Olovke za oči

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

10 Nov 2011, 22:27

Pješčana » wrote:icuce :rolleyes:
na prvoj ili drugoj godini faxa sam kupila tu MF 2 iljada kalorija, i nikad više.
ja imam svijetle i duge trepavice, i kad bih ovu stavila i trepnula, isgleda sam ko panda
sve oko očiju u kinjastom ovalu :facepalm:

ne bih više, hvala :kava:
Uf, okej, tebi definitivno ne treba.
Btw, na mom faksu se jedna plavuša darkerica baš šminkala tako (oči uokvirene crnom olovkom, onako bogato i debelo). :D


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Ruralna
Posts: 686
Joined: 20 Sep 2011, 18:36

11 Nov 2011, 00:53

Obično slušam preporuke vizašista za best buy :o

Tako sam naučila da olovka ne mora koštati malo bogatstvo, a i dalje biti dobra.
Prva jeftina maskara mi je bila ona neka od Maybelline, jedino joj je trebalo par trenutaka da se osuši. Taj sam tip iz nekog modnog časopisa pokupila :zubo:
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

11 Nov 2011, 00:57

Aha. Najjeftinije moje su Catrice i Essence, najbolje su kad se malo posuše :zubo:
A fakat nema šanse da dam neku veću svotu za olovku za oči, iako je kažem, to kod mene s razmazivanjem problem. Bourjois i Max Factor olovke su mi odlične, recimo. One jedine stoje i kad zasuzim :zubo:

Glupo mi dat' sad preko 100 kuna za jebenu olovku :ne zna:
A vala i nemam :rofl:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

11 Nov 2011, 01:30

Melody » wrote:Aha. Najjeftinije moje su Catrice i Essence, najbolje su kad se malo posuše :zubo:
A fakat nema šanse da dam neku veću svotu za olovku za oči, iako je kažem, to kod mene s razmazivanjem problem. Bourjois i Max Factor olovke su mi odlične, recimo. One jedine stoje i kad zasuzim :zubo:

Glupo mi dat' sad preko 100 kuna za jebenu olovku :ne zna:
A vala i nemam :rofl:
Pa baš ne kužim. Ne suzim po kapcima, kako može doći do olovke?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Nov 2011, 08:43

Margarita » wrote: Pa baš ne kužim. Ne suzim po kapcima, kako može doći do olovke?
olovkom možeš ići i po unutarnjoj strani :mig:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

11 Nov 2011, 09:35

Da, olovku uglavnom stavljam i po unitarnjoj strani donjeg kapka, vrlo često samo na njega. :zubo:
E, to je pravi test za olovku :o
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

12 Nov 2011, 12:44

E, žene, to s unutarnjom stranom, dakle, ako dobro skužih, po onom dijelu između samog oka i trepavica - zašto? Ne napadam, samo pitam.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

12 Nov 2011, 19:15

Almost Rosey » wrote:E, žene, to s unutarnjom stranom, dakle, ako dobro skužih, po onom dijelu između samog oka i trepavica - zašto? Ne napadam, samo pitam.
Pa zato što je lako nanijeti, lijepo uokviri oko, a ne razmulja se kao ispod kapka - moram na njega ionako nanositi puder jer prirodno imam podočnjake + slabo spavam, tako da mi je ovako lakše nanijeti da mi se olovka i puder ne miješaju. Da ne govorim da mi se olovka ispod donjeg kapka razmrlja, ne znam ju precizno nanijeti. A tu se nanosi i bijela olovka za efekt povećanja očiju. Probaj, morti se iznenadiš. :)

Evo, to je ovo:
Image

A evo i s bijelom, na ovoj slici mi izgleda ok, a inače mi uglavnom izgleda kao da je oko oboljelo od nečeg. :ne zna:

Image
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

12 Nov 2011, 19:39

A.P. » wrote:Meni ne valja bijeli ili prazan waterline na oku, izgledam bolesno i ne stoji mi. S druge strane, smokey mi odlično stoji. A imam male oči, mislim ne sitne, nego manje. Glupe svijetle trepavice i obrve ih čine još manjima :gaah:

Ono što sam došla napisat je - oću klonku pitat za maskaru :D
Jednom je pisala opis svojih trepavica i to me usrećilo vrlo jer imamo identično sjebane trepavice, pa ono što njoj paše, trebalo bi i meni :zubo:
Klonko, javi se :mama:
Stalno sam stavljala olovku na waterline (najčešće crnu), a sad kako nosim leće to ne smijem.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

12 Nov 2011, 19:42

A dobro, onda će ti biti više nego super. Ipak još vidi s klonkom.

