Domaći parfemi od eteričnih ulja

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

30 Jul 2012, 17:34

Zelena Vila » wrote: Parfeme ne kupujem, od njih me boli glava, a nekada smiksam svoj od eteričnih ulja.
Grozno sam oftopična, ali moram. :D
Zanima me kako radiš ovo. Održi li se taj smiksani parfem kao pravi ili brže ishlapi? Ima neki keč ili kako?
Ja hoću imati parfem koji ima bazu čajevca. Ma lažem, hoću parfem koji miriše točno kao eterično ulje čajevca :D , ali nisam našla da bi takvo što postojalo gotovo za kupiti.


User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 Jul 2012, 20:30

Tea Tree » wrote: Grozno sam oftopična, ali moram. :D
Zanima me kako radiš ovo. Održi li se taj smiksani parfem kao pravi ili brže ishlapi? Ima neki keč ili kako?
Ja hoću imati parfem koji ima bazu čajevca. Ma lažem, hoću parfem koji miriše točno kao eterično ulje čajevca :D , ali nisam našla da bi takvo što postojalo gotovo za kupiti.
:horor:

Inace uljni parfemi dugo drze da, duze nego klasicni. Imas ulje cajevca jeftino posvuda, eto ti parfema. :zubo:
User avatar
Zelena Vila
Posts: 153
Joined: 28 Jul 2012, 10:47

30 Jul 2012, 23:41

Tea Tree » wrote: Grozno sam oftopična, ali moram. :D
Zanima me kako radiš ovo. Održi li se taj smiksani parfem kao pravi ili brže ishlapi? Ima neki keč ili kako?
Ja hoću imati parfem koji ima bazu čajevca. Ma lažem, hoću parfem koji miriše točno kao eterično ulje čajevca :D , ali nisam našla da bi takvo što postojalo gotovo za kupiti.
Egzotičan ukus, ali ide ti uz nick. :cerek:

Može se miksati s nekim alkoholom (to nisam radila pa ne znam točnu recepturu) ali je jednostavniji uljni. Omiljena baza mi je ulje jojobe jer nema intenzivan miris i ne ostavlja masan trag. Ne znam koliko se dugo drži jer sam uvijek radila male količine (oko 10 ml) pa se nije stiglo pokvariti. Na toliko jojobe ide oko 20 kapi eteričnog ulja ili onoliko koliki intenzitet mirisa želiš postići.Čajevac je i jedno od rijetkih eteričnih ulja koje se smije nanositi izravno na kožu, pa možeš probati i čisto.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

31 Jul 2012, 13:44

Tea Tree wrote: Grozno sam oftopična, ali moram. :D
Zanima me kako radiš ovo. Održi li se taj smiksani parfem kao pravi ili brže ishlapi? Ima neki keč ili kako?
Ja hoću imati parfem koji ima bazu čajevca. Ma lažem, hoću parfem koji miriše točno kao eterično ulje čajevca :D , ali nisam našla da bi takvo što postojalo gotovo za kupiti.
Ja imam u vrtu ružmarina pa se malo natrljam njime. :ne zna: A i to samo za posebne prilike. Imam i lavande. Ali uglavnom koristim znoj za privlačenje ženki.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

31 Jul 2012, 14:00

Zelena Vila » wrote:
Egzotičan ukus, ali ide ti uz nick. :cerek:
Miris čajevca mi je najbolji postojeći miris, zato nick. :D
Može se miksati s nekim alkoholom (to nisam radila pa ne znam točnu recepturu) ali je jednostavniji uljni. Omiljena baza mi je ulje jojobe jer nema intenzivan miris i ne ostavlja masan trag. Ne znam koliko se dugo drži jer sam uvijek radila male količine (oko 10 ml) pa se nije stiglo pokvariti. Na toliko jojobe ide oko 20 kapi eteričnog ulja ili onoliko koliki intenzitet mirisa želiš postići.Čajevac je i jedno od rijetkih eteričnih ulja koje se smije nanositi izravno na kožu, pa možeš probati i čisto.
Hvala!
Naravno da sam probala čisto ulje staviti kao parfem :D , ali ishlapi tj. ne održi se ni približno kao pravi parfem. Pretpostavljam da mu onda ni baza jojobe ne bi pomogla?
vrrrlet wrote: Ja imam u vrtu ružmarina pa se malo natrljam njime. :ne zna: A i to samo za posebne prilike. Imam i lavande. Ali uglavnom koristim znoj za privlačenje ženki.
Nisi od pomoći.
Nemam ružmarin u vrtu, a ni lavandu. Čak i da imam, mirisi mi nisu nešto.
Sačuvaj mi malo svog znoja ako mi dođe da poželim privlačiti ženke. :mig:
User avatar
Zelena Vila
Posts: 153
Joined: 28 Jul 2012, 10:47

31 Jul 2012, 14:21

Tea Tree » wrote: Miris čajevca mi je najbolji postojeći miris, zato nick. :D


Hvala!
Naravno da sam probala čisto ulje staviti kao parfem :D , ali ishlapi tj. ne održi se ni približno kao pravi parfem. Pretpostavljam da mu onda ni baza jojobe ne bi pomogla?
Pomogla bi, onda ulje sporije hlapi. Miris je slabiji ali dulje traje.
User avatar
Zelena Vila
Posts: 153
Joined: 28 Jul 2012, 10:47

31 Jul 2012, 14:23

Samo da dodam da nažalost nema ni jednog prirodnog parfema koji se može održati toliko dugo kao ovi komercijalni. Pitala sam i u Occitanu što ima u njihovim parfemima – i oni koriste razne dodatke.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

01 Aug 2012, 23:48

Ulje cajevca smrdim na prstima po citav dan kad ga koristim.
Uljni parfemi mi u pravilu traju duze nego klasicni, ali mora se paziti, zamastila sam vec odjecu.
Post Reply