Kozmetika iz kućne radinosti

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 May 2012, 12:37

Pa citirala si kemijske filtere. Ja sam pisala da su mineralni prirodna zastita. I da nema doktora koji ce ti preporuciti izlazak na sunce bez zastite. Linkano o tome ne pise (osim onog egzote s kojim se dermatolozi pise ne slazu).

http://www.wikihow.com/Stay-Safe-in-the-Sun

Sto se tice sa kozmetikom ili bez nema uopce dileme.


User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 12:51

ombia » wrote:
Pa citirala si kemijske filtere. Ja sam pisala da su mineralni prirodna zastita. I da nema doktora koji ce ti preporuciti izlazak na sunce bez zastite. Linkano o tome ne pise (osim onog egzote s kojim se dermatolozi pise ne slazu).
.
Zijev. Evo ti još malo.

http://www.guardian.co.uk/commentisfree ... cancer-sun
Last edited by Leteća on 31 May 2012, 13:14, edited 1 time in total.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 May 2012, 13:04

Ne vidi ti se fotka. Mozes zijevati do sutra, no i dalje si linkala si nesto sto se nicime ne nadovezuje na moj post. Tocnije ne argumentira to sto si zeljela argumentirati.
Tvoje zjevanje tu ne mijenja nista. :zubo: Los je pokusaj trolanja. :o
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

31 May 2012, 13:07

kuki » wrote:Od maslinovog s orahom i mrkvom smo mi jedne godine mog djetinjstva bili obitelj leoparda. Sva sreća da je bio rat pa je prošlo pod maskirnu uniformu.
:giggle: Pretpostavljam da ste se mazali na suhu kožu, ali i da niste, čudi me... Doduše, svašta je moguće...
Ja sam zadovoljna jako puno godina.
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 May 2012, 13:11

Chilimama » wrote: :giggle: Pretpostavljam da ste se mazali na suhu kožu, ali i da niste, čudi me... Doduše, svašta je moguće...
Ja sam zadovoljna jako puno godina.
Sto bi znacilo da ulje naneseno na mokru kozu ima neki zastitni faktor? Cak veci jer je naneseno na mokru?

Za sve koji si nisu sigurni kako sunce utjece na nezasticenu kozu neka promotre neku stariju seljanku. Tamo gdje rubac prestaje i gdje je godinama izlagala suncu ima vrat starice, onaj dio ispod rupca je barem desetljece mladji.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 13:15

ombia » wrote:Ne vidi ti se fotka. Mozes zijevati do sutra, no i dalje si linkala si nesto sto se nicime ne nadovezuje na moj post. Tocnije ne argumentira to sto si zeljela argumentirati.
Tvoje zjevanje tu ne mijenja nista. :zubo: Los je pokusaj trolanja. :o
Ispravljeno. Nije trebala biti fotka nego link. Na nešto što, po tvome, ne postoji. ;)
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

31 May 2012, 13:17

ombia » wrote:
Sto bi znacilo da ulje naneseno na mokru kozu ima neki zastitni faktor? Cak veci jer je naneseno na mokru?

Za sve koji si nisu sigurni kako sunce utjece na nezasticenu kozu neka promotre neku stariju seljanku. Tamo gdje rubac prestaje i gdje je godinama izlagala suncu ima vrat starice, onaj dio ispod rupca je barem desetljece mladji.

Ti se uvatila zaštitnog faktora a ja nijednom nisam rekla da ga ulje oraha ima.
Nadovezala sam se na post koji veli da su sličili na leoparda pa pretpostavljam da se nanosilo neravnomjerno ali ne mora bit..Jednostavno im nije ulje sjelo pa nije. I što sad? Ja nanosim na mokru kožu jer se lakše nanosi i bolje upija , manje se troši, ne začepljuje pore i tako dalje...

