Tema o debelosti

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

30 Jan 2012, 11:30

Hjo pa znam to :D

Ne brini, najmanji dio mog mršavljenja je nejedenje. Kardio, kardio, proteini, mnogo malih obroka, kardio, zeleni čaj, mahunarke, vježbe za snagu i trbušnjaci, još malo kardia i koje kuhano jaje :zubo:
Samo što jednom kad si ubrzam metabolizam, ne mogu odjednom puno pojesti. Ono, konzervu tune razvučem cijeli dan.

I mislim nije to baš tak strašno, više je do osjećaja.


User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

30 Jan 2012, 11:43

Aha, ja isto ne mogu odjednom puno pojest (ozbiljno) :kava:
Treba ti dugo isti tempo dok tijelo uopće shvati da se neki klinac mijenja, a kad shvati, ne smiješ držat isti ritam jer će ono već bit naviknuto na njega i neće se niš zapravo promijeniti. Moraš ga šaltat! :D

Evo, danas ću radije kupit eyeshadow primer nego hranu :o Jest ću pletenicu i kokice :o
Ne pomaže :crying:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

30 Jan 2012, 15:32

Meni je doktor rekao da metabolizam mogu ubrzati aerobicom ili trčanjem. Po mogućnosti ujutro :tuzni:
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

30 Jan 2012, 15:34

Éowyn » wrote:Meni je doktor rekao da metabolizam mogu ubrzati aerobicom ili trčanjem. Po mogućnosti ujutro :tuzni:
Problem je sljedeći:

brži metabolizam = jači apetit
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

30 Jan 2012, 15:41

Emericzy » wrote: Problem je sljedeći:

brži metabolizam = jači apetit
Ma briga mene za apetit, ja imam usporen metabolizam radi štitnjače koja otkazuje poslušnost. Nemam baš neki apetit pa mi ne bi smetalo da se pojača :D
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

10 Feb 2012, 01:30

Emericzy » wrote: Problem je sljedeći:

brži metabolizam = jači apetit
Nikad mi nije bilo jasno kako ljudi smršave od bavljenja sportom, kad god sam nešto trenirala, jela sam ko prase i dobivala i mišićno i masno tkivo. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Feb 2012, 14:17

Od treninga si dobivala masno tkivo? :confused:
Misici i u stanju mirovanja trose vise nego isto tijelo bez njih, dakle mrsavi se.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

10 Feb 2012, 18:32

ombia » wrote:Od treninga si dobivala masno tkivo? :confused:
Misici i u stanju mirovanja trose vise nego isto tijelo bez njih, dakle mrsavi se.
Nije to tako jednostavno. Psihologija i fiziologija se urote protiv tebe. Naime, povećana fizička aktivnost ti aktivira svakojake mehanizme koji te (a) tjeraju da više jedeš i (b) ne daju ti da shvatiš da više jedeš. Organizam je nevjerojatno lukav i ima sto načina da se zaštiti od ideja koje dobije svjesni dio mozga i da ih sabotira.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

11 Feb 2012, 00:02

Emericzy » wrote:ne daju ti da shvatiš da više jedeš.
Kako ne? Moji mehanizmi su vikali "odi s mamom u dućan i kupi SVE i pojedi SVE inače ćeš past mrtva od gladi već preksutra". Bivši mi je zamalo postao bivši mjesecima prije nego što mi je postao bivši jer sam ga na putu k njemu s treninga nazvala i rekla nek mi naruči pizzu. Došla sam k njemu i rekao je da je zaboravio. Dok mi je rekao da se samo šalio, ja sam već bila hrpetina bijesa i nemoći. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

11 Feb 2012, 00:04

ombia » wrote:Od treninga si dobivala masno tkivo? :confused:
Ne, od hrane.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

11 Feb 2012, 06:31

kuki » wrote: Kako ne? Moji mehanizmi su vikali "odi s mamom u dućan i kupi SVE i pojedi SVE inače ćeš past mrtva od gladi već preksutra". Bivši mi je zamalo postao bivši mjesecima prije nego što mi je postao bivši jer sam ga na putu k njemu s treninga nazvala i rekla nek mi naruči pizzu. Došla sam k njemu i rekao je da je zaboravio. Dok mi je rekao da se samo šalio, ja sam već bila hrpetina bijesa i nemoći. :D
Pa to sam i mislio. :cerek:
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

11 Feb 2012, 07:57

:D Ne kužim ovaj dio "ne shvatiš da više jedeš", jednom sam imala neku probu i pojela burek i 2 pizza cuta ili dva bureka i pizza cut, a onda sam tužno rekla "ja sam gladna". Spašavao me jedino posni sir. Pol kile toga i banana, i bila sam mirna. Sve drugo, jok. :D Proteini, aj ges.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

