Kozmetika iz kućne radinosti

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

30 May 2012, 15:13

Chilimama » wrote: jep

Ja sama radim preparat za sunčanje od, naravno, maslinovog ulja u kojem sam držala par zelenih oraha i naribanu mrkvu..Nakon određenog vremena (oko 6 tjedana) ulje pocrni ( ili posmeđi jako tamno) pa se s time mažem...Radi mirisa dodajem u ulje kakao maslac, kokosov maslac i par kapi eteričnog ulja kokosa ( po ukusu, može i nešto drugo)..
Nakon sunčanja nevenova mast ili ulje ( nanosi se na mokru kožu )
Za dnevnu kozmetiku rabim bademovo i avokadovo ulje ...

Preventivno za celulit piling od kave i morske soli, a nakon tuširanja vodica od bršljana...sve domaći uradci :D

Ovo mi se jako svidjelo, pa izdvajam da mi bude lakše tražiti kad mi zatreba. :zubo:

Jel ima još neko kakvi zgodan recept?


Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
vrrrlet
Posts: 4029
Joined: 22 Sep 2011, 13:16

30 May 2012, 15:26

Imam ja, za piling masne kože lica.

Inače, ovo gore ti nema zaštitu od UV zraka, tako da je to više kao mlijeko za tijelo, a ne krema za sunčanje.

Dakle, piling masne kože lica. Ja mislim da je to piling, ako nije, isprav'te.

Treba naći zemlju pogodnu za blato, te od nje napraviti blato. Nanijeti blato odmjerenim pokretima na lice u tankom sloju i pustiti da se osuši. Nakon sušenja blata glumiti gljivu neko vrijeme i ne micati se. Nema smijanja i sličnog. Kada se mast s kože upije u blato, skinuti blato s lica i oprati ga nježnim sapunom. Lice, ne blato.
Svi sisavci su braća. Pogotovo rovke.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 15:30

Ja si radim piling za tijelo do bademovog ulja i palente. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

30 May 2012, 15:33

vrrrlet » wrote:Imam ja, za piling masne kože lica.

Inače, ovo gore ti nema zaštitu od UV zraka, tako da je to više kao mlijeko za tijelo, a ne krema za sunčanje.

Dakle, piling masne kože lica. Ja mislim da je to piling, ako nije, isprav'te.

Treba naći zemlju pogodnu za blato, te od nje napraviti blato. Nanijeti blato odmjerenim pokretima na lice u tankom sloju i pustiti da se osuši. Nakon sušenja blata glumiti gljivu neko vrijeme i ne micati se. Nema smijanja i sličnog. Kada se mast s kože upije u blato, skinuti blato s lica i oprati ga nježnim sapunom. Lice, ne blato.
Mislim da ipak ima neki sitni faktor, zbog mrkve, a da orah pospješuje tamnjenje. Whatever.

Ali ovo tvoje nije piling. Nego maska. Od ljekovite gline, dapače. :cerek:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

30 May 2012, 15:42

Morticia » wrote:Ja si radim piling za tijelo do bademovog ulja i palente. :o
Morticia » wrote:Ja si radim piling za tijelo do bademovog ulja i palente. :o
Ja stavim maslinovo i nekad palentu, nekad šećer i par kapi nečega da zamiriši.

Našla sam recept gdje se ubaci još i malo suhog bosiljka. Probat ću s origanom pa da mirišim kao pizza. :bliss:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

30 May 2012, 15:44

Mene bi bilo strah da će me Ze i Buba u tandemu poklopati. :horor:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

30 May 2012, 15:46

:rofl:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 May 2012, 15:53

Dajte nemojte biti neozbiljni i ici na jako sunce bez postene zastite.

Ko sto vrrlet pise glina je dobra za masnu kozu.
Peeling tijela godinama samo sa grubljom morskom soli, ako to obavite u sauni ucinak je bozanstven.
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

30 May 2012, 19:07

Meni krema za sunce ne treba. :ne zna:
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

30 May 2012, 20:00

vrrrlet » wrote: Inače, ovo gore ti nema zaštitu od UV zraka, tako da je to više kao mlijeko za tijelo, a ne krema za sunčanje.

.
Nije mlijeko za tijelo nego ulje za tijelo kad se baš ispravljamo. Inače , istina da nema uv zaštitu kao i 90% skupih preparata koji se prodaju pod zaštitu.
Ovo je maslinovo ulje obogaćeno karotenom i za kožu je preporučljivo a kako kaže povijest nekad je maslina bila jedna od važnijih biljaka za njegu tijela i za vanjsku i unutarnju primjenu uz badem i orah.
Gore spomenuti preparat se rabi u principu za samotamnjenje, a ja slobodno nanosim na mokru kožu i pri sunčanju već jednooo...hm 35 godina..od svoje 15. I koža mi je zaštićena od raznih alergija koje se javljaju u većini slučajeva nakon korištenja mlijeka i ulja s faktorom...Nekako sam sklonija vjerovati prirodi pa i njenim nepotpunostima nego farmaciji i njenim potpunostima.


