Raspored - nećemo reći kurikulum, jelda?

Idemo, radimo, Trkeljanje mi gradimo
MmeTipfeler
Katica za sve

Raspored - nećemo reći kurikulum, jelda?

Post by MmeTipfeler » 14 Oct 2016, 21:23

Nadam se da smo se u međuvremenu naviknuli na novi izgled foruma pa da možemo prijeći na nove šokove. :cerek:

Ovo je samo prva skica, načinjena prema popisu i nazivima foruma i podforuma koje trenutačno imamo, ali su raspoređeni po kategorijama. Dakako, svaka je ideja dobrodošla i svi su nazivi podložni izmjenama.

Hoću reći, većina vas, ako ne i svi, na Trkeljanju je dulje od mene, zajedno ste prošli raznorazne promjene, a ja poznajem samo stanje kakvo sam zatekla.

Nadam se da bar netko od veterana ima dobro pamćenje. :mig:

Stavljam link: raspored.

Kad piješ, ne piši po forumu; kad pišeš po forumu, ne pij!

miky0
ST Leader

Post by miky0 » 14 Oct 2016, 22:26

Fenomenalno :lux:

Mozda dobijem inspiraciju za nekim prijedlogom, ali ovo je ludilo :)

Nenia Salonitana

Post by Nenia Salonitana » 14 Oct 2016, 22:32

znanost ma kakva bila.

otvorimo novi pdf astrologija. :ex: :bliss: :lux:

privući ćemo neke nove članove ako ništa drugo. a možda se i unda vrati pa pdf ozbiljnije zaživi.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 14 Oct 2016, 22:46

Meni paše. :raspa:

Potpisi su za budale.

Donna Sole

Post by Donna Sole » 15 Oct 2016, 09:49

Ko se trudio, stvarno se potrudio. :lux:

Lijepo je sve izorganizirano, sviđa mi se.

kurvanjski avatar, a

judolino
Swine Who Must Be Obeyed

Post by judolino » 15 Oct 2016, 10:09

gud gud gud

Euklid
old school

Post by Euklid » 15 Oct 2016, 15:32

Izvrsno.
Oduševio sam se svim novotarijama.

Jedino bih ukinuo pdf rekreacija i spojio ga kao Sport i rekreacija.
Čisto da se bolje vidi.

'if you fall, i'll be there' (floor)

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 15 Oct 2016, 17:18

Euklide, i ja se slažem s takvim spajanjem, ali sam, kao što rekoh, radila sa zatečenim stanjem pa nizam znala zašto je to razdvojeno.

Po mojem bi mišljenju Djecu trebalo potpuno maknuti - već godinu dana nema tamo nijednog novog posta, a nema naznaka da će se trkaljaši množiti i rasti, ali kad su već tu, neka stoje.

Sutra se, dakle, bacam na posao, a prekosutra netko popravlja što sam zabrljala. :p

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 15 Oct 2016, 19:10

Samo sitnica: rekao sam to Didi, i govorim stalno otkako sam ovdje - sve dijelove foruma osim moderatorskoga kutka treba otključati i otkriti urbi et orbi. Skriveni podforumi ne smiju postojati. Tko se boji interneta, ima iksić u gornjem desnom kutu ekrana. :raspa:

Potpisi su za budale.

miky0
ST Leader

Post by miky0 » 15 Oct 2016, 19:25

Stitch wrote:Samo sitnica: rekao sam to Didi, i govorim stalno otkako sam ovdje - sve dijelove foruma osim moderatorskoga kutka treba otključati i otkriti urbi et orbi. Skriveni podforumi ne smiju postojati. Tko se boji interneta, ima iksić u gornjem desnom kutu ekrana. :raspa:
Nacelno se slazem, ali bi volio cut misljenje zbog cega zakljucani podforumi ne bi trebali postojati :ne zna:

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 15 Oct 2016, 19:31

Stitch wrote:Samo sitnica: rekao sam to Didi, i govorim stalno otkako sam ovdje - sve dijelove foruma osim moderatorskoga kutka treba otključati i otkriti urbi et orbi. Skriveni podforumi ne smiju postojati. Tko se boji interneta, ima iksić u gornjem desnom kutu ekrana. :raspa:
Ja nemam... Ahaaaaa, onaj skroz gore. :D

Slažem se s ovim, s time da neki dijelovi trebaju ostati vidljivi samo za registrirane i ulogirane članove te namijenjeni smao za čitanje.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 15 Oct 2016, 19:34

miky0 wrote:Nacelno se slazem, ali bi volio cut misljenje zbog cega zakljucani podforumi ne bi trebali postojati :ne zna:
Zaključani da, skriveni ne. Mislim, imamo nekakav forum ili podforum za testiranje, logično je da to spada pod moderatorski dio, ali za paranoju ne vidim ni razloga ni mjesta. Uostalom, kad budu dolazili po nas, najmanji će problem biti što smo pisali na Trkeljanju. :cerek:

miky0
ST Leader

Post by miky0 » 15 Oct 2016, 19:36

MmeTipfeler wrote:Zaključani da, skriveni ne. Mislim, imamo nekakav forum ili podforum za testiranje, logično je da to spada pod moderatorski dio, ali za paranoju ne vidim ni razloga ni mjesta. Uostalom, kad budu dolazili po nas, najmanji će problem biti što smo pisali na Trkeljanju. :cerek:
Krivo sam se izrazio :facepalm: mislio sam na skrivene :zubo:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 15 Oct 2016, 19:41

miky0 wrote:Nacelno se slazem, ali bi volio cut misljenje zbog cega zakljucani podforumi ne bi trebali postojati :ne zna:
Vrlo jednostavno: bit je foruma da ljudi na njemu raspravljaju. Raspravljati može svatko tko se registrira. To su otvorene rasprave, dakle.

