Kosa - njega, maske, pakunzi, šamponi, češljanje :D

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

19 Oct 2011, 13:36

Evo jedna tema općenito o njezi kose. Imate dugu ili kratku? Kako ju njegujete, maske iz trgovine ili ulja, homemade pakunzi ili regeneratori?

Peglate li ju i fenirate i kako ju štitite od svih tih maltretiranja, a da o blajhanju i farbanju ne govorim?

Budući da imamo blissinu temu o farbi, ovdje možemo pričati o tretmanima za kosu.

Moja je trenutrno prilično kratka, ne maltretiram ju puno, nastojim ojačati korijen je mi se čini da je dosta oslabio. Pijem kompleks b vitamina, i stavljam kapi koprive i ulje ricinusa na nju, čitala sam negdje da je to dobro za jačanje i rast. Odlučila sam ju pustiti preko zime :D

Koristim Aqua light šampon onaj Pantheneov, u kombinaciji s L'Orealovom crvenom linijom za farbanu kosu. I isti regenerator :D
Imam i Baleinu masku s kokosom, moram priznati da sam ju uzela samo zbog mirisa, ali ispala je dobra :D


No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Oct 2011, 13:44

dobar dan, ja sam Pješčana, a ovo je plahta o mojoj kosi :D
imam kosu malo iznad ramena, bob i široke šiške. iza mi je cijeli donji dio izbrijan, jer mi je kosa toliko gusta da jedino tako taj bob može ličiti na bob, a ne na gljivu.
Farbam se sama, uglavnom mjesec i pol prođe između farbanja. dvaput godišnje izvučem i pramenove.
kad ne idem na posao ili negdje van, samo ju pustim da se osuši. treba joj dva dana da se sama osuši , jer je ima miljon, i prirodno je valovita, pa izgleda malo drugačije :zubo:
inače fen + pegla, i onda izgleda uredno.
perem ju trenutno Afroditinim šamponom od koprive i syoss regenerator. jako rijetko se sjetim staviti one kristale.
ništa drugo, nikakve gelove, lakove, pizde materine. ne češljam se.
kad se sjetim, premažem si kosu maslinovim uljem, ponekad dodam limuna u to. i to je to.
kosa mi je zdrava, sjaji, ima stav
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Oct 2011, 13:44

Nedavno sam se ošišala na kratko i spasila se. :cerek:

Perem je Afroditinim šamponom od koprive, nakon toga balzam Panten Agua light, osušim fenom u roku tri minute, prođem peglom dva puta po šiškama i imam FRIZURU.
Al' pravu frizuru, a ne pola metra kose svezano u rep. :s :s :s

Svaka tri tjedna sam kod frizera na šišanju, svaka cca dva mjeseca na farbanju.

I prezadovoljna sam. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Oct 2011, 13:52

zar i ti ti Afroditinu koprivu, a? odlična je :cerek:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Oct 2011, 13:53

Da, i ja sam jako zadovoljna. :)
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

19 Oct 2011, 13:58

Moram taj Afroditin od koprive jednom probati, svi mi ga hvale, a ja nikako od silnog izbora da ga probam.
Nego, ja imam problem sa šiškama. Volim ih u različitim varijantama, trenutno imam malo kraće, one s malo cik-cak završetkom, ne znam kako to da vam drukčije objasnim :D
Eh, imam ono što se zove "zvrk" u šiškama, mjesto gdje se kosa jednostavno razdvaja i to mi uvijek pokvari šiške, bez obzira koliko bile guste i na koju foru ošišane.
Bi li mi tu pegla pomogla? :misli:

Mislim, isfeniram ja njega četkom, bude ok, ali sutradan se već počne razdvajati. Postalo je gore otkako jedno vrijeme nisam imala šiške, pa se taj dio kose "odvikao" od feniranja :zubo:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

19 Oct 2011, 13:59

Ne znam što bi pomoglo, al' kažu da su ljudi koji to imaju sretni. :cerek:
Dakle, budi sretna. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Oct 2011, 14:06

moje šiške imaju tendenciju da se pretvore u razdjeljak onog trenutka kad ih prestanem gledati. nema boga, svaki put dok dođem do kupaone/ravne sjajne površine, ugledam se sa razdvojenim šiškama.
a ništa, poriktam ih, šta ću. meni je lakše postalo otkako imam šiške koje pošinju skoro od tjemena, i široke su. ne znam kako da bolje objasnim, osim da stavim sliku šiški da shvatite
Last edited by Pješčana on 19 Oct 2011, 14:07, edited 1 time in total.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

19 Oct 2011, 14:06

Moja je duga i kovrčava i mogu je i sama ošišati, a da se ne vide greške. :D

Al' šiša je teta frizerka svakih par mjeseci i farba svakih mjesec i po.

