Čizme za ciču zimu!

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

18 Nov 2011, 13:06

Tražim!!! :xzubo:

no dakle, posebno štujem savjete vas koji ste u sjevernim krajevima! tribam čizme, pod hitno...i to neke koje trpe i kišu i snijeg i zimu i sve!
što volim?
volim srednje visoke, dakle ne one do kolina i ne one jako niske! volim tamne boje, najbolje crne i sive, smeđe malo manje! :xzubo: nisam elegantna dama, više nešto ležerno, između sportskog i elegantnog! ne uvlačim rebatinke u čizme i nemam to u planu činit! :xd: ne volim da mi idu na špic, volim zakovice i lance (u pristojnim količinama) ...mislim da nemam više uvjeta!

dajte preporuke, što vi nosite, što ste vidjeli, kolike su cijene di, kakve marke valjaju, kakve ne??? :s

e da, borovo? jel to ok marka? :xne zna:


meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Nov 2011, 13:26

Froddo :ne zna:
Ako nemaš nogu veću od br. 40.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Nov 2011, 13:27

Nosim dva broja veće kaubojke i termo čarape. Samo to nema veze ni sa sportom ni s elegancijom. Ni sa čim.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

18 Nov 2011, 14:05

marte :s
savršeno se slažu sa zakovicama i lancima.
nisu, doduše, pretjerano elegantne (iako sam vidjela cure koje su ih tako kombinirale da bi na crveni tepih u njima mogle otići, ali za to stvarno treba talenta), no nepropusne su, ako paziš kakav đon uzimaš i termoizolacija je odlična, izdržljive su... najveća mana im je, ustvari, cijena - no kada pogledaš da ja jedan par fucam već 13 godina, drugi 10, a treći 5 - a ovo je prva zima u 13 godina da ih neću nositi iz tehničkih razloga - i sva tri para su u izrazito dobrom stanju, isplativost je više nego očita.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
dejzi
Posts: 4649
Joined: 17 Sep 2011, 23:30

18 Nov 2011, 14:10

Meni su se marte uvijek sklizale po snijegu. I po kiši ponekad. :xne zna:
Hand over the chocolate and nobody gets hurt.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

18 Nov 2011, 15:12

dejzi » wrote:Meni su se marte uvijek sklizale po snijegu. I po kiši ponekad. :xne zna:
o da!
mislim da i danas osjetim posljedice padova u podrucju kriza i zdjelice :mama:

nego, marte uopce nisu za zimu. marte nisu ni za ljeto.
preko ljeta ti se kapica uzari pa ti skuri noge (pomaze ponekad zaljevanje hladnom casom vode koju uzicas na sanku), a preko zime se ta kapica zaledi, pa ti samim time hladi prste.

mislim, znam o cemu pricam. toliko sam ih voljela da sam valjda 10 godina trpila i patila. gore nego u manipulatorskoj vezi :(
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

18 Nov 2011, 15:52

nope, marte ne! bila jedno 'zimovanje' u njima, prsti mi se smrzli! :xzubo:
one jesu super jer ne propuštaju, al brate mili, kad si u snijegu, noge su ti ko u ledu! :xo: i još bi nosila 2 para debelih čarapa...al niš koristi! :xzubo:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

18 Nov 2011, 15:56

A tek težina samih marti :D Ko da za svaku cipelu imaš jednu ciglu zavezanu, kad sam ih prestala nositi, bilo mi je čudno hodati, prelagano :rofl:
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

18 Nov 2011, 16:15

s timberlandom vjerojatno neces fulati. imaju i sportskijih i manje sportskih varijanti. dosta modela im je ''zapecaceno'' pa, ako odaberes onaj pravi, nemas brige da ce promociti. moj dragi ima i cipele i tenisice, sad su vec stare, ali dosta su mu dugo trajale i bio je jako zadovoljan i kvalitetom i udobnoscu. kostaju, ali traju. meni su jako lijepe.

cujem da hvale i one cizme panama jack. njih imas za kupiti u peku, mislim da su za nijansicu jeftinije od timberlanda ili su tu negdje.

ja nosim zimske polugojze, kupljene u intersportu. imaju dobru insulaciju i dosta debeli potplat pa mi ne trebaju debele carape.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

18 Nov 2011, 16:35

dimnjak » wrote: mislim, znam o cemu pricam. toliko sam ih voljela da sam valjda 10 godina trpila i patila. gore nego u manipulatorskoj vezi :(
Ja već jako dugo ponavljam da marte nisu za žene. :kava:
Potpisi su za budale.
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

18 Nov 2011, 18:33

*jezebel* » wrote:s timberlandom vjerojatno neces fulati. imaju i sportskijih i manje sportskih varijanti. dosta modela im je ''zapecaceno'' pa, ako odaberes onaj pravi, nemas brige da ce promociti. moj dragi ima i cipele i tenisice, sad su vec stare, ali dosta su mu dugo trajale i bio je jako zadovoljan i kvalitetom i udobnoscu. kostaju, ali traju. meni su jako lijepe.

