Izvještaj za zainteresirane...

Idemo, radimo, Trkeljanje mi gradimo
Leteća
babin nakurnjak

Re: Izvještaj za zainteresirane...

Post by Leteća » 18 Nov 2016, 14:48

Glede članova...a da organizujemo neki sabor? Zapravo dva - haram u Zagrebu, a halal kod mikija? :zubo:

Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!

Euklid
old school

Post by Euklid » 18 Nov 2016, 18:05

MmeTipfeler wrote:Posljednji post nisam napisala zato da biste mi savjetovali odmor. Hvala na brizi, ali ništa od toga. Odmaram se koliko mi je moguće, a na proljeće tko zna, lako je moguće da više i ništa neću vidjeti. Ne, nije pretjerivanje, nego realnost. Zato citiram samu sebe i naglašavam bitno.

Your turn.
žao mi je što ovo čitam

nadam se da se ni približno neće desiti najgori scenario...

'if you fall, i'll be there' (floor)

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 19 Nov 2016, 18:04

Dakle, ljudi dobre volje imaju novi podforum. Priznajem da nemam pojma hoće li nakon tri posta automatski prijeći u grupu registriranih forumaša, ali trebali bi. Ako ne, upisivat ćemo ih jednog po jednog.

Judolino, mislim da sam popravila zbrku s tvojim ovlastima, a sad si moderator cijele kategorije Društvene igre i njihove posljedice, samo bi možda bilo dobro da moderatorske ovlasti upotrebljavaš i u neke druge svrhe, a ne samo zato da baniraš Sedmicu. :cerek:

Isto vrijedi za Euklida i kategoriju Znanost - ma kakva bila, minus napomena o Sedmici i baniranju.

Ima li možda koji dobrovoljac koji bi preuzeo neku od preostalih kategorija? Možemo se dogovoriti i tako da ta osoba bude samo animator koji će poticati teme i rasprave, s minimalnim moderatorskim alatima i minimalnim moderatorskim brigama. Mislim da se tu može iščarobirati i neka posebna grupa. Ha? Image

Kad piješ, ne piši po forumu; kad pišeš po forumu, ne pij!

judolino
Swine Who Must Be Obeyed

Post by judolino » 19 Nov 2016, 19:00

Hoći li ja možda dobiti odgovor na svoje pitanje zašto je forum nevidljiv padobrancima ili ćemo se i dalje praviti da smo sedam zvonara majke Marije, s grbom ili bez? :ceka:

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 19 Nov 2016, 19:25

Praf zapraf i meni se je bezveze cirkusirat kad nemam publike.

I ne znam na koju foru miki misli dovuć nove članove na nečitljiv forum. :ne zna:

admin
Grand Master of the Jedi Order

Post by admin » 19 Nov 2016, 22:43

Didi, gotova si? Barem zasad jesi, pretpostavljam. :D

SEO Sitemap resetiran je. Ovdje možete pročitati što tražilicama šaljemo i zašto to činimo. Aplikacija će naše URL-ove provjeravati svakih 12 sati, barem neko vrijeme. Čim završimo s pretumbavanjem, stavit ću interval od 24 sata, da ne trošimo serverske resurse.

Stitch

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 20 Nov 2016, 13:28

Što se mene tiče, sve je gotovo i spremno za doček starih i novih forumaša. Dajbože.

Dakle, da ponovimo gradivo:
  • ● novoregistrirani članovi postaju registriranima pošto napišu tri suvisla posta i za to im je otvoren poseban podforum
    ● gostima je ponovo omogućeno čitanje foruma;
    ● svim registriranim članovima poslan je mejl s pozivom da se ili vrate ili počnu pisati na forumu - svi ćete ga dobiti pa nema potrebe da ga ovdje kopiram;
    ● Judolino, tebi ću odgovoriti poslije - ili ovdje ili na mjestu koje je za to predviđeno, a u međuvremenu te molim da se okaniš ovakvog načina razgovora sa mnom.
Ako ima još kakvih nejasnoća, izvolite. :)

Euklid
old school

Post by Euklid » 20 Nov 2016, 13:45

ja sam se pomalo izgubio u svemu ovome
ali s obzirom da su sve promjene i novotarije koje ste radili vodile na bolje vjerujem da će tako biti i sada :top:

'if you fall, i'll be there' (floor)

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 20 Nov 2016, 13:54

MmeTipfeler wrote:Što se mene tiče, sve je gotovo i spremno za doček starih i novih forumaša. Dajbože.