Učiniti te rasprave vidljivima jednom dijelu forumaša, a drugome ne naprosto nije u skladu s osnovnim forumskim i općenito internetskim načelima. Zašto su se ti drugi onda uopće registrirali?

Što se pak čitanja tiče, otkako je svijeta i vijeka forumi su otvoreni svima. Pače, oduvijek su bili dragocjen izvor informacija. Zašto takav izvor ne bi mogao biti i naš forum, pogotovo što ovdje ima i dobrih rasprava, a ne samo interne zajebancije?

Ne možeš imati malen forum i plakati zbog članstva, a onda pola tema sakriti, a pola ne. Ne ide to tako.

Potpisi su za budale.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 15 Oct 2016, 19:47

MmeTipfeler wrote:Uostalom, kad budu dolazili po nas, najmanji će problem biti što smo pisali na Trkeljanju. :cerek:
Zbog onoga što se pisalo npr. o Radničkoj fronti ili pravu na abortus nitko neće ni po koga doći - a to su bile potencijalno zanimljive teme. I društveno korisne, k tomu. Tu smo imali balon na mreži, što kažu tenisači - i promašili smo volej koji se ne promašuje.

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 15 Oct 2016, 19:49

Stitch wrote:Ne možeš imati malen forum i plakati zbog članstva, a onda pola tema sakriti, a pola ne. Ne ide to tako.
Nije u pitanju baš pola tema. Međutim, jedan dio pripada prvim danima foruma, bar koliko sam uspjela vidjeti, što je zanimljivo za čitanje, ali potpuno irelevantno za diskusiju. Ako nekoga inspirira, dapač možda će ga potaknuti da otvori novu temu. No dizati teme iz mrtvih samo zato što je netko naknadno došao na forum pa se osjeća pozvanim iznijeti svoje mišljenje o nečemu što je već odavno prekrio zaborav i prah, ne čini mi se pretjerano smislenim.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 15 Oct 2016, 19:51

Stitch wrote:Zbog onoga što se pisalo npr. o Radničkoj fronti ili pravu na abortus nitko neće ni po koga doći - a to su bile potencijalno zanimljive teme. I društveno korisne, k tomu. Tu smo imali balon na mreži, što kažu tenisači - i promašili smo volej koji se ne promašuje.
Da se i ne govori o tome kako su opet aktualne. Moj glas ide "za".

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 15 Oct 2016, 19:52

MmeTipfeler wrote:Nije u pitanju baš pola tema. Međutim, jedan dio pripada prvim danima foruma, bar koliko sam uspjela vidjeti, što je zanimljivo za čitanje, ali potpuno irelevantno za diskusiju. Ako nekoga inspirira, dapač možda će ga potaknuti da otvori novu temu. No dizati teme iz mrtvih samo zato što je netko naknadno došao na forum pa se osjeća pozvanim iznijeti svoje mišljenje o nečemu što je već odavno prekrio zaborav i prah, ne čini mi se pretjerano smislenim.
To stoji. Ali mi smo skrivali aktualne teme koje su itekako mogle pridonijeti čitanosti i, posljedično, registriranju novih članova.

Toga više ne smije biti. Pa komu pravo, komu krivo.

Potpisi su za budale.

miky0
ST Leader

Post by miky0 » 15 Oct 2016, 20:09

Argumenti su vam jaki i moj blagoslov za otvaranjem skrivenih tema imate :)

judolino
Swine Who Must Be Obeyed

Post by judolino » 15 Oct 2016, 22:55

Ja sam isto za, nek se vidi.

miky0
ST Leader

Post by miky0 » 16 Oct 2016, 12:32

Jako dobro odradjeno :top:

Bravo za MmeTipfelerku i Sticha :)

Euklid
old school

Post by Euklid » 17 Oct 2016, 00:32

ja bi otključao sve da se vidi, čak i moderatorski...

onda bi se, barem je tako rekla, vratila jevgenija na trkelj... na judolinovo zadovoljstvo... :trk:

'if you fall, i'll be there' (floor)

judolino
Swine Who Must Be Obeyed

Post by judolino » 17 Oct 2016, 01:19

Napuši mi ga se, Glišo...
Što se mene tiče, jebe mi se. Ali draže mi je zamišljati tu debelu svinju kako se prevrće u snu jer ne može doprijeti do tajnih dosjea Trkeljanja... :unda:

Ozbiljno - nije to dobra ideja. Ali - demokracija je u modi. Ili diktatura - ak to veli Miki.
Kak da velim - sekira me to ko Stipu Mesića ko bu ministar istraživanja ruda & gubljenja vremena... :raspa:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 19 Oct 2016, 09:48

Didi, zašto se donji dio zove Forum? Nelogičan mi taj naziv. A nije ni osobito precizan.

Dajte, ljudi, par ideja, pomozite joj malo. Većina ne vidi Mikijev zabavnik, zar ne? Mogla bi staviti 'Read only' ili štogod slično, ne mora biti latinski. ;)

Potpisi su za budale.

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 19 Oct 2016, 11:10

Stitch wrote:Didi, zašto se donji dio zove Forum? Nelogičan mi taj naziv. A nije ni osobito precizan.
Originalni naziv kategorije. Pretpostavljam da će nestati kad maknem sve podforume iz nje, ali nemaju oba isti status. Arhiv je read only za sve registrirane članove, a Zabavnik je namijenjen samo ovoj grupici.