Nakit i ostale kinĐurije!

Ljepota za sve: nađite pravi savjet!
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

11 Dec 2011, 13:28

Pješčana » wrote:dakle, mislim da sam riješila misterij.
glo se osvrnula na slike od 22.09, jer je ova tema još tada započela, i uopće mi nije palo na pamet da se tek sad neš komentira.
da, ono s početka jesu moje ruke. mislim da si ti prva u svemiru ikad koja je zaključila da bih si trebala depilirati ruke :D
no dobro :D
ne pada mi na pamet. nikad ikad mi nije palo na pamet išta raditi na rukama jer sam svjetloputa i nedlakava.
ova glora pokušava uvjeriti žene ove da nisu savršene i da ne odgovaraju izmišljenoj kategoriji koju su stvorili gej modni dizajneri kako bi žene jedino smjele izgledati!!
mislim da ću joj prijaviti post :o
Mislim da ne poznajem nikoga tko depilira ruke i nekako mi je drago zbog toga. :D

Dlake FTW :xlux:


It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

11 Dec 2011, 14:08

Ja sam razmišljala da depiliram ruke, bar jednom zimi (jer mi koža bude svjetlija pa se vide), i jednom ljeti, tj. taman prije ljeta. Znam neke koje si depiliraju ruke - jedno objašnjenje koje sam dobila je "kad se već komplet izdepiliram pred ljeto, ruke mi odudaraju i ružno mi je za vidjeti". Ima logike, al sve ovisi o dlačurdama. 'Bem vam dlake. :o

Hek, i ovo je zanimljiv nastavak. Kako sam nasumice nalijetala na tvoje postove po trkeljanju, rek'o bi čivjek da si emotivac i nekakav propalitet tipa boem/umjetnik/bajker. :rofl:
NHF, ovo "propalitet" je više aluzija na to kako ljudi sa "životom po pe esu" gledaju na one koji odskaču.
Al' ček, ti si imao rođendan prije nekih mj. dana, jesi Škorpija? :misli:

Da se vratim na temu - volim filigran, a kad guglam za "filigree", sve mi izbaci nešto u naznakama filigrana - Ameri pojma nemaju. :D
Imala sam davno filigranski prsten s kuglicom koralja, od mame, ali sam ga uspjela rasklimati da mi je pukao. Bio je prilično mekan. I imala sam oko 9 god. :(

Trenutno imam samo jednu staru srebrnu narukvicu koju su mi starci kupili kad sam bila dijete, isto jednostavniji filigran. Inače se i ne sjetim da si kupim nešto, a i kad se sjetim, pogledam cijene i preračunam koliko se bižuterije/pive/karti za vlak može kupiti za taj iznos - odustanem. :zubo: Jednog dana...

Image Image
(btw, koralje ne nosim :o )

Image Image

Image Image
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
*jezebel*
Posts: 1424
Joined: 20 Oct 2011, 13:56

11 Dec 2011, 14:11

@beta zenka: kaze se ''subverzivna licnost''. :o :zubo:

ontopicnije: imala sam jedne nausnice-kuglice od crvene zice, nesto slicno ovima ispod, samo je kopca bila ljepsa. inace imam problem s tim generickim kopcama (druga slika), nekad me ocara neki kamencic, ali ta kopca me ubije pa ne bih kupila cisto zbog nje, na vecini nausnica je ista, pogotovo na jeftinima, i cesto nikako ne pase pa jako bode u oci. ali, evo, ovo od zicice mi zna biti simpa:

Image
Image
Image

i evo jos jedne lijepe: :o

Image
Last edited by *jezebel* on 11 Dec 2011, 14:15, edited 2 times in total.
how can i believe in god when just last week i got my tongue caught in the roller of an electric typewriter?
vise nikad necu imat' samopouzdanja u druge ljude.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

11 Dec 2011, 14:12

Meni je svejedno za dlake. :xne zna: Ak mi je nakit zanimljiv, dlake ni ne primjećujem.