Trenutno koristim Nivein šampon za volumen i nakon njega maska za kosu Garnier Fructis s nekakvim uljima. Mogu je raščešljati samo s tom maskom, a i to je muka. A onda sprej za kovrče (trenutno Balein, nije loš) i pjena (Nivea za volumen), zgužvam je ručnikom i sušim na zraku. Fen ne posjedujem. :D
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

19 Oct 2011, 14:15

Moja kosa je spigana kao ja. Tjeme mi se brzo masti i sklono je perutanju, a kosa mi je suha, naravno. Ako je perem s nečim agresivnim za svaki dan, isuši se još više. Ako je perem s blagim šamponima, ne opere se. Spasonosna formula koja zasad funkcionira:
- Keune ultra mild daily use šampon, blag je, dobro se pjeni i miriši na naranču. Ne svrbi me tjeme poslije njega. Svojevremeno me spasio onaj Kronov šampon za problematično vlasište, ali skužila sam da nije za svaki dan pa sad operem kosu s njim svako toliko, kad se sjetim.
- Tony and Guy daily style conditioner. Samo za vrhove. Hrani, ne masti. Sjajno miriši. Totalno otkriće, obožavam ga.

Iiii... to je to. Na vrhove i izblajhane dijelove još stavljam silikonsko ulje Klas revital, a u zadnje vrijeme Moroccanoil. Ne peglam, ne posjedujem peglu, imam tu sreću da mi je kosa potpuno ravna i da kad se osuši izgleda ispeglano. Češljam širokom četkom, sušim na srednjoj toplini... neš' ti njege. Šišam se svakih mjesec i pol, bojam isto tako, ponosno hodam s izrastom u međuvremenu. :zubo:

Iskreno, osim ove svakodnevne neš-ti-njege, mislim da je trik u tome što sam našla izvrstan frizerski salon. Ne koriste trimmere, nema cijepanja dlake, nema ispucalih vrhova, kad je operem i osušim ne dobijem drastično drugačiju frizuru od one na koju su me ošišali i u stanju je dobro izgledati i dva mjeseca nakon posjeta salonu. Volim ih. :cerek:


Melody, pitaj u frizerskom da ti ispeglaju te šiške pa vidi. :ne zna:




Eh, da, imam dva zvrka. :raspa: Znam da imam više sreće nego pameti. :zubo:
gonj špadi
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

19 Oct 2011, 15:22

Sad je već narasla do lopatica.
Šišam vrhove svakih 5-6 mjeseci, iako ni tad ne popucaju baš.
Nikad u životu farbana.

Herbal essences šampon + regenerator, i Gliss kur sprej. Imam i one tekuće kristale za sjaj vrhova i slično, odlična stvar :D

Ne stavljam nikakve maske dodatne. Osim toga, za kosu imam švarckopfov tekući lak, u onoj tamnoplavoj bočici, prekrasan je, čak i moju kosu drži :cerek: i onu njihovu roza pjenu za razdvajanje kovrča, kad želim da se kosa ponaša :D

Ne češljam se :nica:, kosa mi je valovita, i imam je previše, grozna je i svojeglava, nikad frizuru od nje ne mogu napravit i najbolje izgledam ko raščupana drolja kad ju pustim da se sama osuši. S vlagom imam problema također.

A da, fen koristim jako rijetko, užasno djeluje :horor: Također peglu, figaro, viklere, iako sve to posjedujem, koristim iznimno rijetko.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

19 Oct 2011, 15:32

Melody » wrote:Evo jedna tema općenito o njezi kose. Imate dugu ili kratku? Kako ju njegujete, maske iz trgovine ili ulja, homemade pakunzi ili regeneratori?