Nego da nastavim on topik: spomenila sma i piling od kave protiv celulita pa ga dijelim s vama .

Talog crne kave pomiješati sa suncokretovim uljem ( najbolje je gladno prešanoali je iskuplje, pa veli teta u ljekarni da je i ono obično suncokretovo za kuhanje u najmanju ruku praktično ako ne korisno, štetno nije ) da se dobije pasta koja se da nanositi na kožu. U tu pastu dodati mljevene bobice borovice ( ako ikako možete nabaviti , ako ne onda nakapajte desetak kapi ulja od borovice), cimet, i nekoliko žlica morske soli (ne presitne a ni prekrupne )da se dobije efekt pilinga. Sve to zamirisati uljem od ruzmarina i čempresa. Utrljavati na mokru kožu ( ja to radim u kadi prilikom tuširanja) kružnim pokretima. Nije potreban sapun nakon ni prije toga. Ja nanosim svaki dan.
Nakon toga se namažem uljem u kojem sam 6 tjedana držala svježi bršljan. Ako ne volite ulje, isto možete napraviti s vodom: skuhati uvarak od bršljana, procijediti i u njega dodati po par kapi eteričnih ulja čempresa i ruzmarina ...
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 May 2012, 20:10

Ako se nesto naslo na policama ducana kao proizvod za zastitu od sunca, onda svakako ima neku zastitu. Barem UVB.
Daleko od toga da kvalitetan proizvod te vrste uopce mora biti skup. :)

Tako da vrrlet je u pravu, vrlo je nezdravo to ikome preporuciti kao proizvod za zastitu od sunca.
Sto se tice farmacije, pa mineralni faktor nema nista umjetno u sebi, minerali su prirodni. :zubo:
Ulje ruzmarina i cempresa kod nekih izaziva prilicno burne reakcije, pogotovo u cistoj formi. Nije sve sto je prirodno bezopasno.

Sto me podsjetilo na patientijim potpis tamo. :zubo:

Nego ne ostanu ti tragovi ulja na kadi?
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

30 May 2012, 20:19

ombia » wrote:Ako se nesto naslo na policama ducana kao proizvod za zastitu od sunca, onda svakako ima neku zastitu. Barem UVB.

Nego ne ostanu ti tragovi ulja na kadi?

Nije mi jamstvo kvalitete ni cijena a ni to da se nalazi na polici . Međutim, ja ne tvrdim da je ovaj preparat zdrav, ali znam da nije štetan. O problemima koje neke osobe mogu imati isto mislim da nije pokazatelj jer svi imamo neke probleme nekad...Ali, u redu..ne prodajem pa se ni ne smatram dužna reklamirati. .A glede čempresa i ruzmarina , kako velim, dodaju se u bazna ulja, u ovom slučaju piling od kave. Ali znamo da neki ljudi imaju problema s kavom... :gaah: .

Ne ostaju tragovi od ulja na kadi, ali ostaju od kave i kupatilo miriše po kavi i cimetu. Isperem vodom. S vrem,ena na vrijeme ( znam da se može i svaki dan :o ) operem kadu alkoholnim octom. Inače masnoću skidam pepelom ( sa svega pa i s kade)
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

30 May 2012, 20:35

Pa stetan je u smislu da to nije zamjena za sredstvo za suncanje. Onome tko to tako shvati, ovaj gornji recept, ce biti stetan.
Ne radi se ovdje o nekim ljudima i nekim problemima, nego o tome da se svi dermatolozi svijeta slazu da se na sunce od recimo 11:00 do 16:00 ne izlazi nezasticen, a ja bih to produzila na citav dan.

Za ulja sam pitala, jer sam se nekad tusirala proizvodima na bazi ulja, godila su mi zimi, ali na kadi bi ostajao masnjikavi trag i to me zivciralo.