cujem da hvale i one cizme panama jack. njih imas za kupiti u peku, mislim da su za nijansicu jeftinije od timberlanda ili su tu negdje.

ja nosim zimske polugojze, kupljene u intersportu. imaju dobru insulaciju i dosta debeli potplat pa mi ne trebaju debele carape.
pa zapravo, gledala sam u office shoesa ponudu timberlandovih čizmi i nije nešto! ili mi previše liče na gležnjače ili su na petu...ili nešto treće! zapravo mi je u office shoesa bolja ponuda od rocket doga, njihove su mi čizmice od prije 1-2 godine bile odlične, al ih nije bilo u st! cijena je bila oko 500-600kn! prija ih je uspila kupit u rijeci i kaže da su joj odlične!

to su ove:

Image

sad znate otprilike što tražim! :xd: ne bi smetalo i da su malo više od ovih!
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

18 Nov 2011, 19:11

lajkam ih.
a ja ne lajkam puno cizmi :xd:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

18 Nov 2011, 22:49

dimnjak » wrote:lajkam ih.
a ja ne lajkam puno cizmi :xd:
ni ja isto! zato i imam problem! :xrolleyes:

il su preelegantne, ili presportske, ili potplat ne valja, ili materijal ne valja, il je cijena visoka, il su ružne...uvik neki kurac! :xmama:

ove su savršene, ali ih više ni nema nigdi! kad su se vrtile po katalozima, u st ih je bilo nemoguće nać, a nije da nisam gledala! :xne zna:
meg ti je glupa!!! :xlux:
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

18 Nov 2011, 23:11

Hekatonhir » wrote:
Ja već jako dugo ponavljam da marte nisu za žene. :kava:
a ja se sada osjećam uvrijeđeno. one svijetloljubičaste na pahuljice su vrlo ženstvene!
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

19 Nov 2011, 15:07

AdMulica » wrote:



pa zapravo, gledala sam u office shoesa ponudu timberlandovih čizmi i nije nešto! ili mi previše liče na gležnjače ili su na petu...ili nešto treće! zapravo mi je u office shoesa bolja ponuda od rocket doga, njihove su mi čizmice od prije 1-2 godine bile odlične, al ih nije bilo u st! cijena je bila oko 500-600kn! prija ih je uspila kupit u rijeci i kaže da su joj odlične!

to su ove:

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9 ... teheAmTLLg

sad znate otprilike što tražim! :xd: ne bi smetalo i da su malo više od ovih!
Kako ćeš onda s rebatinkama u njima? Moraju biti malo žešće trapezice... :misli:

Inače, kupila sam prije 2 godine u Deichmannu jedne s debelim gumenim đonom i potpeticom, izvana imitacija brušene kože, iznutra umjetno krzno, ali samo gore uz rub, u debelim čarapama su super, idu i na suknje i haljine. A imam i crne čizmice s istim đonom i potpeticom - iz Roberta, i začudilo me koliko su izdržale, s obzirom na to da je to Roberto. Općenito su mi se za zimu, tj. hladnoću i sklizavicu gumeni đon i peta pokazali odlični. Ne osjeti se hladnoća tla, a i nema proklizavanja.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

19 Nov 2011, 15:15

Campers, neki od zimskih modela. Imala sam ove i rado bih ponovo kad bih našla broj. Divno nešto, toplo, mekano, udobno, prava koža, ne propušta ni kišu ni snijeg, skupe su, ali traju godinama.

Alternativu sam našla u Panama Jacku, kod njih još nađem svoj broj, vrijedi isto što i za Campers.


A za prokleti snijeg si kupi buce u Pitarellu.
gonj špadi
User avatar
anako
Posts: 21
Joined: 15 Nov 2011, 23:43

19 Nov 2011, 15:30

Moje Marte su propuštale :baksuz:

Ja bih neke više, ravne čizme, koje po mogućnosti se neće raspasti nakon jedne sezone (loše iskustvo sa shoebedo-om) i a nisu preko 600-700 kn. Jel zna netko kad će sniženja?
I broj treba bit velik :cry:

Mrzim kupovat zimsku obuću.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

19 Nov 2011, 15:42

Nisi baksuz, sve marte propuštaju. Postoji Made in England varijanta, skuplje su, ali izdržljivije (iako i dalje nisam sigurna koliko to opravdava razliku u cijeni). To su zapravo one koje su se mogle kupiti kad su se tek marte pojavile kod nas, s crvenkastim džonom, a ne žutim i s dvostrukim prošivom, mah, znate već, one mitske, one za koje se svi kunu da su im trajale sto godina i nisu nijednom propustile, a vi ste se pitali kako to da ste baš vi baksuz kojem jesu. Frend je kupio jedne kad smo bili u Londonu i sad ih ima preko dvije godine, u izvrsnom su stanju. Drugi frend ih je isto kupio, ali njegove nisu bile toliko izdržljive, brzo su počele propuštati. Baci pogled ovdje na recenziju i na komentare.
gonj špadi
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

