Čizme za ciču zimu!

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

07 Apr 2012, 02:45



ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

07 Apr 2012, 02:46

Ove su isto dosta zgodne.

Image
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

24 Sep 2012, 17:00

Nema veze s cičom zimom :o al bezveze mi je otvarat temu za jedno pitanje o cipelama pa evo ovdje:

Jeste li ikad kupile cipele u dućanima tipa Zara, Mango, New Yorker?
Jesu li udobne?
Jesu li izdržljive?
Meni su cipele tamo uvijek bile odbojne, ali sad sam našla jedne koje mi se sviđaju, barem na slici, pa mozgam da bi ih možda mogla kupiti:misli:
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

24 Sep 2012, 21:02

Imam balerinkice iz New Yorkera, kupljenje kao rezerva za visoke pete :D za 55 kn. Nakon par nošenja je otišao šav, a i ostatak je nekak flimsy.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

25 Sep 2012, 00:04

nemam, nekako se nikad nisam sudila na to dat pare :ne zna:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

25 Sep 2012, 14:16

Ni ja zato i pitam :zubo:

Taman da 50 kuna koštaju bilo bi mi žao da se raspadnu za tjedan dana :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

25 Sep 2012, 21:11

Ne.
Ne znam bas sto imaju, ali sve izgleda kao skaj, a umjetnu kozu ne volim.
User avatar
ifranko
Posts: 145
Joined: 17 Jul 2012, 19:05
Contact:

28 Sep 2012, 16:21

blue » wrote:Nema veze s cičom zimom :o al bezveze mi je otvarat temu za jedno pitanje o cipelama pa evo ovdje:

Jeste li ikad kupile cipele u dućanima tipa Zara, Mango, New Yorker?
Jesu li udobne?
Jesu li izdržljive?
Meni su cipele tamo uvijek bile odbojne, ali sad sam našla jedne koje mi se sviđaju, barem na slici, pa mozgam da bi ih možda mogla kupiti:misli:
Kupila jedne u New Yorker dućanu i nisu mi baš bile udobne, dala bi im opet šansu da nađem neke koje mi se sviđaju, pa kupila sam do sada i u puno boljim dučanima neudobne cipele :raspa:
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

29 Sep 2012, 20:50

Imala sam jedne iz Zare. Bile su nekvalitetne i niti malo anatomske, meni to ne smeta, ali znam da se svi groze takvih cipela. Sve skupa rekla bih da su bile jako lijepe dakle jako dobre :zubo: .

Zapalila sam se za ideju gumenih čizmi, pomisao na suhu nogu mi je tako mila.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

30 Sep 2012, 14:31

imam 2 para gumenih, i toplo preporučam svima! :top:

suhe noge :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

01 Oct 2012, 21:35

A toplina?

Vidjela sam da imaju neke čarape za gumene čizme. Vjerojatno se radi o čarapi običnjači, ali nikad ne znaš.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

01 Oct 2012, 22:45

zeleni zub » wrote:A toplina?

Vidjela sam da imaju neke čarape za gumene čizme. Vjerojatno se radi o čarapi običnjači, ali nikad ne znaš.
Mislim da se radi o ovakvim- strše iz čizme i nisu uske.

Slinila sam na Amazonu svojevremeno za prekrasnim, a gumenim čizmama, od nekog japanskog proizvođača - odbila me cijena. Škrta sam potrošit na gumene čizme. Zanima me što u gumenim čizmama može biti da koštaju oko 1400 kn (mislim da su Hunterice tako negdje) :facepalm:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

03 Oct 2012, 11:58

Svojedobno mi je to netko ovdje objasnjavao...da nije bas zeleni zub bila? :misli:
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

03 Oct 2012, 23:34

blue » wrote: Mislim da se radi o ovakvim- strše iz čizme i nisu uske.

Slinila sam na Amazonu svojevremeno za prekrasnim, a gumenim čizmama, od nekog japanskog proizvođača - odbila me cijena. Škrta sam potrošit na gumene čizme. Zanima me što u gumenim čizmama može biti da koštaju oko 1400 kn (mislim da su Hunterice tako negdje) :facepalm:
Flis, to bi trebalo biti super za svaku čizmu. Vidjela sam danas gumene čizme tog proizvođača, lijepe su i skupe. Hunterice su 700kn kod nas, no nešto je čudno s njima. Bile su lijepe, a sad nisu. Tko zna šta su ovdje dofurali, imaju neko čudo na vrhu i taj znak nafarban napred- meni se ne sviđa.

