Kozmetika iz kućne radinosti

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

15 Jun 2012, 13:05

Da se vratimo na parenje kod kuće. U vodu je poželjno ubaciti razne aromatične biljke. Ružmarin čisti masnu kožu, kadulja sužava pore itd. Po svijetu sam viđala eko-kozmetiku s ekstraktom konoplje. Dakle, dobro djeluje na kožu i trebala bi biti dobra u ovoj kombinaciji. E sad, je li za akne ili bore, nemam pojma.


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 Jun 2012, 13:06

Aristocat » wrote:
U Hrvatskoj sam do utorka. Dollari su od slijedeceg tjedna. :)
Pošteno. Došla si na parenje u domovinu.

Ako si zgodna, kod mene ti je parenje još jeftinije, 150 kuna, i još dobiješ difembahiju gratis.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

15 Jun 2012, 13:07

Smijem se na glas! :rofl:

Koji si ti manijak. :rofl: :rofl: :rofl:
User avatar
Aristocat
Posts: 1088
Joined: 10 Nov 2011, 23:41

15 Jun 2012, 13:09

Leteća » wrote:Da se vratimo na parenje kod kuće.
E j...a ga sad! Kako da sad budem ozbiljna kad me ovaj nasmijava. I sad bi ti o parenju kod kuce. :rofl: :rofl: :rofl:
Ajde dosta.

Razlaz. :rofl:
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 Jun 2012, 13:20

Leteća » wrote:Da se vratimo na parenje kod kuće. U vodu je poželjno ubaciti razne aromatične biljke. Ružmarin čisti masnu kožu, kadulja sužava pore itd. Po svijetu sam viđala eko-kozmetiku s ekstraktom konoplje. Dakle, dobro djeluje na kožu i trebala bi biti dobra u ovoj kombinaciji. E sad, je li za akne ili bore, nemam pojma.
Moj dida je imao parilicu, ali to je krepalo. E sad, ako bih se ja pario, stavim lonac vode na plin dok ne zavrije, i kaj onda? Para iz lonca je pretopla, trebam li staviti krpu neku preko?

Gdje stavim konoplju, u vodu?
Aristocat wrote:
I sad bi ti o parenju kod kuce.
Pa dobro, možemo se mi pariti i na Sljemenu. :ne zna: Para je para, dolari, euri, kune, svejedno. Samo da nije drahma.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

15 Jun 2012, 13:27

vrrrlet » wrote:
Moj dida je imao parilicu, ali to je krepalo. E sad, ako bih se ja pario, stavim lonac vode na plin dok ne zavrije, i kaj onda? Para iz lonca je pretopla, trebam li staviti krpu neku preko?

Gdje stavim konoplju, u vodu?


Makneš lonac s vatre, pustiš da se malkice ohladi, minutu dvije, da baš ne bude skroz vrelo, a onda staviš konoplju u vodu. Krpu staviš preko glave, nagneš se nad lonac i tako ostaneš desetak minuta.Ako si ekološki svjestan i ništa ne bacaš, poslije možeš procijediti tu vodu i pripremiti čaj s malo meda i limuna.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

15 Jun 2012, 13:37

Leteća » wrote:
Makneš lonac s vatre, pustiš da se malkice ohladi, minutu dvije, da baš ne bude skroz vrelo, a onda staviš konoplju u vodu. Krpu staviš preko glave, nagneš se nad lonac i tako ostaneš desetak minuta.Ako si ekološki svjestan i ništa ne bacaš, poslije možeš procijediti tu vodu i pripremiti čaj s malo meda i limuna.
A kaj će mi taj čaj kad se THC ne otapa u vodi? :ne zna: Bolje mi je napraviti salatu.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

15 Jun 2012, 13:48

Ili špinat. :zubo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

15 Jun 2012, 21:37

Leteća » wrote: Ako si ekološki svjestan i ništa ne bacaš, poslije možeš procijediti tu vodu i pripremiti čaj s malo meda i limuna.
Pa znoj kaplje u to, bljak :D .

Ne stavljam ništa jer me zaboli glava, samo vodu.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jun 2012, 08:27

vrrrlet » wrote:
A kaj će mi taj čaj kad se THC ne otapa u vodi? :ne zna: Bolje mi je napraviti salatu.
Čuj, ne znam jel' se i što rastapa u vodi, al' jednom sam skuhala čaj od toga i nas preko nekoliko se tako ubilo da je to bilo čudo jedno. :facepalm:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Jun 2012, 08:52

Morticia » wrote:
Čuj, ne znam jel' se i što rastapa u vodi, al' jednom sam skuhala čaj od toga i nas preko nekoliko se tako ubilo da je to bilo čudo jedno. :facepalm:
jednom sam kuhala gulaš s tim, i preko nekoliko nas je cijelo popodne i večer bilo pod dojmom :D
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

18 Jun 2012, 09:50

Morticia » wrote:
Čuj, ne znam jel' se i što rastapa u vodi, al' jednom sam skuhala čaj od toga i nas preko nekoliko se tako ubilo da je to bilo čudo jedno. :facepalm:
To je zbilja bilo čudo. Ravno onome kad su se jedni klinci razbili od Super-Ogulina, tripa napravljenog od nađene razglednice Ogulina i vode. :D
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

18 Jun 2012, 09:57

vrrrlet » wrote:
To je zbilja bilo čudo. Ravno onome kad su se jedni klinci razbili od Super-Ogulina, tripa napravljenog od nađene razglednice Ogulina i vode. :D
:rofl: :rofl:

Super Ogulin
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

18 Jun 2012, 10:12

vrrrlet » wrote:
To je zbilja bilo čudo. Ravno onome kad su se jedni klinci razbili od Super-Ogulina, tripa napravljenog od nađene razglednice Ogulina i vode. :D
Gle, ne znam što bih ti rekla, mi smo bili u srednjim dvadesetima (neki i tridesetima) i u to vrijeme se pušilo na veliko. :ne zna:
Nismo bili nadobudna dječurlija koja je prvi put nešto probala.

Hoćeš mi reći da ni u kolačima ne djeluje?
Jer ako mi to tvrdiš mogu ti se samo nasmijati.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

13 Feb 2014, 01:58

Osim pilinga za celulit od kave i pilinga od bademovog ulja i kukuruznog brašna, koje ste spomenuli, kakvi još domaći pilinzi imaju a da sadrže recimo krupnu morsku sol i neko ulje (koje)? I vazelin. :o
.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

13 Feb 2014, 14:13

Whereabout » wrote:Osim pilinga za celulit od kave i pilinga od bademovog ulja i kukuruznog brašna, koje ste spomenuli, kakvi još domaći pilinzi imaju a da sadrže recimo krupnu morsku sol i neko ulje (koje)? I vazelin. :o
Što će ti krupna sol? I sitna dovoljno struže. I zašto vazelin? Stavi bilo koje ulje, maslinovo, bademovo, konopljino. Ja dodam i med.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
Post Reply