A joj, ne, ja ne volim bijele i općenito svijetle olovke. Ajm ol abaut darknes :o :D
A navodno povećava oko bijela olovka, a šta ga koji kurac imam povećavati, toliko je koliko je :zubo:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

12 Nov 2011, 19:45

sabaa » wrote: Stalno sam stavljala olovku na waterline (najčešće crnu), a sad kako nosim leće to ne smijem.
Ozbiljno? :horor:
Dobro, sad prestajem razmatrat leće, oči su jedino što šminkam :zubo:
User avatar
Yava
Posts: 28
Joined: 10 Nov 2011, 23:15

12 Nov 2011, 19:49

sabaa » wrote: Stalno sam stavljala olovku na waterline (najčešće crnu), a sad kako nosim leće to ne smijem.
Ko ti je to reko? :misli:
Ok ak te smeta, ali nikad mi nitko nije reko da ne smijem, a lece nosim kojih 14 godina.

Oci obrubljujem samo za izlaske.
Kako sam prozirna, zelenih ociju i svijetle dlake :raspa: i sama maskara u kombinaciji s rumenilom mi je dosta. Sve vise od toga na meni izgleda too much.
Bijela olovka u waterlineu mi izgleda prenapadno (boje koze mi je draza).
Ipak, na drugima mi to izgleda (uglavnom) lijepo.
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

12 Nov 2011, 19:57

Ja ponekad stavim bijelu boju na waterline (vrlo slično ovome što je stavila Beta ženka) i oči mi stvarno izgledaju otvorenije. Nije da su male, ali isto zbog svijetlih obrva i trepavica izgledaju manje. Da li vi cure sa svijetlim obrvama koristite olovku za obrve?
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

12 Nov 2011, 19:58

A.P. » wrote:
Ozbiljno? :horor:
Dobro, sad prestajem razmatrat leće, oči su jedino što šminkam :zubo:
Doktor mi je preporučio da ne stavljam ništa u oči i toga se nekako držim.
Lako se desi da malo te olovke završi na leći, a i nije najhigijenskije.
Kad mi se crta onda stavim naočale.

Od kako sam se ljetos 2 mjeseca borila s konjuktivitisom i morala baciti kompletnu okoloočnu šminku, još sam opreznija. Jeza me hvata kad vidim klinkice kako otvarju olovke za oči i šminkaju se u DM i inim.
Najvjerojatnije sam tako i pokupila tu napast.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

12 Nov 2011, 20:02

sabaa » wrote: Jeza me hvata kad vidim klinkice kako otvarju olovke za oči i šminkaju se u DM i inim.
Najvjerojatnije sam tako i pokupila tu napast.
Svaku olovku koju kupiš prvo našilji doma prije korištenja :D Makneš tragove tih što testiraju sve živo.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

12 Nov 2011, 20:04

A.P. » wrote:
Svaku olovku koju kupiš prvo našilji doma prije korištenja :D Makneš tragove tih što testiraju sve živo.
To i radim, samo je problem sa onim olovkama što se samo vrte.
Njih ispisujem po papiru da potrošim prvih par slojeva, ali me ljuti što ne zaštite sve od otvaranja.
Tako sam kupila jednom skroz suhu maskaru.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Yava
Posts: 28
Joined: 10 Nov 2011, 23:15

12 Nov 2011, 20:04

A.P. » wrote: Svaku olovku koju kupiš prvo našilji doma prije korištenja :D Makneš tragove tih što testiraju sve živo.
Upravo to.
Olovke ne posudjujem, kao ni maskare, a s vremena na vrijeme je nasiljim (pogotovo ako je nisam duze koristila) i normalno je stavim na waterline.

14 godina nosenja leca i nikada ni najmanja upala.


edit: ove kaj se vrte obicno imaju malo siljilo sa straznje strane koje se vadi.
User avatar
sabaa
Posts: 563
Joined: 09 Nov 2011, 21:01

12 Nov 2011, 20:05

Yava » wrote: Upravo to.
Olovke ne posudjujem, kao ni maskare, a s vremena na vrijeme je nasiljim (pogotovo ako je nisam duze koristila) i normalno je stavim na waterline.