Peglate li ju i fenirate i kako ju štitite od svih tih maltretiranja, a da o blajhanju i farbanju ne govorim?
okraće je dužine :D
periodično je nasaftam maslinovim, ili nekom drugim, uljem
kako je zadnje dvije godine spaljujem minivalom tako mi je regenerator nužan
iako, ništa ne nadmaši ispiranje izvorskom vodom
ali to radim samo ljeti jerbo mi je zimi tlaka grijati je
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

19 Oct 2011, 15:48

Pok, ja sam Herp, većina vas zna kakvu kosu imam, možda stavim i sliku ako nađem neku prikladnu :zubo:

Šampon - Kron (na klonkinu preporuku :cerek:). Seboreja me jebe. Savjeti dobrodošli. :cry:

Regenerator, maska, tekući regenerator, serum - sve Schwarzkopf Gliss kur, linija Shea Cashmir (ona okerasta), a ako slučajno nema u DM-u, onda Liquid Silk (ona roza). Planiram isprobati i Ultimate Repair (ova nova, crna).

Sprej za sjaj kose - Schwarzkopf b2b.
Pjena - Schwarzkopf isto, neki Taft, ne da mi se sad ustajat da pogledam. :zubo:

Četka širokih zubaca, češljam samo dok perem.

Plavi pramenovi svakih 5 mjeseci kod frendice. :D

Sušim fenom samo kad mi se jako žuri, preferiram spavanje s mokrom kosom uz nahajcanu peć. :o
Šteta, imam skupi profi fen s difuzorom :zubo:

Peglala bih se rado i često kad bih imala peglu i kad ne bi bilo toliko štetno.
Tu je isto savjet dobrodošao, da li da si kupim peglicu?
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

19 Oct 2011, 15:52

E da, sad me klonka podsjeti, vi s nekovrčavom kosom i općenito normalnom do tankom vlasi, a što se mene tiče, kakva god da vam je kosa - klonite se trimera, to je smrt :horor:
klonka wrote: Melody, pitaj u frizerskom da ti ispeglaju te šiške pa vidi. :ne zna :
Eh, da, imam dva zvrka. :raspa: Znam da imam više sreće nego pameti. :zubo :
A morat ću to jednom probati, mada mislim da bi mi to neki od frizera već predložio, ako se zna da pali :D
Znaš šta, kakve sam sreće, ne bi mi petsto zvrkova pomoglo. Još bi stoposto bili na različitim krajevima glave, i izgledali smiješno :rofl:
Morticia wrote:Ne znam što bi pomoglo, al' kažu da su ljudi koji to imaju sretni. :cerek:
Dakle, budi sretna. :zubo :
Pokušat ću, mada bih ga radije mijenjala za pokoji valoviti uvojak :cerek: jako mi je ravna kosa :zubo:
Pješčana wrote:moje šiške imaju tendenciju da se pretvore u razdjeljak onog trenutka kad ih prestanem gledati. nema boga, svaki put dok dođem do kupaone/ravne sjajne površine, ugledam se sa razdvojenim šiškama.
Da, da, to! :rofl:
Da o fotografijama ne govorim :zubo:
Moj najčešći komentar na fotke mene same: "E, a vid' mi šiški kako su se razdvojile!" :zubo:
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