Ja imam negdje jednu filigransku narukvicu, al ne znam točno gdje.
Inače imam mnogo srebrnog krupnog nakita jer sitno ne volim na sebi, imam osjećaj da je nevidljivo, odnosno volim krupnije komade. :cerek: I nije mi teško dati više love za komad prstena ak mi je napet. I naravno ak imam toliko. :facepalm:
I malo što od nakita ima da mi nije zanimljivo.
Last edited by Vodena on 11 Dec 2011, 14:16, edited 1 time in total.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

11 Dec 2011, 14:16

ja imam filigranski broš, stavila sam ga na početku teme, tamo gdje su mi slike s dlakavim rukama :zubo:
jako mi je lijep filigranski nakit
čekam da opet nešto slično dobijem na poklon :xd:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Vodena
Posts: 2100
Joined: 17 Sep 2011, 23:58

11 Dec 2011, 14:17

Ja nemam dlaka na prstima jer si sve redovno ofurim na ringu od štednjaka. :facepalm: :rofl:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

11 Dec 2011, 15:34

:rofl: :D

Jez, sve mi je lijepo skoro, u pravu si da ove kukice ne idu na to (meni inače ne smetaju, al negdje stvarno ne pašu).

I podsjetila si me na tutorial na koji sam sinoć baš naletjela, ali za kugle za bor (offtopic je i trebalo bi na Hobije, al asocijacija je pa mi oprostite):


Image
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

11 Dec 2011, 17:49

Ne depiliram ruke jer imam svijetle i rijetke i tanke dlake :herp: :xraspa:

Neke od ovih metalnih stvarčica su mi prekič :zubo:
User avatar
ombia
Posts: 4628
Joined: 25 Nov 2011, 23:31

11 Dec 2011, 18:58

Beta ženka » wrote:Ja sam razmišljala da depiliram ruke, bar jednom zimi (jer mi koža bude svjetlija pa se vide), i jednom ljeti, tj. taman prije ljeta. Znam neke koje si depiliraju ruke - jedno objašnjenje koje sam dobila je "kad se već komplet izdepiliram pred ljeto, ruke mi odudaraju i ružno mi je za vidjeti". Ima logike, al sve ovisi o dlačurdama. 'Bem vam dlake. :VlrLF2ihWhA5NNR5yr[/img]
Evo ja sam takva. A nemam nish dlakave ruke posebno, cak ni noge. Zivcira me da su mi na voskanju za noge znali reci jel bas moram to malo depilirati. Ali da, godinama voskam i ruke pa sad nema skoro nista, sve glatko. A ove bih fakat na silu izdepilirala.

http://farm4.static.flickr.com/3596/343 ... 1738af.jpg

http://thechive.files.wordpress.com/201 ... =500&h=549

Pjesacana tek sad sam vidjela, divan ti je onaj bros. :)
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

11 Dec 2011, 19:48

Obožavam markazit. :cerek: Još u kombinaciji s oniksom... :cerek: :cerek:

Image

Image

Image

Mah mah dragome ak me stalka. :D
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

26 Dec 2011, 16:35

Image


Samo da kupim trakice, pravim si ovakve :cerek:
Image


Zna li netko gdje ima za kupiti ovih lanaca u ZG, možda u Konjščinskoj (da ne idem bezveze, nisu mi usput)?

Image

Image
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

26 Dec 2011, 16:40

Imaš u Praškoj onaj Hobby art, još uvijek ako se ne varam, tamo stvarno ima hrpetina tih potrepština za izradu kinđurija (odmah na početku od Trga, prije Zrinjevca, preko puta one turističke agencije i parkinga)
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

26 Dec 2011, 16:44

A.P. » wrote:Imaš u Praškoj onaj Hobby art, još uvijek ako se ne varam, tamo stvarno ima hrpetina tih potrepština za izradu kinđurija (odmah na početku od Trga, prije Zrinjevca, preko puta one turističke agencije i parkinga)
I lanaca? Kakve su cijene?

Jer često sam svraćala u Chemaco/Hobby Art, prvo su bili u Lučićevoj, preko puta Strojarstva, a onda se preselili kod Don Bakovića u Vukovarsku na Krugama - no skupi su, jako. Sjećam se da sam jednom prije nekoliko god. dvije obične kukice za naušnice platila 2,90 kn (1 kom = 1,45 kn), a onda mi je tata od Janjevaca donio pakiranje kukica koje je platio 40 kn - izbrojala sam 148 komada u tom pakiranju (1 kom = 0,27 kn).
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

26 Dec 2011, 16:50

Ma to sam generički rekla hobby art, nije njihova trgovina, nego tog tipa. Drže i raznorazne slikarske pribore, znam da je frendica uvijek tamo kupovala te pizdarije, pretpostavljam da su razumne cijene jer ona je siromašna studentica i to :xd:
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

26 Dec 2011, 16:56

Imas i Perlu u Zvonimirovoj (izmedju Heinzlove i Subiceve), bar je bilo prije par godina. Nisu skupi koliko se sjecam, ali kupovala sam par nekih kukica za popravak postojeceg nakita, pa nisam bas mjerodavna :misli:
User avatar
Beta ženka
Posts: 1908
Joined: 17 Sep 2011, 23:40

