Kako za "specijalne prigode"?

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Oct 2011, 19:16

Dakle, mislila sam ovo pitanje postaviti na Osnovna pravila, no tamo su općeniti savjeti.

Imam "problem" - prvi put idem na kasnojesensko/zimsko vjenčanje, krajem sljedećeg mjeseca.
Budući da nemam baš svečane odjeće za zimu, i postoji dodatan problem s vrućinom/hladnoćom, slojevitim oblačenjem itd., molim pomoć. Malo sam čitala temu na "starom" forumu, i naučila da je za vjenčanja poželjno imati platforma/ubitačne štikle, balerinke ako baš moraš, čizme nepoželjne (zašto :confused:), košulja i suknja sa sakoom izgledaju "preposlovno" za vjenčanje (a šta tome fali :zubo: ). itd., itd. Nisam šminkerski tip koji pazi kako će se obući gdje, no ne bih baš ni da mi se čude. Mrzim tražiti odjeću i jahati s jednog kraja grada na drugi, mrzim gužvetine pred garderobama, isprobavanje itd. pa sad kopam po netu da vidim gdje čega ima pa da preskočim mukotrpno traženje.

Molim opće pučanstvo modnog pdf-a da mi recimo kaže prolaze li ovakvi odjevni predmeti za vjenčanje ili ne:

Image Image

Image Image

Image Image

Image

Ovdje ne znam kako podesiti link da izbaci sliku pa evo linkovi, kome se dâ klikati:

http://www.hm.com/hr/product/96231?article=96231-A
http://www.hm.com/hr/product/93737?article=93737-B - eto, ovo dvoje zajedno, sakoić i haljina - zašto ne?

http://www.hm.com/hr/product/95841?article=95841-B
http://www.hm.com/hr/product/95853?article=95853-C

Image Image

Image Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image - ima i crna, al preferiram crvenu. :D

Image

Image

Image - ova je pletena

Koji kurac obući NA ove ljetnoizgledajuće stvari, a da se ne smrznem? Jel' smiju crne grilonke (ili u boji kože)? Odnosno, ako je crna haljina, onda u nekoj živoj boji? Smiju li čizme? Smije li sako? Koje su poželjne od gornjih haljina, a koje ne?

Možda ovisi i o informaciji da mi je dragi kum, vjenčanje je u crkvi, a ja sam jednom vidjela mladoženju, a mladu još nisam upoznala.

Upomoć. :facepalm:


Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Oct 2011, 19:21

Image

Ovo :cerek:

Gore obučeš zimski crni kaput, za u salu si uzmeš bilo koju laganu vesticu crnu ako ti baš zatreba i to je to. Ja inače mrzim svadbe i oblačenje za iste, al ova crvena mi je baš :cerek:
Happy Easter!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Oct 2011, 19:24

aisling » wrote:
Ovo :cerek:

Gore obučeš zimski crni kaput, za u salu si uzmeš bilo koju laganu vesticu crnu ako ti baš zatreba i to je to. Ja inače mrzim svadbe i oblačenje za iste, al ova crvena mi je baš :cerek:
Pričaj mi o tome!
I ja preferiram življe boje, a žao mi što neki modeli stvarno osim crne imaju sve neke isprane, "klošarske" boje. :zubo:
Eh, da, i kaput moram kupit. :mama:
Imam jedan onako blijedocrven, neki tu boju zovu koraljna... I preslab će biti za hladnije dane, za sad mi je čisto ok za ove temperature.

Al u pravu si - ovo s crnim je ziheraški, a efektno izgleda, ne moram si misliti puno.
Samo još koje čizme... I smiju li čizme... Pogotovo ravne/wedges, koje preferiram za takve cjelonoćne "avanture". :misli: :crying:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

23 Oct 2011, 19:27

Meni su najljepše prva i ona bordo čija vlasnica ima kapicu. Ne hodam baš po svadbama pa ne znam što se nosi a ne bi me ni bilo briga. Na svojoj prvoj sam imala čizme preko koljena, tajice i dugačku vestu tuniku.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Oct 2011, 19:29

Ja ne nosim cipele na petu pa se nemaš pravo meni žaliti, jer ja bi, ali ne mogu :(
Obuci neke cipele koje nisu čizme, ovo je jako slatka haljina, al ubit ćeš je čizmama, pokaži noge :D
Happy Easter!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Oct 2011, 19:33

Margarita - imaš prav, samo ne želim "sablažnjivati" prisutne alternativnim načinima. Mada meni vjenčanja idu na živce, i sređivanje za njih.