19 Nov 2011, 16:19

klonka » wrote:Frend je kupio jedne kad smo bili u Londonu i sad ih ima preko dvije godine, u izvrsnom su stanju.
Ja ih imam pet :xzubo:
Neusporedive s ovim made in china.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

19 Nov 2011, 16:26

Ja imam marte s Tajlanda i be propuštaju, bar ne snijeg, u potok s njima nisam probao.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

19 Nov 2011, 16:35

moje dvoje crnih su UK (rekoh već da su ove mlađe 10 godina napunile), a ljubičaste mislim da su thai/china (nisam sigurna) - ali ne puštaju ni jedne. ustvari, jedini način na koji sam mogla imati mokre noge u martama je bilo u vrijeme onog opakog trapeza, gdje sam gazila po rubu rifli, pa bi rifle popile vodu do koljena i onda mi se niz list slijevala u martu :xzubo:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

19 Nov 2011, 19:41

Marte su mi bile jedine čizme u zadnjih deset godina, ali, iskreno, nisu neka sreća za zimu. Kapica se smrzne i lako za kapicu, ali smrznu se i prsti.

Sad imam tople čizme i sretna sam. Timberland.
klonka » wrote:Nisi baksuz, sve marte propuštaju.
Moje su počele propuštati nakon par godina, kupila sam sprej za impregnaciju i našpricavala ih dvaput tijekom zime i nisu više propuštale. Sad imaju deset godina i malo je otišla koža na onom dijelu koji se savija dok savijam prste. (Otišla pogledati đon. Made in England. Valjda se o tome radi. :D)

Jesu došle buce u Pitarello? Gledala sam izloge i nisam ih vidjela.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

19 Nov 2011, 20:51

zadnje marte kupila sam prije vise od 15 godina.
tad su se cijenile u DEMu :D
jedne iz londona iz 1994. ljubicaste, brusena koza, no te nisu ni bile za kisu. samo za moju dusu :cerek:

za snijeg, fakat buce. ma koliko ruzne bile :mama:
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
User avatar
Libertango
Posts: 11
Joined: 14 Nov 2011, 15:43

19 Nov 2011, 20:54

Tamaris...

Imaju odlične modele, jedini bed kaj se ne mogu svi naći u našim dućanima...nažalost.

Evo ti jedne koje su ni gležnjače, ni ful visoke čizme... meni osobno je to do pola noge najgora varijanta ali čak se i meni sviđa ovaj model.

http://www.tamaris.de/home/collection/s ... ?request=1

I da, njihove cipele i čizme su dosta skupe ali isplati se investirati u kvalitetnu cipelu jer nositi ćeš ih i sigurno ih nećeš baciti u smeće nakon jedne sezone. Što se meni znalo dešavati kad ne kupim
provjereno.

I Rieker ima odlične čizme, futrane krznom, ili koža ili kombo sa goretexom ali rekla si da ne želiš klasiku ili petu tak da ne vjerujem da će ti se išta njihovo svidjeti. Ali kvaliteta je stvarno jako dobra za tu cijenu.

Evo i link na str. hrvatskog dobavljača.
http://www.rieker.com/index.php?param=k ... ProSeite=2
It takes 2 2 tango...
Mulica
Posts: 3313
Joined: 18 Sep 2011, 20:59

19 Nov 2011, 21:24

Beta ženka » wrote:
Kako ćeš onda s rebatinkama u njima? Moraju biti malo žešće trapezice... :misli:
takve rebatinke i nosim! :xzubo: ne pratim modu! :rofl:
Inače, kupila sam prije 2 godine u Deichmannu jedne s debelim gumenim đonom i potpeticom, izvana imitacija brušene kože, iznutra umjetno krzno, ali samo gore uz rub, u debelim čarapama su super, idu i na suknje i haljine. A imam i crne čizmice s istim đonom i potpeticom - iz Roberta, i začudilo me koliko su izdržale, s obzirom na to da je to Roberto. Općenito su mi se za zimu, tj. hladnoću i sklizavicu gumeni đon i peta pokazali odlični. Ne osjeti se hladnoća tla, a i nema proklizavanja.
e da, što se tiče tih zimskim čizmi u dajhmana! koliko je to pametno kupit? imaju odlične modele, odlične boje, cijene su super....ali se uvik pitam koliko je to vodonepropustno, zimonepropusno...i sl? jesi ih nosila po pljusku i jesi izdržale? što se potpetice tiče, kupila bi si one sa malo debljom petom, al ne visokom...oko 5-6cm! npr:

Image

al sad prvo tribam kupir basic čizme, bez pete! za svaki dan, trčanje po gradu i tako to! :xzubo:
meg ti je glupa!!! :xlux:
Post Reply