Strije

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

17 Jun 2012, 23:50

Ovako, planiram se baciti na mršavljenje (nije neko prijeljetno brzinsko u pitanju, da ne bi bilo :D) pa me zanima postoji li način da se spriječi pojavljivanje strija? Neka krema, trik, čaranje, nešto? :D

Hvala!


User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Jun 2012, 00:00

Zašto bi ti koža pucala od mršavljenja?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Jun 2012, 00:01

Kajla, ako planski mršaviš koža bi trebala imati vremena stisnut se.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

18 Jun 2012, 00:09

:-O Onda sma zabrijala, tako sam pročitala na internetovima :mad: :zubo:
Da, planiram maksimalno pola kile tjedno skinuti (jel to ok???), tj. već sam bila na ovakvom načinu prehrane i tako nekako sam skidala, ali sam se brzo vratila lošijoj prehrani. :mama:
Ovaj put neću! :durica:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

18 Jun 2012, 00:15

kajla » wrote::-O Onda sma zabrijala, tako sam pročitala na internetovima :mad: :zubo:
Da, planiram maksimalno pola kile tjedno skinuti (jel to ok???), tj. već sam bila na ovakvom načinu prehrane i tako nekako sam skidala, ali sam se brzo vratila lošijoj prehrani. :mama:
Ovaj put neću! :durica:
Strije ne nastaju zbog mršavljenja, nego zbog naglog debljanja...Ako sad nisu nastale, ni neće ..
a skidanje pola kile tjedno je, vele stručnjaci, idealno...
Inače, strije su posljedica nedostatka elastičnosti kože ( ima svoj naziv taj faktorić, al ne znam jel to kolagen ili nešto drugo...) ..
Voda znatno pomaže očuvanju elastičnosti i C vitamin je čaroban...
kurvanjski avatar, a
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

18 Jun 2012, 00:22

Uu, da bar nisu već nastale :D

C vitamin...da uzmem i neke tablete?
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Jun 2012, 00:51

ne bih se složila. ja sam jednom izgubila nekih 7,8 kila u jako kratkom roku, i dobila sam strije na grudima i na križima. tako da Čilimama, mislim da strije samo čekaju iza ćoška, nebitno u kom smjeru kreće promjena :misli:

kajla, fizička aktivnost i prehrana, i mislim da si sigurna :mig:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

18 Jun 2012, 01:04

Pješčana » wrote:ne bih se složila. ja sam jednom izgubila nekih 7,8 kila u jako kratkom roku, i dobila sam strije na grudima i na križima. tako da Čilimama, mislim da strije samo čekaju iza ćoška, nebitno u kom smjeru kreće promjena :misli:

kajla, fizička aktivnost i prehrana, i mislim da si sigurna :mig:
Pješčana, one se vjerojatno nisu uočavale dok se koža nije opustila..
Nije moguće strije dobiti opuštanjem , nego zatezanjem kože... :ne zna:

C-vitamin uzimati u tabletama ako nije dostatna količina namirnica bogatim tim vitaminom...Općenito, taj je vitamin jako poželjan za sve ili skoro sve...svaki dan, uvjek...i za sunčanje, mršavljenje, kožu, imunitet...
MOže pomoći i masaža bademovim uljem...ukoliko se u ulje doda i po par kapi lavandinog ulja i /ili nevenovog još će bolje djelovati.
Kantarionovo ulje je isto pomagač u obnavljanju kože. (ulje gospine trave) ali je važno znati da se nakon nanošenja tog ulja ne smije izlagati suncu ...
Last edited by Donna Sole on 18 Jun 2012, 01:07, edited 1 time in total.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

18 Jun 2012, 01:06

Pješčana » wrote:ne bih se složila. ja sam jednom izgubila nekih 7,8 kila u jako kratkom roku, i dobila sam strije na grudima i na križima.
Možda ih prije nisi kužila. To su pukotine u koži, kad salo buja (ili ne salo nego bokovi kao meni u pubertetu) a koža se ne stigne dovoljno rastegnuti, prvo su onak ljubičaste a onda kad zarastu i nastanu ožiljci, pobijele. Kad naglo smršaviš ostane ti višak kože i ako imaš dovoljno malo godina sve se to skupi i dođe na svoje. Strije ostaju. Vide se prilično nakon mršavljenja jer postanu ispupčenije ali nastanu prije od širenja. Doduše, to su samo moja iskustva.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Jun 2012, 08:51

je, tako nešto je bilo kod mene. prvo su mi narasle sise i bokovi, a zatim sam jako smršavila. ali nikad nisam to tako posložila u glavi. samo sam, nakon što sam jako naglo izgubila na težini, vidjela strije.
ok, bila sam mlaja pa sam zaključila što sam zaključila, a kasnije nikad nisam preispitivala sve to.
znači, samo od debljanja, ha?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Jun 2012, 10:22

Chilimama » wrote:
Pješčana, one se vjerojatno nisu uočavale dok se koža nije opustila..
Nije moguće strije dobiti opuštanjem , nego zatezanjem kože... :ne zna:


MOže pomoći i masaža bademovim uljem...ukoliko se u ulje doda i po par kapi lavandinog ulja i /ili nevenovog još će bolje djelovati.
Kantarionovo ulje je isto pomagač u obnavljanju kože. (ulje gospine trave) ali je važno znati da se nakon nanošenja tog ulja ne smije izlagati suncu ...
Slazem se. One su posljedica rastezanja neelasticne koze, pucanja koze. Nema ih kod mrsavljenja, ali se nekad vide tek kad se smrsavi.
Ja sam ih dobila kad sam naglo izrasla nebu pod oblake. I to na koljenima iznutra. Slabo se vide, ali ja znam da su tu.
Za ulje gospine trave je jako bitno znati i da negativno utjece na hormonalnu kontracepciju a i da ga trudnice ne smiju koristiti.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jun 2012, 10:27

ombia » wrote:
Za ulje gospine trave je jako bitno znati i da negativno utjece na hormonalnu kontracepciju a i da ga trudnice ne smiju koristiti.
Tko je to rekao?
Meni su ga u trudnoći savjetovali svi, uključujući ginekologicu, za mazanje međice.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Jun 2012, 10:28

Morticia » wrote:
Tko je to rekao?
Meni su ga u trudnoći savjetovali svi, uključujući ginekologicu, za mazanje međice.
znam još jednu curu kojoj su u ljekarni savjetovali kantarionovo ulje da se maže u trudnoći
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Jun 2012, 10:37

Morticia » wrote:
Tko je to rekao?
Meni su ga u trudnoći savjetovali svi, uključujući ginekologicu, za mazanje međice.
A tko nije? :ne zna:
Obicno ginekolozi to savjetuju (svakoj trudnoj prijateljici su to rekli).

Evo negdje oko sredine stranice
http://www.cvijet.info/zacinsko_i_ljeko ... _l/88.aspx

http://www.netdoctor.co.uk/ate/depression/204973.html

http://www.webmd.com/vitamins-supplemen ... 27S%20WORT

Pregnancy and breast-feeding: St. John’s wort is POSSIBLY UNSAFE when taken during pregnancy. There is some evidence that it can cause birth defects in unborn rats. No one yet knows whether it has the same effect in unborn humans. Nursing infants of mothers who take St. John’s wort can experience colic, drowsiness, and listlessness. Until more is known, don’t use St. John’s wort if you are pregnant or breast-feeding.

Neke studije su se odnosile na oralnu primjenu, ali ne zna se koliki postotak sastojka se upije i preko koze.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jun 2012, 10:52

Nisam ništa uzimala oralno, a nisam se pretjerano redovno ni mazala, al' znam da se to preporuča masi trudnica za mazanje međice, jer kao pospješuje elastičnost.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Jun 2012, 10:55

Ma nisu sve ove (i desetine drugih stranica) za oralno pisale, samo neke. Ak utipkas pojam na engleskom + ulje+ trudnoca, izbaci slicne tekstove.
Mislim da je sigurnije neko obicno bazno ulje tipa bademovo, psenicno ili neko drugo neutralno. Ulje kao i masaza koze zaista pospjesuje elasticnost.

Nedavno je bila neka studija koju sad ne mogu naci na netu, gdje sumnjaju na prijevremene trudove uzrokovane ovom biljkom.

http://www.ehow.com/how_2221595_avoid-h ... nancy.html

Avoid uterine-stimulating herbs, which can cause miscarriage, premature labor or birth defects. These herbs include, but are not limited to, the following: anise seed and oil, barberry, black cohosh, golden seal, juniper, marjoram, motherwort, passion flower, pennyroyal, peppermint oil and St. John's wort. Some herbs that stimulate the uterus, such as red raspberry leaf, can aid in delivery and are sometimes safe for use late in the third trimester. Consult a health care provider before use at any time during pregnancy.

Ima naravno mnogo izvora koji tvrde da nije stetno to ulje, ali ja ne bih riskirala ako imam opciju sigurno bezopasne alternative.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jun 2012, 11:06

Pa ne bih ni ja riskirala da sam znala da je štetno i opasno, ali sam, naivno, vjerovala svojoj ginekologici i nekolicini farmaceuta.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

18 Jun 2012, 19:07

Uu, pa ovo su dobre vijesti za mene. Ajd, neka "izađu" te stare, glavno da nove na nastaju.

Nego, nešto čitam da je bademovo ulje dobro za strije. Eh sad, ja ne vjerujem da može ukloniti već postojeće. Ili može ublažiti ipak?
Ali jel preporučujete to ulje? Ako ništa, bar za mekšu kožu :D
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

18 Jun 2012, 19:14

kajla » wrote:Uu, pa ovo su dobre vijesti za mene. Ajd, neka "izađu" te stare, glavno da nove na nastaju.

Nego, nešto čitam da je bademovo ulje dobro za strije. Eh sad, ja ne vjerujem da može ukloniti već postojeće. Ili može ublažiti ipak?
Ali jel preporučujete to ulje? Ako ništa, bar za mekšu kožu :D

Bademovo ulje je uvijek dobro za kožu. Ako su strije već nastale, može ublažiti vidljivost, ali ovisno i o njihovom intenzitetu...Svakako neće škoditi . I općenito je dobro za njegu kože, čak i za lice...
kurvanjski avatar, a
User avatar
elma
Posts: 3104
Joined: 02 Feb 2013, 01:33

18 Jun 2012, 19:22

Nikad nisam koristila ulje pa imam par pitanja :D
Znam da treba uzeti nerafinirano. Jel tako?
A kako se stavlja - na vlažnu kožu poslije tuširanja ili? Kako onda s robom, jer ne vjerujem da se upije u potpunosti? :misli:

Hvala! :)
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

18 Jun 2012, 19:28

kajla » wrote:Nikad nisam koristila ulje pa imam par pitanja :D
Znam da treba uzeti nerafinirano. Jel tako?
A kako se stavlja - na vlažnu kožu poslije tuširanja ili? Kako onda s robom, jer ne vjerujem da se upije u potpunosti? :misli:

Hvala! :)

Ja uzmem bočicu ulja u ljekarni, bez arome, bez dodataka i konzervansa. Sama dodam par kapi eteričnog ulja lavande jer i lavanda ima svoje učinke u njezi kože.
Nanosim ga na vlažnu kožu neposredno nakon tuširanja. Koliko upije, upije, ne ostavlja fleke sekundarno sa tijela, ali nisam sigurna kako djeluje ako izravno kapne na odjeću...
Inače ja već dobrih preko trideset godina ne rabim niakkva kozmetička sredstva za njegu kože osim domaćih preparata koje sama radim... Ne rabim ni sapun, a perem se pilinzima koje isto tako sama radim...Mažem se samo uljima...
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Jun 2012, 20:43

A ima neki "deterdzent" da tu i tamo posteno opere tijelo u tom tvom pilingu?
I svaki dan piling mi malo prejako zvuci. :misli:
Ja se izpilingiram 2-3 puta mjesecno, vise mi koza ne podnosi a i ne treba joj.
Mislim mogu bez gela za tusiranje, al ne bih mogla cijeli zivot.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

18 Jun 2012, 21:15

ombia » wrote:A ima neki "deterdzent" da tu i tamo posteno opere tijelo u tom tvom pilingu?
I svaki dan piling mi malo prejako zvuci. :misli:
Ja se izpilingiram 2-3 puta mjesecno, vise mi koza ne podnosi a i ne treba joj.
Mislim mogu bez gela za tusiranje, al ne bih mogla cijeli zivot.

Ima...sapun iz domaće radinosti na uljnoj bazi...(cimet, naranča)

Znaš, svakodnevno kupanje u moru je najbolji piling ikad...Ne znam jeste li opazili, ali prljave noge potopljene u more postaju čiste kroz malo više od par sekundi a potopljene u vodu trebaju više vremena...
More ljušti sve nečistoće i staru kožu...
Piling od palente ili šećera, meda, kave s dodacima eteričnih ulja u bazi od bademovog ili suncokretovog ulja je manje štetan od ikojeg sapuna..A svakodnevno tuširanje vodom je dostatrno za skidanje dnevne nečistoće...
Pretpostavljam da te muči jesam li dovoljno čista bez deterdženata?
Ne brini... ;)
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Jun 2012, 21:48

Dobro ipak je sapun, kad si napisala da ne koristis sapun zbunilo me. :zubo:
Ne muci me jesi ti cista. :rofl:
Nego sam u jednoj fazi od jednog lijeka imala masnija ledja. Znam da neki imaju stalno. To ne ide dolje od ulja i secera.
Ja bih pozeljela to ulje (kod tusiranja a koristis i odmah nakon) isprati ponekad, no mozda imamo razlicitu kozu.
E sad oni koji su skloni bubuljicama (ledja/prsa i ne znam gdje sve ne) bi trebali izbjegavati te jestive dodatke pilinzima.

Nazalost ne mogu se svaki dan kupati u moru, no koza mi je najbolja kad izmedju dva ulaska u saunu istu istrljam (kozu, ne saunu) grubom morskom soli s par kapi ulja. Moze i meda al to je preljepljiva situacija za javne prostore.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

18 Jun 2012, 22:03

ombia » wrote:Dobro ipak je sapun, kad si napisala da ne koristis sapun zbunilo me. :zubo:
Ne muci me jesi ti cista. :rofl:
Nego sam u jednoj fazi od jednog lijeka imala masnija ledja. Znam da neki imaju stalno. To ne ide dolje od ulja i secera.
Ja bih pozeljela to ulje (kod tusiranja a koristis i odmah nakon) isprati ponekad, no mozda imamo razlicitu kozu.
E sad oni koji su skloni bubuljicama (ledja/prsa i ne znam gdje sve ne) bi trebali izbjegavati te jestive dodatke pilinzima.

Nazalost ne mogu se svaki dan kupati u moru, no koza mi je najbolja kad izmedju dva ulaska u saunu istu istrljam (kozu, ne saunu) grubom morskom soli s par kapi ulja. Moze i meda al to je preljepljiva situacija za javne prostore.

Glede masne kože tj problema s prištićima na leđima mogu reći samo da to sigurno dolazi iznutra a pilinzi će pomoći i to opet moram reći bolje nego sapun..naime, sapuni zbog svog sastava remete prirodno čišćenje kože pa pospješuju pojavu prištića...
Za taj problem mogu savjetovati uvarak od nevena i jabučnog cta s dodatkom par kapi čajevca i palentom pa takvim pilngom trljati područja zahvaćena prištićima... neven je vrlo zahvalna biljka.
Bez obzira što tko mislio o mojem pranju, ja stojim iza toga da se pranjem sapunima , gelovima i inim preparatima ne čini usluga koži..što manje to bolje, ali svakodnevno tuširanje preporučujem. Voda je ipak voda. Miris o kojem smo na jednom drugom topiku pričali se ne zadržava a posebno ako se ukloni sodom i jabučnim octom. Higijena jest važna ali pod higijeniom ne smatram svakodnevno sapuniranje , mada znam da je prdrasuda vrag i da će se mnogi sablažnjavati nad mojim načinom održavanja čistoće tijela...prirodne čistoće bez neugodnog mirisa...
kurvanjski avatar, a
Post Reply