Aisling - imaš praf, grilonke i kaput će me grijati ionako. :)
Zašto ne možeš nositi potpetice? Ja nosim umjerene jer ne želim lomiti noge, niti sam svaki dan u njima. Čemu da se mučim, to mi je debilno.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Oct 2011, 19:37

Ova crvena haljina je nešto što ćeš moći obući i za neku drugu prigodu, a baš je efektna.

Pete ne mogu nositi zbog užasnih bolova u stopalu čim u petama dođem na asfalt, beton, bilo kakvu tvrdu podlogu. Možda bi sad i mogla, al iskreno, sad učiti hodati u petama me sramota :o
(Prošle godine kupila jedne cipele koje nikad nisam obula, jer imaju petu)
Happy Easter!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Oct 2011, 19:40

aisling » wrote:Ova crvena haljina je nešto što ćeš moći obući i za neku drugu prigodu, a baš je efektna.

Pete ne mogu nositi zbog užasnih bolova u stopalu čim u petama dođem na asfalt, beton, bilo kakvu tvrdu podlogu. Možda bi sad i mogla, al iskreno, sad učiti hodati u petama me sramota :o
(Prošle godine kupila jedne cipele koje nikad nisam obula, jer imaju petu)
A da kreneš od manjih potpetica prema većima? I to po mogućnosti gumenima, za početak (teško za naći, ali potrefi se tu i tamo)?
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

23 Oct 2011, 19:45

moj savjet... ako ti je bolja polovica kum, ti si de facto tamo u ulozi kume. bit ćeš prilično vidljiva cijelo vrijeme. probaj se time voditi.
dakle, onakva crvena haljinica bi bila skroz ok, na crne guste najlonke, ali nemoj čizme, zaboga! nemaš potrebe za platformama i 12 cm potpetica, umjerene koje inače nosiš bi bile sasvim ok.
na haljinu možeš nabaciti crni bolero s rukavima, ako se bojiš da će ti biti hladno (iako ja bolero koristim samo na haljine bez rukava... i onda nikako na zelenu granu, s njim mi bude vruće, bez njega hladno) a kako su došli hladniji dani, skroz se slažem sa crnim kaputom preko svega. crni kaput je klasika.

e, da, još detalj-dva o cipelama: wedges mi nekako ne idu za takve prigode... pogotovo zimi. (ljeti bi neke wedge sandale još i mogle proći na lepršaviju haljinicu) ali to je samo moje viđenje stvari. a ako nisi sigurna možeš li izdržati cijelu noć, ponesi si balerinke za preobuti se. prošvercaš ih u salu i držiš ispod stola. kad zaključiš da ti je previše, samo se lagano preobuješ i štikle ostaviš ispod stola :zubo: (samo se za slikanje ne zaboravi ponovno preobuti u štikle, ja sam umirala od smijeha kada sam gledala slike iz svojih svatova, gdje su se sa mnom iza ponoći slikale supersređene tete - a na nogama japanke :zubo: )
ako se sjetim još čega, dodam kasnije. :mig:
Last edited by MadnessInMethod on 23 Oct 2011, 19:47, edited 1 time in total.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Oct 2011, 19:45

Kretala sam tako prije xy godina, mislila da je do cipela, pa kupila još jedne, pa još jedne, s ovakvom petom i onakvom. Plakala sam skoro od bolova i slučajno završila kod doktora koji me poslao na pregled stopala. Onda su mi rekli da se to rješava operacijom, pa sam pitala da li ću dobiti nešto drugo operacijom osim mogućnosti da nosim pete. Rekli su da ne, pa sam se samo zahvalila :D
Happy Easter!
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Oct 2011, 19:47

Ja nisam baš nešto modno osvještena, al crne guste čarape mi na onu haljinicu djeluju ko ubojica nogu :tuzni:
Happy Easter!
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

23 Oct 2011, 19:50

why? meni bi baš pasale - osim toga, u crnim gustim čarapama noga izgleda dulje i vitkije :zubo:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Oct 2011, 19:54

Nemam pojma, al meni se više sviđa nešto prozirno na tu haljinu, da se vidi koža ipak bar malo :D
Happy Easter!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Oct 2011, 19:58

aisling » wrote:Kretala sam tako prije xy godina, mislila da je do cipela, pa kupila još jedne, pa još jedne, s ovakvom petom i onakvom. Plakala sam skoro od bolova i slučajno završila kod doktora koji me poslao na pregled stopala. Onda su mi rekli da se to rješava operacijom, pa sam pitala da li ću dobiti nešto drugo operacijom osim mogućnosti da nosim pete. Rekli su da ne, pa sam se samo zahvalila :D
Moja sućut. A s druge strane - imaš savršen izgovor za NEnošenje potpetica, majku im patrijarhalno-namećuću! :zubo: :E