Da, ombia ja mislim da je normalno da je lijepo skuplje od ružnog jer je lijepo. Ne zato jer je kvalitetnije, trajnije, organsko, eko, potpisano, dugotrajnije ili praktičnije, već samo zato što je lijepo. Vrlo jednostavno.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

04 Oct 2012, 11:45

Sad se sjecam diskusije. :D Gdje si mi napisala da te cizme kritiziraju oni koji si ih ne mogu priustiti. :facepalm:
Ja ne mislim da je nuzno da je lijepo skuplje od ruznijeg, jer ljepota je cesto subjektivan pojam.
Ima divnih stvari kod Ikee ili lokalne svelje, i preruznih a dizajnerskih i skupih, ali netko bi eto rekao ljepse su od Ikee pa zato i skuplje. Koji uzasan argument. :facepalm:

No OCEKUJEM da je ono sto je skuplje i kvalitetnije.

Razlika je ogromna, o ljepoti mozemo diskutirati jer je u oku promatraca, o kvaliteti ne mozemo. Ona je vrlo neupitna.

Mimo toga plasticne cizme hunterice (da se osvrnem na staru raspravu) ne bih nikad platila koliko kostaju.
Plasticne cizme ne bih dapace ni navukla na nogu. Ali bih itekako platila neki vitrin komad namjestaja ili poltrona frau ili f. hansena ili eamesa u orginalu. Dapace. :cerek:
Zanima me što u gumenim čizmama može biti da koštaju oko 1400 kn (mislim da su Hunterice tako negdje
:E
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

08 Oct 2012, 20:51

Ajde mi molim te ne imputiraj neke idiotske izjave.

Slika ne dođe koliko i utrošena boja. Lijepo opravdano može biti skuplje samo na temelju ljepote, to ne podrazumijeva da mora biti skuplje. Primjer je tvoj eames, shell pretpostavljam? Vrlo ružno i vrlo skupo. Plastika nije guma.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Oct 2012, 16:23

Ljepota je u ocima promatraca. :raspa:
Lijepo opravdano može biti skuplje samo na temelju ljepote,
Opet ona. Ja zelim da cijena bude objektivan pokazatelj necega. Ljepota je subjektivna. Kvalitetan materijal, trajnost namjestaja i slicno je vec objektivnija stavka.
Pisemo o upotrebnim predmetima svo vrijeme. Umjetnost je druga dimenzija.

Skoro zaboravih, evo tvoja idiotiska izjava koju ti imputiram. Pola grada hoda u tim cizmama, ali ti si zabrijala da puk to ne moze placati. :facepalm:
Čizme su besisleno skupe i jednako su udobne kao gumenjaci iz Šumoopskrbe, no da su iste- nisu. Jedno su 40 puta ljepše, divne su, osim ovih koje si ti stavila, te su toliko puta gadnije.

Kuki kvaka je u dizajnu, to je ono što može od komada materijala napraviti nešto lijepo i nešto gadno i ljudi se školuju za to, a puk to ne može plaćati pa mu minorizira važnost :raspa:.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

09 Oct 2012, 19:14

Ponovno te tražim da mi ne imputiraš idiotske izjave, a sad ako hoćeš šta ću ti ja.
Priča se o dizajnu, dizajn diže vrijednost proizvodu, kao i kod umjetničkog djela niti uporabnom predmetu vrijednost nije izjednačena s utrošenim materijalom i energijom. I puk to ne može plaćati pa je sklon oduzimati vrijednost. Ne razumijem kako to tebi može biti isto kao i ljudi nemaju love za hunterice pa prigovaraju. Mislim sve ti piše, a sad ti kako želiš.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

09 Oct 2012, 22:16

O Boze. :rofl:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

09 Oct 2012, 23:11

Reci...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Oct 2012, 12:31

A nista Boze. Nakradno je kad se vrijedza puk, dok si i sam dio tog istog nesretnog napacenog puka.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

