Kreme za sunčanje

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 May 2012, 08:14

kuki » wrote:Alverdeov bih kupila sapun za ruke eventualno. :ne zna:
Zašto? :o

Kupila jučer ovo za lice...
Image


...i ovo za tijelo.
Image


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 May 2012, 08:14

Naravno, od jučer pljušti kiša tako da nijedno nisam isprobala. :gaah:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

07 May 2012, 09:31

*jezebel* » wrote: najlakse bi mi bilo kupiti laveru, ali nisam sigurna hocu li biti raspolozena za tesko razmazivanje. prije mi nije smetalo, ali sad sam stravicno lijena.
lijenguzo :D , trenutno je na akciji u bijotu
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 May 2012, 09:33

Morticia » wrote:Naravno, od jučer pljušti kiša tako da nijedno nisam isprobala. :gaah:
:rofl:

ovaj, soovi :D
trebalo bi do srijede proći ovo vrijeme
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 May 2012, 12:19

blue » wrote: Sve ove tri - Avene, La Roche Posey i Bioderma su tonirane kreme za sunčanje? Ako da, jel imaju ok izbor tonova?
Jesu, ali ne očekuj previše tonova :D . Bioderma ima 2 nijanse (light i gold). Avene ima samo jednu, mislim. LRP samo jednu.
Dugujem i dojam o LRP Anthelios XL spf50+ Tinted Extreme fluid.
POtpuno tekuć, gotovo vodenast. Obojena vodica. Toniranje u smislu prekrivanja ičega zapravo ne postoji. Nijansa baca na crvenkasto ali se dosta prilagodi koži, meni možda sasvim malu mrvicu pretamno ako je koža potpuno neosunčana i svijetla, ali može proć.
Obzirom da je riječ o SPF50+ i PPD30 veoma se jednostavno razmazuje po licu, skoro da me i smeta šta ide prejednostavno i prebrzo jer ne vidim gdje sam koliko nanijela točno. Kako je skroz prozirnkast i voden, strah me da nisam stavila dovoljno pa da me neće štititi (a nažalost mi se počne trusiti ako stavim sloj na sloj).
Imala sam ga dosta dugo na licu i nije me ništa zatezalo :top: (suha i osjetljiva koža), a i oči me nisu pekle od njega.
Obzirom da ne prekriva ništa, ne može se koristiti baš kao zamjena uobičajenoj toniranoj kremi ili puderu, ali koristi od tog "tinted" ipak ima jer nema na licu nikakvih bijelih ili bijeloplavkastih tragova kao kod običnih krema sa tako visokim faktorima.
Ako nema puno nesavršenosti (da sam pesimist rekla bih: ako nema uopće) za prekriti, može se uz malo korektora imati solidan uobičajen izgled (s kojim se može među ljude :zubo: - za razliku od bijelih maski) uz prilično dobru zaštitu.
Meni će biti dobar za do grada i kratke boravke vani.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 May 2012, 12:26

Super, znači ovaj moj netonirani bi se mogao pokazati kao dobar odabir. :top:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 May 2012, 12:38

Morticia » wrote:Super, znači ovaj moj netonirani bi se mogao pokazati kao dobar odabir. :top:
Otkud da znam :zubo:
Ne znam za što ti točno treba, ali spf30 i nije neka zaštita. Je ako ćeš biti skroz u hladu ili malo vremena provesti vani, ali ako ne smiješ s licem na sunce onda ti to neće biti dovoljno (osim za po zimi).
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

07 May 2012, 14:46

baja » wrote: lijenguzo :D , trenutno je na akciji u bijotu
jel' znas mozda jesu li svi proizvodi na akciji? meni treba baby neutral. imala sam prosle godine sensitive kremicu u tubi, ali je parfimirana i osjetljivi dijelovi su me malo svrbjeli. bas mora biti neutral.

inace, nekidan sam testirala la roche posay anthelios xl 50+ topivu kremu (melt-in cream). http://www.laroche-posay.com.hr/proizvo ... p5094.aspx nije tonirana. tekstura relativno lagana, nije gusta, prilicno se lako razmazuje. i n-e t-r-u-s-i s-e, ma koliko namazali. ostane malo ljepljivo i masnjikavo, ali nista prestrasno, u odnosu na ciste mineralne filtre je mila majka. vjerojatno cete navuci na sebe pola kile prasine ako planinarite i slicno, ali jbg, tako bude i sa znojem... moze ostati malo bjelkasto u pregibima (i to ako ste bas nepazljivi) ali i to se brzo razmaze/otopi. nanijela sam je bez problema i na lice (plus vrat i dekolte) i na podlaktice. vrijeme i mjesto testiranja: brza voznja biciklom po suncu i jakom vjetru, nesto vise od pola sata, s pokrivalom za glavu, plus nekih sat-sat i pol u hladu. podlaktice (unutrasnja strana) su kremu podnijele dobro, no lice i dekolte su bili malo crveniji i topliji no inace nakon aktivnosti. sunce mi to inace ne napravi za tako kratko vrijeme i pod tolikim faktorom, pa pretpostavljam da je rijec o blagoj iritaciji od kreme. no nije bilo nekog pecenja oko ociju i slicno, iritacija je bas blaga i brzo je prosla. buduci da mi ovakvo testiranje ne znaci previse (zapravo mi je realno tek kad sam na plazi ili u brdu i sunce fakat przi), bit cu oprezna pa ovu kremu necu kupiti. pretpostavljam da bi bila ok za ruke i noge. imam jos po dva testera od te kreme i od svr 50+ special enfants, jos cu obje isprobati, ali mislim da cu najvjerojatnije uzeti svr, da ne razbijam predugo glavu zbog vrazje kreme. http://www.labo-svr.com/index.php?optio ... &Itemid=74 svr ima kombinaciju mineralnih i nekih organiskih filtara, dok ova lrp, koliko vidim, sadrzi i avobenzon (=butylmethoxydibenzoylmethane), a to prokleto govno mi je u vecim kolicinama nepovratno farbalo odjecu. :madkava:

i moram se samo jos raspitati za cistu mineralnu od uriagea, ako je tekstura pregusta, onda mi je svejedno pa prednost dajem povoljnijoj laveri.
Last edited by *jezebel* on 07 May 2012, 14:49, edited 1 time in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

07 May 2012, 14:49

*jezebel* » wrote:
jel' znas mozda jesu li svi proizvodi na akciji? meni treba baby neutral. imala sam prosle godine sensitive kremicu u tubi, ali je parfimirana i osjetljivi dijelovi su me malo svrbjeli. bas mora biti neutral.
mislim da je ovaj moj neutral, u spreju je, provjerit ću doma
svi proizvodi iz sunčane kolekcije su na akciji, čini mi se, do kraja mjeseca
ja sam ovaj platila 130 umjesto 180
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 May 2012, 15:23

ali » wrote: Otkud da znam :zubo:
Ne znam za što ti točno treba, ali spf30 i nije neka zaštita. Je ako ćeš biti skroz u hladu ili malo vremena provesti vani, ali ako ne smiješ s licem na sunce onda ti to neće biti dovoljno (osim za po zimi).
Nitko mi još nije rekao da ne smijem licem na sunce, a po prirodi nisam baš skroz bijela, k'o sir.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

07 May 2012, 17:27

Morticia » wrote:
Nitko mi još nije rekao da ne smijem licem na sunce, a po prirodi nisam baš skroz bijela, k'o sir.
Onda super, još bolje. Ali, nemoj se sa tim sunčati ipak :mudri: (mislim ono da držiš lice baš na suncu satima.) Koža pamti. Zvuči bapski ali je istina.
Nisam ni ja bijela, daleko od toga. Volim i ljetnu preplanulost tijela, a i rado joj se podvrgavam (na "zdrav" način ofc, otkad smo osviješteni :o )
No, lice apsolutno ne smijem izlagati suncu, tj. maksimalno moram zaštititi ako ću biti vani.

A kako volim aktivnosti na otvorenom (svake vrste :D ), gledam da je zaštita što viša i dugotrajnija. Od SPF-a (koji je zapravo oznaka za UVB zaštitu) mi je važniji UVA faktor. E sad, kako je uglavnom UVA f. povezan s visinom SPF-a, onda tražim ove više od 50 (tj, 50+).
Konkretno, ovaj LRP 50+ obojeni fluid ima PPD34, "melt in" krema 50+ koja mi je za planinu i more ima PPD čak 42 :top:
Usporedbe radi, LRP fluid 30 ima PPD 19.

Ne znam zašto se javno zdravstvo jače ne angažira o edukaciji javnosti o razlikama UVA i UVB zračenja, jer ljudi ne znaju zapravo da ih sam SPF (odnosno sam broj koji označava UVB zaštitu) uopće ne štiti od fleka i bora - nego to čini UVA zaštita koja je sadržana u kremi. (i za rakove su odgovorne primarno UVA jer prodiru dublje u kožu)

S tim da po evropskim normama, proizvod koji na sebi ima oznaku UVA (kojom podrazumijeva da štiti od uva zračenja) mora sadržavati uva zaštitu u iznosu od minimalno trećinu iznosa koji se navodi kao SPF broj.

Vodite računa o UVA oznakama na vašim sredstvima za zaštitu :mudri:

User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

07 May 2012, 17:35

Vidis, nista od ovoga nisam znala, hvala na savjetu. :top:
Inace, nema sanse da ja ikako i ikad izdrzim nekoliko sati na suncu. :trk:
Izadjem iz mora, prosusim se toliko da se ocijedim i onda bris u birtiju ili u neki dobar hlad.
Nikad mi nisu bili jasni oni ludjaci koji ZASPU po 6 sati na suncu. :eek: :eek: :facepalm:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

07 May 2012, 19:21

koliko znam, faktor iznad 30 je porez na budale.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

07 May 2012, 21:50

Pješčana » wrote:koliko znam, faktor iznad 30 je porez na budale.
:confused: koliko znam, to se govorilo za onaj famozni faktor 100. :rofl: mene faktor 50 stiti neusporedivo bolje od 30, tako da ne znam po cemu bi on to bio porez na budale. na kraju krajeva, kad se radi o dermokozmetici i djecjoj kozmetici, cesce ces naici na faktor 50(+) nego na 25-30.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

07 May 2012, 21:56

Pješčana » wrote:koliko znam, faktor iznad 30 je porez na budale.
jest. i onaj iznad 15 je već barem prirez :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

07 May 2012, 22:00

*jezebel* » wrote:
:confused: koliko znam, to se govorilo za onaj famozni faktor 100. :rofl: mene faktor 50 stiti neusporedivo bolje od 30, tako da ne znam po cemu bi on to bio porez na budale. na kraju krajeva, kad se radi o dermokozmetici i djecjoj kozmetici, cesce ces naici na faktor 50(+) nego na 25-30.
a i nutella je zdrav obrok za vaše najmlađe :zubo:
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

07 May 2012, 22:24

Pješčana » wrote:koliko znam, faktor iznad 30 je porez na budale.
To sam i ja čula :ne zna:

Da mogu, mislim da bi bila u stanju satima se cvrljit na suncu i prebacivat se s jedne strane ručnika na drugu :cerek: Al ništ od toga :tuzni:
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

07 May 2012, 22:24

Meni je faktor 30 sasvim dovoljan, a imam najsvjetliji tip kože. Zapravo nikad ne ostajem na suncu dovoljno dugo da provjerim da li ti faktori zaista štite toliko koliko bi trebali.
Desire makes slaves out of kings.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

07 May 2012, 23:01

Pješčana » wrote:koliko znam, faktor iznad 30 je porez na budale.
Vrlo lose znas.
Ne znam odakle ste to cule, ali od dermatologa sigurno niste.
Ono sto je los proizvod je onaj daylong koji se namaze ujutro i stiti citav dan. :facepalm:
A da ne spominjem znojenje, brisanje rucnikom, trenje odjece, potpuno je suludo biti na ljetovanju i ikakvo sredstvo ma da je od zlata nanositi djeci jednom dnevno.

Inace nije pravilo da visi faktori ostavljaju trag, ostavljaju mineralni faktori bilo kojeg stupnja, a kemijski pa cak i strasno visoki ne.
mineralnih i nekih organiskih filtara,
Koja je razlika? Mineralno jest organsko. :zubo: Ako mislis na prirodnog
porijekla.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

07 May 2012, 23:43

blaze » wrote: jest. i onaj iznad 15 je već barem prirez :zubo:
Ja s 15 izgorim dosta brzo. :ne zna:
S 50 na kraju ljeta budem svjetlija nego na početku. :D
Morti:
Nikad mi nisu bili jasni oni ludjaci koji ZASPU po 6 sati na suncu. :eek: :eek: :facepalm:
To moj tata radi. Uć će u medicinske udžbenike kao prvi čovjek koji je počinio samoubojstvo melanomom. :(
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

08 May 2012, 00:58

ombia » wrote:
Vrlo lose znas.
.
faktor 50 štiti kožu 1-2% više nego faktor 30
http://cancer.about.com/od/skincancerpr ... screen.htm

According to WebMD, SPF refers to the ability of a sunscreen to block UVB rays, which cause sunburns, but not UVA rays, which are linked to skin damage. The number doesn't indicate how long a person can be outside in the sun before suffering from a burn. To give you an idea of what the numbers mean, an SPF 15 sunscreen blocks 94 percent of UVB rays, SPF 30 blocks 97 percent, SPF 50 blocks 98 percent, and SPF 100 blocks 99 percent. No sunscreen is a 100 percent guarantee, and some doctors argue that ditching your bottle of 30 or 50 for a higher SPF could lead to a false sense of security about staying in the sun longer without reapplying.
http://www.fitsugar.com/Do-You-Really-N ... en-3150355

According to Spencer, an SPF 15 product blocks about 94% of UVB rays, an SPF 30 product blocks 97% of UVB rays, and an SPF 45 product blocks about 98% of rays.
“After that, it just gets silly,” he says.