Glede sunčanja, nije zdravo pržiti se , uopće ,a to znači da ne pomaže ni faktor u doba dana kad je sunce visoko. A kad je sunce nisko, onda nije ni toliko opasno da izazove opekotine, a opet bez obzira na faktor. Otud moje uvjerenje da mi pomoć faktora ne znači. A li to sam samo ja.
Nije moja preporuka nit osjećam odgovornost radi onih koji nepromišljeno idu na sunce . Ikad.
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 May 2012, 13:38

Leteća » wrote:
Ispravljeno. Nije trebala biti fotka nego link. Na nešto što, po tvome, ne postoji. ;)
Pisalo je image. Tak da ono, nismo (jos) vidoviti. :zubo:
Ne da mi se citati clanak. :o Jel tamo neki doktor tvrdi da je dobro ici nezasticen na jako sunce?
Onda ispravljam svoj navod, normalni i ozbiljni doktori to nece savjetovati. Dermatolozi jel.

K tome ne treba se izbjegavati sunce ili cak izbjegavati dobiti malo boje. Sto treba je biti zasticen na tom suncu malo vise od nula zastite. To je sve. Da se dobiti boje i uz visi zastitni faktor na sporiji i zdraviji nacin. Takva boja onda duze i traje.
Da je netko u zadnje vrijeme obolio od rahitisa nisam vidjela.

Chilimama krivo sam te shvatila. Mislila sam da tvrdis da ne bi bili leopardasti da su se namazli na mokru kozu jer bi onda bili - zasticeni.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

31 May 2012, 13:57

Ombia, realno gledajući , zaštita od sunca ne postoji. Nikakva. Sunce se probija i kroz suncobrane i odjeću. Te stvari pomažu da se lakše podnese boravak na suncu kad se baš mora boraviti ali da ćemo ostati zaštićeni - pa nećemo. Naivno je očekivati stopostotnu zaštitu.
Ovaj preparat kojeg ja koristim pomaže boljem tamnjenju. Pretpostavljam da oni koji imaju inače problema s tamnjenjem tj ljudi svjetlijeg pigmenta neće phrliti na sunce u podne. Ali samim korištenjem ovog preparata mogu dobiti malo tena i ne izlažući se suncu zbog prirodnih boja oraha i mrkve a , koje nekome izgledaju leopardasto.
Ja bi ovo zaključila svojim komentarom na nepovjerenje prema farmaceutskoj industriji.

Dodajem da se priroda pobrinula svojim obiljem plodova baš po dobi godine u kojoj nam organizam traži baš to i to. Tako je za ljetne mjesece priroda nama dala na uživanje upravo marelice, breskeve, tikvice, dinje , maraške baš radi boljeg podnošenja sunca.
Zato nam je u proljeće dala artičoke da očistimo jetru od zimskih unošenja koječega jačeg i masnijeg. Dala nam je i maslačak ili neko drugo samoniklo bilje da nam pomogne očistiti i bubrege i cijeli organizam
Zimi se pobrinila da kupus koji je ukiseljen , ostane očuvan pa je dala niže temperature a time i dopuštenje za unos alkohola , masti i koječega potrebnog za zagrijavanje tijela.
Mislim da prirodi stvarno trebamo više vjerovati. Nadam se da se neće netko nakačit pa reći da je alkohol opasnost današnjice i da mast nije zdrava. Kako na jednom topiku reče Emerici, ostavimo prostor i za podrazumijevanje.


Inače , slažem se da je tretiranje kože , ali i ostalih organa, pomoć da se organi ulijene jer im se funkcija koju imaju stavlja na "odmor".
Tako da sam uvjerena da se svega trebamo držati u nekim granicama, pa i u jedenju suhih smokava i šljiva inače bi nam se crijeva mogla razmaziti.
Znam da ste shvatitli o čemu ja...




Kad sam već ovdje, preporučujem svakodnevno korištenje sjemenki za žene u menopauzi i za ljude s nekim poremećajima hormona.