Dakle, da ponovimo gradivo:
  • ● novoregistrirani članovi postaju registriranima pošto napišu tri suvisla posta i za to im je otvoren poseban podforum
    ● gostima je ponovo omogućeno čitanje foruma;
    ● svim registriranim članovima poslan je mejl s pozivom da se ili vrate ili počnu pisati na forumu - svi ćete ga dobiti pa nema potrebe da ga ovdje kopiram;
    ● Judolino, tebi ću odgovoriti poslije - ili ovdje ili na mjestu koje je za to predviđeno, a u međuvremenu te molim da se okaniš ovakvog načina razgovora sa mnom.
Ako ima još kakvih nejasnoća, izvolite. :)
Ma nije samo juda u pitanju, nenia i ja smo također radoznale. Mislim, za svaki se je kuki postavljala anketa, a ovo je došlo iz vedra neba.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 20 Nov 2016, 15:40

Miješate kruške i jabuke. To što je, kako Judolino kaže, forum nevidljiv padobrancima ne znači da ga tražilice ne indeksiraju. Forum je botovima itekako vidljiv. U rezultatima pretraživanja pojavljuju se postovi s ključnim riječima. Padobranci će vidjeti isječke postova, ali dok ne kliknu na link i registriraju se - neće vidjeti cijele postove. Posljedično, neće ni naći to što ih zanima.

Posve je dakle irelevantno što je forum neregistriranim članovima nevidljiv. Kažem to bez ikakve namjere da branim Didi, ideju ili provedbu. S tim nemam ništa. Ali prilično dobro razumijem kako funkcionira internet. I pokušaj uopće ne smatram lošim, dapače. :zubeki:

Potpisi su za budale.

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 20 Nov 2016, 15:44

Stitch wrote:Miješate kruške i jabuke. To što je, kako Judolino kaže, forum nevidljiv padobrancima ne znači da ga tražilice ne indeksiraju. Forum je botovima itekako vidljiv. U rezultatima pretraživanja pojavljuju se postovi s ključnim riječima. Padobranci će vidjeti isječke postova, ali dok ne kliknu na link i registriraju se - neće vidjeti cijele postove. Posljedično, neće ni naći to što ih zanima.

Posve je dakle irelevantno što je forum neregistriranim članovima nevidljiv. Kažem to bez ikakve namjere da branim Didi, ideju ili provedbu. S tim nemam ništa. Ali prilično dobro razumijem kako funkcionira internet. I pokušaj uopće ne smatram lošim, dapače. :zubeki:
Ma koga boli kuki za tražilice. Forum, to su ljudi.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 20 Nov 2016, 15:52

Raspiši to malo, priti pliz. Da ne nagađam što te konkretno brine. Lijenost i komocija? Okej, ali ovo bi, ako sam dobro shvatio, trebalo biti privremeno rješenje. Dok se forum ne popuni određenim brojem novoregistriranih članova.

Potpisi su za budale.

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 20 Nov 2016, 15:54

Leteća wrote:Ma koga boli kuki za tražilice. Forum, to su ljudi.
Eh da... i ti ljudi mi se žale. Ne samo da mi ne mogu slati PM-ove nego zbog nemogućnosti pretraživanja dok su izlogirani. Ne pričam tu samo o novim, nego o relativno starim članovima koje sam svojedobno dovabila ovamo, ali čini mi se da ću zbog toga uskoro požaliti.

Zapravo, idem odmah intervenirat kod svog fejsbuk frenda da im skine perme. :raspa:

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 20 Nov 2016, 16:01

Uglavnom, spremna sam mu dat pičke sam da ga tebi metnem. A ti drkaj na svoje botove, štakore marketinški. :kava:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 20 Nov 2016, 16:14

:rofl:

Ako te to pali, samo naprijed. :D

Potpisi su za budale.

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 20 Nov 2016, 16:16

A znaš da sam ekscentrična. :rofl:

Ali ozbiljno - radite jako lošu stvar. A kad inteligentni ljudi povlače tako glupe poteze postajem jako sumnjičava. :kava:

Dakle, jel možemo Nenia, judolino i moja malenkost dobiti odgovor na svoje pitanje? :raspa:

Pitam tebe. Ti valjda nemaš problema sa zdravljem?

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 20 Nov 2016, 16:24

Velim, s tim nemam ništa. No nastojim više stvari uvrstiti u jednadžbu. Recimo, sjećam se da se i prije govorilo o zaključavanju foruma. Sjećam se također da je Miki bio jako zabrinut zbog nekih 'stalkera'. A pamtim i da skriveni dijelovi uvijek više privlače od otkrivenih. ;)

Potpisi su za budale.

