Concealeri/korektori

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

04 Jan 2012, 18:52

Mislim da se jedino preko neta može naručiti. Svako toliko imaju neke akcije i besplatnu poštarinu koliko sam skužila.
Ja sam na forum.hr tražila teme o kistovima jer nisam znala gdje bih kupila i vidjela sma da je dosta cura napisalo da koriste elf studio kistove, pa sam našla čitavu temu o tome i dosta hvale njihovu kozmetiku.

Meni je super, ali nisam do sad takve stvari koristila pa ne bih znala kako inače treba biti :ne zna: Od elfa imam primer, puder i taj prozirni puder i kistove i nakon što sve skupa stavim, čini mi se da je razlika dosta velika. Lice mi je baš izgledalo kao da me netko u fotoshopu sredio.


Desire makes slaves out of kings.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

04 Jan 2012, 18:59

Ček, meni sad ništa nije jasno.
Jel nije concealer za prištiće i nepravilnosti, a illuminator za podočnjake? Ili je to isti jarac?
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

04 Jan 2012, 19:16

Pješčana » wrote:ok, što je concealer? korektor? nešto kao tekući?
ono najbliže tome što ja ima je MF Pan Stick, divna, divna stvar, planiram novi kupiti. to mi je kombinacija tekućeg i korektora u stiku, za podočnjake, za sve.
a concealer bi trebao raditi točno što?
Trebao bi kashirati, sakriti. Concealer je korektor. :D
Nemam nista vise za reci osim da se ja tako obozavam ovime trackati da sam i vikendom doma sama za sebe osvjezena. :zubo:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

04 Jan 2012, 21:50

Oprostite, ja imam problem s nazivima.

Zapravo, budući da se nikad nisam pretjerano zanimala za kozmetiku, sad moram sve i svašta pitati pa zato i visim tu (i ispadam kokoš s Mode i kozmetike :facepalm: ).

Ja se ne oblačim skladno.
Hodam krampasto, muškarasto.
Nisam bila na manikuri, pedikuri, kod kozmetičara... sve mi je to bacanje novca.
Jedino mi je gušt NAKON depilacije kad imam glatku kožu. A samu depilaciju isto odlažem danima.
Mrzim se šminkati SVAKI dan, pogotovo kad žurim na posao/prijevoz.

I sad pitam svašta jer sam u debelom zaostatku. (no ne namjeravam previše "napredovati", nek' mi ostane ono nešto testosterona, fala lepa)
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

05 Jan 2012, 22:07

ombia » wrote:
A gdje kupis tu profi sminku?

E da HR je isto super imam i njega ak je to mala bezh tubica, malo deblja...MAC imam u tubici MAC
Select Cover Up Camouflage, pokriva super, placam ga oko 18 eura, ali traje pa pola godine
Je, HR je mala tubica, ali moćna. :D

Kryolan ima web shop, ne znam da li dostavljaju u kroejsu.
Bila je na fhr tema gdje cure spominju par mjesta u zg-u di ih ima kupiti.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=45 ... ht=Kryolan
Mislin da san bija jasan
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Jan 2012, 22:18

Beta ženka » wrote: Baš imam Alverdeov:
Image
ovo mi izgleda kao njihova podloga za sjenilo, a ne korektor! :zubo:

jedna je trkeljašica ovdje negdje napisala jako dobar rivju o korektorima, mislim da je to bila melody, isplati se potražiti
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

05 Jan 2012, 22:28

Upravo sam pogledala što piše - camouflage, boja sand.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Jan 2012, 22:58

concealer ne zgužva kožu kao korektor, ima čestice koje na određen način odbijaju svjetlost, zbog teksture je najčešće na kistić. oni kojima je dobar max factorov stik vjerojatno i ne trebaju pravi concealer (nisu teži slučaj)

među skupim concealerima chanelov ne valja ništa, dobar je elisabeth arden
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