http://www.webmd.com/healthy-beauty/fea ... hey-better


zanimljiv članak NY Timesa koliko se kreme treba nanositi, i zašto je broj faktora marketinški trik
http://www.nytimes.com/2009/05/14/fashi ... wanted=all

inače, zaista ne pričam napamet. svijetla sam i pjegava i prije par tjedana bila sam na kontroli kod dermatologa. preporuka je zaštita od sunca i kreme, ali nikakvi faktori koje sad forsiraju kozmetičke kuće.

ako je razlika između spf 30 i spf 50 u 1%, a razlika u cijeni sigurno nije 1% cijene, oprostite, ali meni je to još uvijek pnb
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

08 May 2012, 01:13

Na lice 50 ako sam na skijanju ili na moru cijeli dan bazam po suncu. Na plaži 6 toliko koliko mi treba da se na plaži malo zgrijem poslije ronjenja.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

08 May 2012, 01:25

Ali cemu markentinski trik? Pa ne kosta veci faktor toliko vise novaca?
Razlike u cijeni gotovo i nema, barem kod mene. :ne zna:
Gledam sad online apoteku u kojoj kupujem i faktor 20 i 50 imaju razliku cijene 1 euro ( 14 i 15 eura) gledala sam za Avene, Eucerin, La Roche.

Mislim da iznad faktora 50 nema smisla, a ne kao sto je banana boot izbacila faktor 85 :zubo:
Problem visokih SPF-a je da se ljudi opuste i postanu neoprezni sa suncem:

"That’s a problem if an SPF north of 50 lulls consumers into a false sense of security. Put SPF 100 on your kids at dawn, and you might think, “Great, they are covered all day,” said Sonya Lunder, a senior analyst at the Environmental Working Group, a nonprofit in Washington that reviewed nearly 1,100 sunscreens in 2008. With the less-impressive-sounding SPF 30, “you might think, let’s put on a sun hat, or let’s get a T-shirt on."

Ta debata oko previsokih ili bedasto visokih faktora (tkz. ultra high) se vodila oko mnogo vecih brojki.
Moja dermatologica je zena u godinama koja ima predivno lice, cijeli zivot se maze visokim zastitnim faktorom, a ja prva primjetim na plazi razliku izmedju 25 do 30 ili 50.
Na EU razini se ni ne smiju prodavati oznake vece od 50.

Linkove kad se naspavam. Uglavnom meni je za plazu i sredinu ljeta 30 premalo za lice. I tek premalo za dijelove koji sunca ne vide ostatak godine.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

08 May 2012, 09:00

kuki » wrote:
Vodit će se tijesna utrka između njega i moje mame. :o :(

Stavila sam jutros ovu LRP na lice.
Malo mi je presuha.
Ali dobro, sama sam si kriva, na suhu kožu sam kupila kremu koja ima "doble mat effect". :o :facepalm:

Nema veze, potrošit ću je pa ću kupiti drugu.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
ali
Posts: 4909
Joined: 22 Sep 2011, 10:31

08 May 2012, 10:37

Morticia » wrote:


Stavila sam jutros ovu LRP na lice.
Malo mi je presuha.
Ali dobro, sama sam si kriva, na suhu kožu sam kupila kremu koja ima "doble mat effect". :o :facepalm:
:zubo:
Ma bit će ti već dobra za nešto. Boravak (u bircu) na plaži, neke veoma sparne dane itd. A možeš i prvo staviti hidratantnu kremu ispod, pa preko taj fluid kao dodatnu zaštitu. Ja stavim malo seruma oko i ispod očiju i potegnem "crtu" od nosa do brade.
Nijedna od tih sunčanih krema/fluida ne hidratizira, to je još jedan problem u cijeloj toj trakavici o kremama za lice.
Problem je što nema hidratantne kreme s faktorom iznad 20, a biti bez hidratacije svakodnevno par mjeseci iz dana u dan je smrt i za manje zahtjevne kože, a kamoli suhu.

edit: a na one Pješčanine tvrdnje i linkove reći ću samo:
prestanite lagati ovaj napaćeni narod!

Citati su izvađeni iz konteksta.
Za pravilno informiranje s razumijevanjem pročitati cijeli članak s linka (s tim da je link br.3 btw. star tri godine i riječ je o američkim propisima. U 3 godine se po tom pitanju označavanja faktora sa npr.80 ili 100 itd štošta promijenilo (i) u SAD-u, kod nas su na snazi evropske norme, pa je još i znanost napredovala u međuvremenu itd.... jel..).

I vodite računa o UVA oznakama na vašim kremama :mudri:
Last edited by ali on 08 May 2012, 10:55, edited 1 time in total.
Post Reply