Kreme za sunčanje

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Mar 2012, 10:39

Još je treći mjesec, a evo već grije. ja sam jako bijela. i pjegava.
treba mi jako malo da pocrvenim, i obično dobijem i one crvene fleke i po licu i po dekolteu i ramenima.
ako vam se čini da je prerano, probajte se voziti sat vremena u autu da vam sunce piči u lice, ili po ruci..počelo je vrijeme za zaštitu kože.
e sad, ja obično kupujem neke ne preskupe kreme, ne mislim da cijena garantira kvalitetu, kao uostalom ni u jednom drugom području, ali bih molila savjet ili preporuku za kreme za sunčanje koje vi koristite, i koliko se štitie njima. men je ostalo nešto krema od prošle godine, to sam preko zime držala u frižideru (čitala sam da se tako očuva) i to će mi biti sad za prvih par tjedana. Ali kasnije, u travnju, uzela bih novo. Zanima me imaju li rok trajanja- kako znam da se ne prodaju one od prošlog ljeta? Koje vi koristite i što mislite o kremama za sunčanje?


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Bios
slučajna nakupina stanica
Posts: 1755
Joined: 18 Sep 2011, 09:08
Location: U pokretu...

26 Mar 2012, 10:39

Naravno da imaju rok trajanja.
A sad pričekaj Melody za neki konstruktivniji savjet. :D

Inače koristim Niveine kreme za sunčanje s najvećim faktorom. Pomirila sam se s tim da nikad neću imati preplanuli ten.
Maštam ... :lux:
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

26 Mar 2012, 10:45

Pješčana » wrote: Koje vi koristite i što mislite o kremama za sunčanje?
prošvercam se koristiti onim što kupim za đete :o
zadnjih godina to je lavera sprej, to su oni od kojih se bijeliš ko sir :D
ali to stavljam samo za plažu
za ove gradske rute nastojim da je koža dobro nahranjena, ne nužno zaštitinim faktorima
u aromateci imaju fino nevenovo ulje, ima neki zaštitni faktor ali sam zaboravila koliki
s tim se mažem kad je koža već malo potamnila, a to se kod mene brzo dogodi
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

26 Mar 2012, 12:08

Sundance Med iz DM-a, SPF 50 (mislim) :o
Toliko je gusta i teško razmaziva, da mislim da je stvar u fizičkoj barijeri na koži :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Mar 2012, 12:20

Prošle sam godine otkrila Sundance za 20 kuna. Predobra mi je. S beta karotenom, žućkasto-smećkaste je boje.
Uopće nije masna, super se razmazuje i odmah upije. A i fino miriši. Uzela sam mali faktor, mislim 6 ili 8, i nisam izgorila. :cerek:
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Mar 2012, 12:28

eh pa to ja imam, iz DM, Sundance 30.
znači i vama je ok?
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Mar 2012, 14:02

Za lice imam Avene 20 i Eucerin 50.

Za tijelo kako kad što dohvatim i što mi se u tom trenutku svidi.
Mislim da sam prošle godine imala Sundance 20 (ili tako nešto) i imam onu "marmeladu" od L'erbolaria. :misli:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

26 Mar 2012, 15:10

imam lavera mlijeko za djecu, iz sensitiv linije. buduci da sam sklona dermatitisu i svrbezu, ove cu godine biti pametnija i najvjerojatnije uzeti mlijeko iz neutral linije (ta je bez mirisa). ova je solidna, ali je na prirodnoj bazi, odnosno ima te mineralne filtre koji se malo teze ispiru. s ovim sto mi je ostalo cu mazati manje osjetljive dijelove tijela (nadlaktice, potkoljenice...), bas se i ne volim igrati s necim sto je otvoreno prosle godine.

imam i hawaiian tropic losione. njih sam dosta dugo koristila, ali kako sam prosle godine dugo patila od dermatitisa, mazala sam samo manje osjetljive dijelove tijela, i to samo na plazi. ima taj neki filtar, zaboravila sam koji, koji ostavlja mrlje na odjeci, a dosta je cest u kremama za suncanje. prijasnjih sam godina probala dosta toga od hawaiian tropica, bili su mi ok dok mi je koza bila ne bas toliko osjetljiva. onaj losion koji je bas za lice i bas za osjetljivu kozu - mi za lice nije dobar. ako se dobro sjecam, bio mi je dobar kad sam boravila u hladu, ali na suncu je nekaj u njemu proradilo i pekli su me lice i oci.

ono sto mi se svidja je svr, imam nekoliko tubica njihovih testera (linija special enfants). visok zastitni faktor, ali relativno je fluidan. tekstura me malcice podsjeca na neki tekuci puder (iako ja nikada nisam koristila pudere pa ne znam), ali je laksi od lavere. no pretpostavljam da je svr malo skuplja kozmetika, a i bas ih i ne vidjam po ljekarnama, uopce ne znam tko ih drzi, tako da ne vjerujem da cu kupiti nesto njihovo.

vidjela sam u slovenskom dm-u da imaju alverde baby, to bih mozda mogla probati. iako me najvise privlaci lavera neutral. od ostalih baby iz drogerija bih pristala probati mozda jos samo buebchen. od malo skupljih mustelu. je li itko probao nesto od toga?

kreme za suncanje ne koristim puno, nisam od onih koji cijele godine moraju imati neki faktor. mazem se prije svega ljeti, pogotovo kad dulje boravim u prirodi. ali necu se trackati ako u sest popodne pet minuta hodam do lokalnog konzuma.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

26 Mar 2012, 15:14

Jez, tako ni ja, čak uopće ne stavljam kremu osim za plažu ili baš za neki izlet.
Jedino sam na lice stavljala češće, ali opet samo po ljeti, u onom periodu kad sam imala problema.

Nisam probala ništa od ovih bejbi, maloj sam prošle godine kupila Avene 50 i prezadovoljna sam. :top:
Last edited by Morticia on 26 Mar 2012, 15:20, edited 1 time in total.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

26 Mar 2012, 15:19

malo samo oftopik, ali meni je sad zapravo od kreme puno vaznije da si nadjem dobru siltericu: da mi je lijepa, da mi ne stoji k'o nekom maloumniku, da ne kosta vise od 150 kn (ajd' mooozda 200), da je kvalitetna, da moze u vesmasinu, da mi nije velika i da se na njoj ne vidi ogroman nike swoosh i sl. :mama:

prosle sam godine bacala oko na one stvarcice sto imaju vizir koji se moze skinuti, to mi se cini zgodno, da ne izgori vrat.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Mar 2012, 15:25

I ja se mažem isključivo na plaži. I to se moram tjerat.
A inače, jedva čekam da me sunce malo opali po licu, da dobijem bojice. U licu zapravo nikad i ne izgorim.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Mar 2012, 17:08

Za zastitu nikad nije prerano u godini. Volim svoju mlijecnu vjecno mladu put. :raspa:

Lako crnim, ne izgorim, jedino se zarumenim, ali nije to moj djir.
da mislim da je stvar u fizičkoj barijeri na koži
I je. :)

Imam Avene kremicu u boji za lice, faktor 50. Da, koristim ju cijelo ljeto za po gradu, dapace pocinjem uskoro, danas je ful upeklo. Ne zelim dobiti boju. Za tijelo Avene u spreju faktor 30 cini mi se.
Al od tijela mazem samo dekolte i ruke ljeti po gradu. Na plazi sam nekih tjedan do deset dana tad mazem sve. Ak uopce odem na plaza odmor.
Za proljece mi je dosta i puder sa faktorom 25 recimo.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Mar 2012, 17:16

ja ne nosim šiltericu, ali nosim šešire :) sa širokim obodom.
čak i na posao. imam i jedan u stilu filmske zvijezde, crveni s velikim valovitim obodom, ali mislim da bih pretjerala da s tim na glavi idem u pol 8 na posao :zubo:
ali na primjer, u autu ne mogu nositi šešir ( ni šiltericu) a oni koji voze znaju kako lijeva ruka i vrat i dio lica može i pocrveniti i dobiti opekline. ja preko ljeta uvijek imam jedno mlijeko u autu, da ne stradam.
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Mar 2012, 18:24

E da, ne podnosim nista na glavi, ni ljeti ni zimi. A steta, lijepo mi je vidjeti na drugima a k tome imam neke sesirice ljetne platnene.
Jedino kacigu stavim kad idemo na cijeli dan i ak cemo po brdima.
User avatar
Melody
Posts: 1189
Joined: 17 Sep 2011, 23:31

26 Mar 2012, 18:38

Ja isto dobivam fleke od sunca, pucaju mi kapilare i gorim. Također nisam fan preplanulosti (zapravo, mrzim ju, ali ne smijem vam reći od Tupelo :o), ali pretpjela bih to nekako da nije ovih nuspojava.

Stoga, ljeti koristim sunblock (spf 50+, obavezno sa UVA zaštitom) obično Vichyjev nemasni fluid, a već na proljeće Avene Cleanance spf. 30 :o

Ne sunčam se, na moru sam uglavnom u hladu, s velikim šeširom :D Kad idem plivati namažem se losionom. Vichy mi je u tom rangu najbolji, ali prilično je skup, pa kombiniram Baleu i Niveu za tijelo (Sundance je super, samo nisam sigurna koliki im je indeks UVA zaštite).

Ne volim ljeti po gradu nositi kape, samo se još više oznojim. Jedino ako idem na izlet ili nešto slično :D
No trkeljanje. If trkeljanje a trkeljanje, trkeljanje the trkeljanje.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

26 Mar 2012, 21:17

blue » wrote:Sundance Med iz DM-a, SPF 50 (mislim) :o
Toliko je gusta i teško razmaziva, da mislim da je stvar u fizičkoj barijeri na koži :zubo:
Mineralni filteri. :D

Sundance koristim zadnjih godina otkad ih je netko preporučio na forumu. Ja sam bljedolika i gorim brutalno, a s njim ne gorim, tako da bih rekla da je ok. :D

I imaju UVA i UVB zaštitu. To, doduše, nije neka sreća ako čovjek planira pocrnit.

Prošle godine si je tata sam namazao leđa prije nego je zaspao na suncu, došao je doma iste boje koju je imao kad je otišao na plažu i s velikom crvenom flekom tamogdje se nije namazao.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Mar 2012, 21:52

Zasto bi itko zelio pocrniti? :ne zna:
Ima toliko drugih nacina da se prebrzo ostari. :zubo:
Pusenje recimo.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

26 Mar 2012, 21:55

Ljetna robica bolje izgleda ako nije na čovječjoj ribici. I ljetni mejkap. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

26 Mar 2012, 21:59

kuki, mineralni filteri su dobri?
baš mi je drago da vas više to koristi, ja sam mislila da sam jedina, oko mene svi Vichy i Niveu..
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

26 Mar 2012, 21:59

Ajme, ja obožavam pocrnit. :D
Faktor maksimalno 10.
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Mar 2012, 22:09

kuki » wrote:Ljetna robica bolje izgleda ako nije na čovječjoj ribici. I ljetni mejkap. :D
Ja nemam ljetni ili zimski mejkap. A ljeti nosim boje koje mi stoje, ne koje su ljetne.
Niti bih osobu svijetle puti zvala covjecom ribicom...
Image
Julianne Moore te valjda podsjeca na ribicu a meni je predivna zena.
Pjescana i ja koristim mineralnu zastitu godinama.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

26 Mar 2012, 22:16

Pješčana » wrote:kuki, mineralni filteri su dobri?
baš mi je drago da vas više to koristi, ja sam mislila da sam jedina, oko mene svi Vichy i Niveu..
Koliko se sjećam - ne raspadaju se na suncu ko kemijski filteri a kad se kemijski raspadaju, to nije baš neka sreća. Zato su bebi kreme s mineralnim filterima. To im je plus.