05 Jan 2012, 23:19

Moment » wrote: Je, HR je mala tubica, ali moćna. :D

Kryolan ima web shop, ne znam da li dostavljaju u kroejsu.
Bila je na fhr tema gdje cure spominju par mjesta u zg-u di ih ima kupiti.
http://www.forum.hr/showthread.php?t=45 ... ht=Kryolan
Hvala. :) Ja nisam u Kroejsi.
concealer ne zgužva kožu kao korektor, i
Concealer je strana rijec za korektor. Dakle ista stvar.
Ti vidim po opisu mislis na iluminator.

edit: opa nasla sam shop :zubo: dugo mi je trebalo, sad samo da cujem sto se preporuca, tko je na temi napisao da koristi tu profi sminku?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

05 Jan 2012, 23:49

ok, znači ja koja koristim MF pan stick ne trebam niš drugo, osim možda iluminatora?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

05 Jan 2012, 23:54

melody je super pisala o tome, nije teško naći (nespretno mi je ubacivati link na idreku), i ti si, pješčana bila na toj temi
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 00:06

To je bila ova tema. :zubo:
I Moment je spominjala. Cure javite se. :mama:

Vec gledam par proizvoda s onim sjajem u ocima.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

06 Jan 2012, 01:43

danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

06 Jan 2012, 11:43

ombia » wrote:To je bila ova tema. :zubo:
I Moment je spominjala. Cure javite se. :mama:

Vec gledam par proizvoda s onim sjajem u ocima.
Sto te zanima? : poglavica crni podocnjak:
Mislin da san bija jasan
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

06 Jan 2012, 11:59

E, cure, oprostite ako sam bila neprecizna u naslovu, jednostavno ne znam sve proizvode za pokrivanje podočnjaka, tj. razlike među njima, pa tako niti nazive. Najte mi zamjerit. :ne zna:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 12:02

Moment » wrote:
Sto te zanima? : poglavica crni podocnjak:
Pa sto bi od te firme mogla preporuciti, konkretno gledam dermacolor kamuflaznu kremu, onako je pakirana kao kompaktni puder te dermacolor njihov tekuci puder ili bilo sto sto si ti probala a bilo ti je dobro.
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

06 Jan 2012, 12:33

Imam njihove pudere u stiku.
Izbrisalo se nazivlje sa ambalaze.
To je nesto ko pan stick ali jaceg kamuflaznog stupnja. :D
Njihova sjenila su isto :top: , bogata su i dugotrajna.
Šminke za usne su im bezveze, suhe i smrduckaju.

Kompaktni puder sam proslijedila dalje ali ne zato sto ne valja vec mi je stigla kriva nijansa. Rodici sam ga dala i ona u njemackoj redovno obnavlja zalihe vec godinama.

Od kad sam se toga dokopala, jasnije mi je zake na talavizoru svi dobro izgledaju. :zubo:

Samo obrati pozornost, rijec je o " težem " make up-u.
Hocu reci, gusto je i nema tu govora o laganim puderima i tome sl.

Te
Mislin da san bija jasan
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 13:02

Hvala. :)
Puder u sticku ne volim, nekako mi je pretezak na licu, ali posto je to kamuflazna sminka vjerujem da u te svrhe dobro posluzi.
I to sto pises teza sminka, mozda za navecer.
A kakve su im nijanse uzivo? Bila ti je tamnija ili svjetlija nego si ocekivala da ce biti?
Moment
Posts: 330
Joined: 05 Nov 2011, 11:46

06 Jan 2012, 13:22

Bio mi je presvjetli ( presvjetao?!? :facepalm: jebosenepismenu).
Preko zime paše mi nijansa 5 w a ljeti 6 w.
Moram priznati da je razlika između te dvije nijanse ogromna.
Rodici sam dala 4 w, a ona je doista svijetloputa.