11 Feb 2012, 08:51

kuki » wrote::D Ne kužim ovaj dio "ne shvatiš da više jedeš", jednom sam imala neku probu i pojela burek i 2 pizza cuta ili dva bureka i pizza cut, a onda sam tužno rekla "ja sam gladna". Spašavao me jedino posni sir. Pol kile toga i banana, i bila sam mirna. Sve drugo, jok. :D Proteini, aj ges.
Mislim, jedeš šest puta više a misliš da jedeš 6% više.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

11 Feb 2012, 08:56

Dobro, ja to očito natprosječno teško podnosim. :o
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

11 Feb 2012, 11:48

Emericzy » wrote: Nije to tako jednostavno. Psihologija i fiziologija se urote protiv tebe. Naime, povećana fizička aktivnost ti aktivira svakojake mehanizme koji te (a) tjeraju da više jedeš i (b) ne daju ti da shvatiš da više jedeš. Organizam je nevjerojatno lukav i ima sto načina da se zaštiti od ideja koje dobije svjesni dio mozga i da ih sabotira.
Sve ja to znam :o . Tu onda valjda nastupa vlastita disciplina. I tastina. Kad mi je voda dosla do grla bila sam u stanju ignorirati mehanizme koje spominjes.
A da je mrsavljenje ful lako, svi bi bili vitki.
A pomaze i naravno pravilno jesti i znati sto se jede prije a sto poslije treninga.
Odlicna je tema (sad vec valjda vol. 2) na Rekreaciji tamo, o pravilnom mrsavljenju.
Sad mi se dogadsja suprotno, nakon kondicionog treninga ne mogu jesti sat dva nista, nema te sile koja bi ma natjerala, ono sita sam. :ne zna: Poslije pojedem nesto, ali normalnu porciju.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

11 Feb 2012, 13:21

ombia » wrote: ali normalnu porciju.
To je to, normalna porcija, sve je u normalnim/nenormalnim porcijama. Jeste li primjetili da su današnji pijati veći nego prije dvadesetak godina? :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

11 Feb 2012, 14:02

Nikolajevna » wrote:
To je to, normalna porcija, sve je u normalnim/nenormalnim porcijama. Jeste li primjetili da su današnji pijati veći nego prije dvadesetak godina? :zubo:
I da prije 15 godina nisam znala sta je to restoran all you can eat a sad je to navada, barem oko mene, u mnogim normalnim restoranima. :ne zna: Imaju a la carte a imaju uz to i stalno za rucak ili veceru buffet i sve sto mozes, pa ljudi zderu, mora se isplatiti jel.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

11 Feb 2012, 18:55

ombia » wrote: Sad mi se dogadsja suprotno, nakon kondicionog treninga ne mogu jesti sat dva nista, nema te sile koja bi ma natjerala, ono sita sam. :ne zna: Poslije pojedem nesto, ali normalnu porciju.
Moji su treninzi bili dosta mišićnogradećeg karaktera, poslije aerobnog mi se nikad nije dogodila ta luđačka glad.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

11 Feb 2012, 22:53

Nikolajevna » wrote: Jeste li primjetili da su današnji pijati veći nego prije dvadesetak godina? :zubo:
ne. osim na rutama gdje prolaze kamiondžije, pijati su ikebane
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Feb 2012, 13:06

Pijati su ikebane.
Pijati su ikebane.
Pijati su mali kao ikebane? Pijati su šareni kao ikebane?
Ne razumijem. :zubo:

Želim reći da su porcije velike. Porcije u restoranima tipa špagetarija... ogromne. Krafne u pekarama su duplo veće. Prosječna kuglica sladoleda je narasla troduplo u zadnjih desetak godina, a ljudi uzmu po dvije kao i prije. Vrećice čipsa su xxl a one male se kupuju samo djeci. Nikome više nije dovoljno popiti limenku kole od 0,33 kao što se prije pilo. Sad iskape bočicu od pola litre. Porcije su veće, u tome je sav problem.
A ne u nečitanju deklaracija.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

12 Feb 2012, 23:12

Neki dan na nekom cudnom mjestu trazim malu colu, ajde mjesto nije cudno (kino) ali pod malu colu sam dobila pola litre. Pitam a sto je velika cola, litra i pol. Srednja je od litre. :zubo:
Prije je mala Cola bila ona bocica Cole, jel to uopce dva deci bilo?
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

12 Feb 2012, 23:24

Uz veliku pelene dobiješ gratis da ne propustiš kraj?
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

12 Feb 2012, 23:37

kuki » wrote:Uz veliku pelene dobiješ gratis da ne propustiš kraj?
:rofl:


s druge strane, paket kalodonta se smanjio sa 100 na 75 ml a cijenu su ostavili
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Nikolajevna
Posts: 1034
Joined: 28 Sep 2011, 22:51

12 Feb 2012, 23:43

Šta, i ti voliš papat kaladonta? :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

12 Feb 2012, 23:46

:rofl:
Post Reply