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 20 Nov 2016, 16:30

Jao, Stiče, pa nisam se ja jučer registrirala. Iz aviona se vidi tko stoji iza ovoga.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 20 Nov 2016, 16:38

Uopće te nemam namjeru zavlačiti. Ako to misliš, krivo misliš. No mogu govoriti samo o svojim razmišljanjima, što i činim. Ne mogu o tuđima. Okej?

Potpisi su za budale.

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 20 Nov 2016, 16:45

Stitch wrote:Uopće te nemam namjeru zavlačiti. Ako to misliš, krivo misliš. No mogu govoriti samo o svojim razmišljanjima, što i činim. Ne mogu o tuđima. Okej?
Ne vjerujem u vampire, ali vjerujem svojim očima. Ono što vidim je da je vjerojatno najvažnija odluka donesena bez referenduma. Gazda se nije očitovao. Znači, netko tu nešto radi iz sjene. A budući da mi je poznat tvoj horoskop, zaključak se logički nameće sam.

Tako da... ti i Tipfelerka se fino dogovorite kako ćete saopćiti ovom napaćenom narodu tko zapravo upravlja ovim forumom i koji je krajnji cilj svega toga. Ja sam već jednom napisala da ne želim sudjelovati ni u kakvim mutnim poslovima. To ne znači da ću ikoga cinkati - samo sam jebeno radoznala.

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 20 Nov 2016, 16:56

Moj horoskop? :D

Čekaj malo, ti doista vjeruješ da je ovo moja ideja? Ne, nije. Stoput sam već rekao da se neću miješati u uređivanje foruma. I toga se držim. Na Moderatorski nemam pristup, ne znam što se tamo dogovarate. Znam samo za ono što mi kažu u porukama ovdje ili na Fejsu - ili za ono što je napisano na javnom dijelu Trkeljanja. Ni u kakvim zakulisnim igrama ne sudjelujem. Niti to namjeravam činiti.

Promašila si dakle metu. Pokušaj opet.

Potpisi su za budale.

Leteća
babin nakurnjak

Post by Leteća » 20 Nov 2016, 17:02

Stitch wrote:Moj horoskop? :D

Čekaj malo, ti doista vjeruješ da je ovo moja ideja? Ne, nije. Stoput sam već rekao da se neću miješati u uređivanje foruma. I toga se držim. Na Moderatorski nemam pristup, ne znam što se tamo dogovarate. Znam samo za ono što mi kažu u porukama ovdje ili na Fejsu - ili za ono što je napisano na javnom dijelu Trkeljanja. Ni u kakvim zakulisnim igrama ne sudjelujem. Niti to namjeravam činiti.

Promašila si dakle metu. Pokušaj opet.
Sorkač onda... tko se opeče i na hladno puše. Ne namjeravam pucati po ljudima ugrožena zdravlja, tako da ću se povući iz ove komunikacije. Neka Nenia i judolino nastave, ako im je volja. Iako, čini mi se da i njih za ovaj forum bole pripadajući organi.

Neka se igra ko čime hoće, meni je lagano puko kurac. Ne namjeravam više nikoga zvati u ovaj ćumez. Sva sreća da me je ban na debelom spriječio da pošaljem sve pozivnice koje sam namjeravala. Jebite, se, drugovi.

:milena dravić:

Stitch
Experiment 626

Post by Stitch » 20 Nov 2016, 17:20

Ehej, stani malo na loptu! Strpi se trenutak-dva, sve će se razjasniti. Valjda možemo ljudski razgovarati, nema potrebe da jedni drugima skačemo za vrat.

Što ste svi tako nadrkani i narogušeni, koji vam je klinac?! :rolleyes:

Potpisi su za budale.

judolino
Swine Who Must Be Obeyed

Post by judolino » 20 Nov 2016, 17:29

Stitch wrote:Ehej, stani malo na loptu! Strpi se trenutak-dva, sve će se razjasniti. Valjda možemo ljudski razgovarati, nema potrebe da jedni drugima skačemo za vrat.

Što ste svi tako nadrkani i narogušeni, koji vam je klinac?! :rolleyes:
Južina, valjda.

Kad vidim da i Tipfelerka pizdi - drugog objašnjenja nemam. :raspa:

MmeTipfeler
Katica za sve

Post by MmeTipfeler » 20 Nov 2016, 20:26

Odgovarat ću zbrda-zdola i bez citiranja. To zbog južine, zbog koje i ja pizdim. Ovo što pišete jednostavno je zločesto pa ću i ja biti zločesta.