E, napomena, iako je rijec o teskoj šminki, nije komedogena. :top:
Pod teška želim reci gusta, odlicno pokriva.
Ne bih je preporucila npr. pubertetlijama ili mladim curama sa ne bas zahtjevnim tenom, one mogu proci i sa laganom make up artiljerijom.
Mislin da san bija jasan
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 13:33

Hvala, ja sam isto snjeguljica pa cu uzeti onda svijetlu nijansu bez bojaznin da ce mi biti pretamna (moj najcesci zajeb).

Da nije komedona je super, to mi je prvo palo na pamet.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

06 Jan 2012, 14:47

Nije li concealer prevedeno na hrvatski korektor?
I onda tih korektora ima krutih i tekućih i tih tekućih ima različito pakiranih- na klik, sa kistićem, sa spužvicom, u tubici?

I korektor je da skriva, a highlighter je da osvjetljava. Uglavnom onima s jakim podočnjacima on ne paše. Meni je super. Probala sam samo Avon i touche eclat i Avon mi je bio nikakav, a touche eclat je odličan. No meni to ne vrijedi tih novaca, makar ga smatram najboljim komadom šminke. I highlighter se nanosi još svukuda po licu.

Korektor za piknjice je meni i dalje najbolji max factorov. Drži, stopi se s kožom i ima normalnu cijenu. Ali za podočnjake nije dobar jer ih isuši, skuplja se u recke (to nisu bore :zubo:) i teško se razmazuje. I to isto traje sto godina.

Za podočnjake najbolje ikad probano je Chanelov vitalumier u kutijici, no koliko sam shvatila njega ima samo vani, kod nas ga više nema. Rad sve najbolje ikad i traje barem godinu dana.

EL double wear je dobar, najbolji proban nakon tog Chanela, prekrije, drži dok ga se ne skine. Imam isti dvije i pol godine i ne čini mi se da je na kraju- definitivno se isplati.

All about eyes je grozan. Isušuje, ide u recke, ne da se razmazati.

Što se tiče Alverede kozmetike- nikad više ništa. Ma nek je taj puder 35kn meni je to bačen novac.

Korektor pa puder? Nije li to fasada na licu? To ne bih nikad radila. S dobrim korektorom mislim da nema za tim potrebe.

I da postoje i iluminatori :D .

Šminka :xlux: .
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 14:53

Meni je nekako najprakticnije imati jedan proizvod za sve. Tako da sam vec stavila taj MF-ov na listu ali me sad zaustavilo to da izgleda suho ispod ociju. :crying:

Clinique All about eyes mi je dobar a nemam masnu kozu. EL me sad zainteresirao.

Ja stavim tekuci puder na cijelo lice, utapkam, ispod ociju korektor i onda na cijelo lice lagano dasak velikim kistom pudera u kamenu da to sve fiskira. Znaci ne posebno ispod ociju ali mozda kistic dok leti po licu malo i to zaprasi. :zubo:

Sto nije iluminator i hajlajter isto? :ne zna:
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

06 Jan 2012, 15:04

A koliko a znam, unatoč svoj logici svijeta nije isto. Highlighter ide na dio koji bi kao osvježio- npr. ti podočnjaci ili oni dijelovi dole kod nosa i tak, a iluminatori su oni s kojima bi kao nešto zasjajio kao jagodice. Uglavnom prodaju se highlighteri i iluminatori i po onome što oni jesu i što čine ja sam to tako protumačila.

Ja govorim o MaxFactoru koji je onaj maleni, kao ruž, a mislim da one govore o tom pan sticku koji je veći komad i 'mekši' i služi svačemu nečemu.

A šta ja znam, ja se jednom godišnje za neku svadbu odlučim na tekući puder plus u kamenu pa na kraju skidam s vatom jer si izgledam zažbukano i neprirodno. Tako da sam za minimalizam.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Jan 2012, 15:05

Ombia,

meni nikad MF pan stik nije bio suh ispod očiju. nikad. a godinama ga koristim
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

06 Jan 2012, 15:07

hvala, idem čitati iluminatore
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply