Strije

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

18 Jun 2012, 22:24

Klasican sapun nije dobar, slazem se. Ali neki blagi (dobar pH) gel za pranje, moze i za bebe - je. Iako ja u tome bebe ne bih prala, odrasle bi.
Kako bi se skinula povrsinska masnoca. Neke bubuljice nastanu jer se koza dobro ne cisti i jer su pore masnocom zacepljene. Nije uvijek hormonalni dizbalans u pitanju.
Tu onda ne treba odustati od sredstva za pranje nego izabrati vrlo blaga (recimo ona koja koriste ljudi sa psorijazom i slicnim koznim oboljenjima).
Inace svugdje gdje je upaljeno mjesto ne smije prehrambena namirnica jer cak i majusni ostaci istoga su plodno tlo za razvoj bakterija. Pogotovo ne brasno i secer.
Ulje cajevca je odlicno i uvijek ga imam za stosta (otrovno je za mice).

Nema razloga da se sablaznjavam, netko blizak cijeli zivot pati od dermatitisa i znam sto znaci izbjegavati skoro sve.
Ne mislim da si prljava nego da moja koza ne bi dobro podnosila da se stalno mackam uljima a nikad ne isperem. Dobila bih problem sa porama.
A i izludjivalo bi me stalno ribati kadu. :zubo:


User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

18 Jun 2012, 22:34

ombia » wrote: Inace svugdje gdje je upaljeno mjesto ne smije prehrambena namirnica jer cak i majusni ostaci istoga su plodno tlo za razvoj bakterija. Pogotovo ne brasno i secer.
Ulje cajevca je odlicno i uvijek ga imam za stosta (otrovno je za mice).


A i izludjivalo bi me stalno ribati kadu. :zubo:

Pa to s prehrambenim namirnicama stoji ako su baš veći problemi ali u tom slučaju mislim da kuhinjska sol ne predstavlja opasnost...
a ribanje kade mi nije baš neki strašan posao...ja najmrzim slaganje čistog suđa na mjesto kad vadim iz suđerice i slaganje robe nakon peglanja...e, pa stvarno mi je to mrsko, ali moram...
kurvanjski avatar, a
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

18 Jun 2012, 22:59

Chilimama » wrote: Bez obzira što tko mislio o mojem pranju, ...
stremim mu :D
nažalost, resursi su mi ograničeni
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

18 Jun 2012, 23:03

baja » wrote: stremim mu :D
nažalost, resursi su mi ograničeni
jbg, ne znam što bi ti rekla
jel mi treba bit neugoda? :zubo:
kurvanjski avatar, a
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

19 Jun 2012, 10:01

ja se mažem uljima kroz hladne periode, i to na vlažnu i na suhu kožu, ovisno o tome imam li vremena i priliku pustiti da se ulje upije. puno bolje od mlijeka, koža ostaje meka, elastična i mirišljava duže nego od krema
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

19 Jun 2012, 10:20

Chilimama » wrote: jel mi treba bit neugoda? :zubo:
samo ako mi ne pošalješ koji home made sapun :zubo:

htjela bi se, kao i ti, otkačiti od industrijskih proizvoda ali nemam još dovoljno resursa :D, što vremenskih, što izvora prirodnih supstanci
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Jun 2012, 11:27

baja » wrote: samo ako mi ne pošalješ koji home made sapun :zubo:

i
a, to.. :o
Jednostavno je, samo počmeš..Prvo moraš uglavit ( da jednstavnije kažem riješit sa sobom u glavi ) da ne želiš više podupirat farmaciju i kozetičku industriju u svrhu njihove zarade i samo zarade nego da želiš pokrenuti u sebi prirodni mehanizam očuvanja zdravlja...
Počmi s tim jednostavnim pilingom, pa se dobro istriljaj, nabavi bademovo i avokadovo ulje ( vrlo su pristupačni u ljekarnama), eterična ulja po ukusu i njihovoj učinkovitosti za tvoje potrebe a ja ti preporučujem čajevac, lavandu i ružu za početak...
Dok se ne uvježbaš sa proizvodnjom vlastitih sapuna, preporučujem Ulola sapune...može ti se učiniti da su skupi, ali vrlo dugo traju ...
Sama ćeš se najbolje izvježbati i prepoznati što ti najbolje odgovara..Poslije tuširanja, namažeš se uljem još onako mokra i eto... Već si počela...
Možda s vremenom zavoliš i parfeme iz kućne izrade... :o
kurvanjski avatar, a
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Jun 2012, 11:35

Chilimama » wrote: Možda s vremenom zavoliš i parfeme iz kućne izrade... :o
A praviš li i dezodorane?
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Jun 2012, 11:35

To volim i ja. Uljni parfemi su mi ljeti dragi. Samo se lako s njima zezne odjeca. :crying:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Jun 2012, 11:55

Margarita » wrote: A praviš li i dezodorane?

Ne koristim uopće deziće a i ne pravim jer mi je ovo čisto dovoljno..Međuutim, soda je čarobna i jako pomaže u uklanjanju mirisa a s pomiješana s kukuruznim škrobom ima učinak dezića, a još ako ga namirišeš nekim eteričnim uljem po ukusu, eto...


ombia » wrote:To volim i ja. Uljni parfemi su mi ljeti dragi. Samo se lako s njima zezne odjeca. :crying:
A kako ih nanosiš da ti ostave mrlje?
Ja stavim na mjesta gdje se pipa bilo, najviše na podlakticu i na vratno bilo i ne zamrlja se. :misli:
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Jun 2012, 12:05

Prstom na otvor bocice pa onda iza uha, zapesce, ispod koljena od iza itd.
Zamastilo mi kragnu jedne lanene bluze i fleka usprkos mom svemocnom spreju nije otisla.
Drugi put mi je s prsta kap pala na hlace.
No posto nemaju alkohola mogu bezbrizno s njima na sunce pa kombiniram njih i klasicne ljetne parfeme za navecer...
Na vratno bilo vise ne stavljam jer mi se zamasti ogrlica pa poslije ista i neku drugu odjecu.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Jun 2012, 12:08

ombia » wrote:Prstom na otvor bocice pa onda iza uha, zapesce, ispod koljena od iza itd.
Zamastilo mi kragnu jedne lanene bluze i fleka usprkos mom svemocnom spreju nije otisla.
Drugi put mi je s prsta kap pala na hlace.
No posto nemaju alkohola mogu bezbrizno s njima na sunce pa kombiniram njih i klasicne ljetne parfeme za navecer...
Na vratno bilo vise ne stavljam jer mi se zamasti ogrlica pa poslije ista i neku drugu odjecu.
Slijepoočnica bi onda bila najzgodnija... :misli:
Ja tu stavljam parfem u kremi (onaj sa pčelinjim voskom ;) )
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Jun 2012, 12:11

Chilimama » wrote:
Slijepoočnica bi onda bila najzgodnija... :misli:
Ja tu stavljam parfem u kremi (onaj sa pčelinjim voskom ;) )
A ne more. Tamo stoji sminka. :zubo:
Tekuci puder sa SPF-om, malo u kamenu mineralnog da fiksira i nikakva ulja ne mogu na to.
Izgleda prirodno. Vecina ljudi ni ne zna da stavljam ista. Samo se fino ujednaci ten.
A nis, trebala bih paziti. Al kad se zurim a zurim se skoro uvijek onda sam ko muha bez glave.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Jun 2012, 12:20

ombia » wrote:
A ne more. Tamo stoji sminka. :zubo:
Tekuci puder sa SPF-om, malo u kamenu mineralnog da fiksira i nikakva ulja ne mogu na to.
Izgleda prirodno. Vecina ljudi ni ne zna da stavljam ista. Samo se fino ujednaci ten.
A nis, trebala bih paziti. Al kad se zurim a zurim se skoro uvijek onda sam ko muha bez glave.
Ja sam seljo beljo za te novitade..ne šminkam se pa ni ne znam da psotoje sva ta pomagala ...od šminke samo maskara, sjaj na usta, nekad eventualno olovka u boji na rub kapka...Znam da će šminkerice reć da to ne ide, ali ja sam to i ja tako radim i ja zadovoljna...
kurvanjski avatar, a
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

19 Jun 2012, 12:27

Chilimama » wrote: a, to.. :o
Jednostavno je, samo počmeš..
počela jesam ali se slabo razvijam :D
skužila sam ja tvoje postove ne samo na ovoj temi kako uvijek imaš neko prirodno, samonapravljivo, rješenje a toga meni fali;
znanja, savjeta iz prve ruke, iskoristivog bilja koje raste oko kuće, a sve zbog nedostatka vremena
zato sam zasad limitirana uglavnom na ono što kupim, prvenstveno ulja
također već godinama koristim samo uljni parfem ali i njega kupim
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

19 Jun 2012, 12:42

Chilimama » wrote:
Ne koristim uopće deziće a i ne pravim jer mi je ovo čisto dovoljno..Međuutim, soda je čarobna i jako pomaže u uklanjanju mirisa a s pomiješana s kukuruznim škrobom ima učinak dezića, a još ako ga namirišeš nekim eteričnim uljem po ukusu, eto...
Miislim da bih ja da se namažem tim uljem, brašnom, medom, sodom, solju, začinima...samo gledala ima li kakav zgodan protvan da se pružim.
Zezam se, zanimljivi su ti recepti. Daj napiši i kako praviš parfem od voska.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

19 Jun 2012, 13:33

Margarita » wrote: Miislim da bih ja da se namažem tim uljem, brašnom, medom, sodom, solju, začinima...samo gledala ima li kakav zgodan protvan da se pružim.
Zezam se, zanimljivi su ti recepti. Daj napiši i kako praviš parfem od voska.

Ako imaš kojeg pčelara ili negdje nabaviti čisti pčelinji vosak onda ćeš malo voska rastopiti na laganoj vatri, maknuti s vatre, dodat jojobino ulje eterična ulja po ukusu , sve to pomiješati, pustiti da se ohladi i imaš parfem.
Omjer jojobinog ulja i voska čini tvrđi ili mekši parfem..
Ja od eteričnih ulja za parfem volim pačuli, jasmin i naranču; oni su mi tri najvažnija sastojka, a ponekad pojačam miris dodajući eter.ulje papra, geranije, sandala, ylangylanga...Budući svako od nas ima svoj ukus, najbolje je da se prvo upozna s mirisima tih etričnih ulja i njihov intenzitet i djelovanje na vlastitoj koži.


Ja imam obilje etričnih ulja i dugo se bavim time pa već znam kako koji djeluje , ali ja to radim za sebe...Nekad prijateljicama ako inzistiraju jer sam pomalo ljubomorna na taj svoj miris i ne mislim da svima jednako pristaje...


A kako smo mi od strija došli na parfeme?

Kad sam već ovdje, mogu reći da ja sebi radim i ulje za noćnu njegu kože lica i dnevnu...
U bazno ulje badema i avokada koje miješam 1:2, dodajem etrrična ulja i to za noć: lavandu i čajevac; za dan naranču i ružu.
U ljetne dane ne naranču zbog eventualne osjetljivosti na svjetlo...
Sve na mokru kožu.
Slično ulje je i za skidanje šminke ako se šminkate s malo više čajevca..Lavanda umiruje i kožu i godi snu, pa zato ona..


Tu negdje na prirodnoj kozmetici sam pisala o pilingu za tretman celulita od kave tj od taloga kave.
Radila sam i kupke od bršljana i ja sam jako zadovoljna tim svojim preparatima... :ne zna:

Nego strije ...strije su pokazatelj da koža nema elastina ili ga nema dovoljno za ubrzano širenje izazvano naglim debljanjem ili hormonalnim poremećAJEM.
Za početak ako ste zaboravile najvažnija je voda. ČIsta voda svaki dan i izbacivnaje soli jer je sol vrlo nezdrava i nalazi se u svemu.
Povisuje krvni tlak, zadržava vodu što loše djeluje na više frontova jer osim što ometa prirodnu razmjenu tvari, probavu i metabolizam...sve pati... pa tako i koža ne dobije svježinu ...vode pijte, cure..vode
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

19 Jun 2012, 14:43

Ah nije tekuci puder i kompaktni novotarija, ima toga duze nego mene. :zubo:

@baja od koje firme kupujes uljne parfeme?
Post Reply