E, imam i ovu haljinu od Carpe Diema, mislim da bi i zimi mogla proći: http://www.carpe-diem-moda.com/openSlik ... 4_1719.jpg
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Oct 2011, 20:02

Neloše, al crvena je ljepša :raspa:
Počasti se.
Happy Easter!
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Oct 2011, 20:34

aisling » wrote:Neloše, al crvena je ljepša :raspa:
Počasti se.
Svakako najbolji razlog. :cerek:
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

23 Oct 2011, 20:43

aisling » wrote:Ja nisam baš nešto modno osvještena, al crne guste čarape mi na onu haljinicu djeluju ko ubojica nogu :tuzni:
Image

:ne zna:
gonj špadi
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Oct 2011, 21:12

Super izgleda. :)
Bar na ovoj haljini, na nekima mi je baš prevelik kontrast između golih ruku i ubundanih nogu.
A ponekad volim nositi štucne na rukama. :zubo:

Image
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

23 Oct 2011, 21:36

Beta ženka » wrote:
Image

Upomoć. :facepalm:
Ja glasam za ovu, već ima rukaviće pa se nećeš smrznuti, a gore možeš obući bilo što.
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

23 Oct 2011, 21:37

Ne štucne, na ruke, na svadbi :zubo:
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

23 Oct 2011, 21:48

blue » wrote:Ne štucne, na ruke, na svadbi :zubo:
Crne satenske rukavice? :hollygolightly: :zubo:
gonj špadi
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

23 Oct 2011, 21:59

Klonka, kad to tako nacrtaš izgleda jako dobro :D

Predlažem da kupi i jedne i druge čarape pa nek proba, poslika i zakelji ovdje :zubo:
Onda ćemo bit pametniji. :raspa:
Happy Easter!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Oct 2011, 22:29

bilo koja od ovih crvenih koje su cuhke kvotale + crne grilonke koje idu na crveno na svečano.
ja bih na to stavila pete(cipele, čizme su preteške za ovaj outfit), ove rukavice su fora, i jaču šminki i neki nakit.
ako se odlučiš za neku crnu verziju haljine, imam ti ja crveni kaputić(ne onaj koji sam tu stavila nedavno), lagani, fensi, koji se samo veže špagicom naprijed, pa ti mogu posudti :mig:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

23 Oct 2011, 22:48

Pješčana » wrote:bilo koja od ovih crvenih koje su cuhke kvotale + crne grilonke koje idu na crveno na svečano.
ja bih na to stavila pete(cipele, čizme su preteške za ovaj outfit), ove rukavice su fora, i jaču šminki i neki nakit.
ako se odlučiš za neku crnu verziju haljine, imam ti ja crveni kaputić(ne onaj koji sam tu stavila nedavno), lagani, fensi, koji se samo veže špagicom naprijed, pa ti mogu posudti :mig:
:cerek: Iju, ne usudim se posuđivati zbog mogućih incidenata s flekama od pića :zubo: , no hvala na dobroj volji, cijenim. :) A ako bude crna verzija, razmišljam čak obući ljubičaste čarape, već sam isfurala takve kombinacije i super izgleda. Ne proguta te mrak. :D
aisling wrote:Klonka, kad to tako nacrtaš izgleda jako dobro :D

Predlažem da kupi i jedne i druge čarape pa nek proba, poslika i zakelji ovdje :zubo:
Onda ćemo bit pametniji. :raspa:
More, ako i ne kupim - poslikam u garderobi kad budem isprobala. A kupovina će pričekati 10-ak dana do plaće. :zubo:
Herp » wrote:
Ja glasam za ovu, već ima rukaviće pa se nećeš smrznuti, a gore možeš obući bilo što.
Istina, i na to sam pomislila dok sam kopala po netu, vjerojatno će presuditi vrsta materijala i kako mi stoji.

Hvala vam svima na savjetima, stvarno ste mi pomogle.
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

23 Oct 2011, 22:55

Beta ženka » wrote:
:cerek: Iju, ne usudim se posuđivati zbog mogućih incidenata s flekama od pića :zubo: , no hvala na dobroj volji, cijenim. :) A ako bude crna verzija, razmišljam čak obući ljubičaste čarape, već sam isfurala takve kombinacije i super izgleda. Ne proguta te mrak. :D
da ljubičaste :zubo: sad nedavno sam imala crnu haljinu, crne cipelice, i roza-roza (t-com roza) čarape i đinđe u pripadajućoj boji :zubo:
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
Post Reply