Ulje cajevca koristim za svasta, za bilo kakve ubode, kao antiseptik, samo teba paziti, otrovno je za macke.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

31 May 2012, 10:17

Chilimama » wrote:...Nekako sam sklonija vjerovati prirodi pa i njenim nepotpunostima nego farmaciji i njenim potpunostima. ...
također
iako posežem za farmaceutskim pripravcima, kad je zvizdan :D, ipak mislim da je koži draža priroda
ulja hrane i potiču kožu na samoobnavljanje za razliku od farmaceutike koja koži daje substitute za ono što bi sama trebala proizvesti
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 10:25

Meni je jedna osoba koja se već dugi, dugi niz godina bavi prirodnom kozmetikom rekla da bi nam svima koža bila jako zahvalna kad je ne bi svakodnevno tretirali.
Ičim.
Bilo prirodnim ili kemijskim proizvodima.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

31 May 2012, 10:29

Morticia » wrote: Ičim.
Bilo prirodnim ili kemijskim proizvodima.
i u ovo vjerujem
sva ta pomoć sa strane atrofira prirodne procese
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 10:31

baja » wrote: i u ovo vjerujem
sva ta pomoć sa strane atrofira prirodne procese
Upravo tako.
Smeta prirodnim procesima i na taj način stvara svojevrsnu ovisnost kože.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

31 May 2012, 10:34

Isto sam za minimalizam, ali onaj iz reklama. Najružnije dan provedoh uz prirodnu kozmetiku. U moj minimalizam ne spadaju niti kreme za sunčanje, mislim da mi to stvarno ne treba.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 10:37

Kako to misliš- najružnije dane si provela uz prirodnu kozmetiku?
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
zeleni zub
Posts: 494
Joined: 29 Nov 2011, 01:35

31 May 2012, 10:44

Bila sam najružnija :D. Koža mi se umastila, sve pore su bile nečiste, pod rukom je koža bila šmirgl papir, baš užas. Od tada ljubim kozmetičku industriju. I prije tog korišenja kod kuće kozmetičarka mi je znala nakon depilacije mazati uljne mješavine i uvijek bi nakon toga izgledala očajno.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

31 May 2012, 11:30

Morticia » wrote:Meni je jedna osoba koja se već dugi, dugi niz godina bavi prirodnom kozmetikom rekla da bi nam svima koža bila jako zahvalna kad je ne bi svakodnevno tretirali.
Ičim.
Bilo prirodnim ili kemijskim proizvodima.
znam kako to zvuči u današnjem svijetu, ali ja sam slično čitala.
Kosu ne treba prati tako često. Masti se baš zbog toga jer ju peremo tako često. Čim se smanji učestalost pranja, smanjuje se i mašćenje.
Koži ne treba toliko pranja, pilinga i krema. u biti skidamo njen zaštitini sloj i stavljamo kupljeni. a ja sam sklona vjerovati da tijelo proizvodi ono što mu treba, mada možda ne proizvodi miris badema i sparkling efekt :D

on topik, znam si navečer namazati kožu bademovim uljem umjesto krema.
pilinge radim od šećera ili kave s maslinovim ulje, i super su mi vaši savjeti. probat ću ove pilinge koje je Chili spomenula.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 11:32

zeleni zub » wrote:Bila sam najružnija :D. Koža mi se umastila, sve pore su bile nečiste, pod rukom je koža bila šmirgl papir, baš užas. Od tada ljubim kozmetičku industriju. I prije tog korišenja kod kuće kozmetičarka mi je znala nakon depilacije mazati uljne mješavine i uvijek bi nakon toga izgledala očajno.
:zubo:
Pa, nakon što sam isprobala neke preparate iz Lusha moram priznati da sam ti sklona vjerovati. :o :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 11:37

ombia » wrote: Ne radi se ovdje o nekim ljudima i nekim problemima, nego o tome da se svi dermatolozi svijeta slazu da se na sunce od recimo 11:00 do 16:00 ne izlazi nezasticen, a ja bih to produzila na citav dan.
Pa ne baš svi.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/ ... fault.aspx
Last edited by Leteća on 31 May 2012, 11:46, edited 1 time in total.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 11:45

Morticia » wrote:Meni je jedna osoba koja se već dugi, dugi niz godina bavi prirodnom kozmetikom rekla da bi nam svima koža bila jako zahvalna kad je ne bi svakodnevno tretirali.
Ičim.
Bilo prirodnim ili kemijskim proizvodima.
Ovo me je razveselilo. :bliss:

Jedno vrijeme sam se mazala prirodnim pizdarijama, a posljednjih sam se godina ulijenila i više ne stavljam gotovo ništa, možda se jednom tjedno namažem nečim a pilingiram se još rjeđe.

Sad znam da nisam zapuštena babetina nego hipsterica koja brine za svoju kožu. :raspa:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

31 May 2012, 12:32

Od maslinovog s orahom i mrkvom smo mi jedne godine mog djetinjstva bili obitelj leoparda. Sva sreća da je bio rat pa je prošlo pod maskirnu uniformu.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Post Reply