14 godina nosenja leca i nikada ni najmanja upala.
Ja sam paničar. :zubo:

Nosiš tvrde ili meke?

Edit: kupovala sam te vrteće dosad samo od Essenca i te bome nemaju šiljililo, kolko malo koštaju dobro da imaju i boju, ali su mi super!
Last edited by sabaa on 12 Nov 2011, 20:07, edited 1 time in total.
The planet is fine. The people are fucked.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

12 Nov 2011, 20:06

A.P. » wrote:Meni ne valja bijeli ili prazan waterline na oku, izgledam bolesno i ne stoji mi.
Vidiš, nisam znala da se to zove waterline.
A bome, s bijelom olovkom mi definitivno izgleda vodenasto, kao da će svako malo zasuziti jer ima nekakvu upalu... :ne zna:

Oprostite na offu.

Uglavnom, meni ne odgovaraju maskare s gumenim četkicama.
I žao mi što je Nivea povukla dekorativnu kozmetiku, imala sam neku njihovu maskaru, isto dobila, promotivno su dijeljene - i bila mi je čist' ok.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Yava
Posts: 28
Joined: 10 Nov 2011, 23:15

12 Nov 2011, 20:12

sabaa » wrote:Edit: kupovala sam te vrteće dosad samo od Essenca i te bome nemaju šiljililo, kolko malo koštaju dobro da imaju i boju, ali su mi super!
Meke. Od prvog dana su mi legle ko salivene i nije mi padalo na pamet eksperimetirat sa tvrdima ili polutvrdima.

Od tih vrtecih imam samo neku MF. Istu sam imala davno prije i taman kad je letjela u smece, skuzih da je s donje strane neki cepic koji se vadi, a u njemu siljilo. :D

Beta, pokusaj sa MF 090 natural glaze. Ne daje tako bolestan izgled.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

12 Nov 2011, 20:15

Yava » wrote: Meke. Od prvog dana su mi legle ko salivene i nije mi padalo na pamet eksperimetirat sa tvrdima ili polutvrdima.

Od tih vrtecih imam samo neku MF. Istu sam imala davno prije i taman kad je letjela u smece, skuzih da je s donje strane neki cepic koji se vadi, a u njemu siljilo. :D

Beta, pokusaj sa MF 090 natural glaze. Ne daje tako bolestan izgled.
:D
Hvala, ali ne kupujem MF.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Yava
Posts: 28
Joined: 10 Nov 2011, 23:15

12 Nov 2011, 20:18

A jezi ga. :D
Ta mi je pri ruci, pa joj jedinoj znam ime.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

12 Nov 2011, 20:33

Ženka, nema ti samo MF takvu olovku, mislim da ima većina brendova tog ranga, ali ne znam detalje,

Obrve su mi oduvijek dosta tamne, a ja sam prilično bijela, tako da im ništa ne radim. Osim što ih, naravno, čupkam da uklonim divlje dlačice i sl., ali ne puno :zubo:

Moje dvije prijateljice nose leće i regularno šminkaju oči, olovka i sve :misli:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

12 Nov 2011, 21:32

Ma onim prvim pitanjem u vezi olovke na waterlineu (isto nisam znala da se tako zove :D ) sam i mislila na to da to kao vizualno smanjuje oko. Zapravo mi zna biti i ružnjikavo vidjeti samo tu crtu i ništa više :ne zna:

Inače, nosim tvrde leće i dost brzo se uprljaju kad imam iole težu šminku, što pri dužim izlascima zna biti frustrirajuće. Ono, šminka stoji, sve pet, a meni sve mutno, i to ne od alkohola :rofl:

Obrve nekad malo osjenčam jer su neke glupave pepeljaste, mišje boje - nisu svijetle, a nisu ni crne i to izgleda bezveze pogotovo kad stavim išta jače na oči. A volim smokey, jako. Volim i povjerovati kad kažu da mi stoji :zubo:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

13 Nov 2011, 16:37

Almost Rosey » wrote:E, žene, to s unutarnjom stranom, dakle, ako dobro skužih, po onom dijelu između samog oka i trepavica - zašto? Ne napadam, samo pitam.
ja olovku koristim kad idem van, za posao jako jako jako rijetko.
i onda imam neku zelenu šljašteću + tamnosmeđu, i te dvije uzmem i išaram si oko. i povučem crte su unutarnje strane, da obrubim oči. efektnije je
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply