Concealeri/korektori

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 15:58

zeleni zub » wrote:A koliko a znam, unatoč svoj logici svijeta nije isto. Highlighter ide na dio koji bi kao osvježio- npr. ti podočnjaci ili oni dijelovi dole kod nosa i tak, a iluminatori su oni s kojima bi kao nešto zasjajio kao jagodice. Uglavnom prodaju se highlighteri i iluminatori i po onome što oni jesu i što čine ja sam to tako protumačila.

Ja govorim o MaxFactoru koji je onaj maleni, kao ruž, a mislim da one govore o tom pan sticku koji je veći komad i 'mekši' i služi svačemu nečemu.

A šta ja znam, ja se jednom godišnje za neku svadbu odlučim na tekući puder plus u kamenu pa na kraju skidam s vatom jer si izgledam zažbukano i neprirodno. Tako da sam za minimalizam.
Meni je malo prije zvucalo kao da bi moglo biti obrnuto, jerbo imam doma iluminator - tus eklat jel - kojeg su mi bas za podocnjake prodali. :ne zna: sad samo samo jos zbunjenija. :zubo:

Inace i ja sam za minimalizsam, umjetnost je nasminkati se tako da izgledas skoro nenasminkano a koristio si 5-6 proizvoda minimalno. Kad sam nasminkana onda sam samo mladja, odmorenija i ispoliranija. :zubo: Nisam sarena.
A mozda si djelujes tako jer nisi navikla na sminku?


User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

06 Jan 2012, 19:24

iluminatori služe baš tako, da osvježe lice i podočnjake. obično imaju manje prekrivanje od undereye conceleara (ali recimo Cliniqueov Airbrush Concealer je nešto između korektora i iluminatora i prilično dobro prekriva, nešto kao ovaj L'Orealov koji sam navela).
mogu se koristiti sami ili u kombinaciji s korektorom/puderom. :D
ako nemaš jake podočnjake, nekad je dovoljan samo iluminator.
ja, npr, moram staviti prije svega dobar korektor (jer imam tamne krugove koji se moraju prekriti), a onda mrvica iluminatora sve osvježi.

može se nanositi i na vrhove jagodica, oko nosa i sl., da licu da neki zdravi "glow" ;)
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

06 Jan 2012, 20:06

Ovo moram probati korekotr pa iluminator :)
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

10 Jan 2012, 23:03

ombia » wrote:
Meni je malo prije zvucalo kao da bi moglo biti obrnuto, jerbo imam doma iluminator - tus eklat jel - kojeg su mi bas za podocnjake prodali. :ne zna: sad samo samo jos zbunjenija. :zubo:

Inace i ja sam za minimalizsam, umjetnost je nasminkati se tako da izgledas skoro nenasminkano a koristio si 5-6 proizvoda minimalno. Kad sam nasminkana onda sam samo mladja, odmorenija i ispoliranija. :zubo: Nisam sarena.
A mozda si djelujes tako jer nisi navikla na sminku?
Je, je touche eclat je za podočnjake.

Protiv sam crtanja novog lica :ne zna: . Znam da je malo kontradiktorno sa samim šminkanjem, ali kao imam neku svoju granicu.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

10 Jan 2012, 23:46

Ja baš idem obrnutom logikom, obožavam crtati novo lice. I nemam ništa protiv neprirodnog izgleda :D

Meni je, recimo, ovo: http://us.123rf.com/400wm/400/400/scorp ... -white.jpg

puno privlačnije od ovog:
http://images.beautifulhairstyles.com/r ... head21.jpg

Ne mislim pritom na izgled i jedne i druge, jednostavno mi taj prirodan stil nije nešto :ne zna:
Desire makes slaves out of kings.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

10 Jan 2012, 23:48

I meni. Ako se već idem šminkati onda želim da se to vidi. I stoput mi je ljepše vidjeti našminkano lice nego ne vidjeti šminku uopće. A ne bi mi se dalo nanositi nešto čiji je cilj da izgledam onako kako izgledam bez šminke, eventualno s neznatnom razlikom. :ne zna:
Obožavam vidjeti našminkane oči ili vidljivi ruž. :o
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Jan 2012, 00:53

hmm, ja se šminkam tako da istaknem oči i usne, da izgledam odmorno i da prikrijem nedostatke.
što znači na dan kad mi se ne da, stavim malo mf pan stika pod oči i malo rumenila i pok, odem raditi.
a kad mi se više da, stavim maskaru i ruž. ja baš nemam nježne ruževe, tako, kad ga stavim, onda ga stavim :D
ali nemislim da crtam nešto novo. kako mi dođe, tako i bude
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

12 Jan 2012, 10:33

Šminkam se uglavnom samo navečer kad idem negdje van. Puder ne stavljam. Imam lep ten. :zubo:

Ali! Bez iluminatora ne idem ni do dućana. Ljudi padaju u nesvijest od mojih podočnjaka. Savršen mi je od Art Decoa, sve lijepo prekrije.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

12 Jan 2012, 10:59

Maleficent » wrote: Ljudi padaju u nesvijest od mojih podočnjaka.
Ovo mi je poznato. :(
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Jan 2012, 11:13

Maleficient, molim te kako se zove taj iluminator od Art Decoa? ako si već negdje napisala, sorry, ne mogu sad tražiti
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

12 Jan 2012, 11:25

Maleficent » wrote:Šminkam se uglavnom samo navečer kad idem negdje van. Puder ne stavljam. Imam lep ten. :zubo:

Ali! Bez iluminatora ne idem ni do dućana. Ljudi padaju u nesvijest od mojih podočnjaka. Savršen mi je od Art Decoa, sve lijepo prekrije.
Imam i ja lep ten, nisam nikad imala problema, ali s puderom imam nekako zdraviju boju (samo bijelu, ne mrtvački bijelu). Stavim ga samo kad idem van, što bi reklo možda jednom mjesečno :zubo:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

12 Jan 2012, 11:54

Pješčana » wrote:Maleficient, molim te kako se zove taj iluminator od Art Decoa? ako si već negdje napisala, sorry, ne mogu sad tražiti
Nisam napisala.
Perfect Teint Illuminator.
User avatar
Maleficent
Posts: 444
Joined: 28 Sep 2011, 14:04

12 Jan 2012, 11:56

Éowyn » wrote: Imam i ja lep ten, nisam nikad imala problema, ali s puderom imam nekako zdraviju boju (samo bijelu, ne mrtvački bijelu). Stavim ga samo kad idem van, što bi reklo možda jednom mjesečno :zubo:
Haha! I ja sam ko mrtvac, al zato stavljam rumenilo. :mig:
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

13 Jan 2012, 09:01

Éowyn » wrote:Ja baš idem obrnutom logikom, obožavam crtati novo lice. I nemam ništa protiv neprirodnog izgleda :D

Meni je, recimo, ovo: http://us.123rf.com/400wm/400/400/scorp ... -white.jpg

puno privlačnije od ovog:
http://images.beautifulhairstyles.com/r ... head21.jpg

Ne mislim pritom na izgled i jedne i druge, jednostavno mi taj prirodan stil nije nešto :ne zna:
A je ljepša je namazana... ali mislim da bi bila i bez šminke.
Valjda je to sve navika...
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

14 Mar 2012, 22:34

Evo da prijavim - dobila MAC-ov concealer i nešto je bolji u odnosu na alverde, ali i dalje mi se suši nenormalno. Drugim riječima: sjebalo mi se područje oko očiju, koža mi je suha, nije toliko do korektora.

A onda sam počela koristiti Avonov tekući puder "calming effect" i ne da sam oduševljena nego ono...
Taman je strukture kakva valjda odgovara mojoj koži - niti rijetko, niti gusto, kremasto i prilično vlažno, a odlično pokriva. :cerek:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

15 Mar 2012, 00:17

za suhu kožu oko očiju nema boljeg korektora od elisabeth arden :)
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

15 Mar 2012, 11:23

Beta ženka » wrote:Evo da prijavim - dobila MAC-ov concealer i nešto je bolji u odnosu na alverde, ali i dalje mi se suši nenormalno. Drugim riječima: sjebalo mi se područje oko očiju, koža mi je suha, nije toliko do korektora.

A onda sam počela koristiti Avonov tekući puder "calming effect" i ne da sam oduševljena nego ono...
Taman je strukture kakva valjda odgovara mojoj koži - niti rijetko, niti gusto, kremasto i prilično vlažno, a odlično pokriva. :cerek:
Koji mac-ov? Ima ih vise i neki su losi za neke tipove koze.
Imas Studio finish, Select Cover (meni njihov najbolji), pa ProLongwear, pa onaj mineralni pa Studio Sculpt i jos dva druga.

Blaze koji tocno od Arden?

All about eyes je meni od C. super.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

16 Mar 2012, 18:36

ombia » wrote:
Blaze koji tocno od Arden?
Ceramide Ultra Lift and Firm Concealer
Image

stvarno sam isprobala razne, ovaj je vrhunski. jako dobro pokriva i ne suši kožu
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Mar 2012, 18:57

blaze » wrote: Ceramide Ultra Lift and Firm Concealer
http://ea.imageg.net/graphics/product_i ... 37v250.jpg

stvarno sam isprobala razne, ovaj je vrhunski. jako dobro pokriva i ne suši kožu
E taj je super da. :cerek: Meni njen Flawless Finish Maximum Coverage kompaktni jest bio bezveze.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Mar 2012, 20:13

ombia » wrote:
Koji mac-ov? Ima ih vise i neki su losi za neke tipove koze.
Imas Studio finish, Select Cover (meni njihov najbolji), pa ProLongwear, pa onaj mineralni pa Studio Sculpt i jos dva druga.
Studio Finish. Ta kutijičica od 20 ojra bi trebala usput biti i muzička kutija, da mi svira kad ju otvorim. :D
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

16 Mar 2012, 20:51

Taj im nije nesto posebno dobar, ja sam nekako najzadovoljnija onima u tubici ili na aplikator, da su verziji kreme a ne mascobe. :D
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

16 Mar 2012, 21:43

ombia » wrote:Taj im nije nesto posebno dobar, ja sam nekako najzadovoljnija onima u tubici ili na aplikator, da su verziji kreme a ne mascobe. :D
Ne znam, prije nekoliko godina sam imala prilike 3 god. probati takav (ili sličan), i bio mi je odličan. :ne zna:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

21 Nov 2013, 16:55

Ovih par žena na forumu... :D Može preporuka za neki korektor za podočnjake?
Ovaj koji imam je pri kraju i više se ne proizvodi :(
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

03 Dec 2013, 17:56

:tuzni:







Sve ste naspavane, čile i bez podočnjaka, jel? :gaah:
Samo sam ja stara baba :crying:
Pih :durica:








Nema veze, tražit ću po internetima :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

03 Dec 2013, 18:10

:rofl:

Ja stvarno ne koristim korektore.
Imam jedan essenceov koji sam stavila mozda dvaput u zivotu.
A da bih znala jel taj valja, trebala bih ga usporedit s ostalima..
Post Reply