Sjemenke sezama, suncokreta, badem, orasi, bundeve , lan veliki su nam poagači u borbi protiv štetnih uticaja.


Inače, da se upoznamo: ja nisam fanatik, ali sam uvjerenja da smo još dio prirode i njenih procesa koliko god se zapad trudio uvjeriti nas u nešto drugo...
kurvanjski avatar, a
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 13:59

Lijep post. :top:
Odmah me ulovila želja za marelicama. :cerek:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 14:04

@Ombia

Ukratko, da. Doktor (koji je predavao dermatologiju na fakultetu) tvrdi da je cijela ta priča o opasnosti od melanoma obična histerija i da se najbolje možeš zaštititi tako da prirodno potamniš. Odnosno, na svijetu postoji barem jedan dermatolog koji ne insistira na tome da se između 10 i 16 sati ne smije izlaziti na sunce bez zaštite. Q.E.D.

E sad, na svakome je da odluči koliko će se i kako štititi od sunca i hoće li se uopće štititi.

@Chillimama - što reći nego: potpisujem. :zubo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 May 2012, 14:05

Pa nisam ni tvrdila da postoji stopostotna zastita. :misli: Niti je ona nuzna.
No velika je razlika izaci sa mineralnim faktorom 25-30 na sunce ili bez njega. Vidis golim okom na kozi.

Ukiseljeni kupus je ljudski izum, a ne djelo prirode. :zubo: Priroda sama u sto godina ne bi dosla na tu ideju . Al tu cemo se zapetljati u filozofiju pa bolje ne.

To sto se PRIRODNIM zastitnim faktorom stitim na plazi ne znaci da prirodi ne vjerujem. :ne zna: Dapace. Nastojim jesti sto prirodnije, jako mi je bitno kako su drzane zivotinje koje pojedem, nemam klimu jer mislim da je neprirodna :zubo: i cesto i nezdrava itd.
Pazim da odjeca ima eko certifikat i da nije bojana bojnim otrovima koji onda otpustaju u svakom pranju.
Ma da ne nabrajam, nemam ja nista protiv prirode. :)
njenih procesa koliko god se zapad trudio uvjer
Zapad odavno koristi mnogo manje kemikalija nego Hrvatska, recimo samo u poljoprivredi. :) Toga ce se i Hrvatska morati pridrzavati ako bude zeljela izvazati. Zato recimo prefino makedonsko voce ne moze na EU trziste jer je prirodno ti bi rekla. Strucnjaci kazu da je zagadjeno hrpom kemikalija.
Demoniziranje zapada nekad zna odvuci fokus od problema koje i bez tog zapada imamo.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

31 May 2012, 14:09

Morticia » wrote:Lijep post. :top:
Odmah me ulovila želja za marelicama. :cerek:
Mene za sjemenkama.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

31 May 2012, 14:22

ombia » wrote: Ukiseljeni kupus je ljudski izum, a ne djelo prirode. :zubo: Priroda sama u sto godina ne bi dosla na tu ideju .
.
Priroda je pripomogla fermentacijom, nije li? I da nije, pomaže samim time da kupus sazrijeva neposrdno prije zime da stigne domaćica svu zimnicu pospremiti....Čovjek je izmislio i marmelade i ukiseljeno povrće ali ne zato da mu život bude samo ljepši nego i zima opskrbljenija...
kurvanjski avatar, a
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

31 May 2012, 14:27

Chilimama » wrote: Priroda je pripomogla fermentacijom, nije li? I da nije, pomaže samim time da kupus sazrijeva neposrdno prije zime da stigne domaćica svu zimnicu pospremiti....Čovjek je izmislio i marmelade i ukiseljeno povrće ali ne zato da mu život bude samo ljepši nego i zima opskrbljenija...
Nase zime. Dok je nama zima, drugima je ljeto i Bozic slave na plazi. Iako, oni onda sigurno imaju druge super izume. :misli:
Hocu reci da je za bilo kakvu obradu namirnica drugaciju nego je stanje koje ta namirnica ima na polju/dok jos hoda itd. ipak covjek zasluzan. Sto ne umanjuje zdrastvenu vrijednost kiselog kupusa.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 14:48

Sjetila me dlakava tema da sam Mortiši ostala dužna recept za šećernu pastu. :o

2 šalice šećera, 1/4 šalice limunovog soka, 1/4 šalice vode. Sve u lonac (neki svjetli, da se vidi boja). Na sasvim laganu vatru, miješati dok se šećer ne rastopi. Pustiti da se kuha, može se pjenit, divljat, nema veze. Samo da bude na skroz laganoj vatri i povremeno promiješati. Gotovo je kad dobije crvenkastu boju (za oko pola sata-sat).

Ohladiti petnaestak minuta i uzliti u neku teglu. E sad, najvažniji dio - ne stavljati na sebe odmah nego pustiti da se ohladi do sobne temperature (najbolje preko noći).

Teoretski bi se od toga mogle raditi neke kuglice pa njih čupati, ali to još nisam uspjeha, pa si pomažem trakicama.

Pasta se nanosi kontra od smjera rasta dlaka, onda se stavi trakica, pa se čupa u smjeru rasta dlaka.

Može se koristiti svugdje. Ali svugdje. ;)
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 14:51

Pa to je k'o domaći plastelin za klince!!! :lux: :lux: :lux:

Ne znam, zvuči mi prljavo, ljepljivo i nepraktično (pogotovo ovaj dio da ne smijem staviti na nogu kipuće :o), radije ću ja ostati kod svoje kozmetičarke. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

31 May 2012, 14:52

Leteća » wrote: Može se koristiti svugdje. Ali svugdje. ;)
Ponese te kuglice na posao pa kad joj je dosadno udri depilirat.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 14:59

Ljepljivo je ali šećer se lako pere, sve se rastopi. Recept je za više doza (osim ako ne depiliraš jetija), tako da se ne treba svaki put kuhati.

Kozmetičarkama ne vjerujem, ne vjerujem im niš, a pogotovo ih ne bi pustila da mi čeprkaju oko delikatnih mjesta, ostave me bez orgazma i još mi to naplate.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 15:01

:eek:

Kako to misliš- ostave te bez orgazma?! :horor:

Zadnjih 15 godina se depiliram, od toga 10 godina kompletno, sve.
I još uvijek me nije obezorganila. :o
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 15:04

:rofl:

Mislim, ako već nekog pustim da mi se mota po tim mjestima, očekujem i konkretne rezultate. Inače se osjećam depresivno i neispunjeno. :zubo:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 15:06

A to... :rofl:
Ja sam pomislila da ti iščupa klitoris. :facepalm: :mama: :mama: :mama:



Nego... Mora da se tvoj ginekolog veseli tvojim posjetima. :zubo:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 15:09

Leteća » wrote::rofl:

Mislim, ako već nekog pustim da mi se mota po tim mjestima, očekujem i konkretne rezultate. Inače se osjećam depresivno i neispunjeno. :zubo:
Al' kad smo već kod toga, mogli bi otvoriti neku temu na LJIS-u. :E
Sjećam se kad sam jednom izjavila kako je seks bez orgazma bezveze da su me optužili da lažem, a ako ne lažem da sam onda obična bezosjećajna svinja. :durica:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

31 May 2012, 15:18

Morticia » wrote:A to... :rofl:
Ja sam pomislila da ti iščupa klitoris. :facepalm: :mama: :mama: :mama:



Nego... Mora da se tvoj ginekolog veseli tvojim posjetima. :zubo:
:

Možda se zato neke žene depiliraju samo ljeti, da im preko zime stigne opet narast? :misli:

Ginekologica. :cerek: Budući da je žena, može shvatiti moju mrzovolju.
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

31 May 2012, 15:19

A budalo. :rofl: :rofl: :rofl:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
Post Reply