.
Komp mi nije problem. Samo povecam font slova. :zubo:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

20 Jan 2012, 23:47

Éowyn » wrote:Kad je vama (koji nosite naočale) počeo slabiti vid i kako ste shvatili da ne vidite dobro? Ja sam u posljednje vrijeme uvjerena da ne vidim baš najbolje i imam osjeća da mi slika tu i tamo malo 'pobjegne'. Vidim i dalje normalno čitati, ali čini mi se da ne jednako dobro kao prije.
Glava me skoro nikada ne boli.

Znam da moram na pregled, samo moram naći malo vremena.

Sunce mi užasno smeta i nosim one ogromne naočale koje mi prekriju pola lica (nešto tipa ovoga http://i641.photobucket.com/albums/uu14 ... 1284448600)
Ako vidiš jasnije kad škiljiš, to je vrlo siguran znak da trebaš naočale/leće.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

21 Jan 2012, 10:37

Ne sjećam se baš simptoma jer sam imala samo 3 godine kad sam počela nositi naočale, ali sam imala grozne glavobolje kad bi mi se mijenjala dioptrija. Još imam i astigmatizam.

Sad ih nosim samo kad dugo buljim u komp ili u tv.

Jučer sam, zbog ove teme, skužila da su mi naočale stare skoro 10 godina. :D

Koštale su puno, ali su se, očito, isplatile. A i lijepe su mi ovako tirkizno ljubičaste.

Što se tiče ovih sunčanih, jesu, skupe su (sva tri para), ali tu sam tipična Splićanka, jebiga. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Jan 2012, 11:15

Ajvi » wrote:
Što se tiče ovih sunčanih, jesu, skupe su (sva tri para), ali tu sam tipična Splićanka, jebiga. :D
Ajvi, jel ti imaš one velke, koje prekriju pola lica, ko tipične Splićanke? :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

21 Jan 2012, 11:23

Nemam te ogromne jer mi čudno stoje zbog visokih jagodica. Imam neke između. Ni prevelike ni premale. Klasika.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

22 Jan 2012, 22:59

Od kud vam to za Ghetaldus?
Pa oni imaju svoje okvire i to redovno lijepe, znam da ih se može naći za 150kn. Mislim da su moji bili 250kn. A ono što nije njihovo naručuju u takvim količinama da im male optike ne mogu konkurirati cijenama.

To govorim iz svog iskustva s lećama i sunčanim i dioptrijskim naočalama, uvijek je Ghetaldus najjeftinija opcija. Pitajte da vam pokažu stvari s normalnim cijenama, normalno da im u izlogu stoji model s reklamnog plakata. I stvarno imaju dobrog dizajna.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

22 Jan 2012, 23:09

ne znam, ja kad sam išla tražiti svoje naočale, bila sam i tamo, i ono što su mi ponudili išlo je od 800 kn naviše. nisu riječ rekli da imaju svoje okvire.
znala sam da imaju svoja stakla, makar pokušavaju sve optike uvaliti neka skuplja, vrancuska, ali za okvire pojma nisam imala. ja sam na kraju svoje okvire platila oko 600 kn.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

22 Jan 2012, 23:23

Mene nije ispalo niti 600kn sve, s pregledom i to kod dr kojeg volim, nikad nije ništa zbrljao.
Jedino što sam uzela najjeftinije leće, sad mi je malo žao, prije sam imala neke koje nisi mogao razbiti niti zgrebati i bile su lakopere, a ove imaju sto tona i nemaju antirefleksivni sloj i baš se osjeti razlika, trebala sam dati još nešto novaca...
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

23 Jan 2012, 11:17

Éowyn » wrote:Kad je vama (koji nosite naočale) počeo slabiti vid i kako ste shvatili da ne vidite dobro?
nisam shvatila, rekli su mi na vozačkom :D
od tada, a ima ia dvajes' godina, imam dioptriju -1,75 i nosim ih samo dok vozim i za tv/kino/duže čitanje na kompu

oćale sam zadnji put promijenila kad mi se ogulila plastika s ručki pa mi se metal zabijao u glavu
tom zgodom sam ostvarila nevjerojatan popust jer sam odmah kupila i sunčane koje mi se kasnije nisu uopće sviđale ali me ponijelo kad ih je spustio s 1600 na 1000
inače, fantastične su za duge vožnje jer su polarizirane ali ih ne volim :o
pa sam kupila druge :o

iz Ghetaldusa imam dobra iskustva i za one koji navraćaju u sv.Križ Začretje, tamo uvijek imaju neke komade za nikakve pare (ono, kao zadnje iz neke linije), što sunčanih, što okvira za vid...
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

24 Jan 2012, 17:55

Konačno sam našla vremena i nazvala doktoricu da mi da uputnicu za okulista i kad sam joj opisala svoje tegobe, rekla je da moram već sutra na hitnu :mama:

Sad se stvarno nadam da je samo dioptrija u pitanju.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Jan 2012, 18:04

Morticia » wrote:Jel' se kaže naviknuti ili navići? :brukica:
Preferira se duži oblik, sustavnosti radi, ali oba su pravilna.
Potpisi su za budale.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

24 Jan 2012, 21:19

Éowyn » wrote:Kad je vama (koji nosite naočale) počeo slabiti vid i kako ste shvatili da ne vidite dobro?
Sa dvajspet.
Kad sam skužila da ne vidim broj "12" na tramvaju kod Westina stojeći kod Cibone.
(Karikiram malo, al' tu je negdje. :D)

I da, jebite se, ja baš i ne mogu birati okvire jer imam preusko lice, pa naočale kupujem na dječjem odjelu. :kava:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
Post Reply