10 Oct 2012, 19:07

Stoje Ana i Željka pred eames stolicom. Kaže Ana kako je lijepa, uf da mi je. Kaže Željka ma da, taman posla da može toliko koštati- metalno postolje plus drveno sjedište, takvu istu sam vidjela u kiki za 200kn. Ana i Željka su puk i raspravljaju o stolici koja nikako ne može opravdati cijenu utrošenim materijalom, već jedino time što je dizajnirana, ljudi su plaćali Eamesove mjesecima da bi dali svoju ideju. Da, ta stolica mora biti skuplja. Patent, intelektualno vlasništvo, autorsko pravo. Ne bi bila skuplja da neka recimo domaća drvna industrija uzme nekog mladog talentiranog dizajnera koji će isproducirati dobru stolicu. Al jednom kad on to napravi zgrabit će ga onaj tko može bolje platiti i tada će taj dizajner raditi ponovno lijepe i skupe stolice jer će koštati svoju firmu. I puk je glup dokle god nije spreman shvatiti zašto bolje dizajnirani i bolje reklamirani proizvod košta više od drugog proizvoda istog tipa i materijala, a svo to vrijeme bilo bi mu apsurdno da za svoj rad ne dobiva plaću.

S obzirom da ne možeš biti tako glupa da ti već neko vrijeme nije jasno što sam htjela reći, ne znam šta još dalje nastavljam u karakteristično nadrkanom tonu.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

10 Oct 2012, 20:40

zeleni zub » wrote: S obzirom da ne možeš biti tako glupa da ti već neko vrijeme nije jasno što sam htjela reći, ne znam šta još dalje nastavljam u karakteristično nadrkanom tonu.
:ne zna: ne znam ni ja

I dalje mi se ne svidja degradacija puka. Svodis ih na glupe, neinformirane i one koji nisu u stanju shvatiti kako se cijena formira.
Puk smo svi mi. Znaci ni tvoja prijateljica ni radne kolegica nemaju pojma.
Ali ti imas. Masala.
Dapace ides tako daleko da tvrdis da je cijena koja stoji na proizvodu uvijek logicno formirana. :rofl:
Osnova ekonomije je upravo suprotno, cijena je formirana po tome koliko je netko spreman platiti, a ne kolika je stvarna vrijednost doticne robe.
Zato i imamo skupog srota.
Zeno bozja jasno mi je svo vrijeme sto pises samo....ta da dam...ne slazem se. To je sve.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

16 Dec 2012, 07:43

Hmmm. Ova praktična tema prelazi (već je prešla) u filozofiranje, a ja sam baš htjela priupitati nešto konkretno.

Dakle, kupila timberlandice. Uvjeravali me da se nipošto ne skližu jer dolje imaju gumu. Laž: skližu se. Da su nepromočive. Vjerojatno jesu, samo što sam jučer u Maksimiru u njima ugazila u neki skriveni kanalić-potočić pa su mi se možda od toga smočile pete na čarapama - prije nego što priupitate, da, našpricala sam ih onim njihovim sredstvom za impregnaciju. Da su fora, jesu, ali očito one i ja nismo jedno za drugo. :D Imam, naime, problemčić koji moram riješiti ili prodati gležnjače koje mi se potencijalno sviđaju: nažuljale su mi se kosti na gležnju. One izbočene, s vanjske i unutrašnje strane gležnja. Jače s vanjske strane, nešto slabije s unutrašnje.

Kraljevna na zrnu graška? Možda, ali pokušavam nešto smisliti. S klompama sam uvijek imala sličan problem, ali na ristu, pa sam onda lijepila flastere i nosila ih tako mjesec dana dok se od nošenja ne bi proširile. Ovdje takvo nešto ne pomaže. Probala sinoć. Pa se pitam postoje li nekakvi jastučići, ovo-ono, što bi moglo pomoći mojim pekmezastim nožicama dok se one i timberlandice ne sprijatelje.

Nedjelja je pa mogu samo zvrndati po forumima. :ne zna:

Any ideas?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

16 Dec 2012, 09:51

nikad nisam imala timberlandice, ali ja sam prilagođavala obuću nozi tako da bih unutrašnjost di žulja namazala nekom kremom ili vazelinom, i nosila malo po kući, i zatim pustila prek noći da se razgazi.
što se tiče đona, jedino mi pada na pamet utrljati krumpir, ali ne znam koliko to djeluje po snježnim uvjetima :ne zna:

jel mogu pitat kak si ih kupila ak ne žuljaju? nisu te nimalo stiskale na tim mjestima u dućanu?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Post Reply