19 Oct 2011, 16:16

ja sam madness. pacijent sam po pitanju kose.
slijedi saga o ludačinoj kosi:
imam kosu (skoro) do struka (ovo "skoro" ovisi o tome kad sam zadnji puta posjetila frizerku, brzorastuće je čudo), s nekada kosim šiškama koje sada puštam da izrastu i kačim gore šnalama (čelo mi se nenormalno masti u trudnoći), bojanu u plavo.
bojam se u "salonu" chez mama svaka 2-3 mjeseca (jbg, ja sam od onih žena poput heather locklear, koje znaju nositi taj trashy crni izrast da to izgleda dobro :ne zna: ).
samo održavanje moje grive? zbog kroničnih problema s peruti (20 godina se družimo ona i ja) zadnjih godinu i po perem kosu s vichy dercos protiv peruti. kosa mi je inače (kao i sve ostalo) sklona mašćenju. umjesto regeneratora koristim one brzodjelujuće maske - instant ili 1-minutne. e, sad, njih mijenjam s vremena na vrijeme. jedno vrijeme sam koristila schwarzkopf gliss one u tubi (bijela mi je bila najbolja), pa su ih povukli, sada eksperimentiram sa syossovima.
kosa je inače vrlo gusta, ima je puno i prije bojanja je sama vlas bila jako debela. oduvijek se teško sušila. nakon pranja (koje uključuje 20 minuta šamponiranja, ispiranja, maskiranja, ispiranja...) bar pola sata ju moram cijediti u ručniku da bi ikakav pokušaj napada fenom imao učinka. u protivnom dobijem sprženu kosu koja se ne da osušiti do kraja, a fen se pregrije na pola puta. dakle, najbolje je sat do sat i po cijeđenja, a potom pola sata feniranja. kosa mi je ekser-ravna, pa je dovoljno prije sušenja pošpricati ju sprejem za termo-zaštitu (syoss) koji ima i učinak ravnanja i usmjeriti fen prema dolje. izgledam kao da sam ju peglala a da peglu ni pogledati ne moram. (zato nema teorije da ikako dobijem kovrče, valove ili bilo što drugo što nije ekser-ravna kosa, čak ni frizerke to ne mogu izvesti)
na kraju balade, stavim na krajeve silikon (gliss ili klas, zavisi na koji sam natrčala u zadnjem šopingu) da se krajevi malo slegnu, i to je to. :zubo:
inače, taj cijeli proces se ponavlja otprilike svakih 5 dana.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

19 Oct 2011, 16:18

I ja znam nositi trashy izrast, čak štaviše, to mi je prekrasno. :raspa:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

19 Oct 2011, 16:26

Uh, Madness, to je baš komplicirano :zubo:
Ja bih se na tvom mjestu ošišala makar do pola leđa, bilo bi ti možda lakše održavati.
Inače, da bi pojednostavila taj proces pranja i ispiranja od 20 minuta (imamo sličan kvalitet kose - ravna, teško se uvije i suši, ima je puno, ali je vlas tanka), probaj samo od ramena prema dolje nanijeti regenerator koji se NE ispire. Umjesto tih jednominutnih maski koje se ispiru možeš probati s bademovim, maslinovim ili kokosovim uljem (hvale i jojobu, ali meni je ona skupa) na suhu kosu PRIJE pranja - držati koliko dugo možeš, ne na vlasištu, nego samo na kosi - pa onda šamponirati. Ne masti kosu, a ima učinak maske, a nema dosadnog ispiranja. Tako ja radim kad mi je duga, isto sam masnokosac, a zimi mi vrhovi pucaju, a i farbe učine svoje.

Za masno vlasište su ti super kapi koprive i ružmarina. Meni dosta pomognu. I ricinus može na vlasište.

Što se tiče izrasta, blago vama s plavom. Na crvenoj je kosi izrast baš grozan, pogotovo intenzivnoj kao kod mene :zubo:

Priključujem se Herpu u molbi za peglu, da je dobra a da nije puno skupa, pošto ću ju samo za šiške koristiti :D
Koji vam je najbolji fen iz ovih profi linija?
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Oct 2011, 16:34

Melody » wrote:
Što se tiče izrasta, blago vama s plavom. Na crvenoj je kosi izrast baš grozan, pogotovo intenzivnoj kao kod mene :zubo:

Priključujem se Herpu u molbi za peglu, da je dobra a da nije puno skupa, pošto ću ju samo za šiške koristiti :D
Koji vam je najbolji fen iz ovih profi linija?
ja sam godinama bila crvena i narančasta, i da, najgori je izrast. uz plavu je bolje i manje se vide sijede.

ja imam keramičku peglu grundig, kupljenu pred 2 godine u Emezzeti, za nekih 130 kn. preporučam. kosa nije oštećena
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

19 Oct 2011, 16:39

pegla: grundig za 70-tak kn prije jedno 3 godine. isto mi je trebala samo za peglanje šiški. nakon jedno godinu dana sam se dogovorila s njima, i od onda skuplja prašinu. zatreba mi samo ako sam ju dan prije nekome posudila :zubo:

što se ostatka tiče: ja jako volEm svoju dugu kosu. sad je još i ok, u jednoj fazi sam ju imala do trtice (shvatila sam da imam problem kad sam osvijestila da mi je, nakon oblačenja hlača niskog struka, refleksni potez postalo izvlačenje kose iz pasice :mig: ). duljina mi, između ostalog, dobro dođe i za slatke punđice sa štapićima za kosu (bolje od repa i pletenice, sto puta!)
i nije tanka, naprotiv. jedino je sada taNJA nego prije bojanja, dok sam bila brineta nisam ju mogla nositi puštenu niti obuzdati ničim, jer em je ima puno, em je bila deeeeebela. sada je ima puno i normalne je debljine.
e, da, vjerovala ili ne, čak mi ni krajevi ne pucaju toliko koliko bi se očekivalo, s obzirom na to čemu ju sve podvrgavam :zubo:
i zadnje: regeneratori koji se ne ispiru su mi smrt! češljanjem uvijek pronađu put do tjemena, kosa se fuj-bljak umasti a perut podivlja.

e, da, zaboravih spomenuti u svom traktatu: ne smijem koristiti nikakva sredstva za oblikovanje. pjene, gelovi, kreme, lakovi... od svega mi perut podivlja.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

19 Oct 2011, 16:41

Pješčana » wrote: ja sam godinama bila crvena i narančasta, i da, najgori je izrast. uz plavu je bolje i manje se vide sijede.

ja imam keramičku peglu grundig, kupljenu pred 2 godine u Emezzeti, za nekih 130 kn. preporučam. kosa nije oštećena
moja onda mora da je bila na sniženju :misli:, ili sam pobrkala cijenu s cijenom nečeg drugog :ne zna: - ali čini mi se da imamo istu.
ono što je bitno za pegle - kaže moja frizerka - je da uzmeš keramičku, nikako metalnu ili teflonsku, i da ima mogućnost regulacije temperature. ni slučajno ne pržiti u kućnoj radinosti kosu na više od 200 stupnjeva, kaže ona!
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

19 Oct 2011, 16:44

http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/o ... ig-hs5732/

Ako se odlučim kupiti peglu, kupit ću ovu, dakako, zbog boje. :zubo.

Samo me malo cijena zbunjuje :rofl:

Image
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Oct 2011, 16:46

Image
ovu ja imam
nema nikakve regulacije, lijepo se zagrije i napravi posao.
vidim da je cijena ista kakva je bila prije dvije godine , sad je 120 kn, mislim da je bilo takva i tad ,ili 130
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
MadnessInMethod
Posts: 422
Joined: 04 Oct 2011, 20:47
Location: through the looking glass

19 Oct 2011, 16:49

aha... ipak nemamo istu, samo su proizvođač i mjesto kupnje isti. moja je bijela i jednostavnija i manje elegantna. onda je zato jeftinija bila :zubo:
uglavnom, ima točkić za regulaciju temperature i keramičku ploču. i super je.
"Madness in method, that's genius." F. Herbert
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

19 Oct 2011, 17:06

Moja je ravna, normalne gustoće, tanka vlas, relativno poslušna.
Ništa posebno ne radim :raspa:
Imam nakupovanih regeneratora, balzama, maski i ne znam ni sama čega sve ne u zalihama (u drogeriji mi sve treba :bonk:), ali apsolutno ih ne koristim. Možda jednom u 3-4 mjeseca.
Koristim pjenu nakon svakog pranja jer mi treba mrvu volumena.
Posušim ako moram odmah van, ako ne može i prirodno. A znala sam često izaći sa mokrom kosom bez obzira na godišnje doba i još me nije počela boliti glava zbog toga :D

Šamponi: Gliss, Schauma, Subrina, Elseve, Herbal Es....standardna supermarket ponuda, niš posebno.
Trenutno sam na Subrini za poticanje rasta, jer mi se čini da mi dosta ispada.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

19 Oct 2011, 17:07

Herp » wrote:http://www.emmezeta.hr/bijela-tehnika/o ... ig-hs5732/

Ako se odlučim kupiti peglu, kupit ću ovu, dakako, zbog boje. :zubo.

Samo me malo cijena zbunjuje :rofl:
To je neka akcija, a?

Uzmi, sad ti se isplati :rofl: :s
Post Reply