26 Dec 2011, 16:59

A.P. » wrote:Ma to sam generički rekla hobby art, nije njihova trgovina, nego tog tipa. Drže i raznorazne slikarske pribore, znam da je frendica uvijek tamo kupovala te pizdarije, pretpostavljam da su razumne cijene jer ona je siromašna studentica i to :xd:
Aaa, pa ima takav dućan u nekoj ulici na G (Gajevoj ili Gundulićevoj, odmah iza ugla s Ilicom) - uvijek miješam te dvije ulice.
blue wrote:Imas i Perlu u Zvonimirovoj (izmedju Heinzlove i Subiceve), bar je bilo prije par godina. Nisu skupi koliko se sjecam, ali kupovala sam par nekih kukica za popravak postojeceg nakita, pa nisam bas mjerodavna :misli:
Zvonimirova mi isto nije usput, ali kad se jednom udostojim na potragu, svakako ću svratiti, tako da - hvala na informaciji!
Uostalom dajem joj veliki kredit kad kazem da je Hrvatska moja domovina. Moja domovina je bila Jugoslavija. Hrvatska bez nje je sve ovo sto je sada - siroce na vjetrometini. (Aristocat)
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

27 Dec 2011, 00:06

Beta ženka » wrote: Samo da kupim trakice, pravim si ovakve :cerek:
Image
ovo mi je mrak, kombinacija perlica i mašnica Image
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

16 Jan 2012, 13:04

Skočila sam s kolegicom po pecivo. Usput smo trkeljale.
I: A zašto ne bi nosila naušnice sad kad ti je skroz kratka kosa?
Ja: Klipse me žuljaju a nemam probušene uši.
I: Probuši.
Ja: Ma to mi je nekako barbarski, kao kost kroz nos.
I: Pa šta onda?
Ja: Fakat, šta onda.
Uto prolazimo kraj zlatarnice koja je uz pekarnicu. Ušla sam, propištoljilo me i sad imam nekakve medicinske naušnice što god to značilo.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 Jan 2012, 13:44

Margarita wrote: Ušla sam, propištoljilo me i sad imam nekakve medicinske naušnice što god to značilo.
To vjerojatno znači natečene i bolne uši sljedećih par dana :zubo: Kupi Bepanthen sprej i nemoj skidat medicinke oko mjesec dana :D (mislim da je mjesec dana, ja sam jako davno bušila uši)
Medicinke su, za razliku od normalnih naušnica, šire; tako da ti naprave širu rupu da poslije možeš bez problema stavljati i skidati normalne naušnice. Osim toga su neka shit bižuterija, koja osjetljivijima stvara probleme u obliku oticanja, gnojenja i tako :hekla:
Ali kad prođe taj kritičan period, moći ćeš nositi naušnice :lux:
User avatar
Margarita
Posts: 4076
Joined: 20 Sep 2011, 21:52

16 Jan 2012, 14:12

blue » wrote: Osim toga su neka shit bižuterija, koja osjetljivijima stvara probleme u obliku oticanja, gnojenja i tako :hekla:
Baš utješno.
"Ili seri ili marš sa školjke!" - judolino.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

16 Jan 2012, 15:47

Margarita » wrote: Baš utješno.
Ali možda imaš sreću, pa te neće smetati bižuterija :ne zna: u svakom slučaju, saznat ćeš uskoro :zubo:
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jan 2012, 15:51

Margarita » wrote:Ušla sam, propištoljilo me i sad imam nekakve medicinske naušnice što god to značilo.
Pih, lako je tako! Meni je baba bušila uši s iglon i koncem :mudri:
Kad sam imala samo 4 godine. I ništa me nije bolilo :mirko:

I da, umjesto medicinskih naušnica furala sam konce u ušima deset dana :rofl:
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

16 Jan 2012, 15:55

BoDerek » wrote: Pih, lako je tako! Meni je baba bušila uši s iglon i koncem :mudri:
ja sama sebi, medicinskom iglom, bez konca :D
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

16 Jan 2012, 15:56

Znam da mi nećete vjerovati, al' meni je jedan bivši nos probušio naušnicom i kliještima. :raspa:
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Beau
Posts: 7172
Joined: 28 Sep 2011, 10:43

16 Jan 2012, 16:01

Ma je, dobro da niste rekle da ste se tetovirale žiletom :o
Post Reply