Minus im je da se bijeliš ko snjegović u potpuno neprikladno doba godine, i komedogeni su.

E sad, ovo je moj mozak sebi pojednostavio i možebit iskrivio da zapamtim, tako da ne garantiram za točnost. :o

Meni su te Sundance kreme super (ja gorim, tako da bih osjetila da ne djeluju, a čak ne idem na neke brutalne zaštitne faktore jer mi ne treba da mogu osamsto sati biti na suncu nego ostajem pri nekim srednjima), i jedine mi imaju realnu cijenu za bočicu kreme za sunčanje. Osamdeset kuna za dva deci za kremu kojom ću mazat tijelo na suncu mi je potpuno bolesno. Ovu nanesem lijepo obilato i temeljito i znam da ću, kad je potrošim, lako za 20-30 kuna kupiti drugu. S onom od 80 kuna bih vjerojatno bila malo škrta pri nanošenju. Okej, ja nikad ne potrošim bocu kreme jer sam malo na suncu, u nekom trenutku tata ili brat potroše svoje i lape moju. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

26 Mar 2012, 22:20

ombia » wrote:
Ja nemam ljetni ili zimski mejkap. A ljeti nosim boje koje mi stoje, ne koje su ljetne.
Ja ljeti volim svijetle boje. Bijelu. Svijetložutu. Svijetlorozu.
I volim ljeti zlatne tonove na licu. To isto bolje izgleda kad dobijem neku mrvicu boje. Više od mrvice ionako nikad ne dobijem. :D
Julianne Moore te valjda podsjeca na ribicu a meni je predivna zena.
Sigurno bi i za mene rekla da sam ti predivna da me vidiš, a imam nijansu čovječje ribice, tako da nema potrebe da mi keljiš Julijanu. :raspa:
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

26 Mar 2012, 22:37

Kemijski versus mineralni filteri nije u raspadanju (sto bi to tocno bilo?), jednostavno ih vise razloga neces na djecu keljiti kemijske filtere (sifra njihova jetra i apsorpcija kemikalija).
Danas ima dosta proizvoda koji nisu bjelkasti ni komedoni, nazalost takvi a da su mineralni nisu uvijek jako jeftini, iako spominjana Avene ne kosta ni 20 eura a traje uzasno dugo samo za lice.
I da, najgore je stediti na kolicini ili ucestalosti upotrebe takvih proizvoda, onda bolje kupiti jeftiniju marku i koristiti kako spada.
Da kemijske moras nanjeti 20-30 minuta prije izlaska na sunce da bi djelovali, mineralni djeluje odmah pri nanosenju.
K tome puno ljudi je alergicno na kemijske filtere, krenu ih peci oci itd.



kuki nisam ti nakeljila Julijanu.
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

26 Mar 2012, 23:43

Ja ne znam te slavne ljude. :D

Ne bi li riješio silnu gnjavažu s opeklinama od sunca, jedan je kemičar 1930-ih godina izumio prvu kremu za sunčanje. Bila je to izvrsna ideja i svi su ga zbog toga jako voljeli i živjeli sretno do kraja života. Ili? Dva problema:

1. ....

2. Baš kada ste pomislili kako napokon vodite potpuno zdrav život i pazite na sebe i svoje tijelo, znanstvenici su otkrili kako UV zračenje može promijeniti kemijsku strukturu sastojaka kreme za sunčanje (pri tome se najviše misli na spojeve: oktilmetoksicinamat, benzofenon-3 i oktokrilen). Pogodili ste. Na kraju opet nastaju slobodni radikali koji mogu uzrokovati pojavu smrtonosnog raka kože.


http://znano.st/znanost-matematika-fizi ... iraju/290/

Ja se u to razumijem ko Mara u krivi kurac, tako da ne znam ni koliko ima smisla ovo što piše u ovom tekstu. :o

Za prozirne fizičke blokatore UV zračenja piše da mogu i ne moraju djelovati. :D
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
Post Reply