S obzirom na to da smo se ovdje okupili kao wannabe radna grupa, ovdje ću napisati i odgovor na pitanje koje je Judolino postavio u moderatorskom dijelu. Vjerujem da nikome ne otkrivam ništa novo kada kažem da postoji zatvoreni moderatorski dio. bilo je jo nešto toga zatvorenoga, ali je to sada otvoreno i pristupačno svim punopravnim registriranim članovima.

Kao prvo, na Trkeljanju smo, a ne na Lupetanju pa nemojte baljezgati koješta. Tu mislim na tvrdnju kako gosti odnosno neulogirani članovi ne mogu pretraživati forum. Kao što sam već rekla, to je osnovna postavka. Čitajte: link.

Kao drugo, mass email nažalost nije otišao, ne znam što ne štima, zamolila sam Stitcha da provjeri u čemu je problem.

Kao treće, neistina je da smo za sve radili ankete - anketa je bila samo jedna i na njoj je sve skupa glasalo čak pet članova. Dogovarali se jesmo. to jest ja sam pokušavala postaviti neka pitanja na koje bih dobila otprilike jedan i pol odgovor. No neizravne reakcije zato nisu izostale.

Euklid je, bez ikakva prethodnog dogovora, na svoju ruku i po mojem mišljenju posve nepotrebno išao mijenjati tekst forumskih pravila na vrhu foruma, a onda je krenula rasprava o tome kako nam je većina tih pravila zapravo posve nepotrebna. S obzirom na to da su Morticijina pravila godinama stajala na forumu i nikome se nisu činila nepotrebnima, mogu zaključiti samo to da su postala nepotrebna onog časa kad sam ih ja prepravila i stavila na vrh foruma.

Neniji se nije svidjelo što sam se ja na temi o Vatikanskim ugovorima (Raskid) usudila spomenuti da smo skrenuli s teme i pokušala pitati je li uopće netko zainteresiran za odlazak na prosvjed pa je to spomenula u temi Offtopic. Nikoga nisam pozvala na odgovornost, samo sam usput spomenula da bi smo se baš mogli držati teme. Nisam znala da je to nepoželjno.

Kad god sam zamolila za pomoć ili postavila neko konkretno pitanje, kao odgovor dobila sam slijeganje ramenima. Pa jebemu, što niste odmah rekli da vam svima odgovara sistem "ne talasaj". Možda forum onda brže ode u pičku materinu.

Od činjenice da je na svega nekoliko dana neulogiranima bilo onemogućeno čitanje foruma napravilo se svjetsko pitanje, a da je sadržaj foruma pao otprilike na razmjenu smajlića, to nitko nije primijetio. Kada sam prije nekih četiri godine doslovce zalutala ovamo, svaki dan našao bi se poneki novi post. U posljednjih godinu dana uglavnom mi se pojavljivao prazan ekran.

No da odgovorim na Judolinovo pitanje, a koliko razumijem i Letećino i Nenijino, ne samo o tome zašto gosti ne mogu čitati forum nego i zašto se to brani novoregistriranima, odnosno onima koji nisu ovdje napisali nijedan post. Najprije ću odgovoriti protupitanjem: a zašto bi im se to dopustilo? Zato da nakon višegodišnjeg čitanja foruma ništa ne napišu? Zapravo, da, svojim su nam ponašanjem i pokazali što misle o kvaliteti naših postova. :(

Forum, to su ljudi, kažete? Pa gdje su ti ljudi? Koliko vidim, u prvom redu balkona odakle gledaju film za jeftine ili ni za kakve pare. Forum, oprostite mi što ću vam to reći, nisu samo ljudi, nego i tekstovi koje ti ljudi napišu. Ako je tekst zanimljiv, ako je jedinstven, onda će ga tražilice izbaciti među prvih deset linkova. Ne da se pravim važna, ali upišite Flavie Flament u Google i stavite pretraživanje na hrvatski. To je jedini tekst o tom slučaju na hrvatskim stranicama. Upišite u Google psovku ili smajlić pa vidite na kojem će vam se mjestu pojaviti Trkeljanje. A Chillini prehrambeni režimi? Za razliku od HDZ, SDP, fašizam, komunizam... :rolleyes: Zbilja mislite da će ljudi pohrliti na forumčić koji im se pojavljuje na dvadesetom linku ili još niže? Onda ste još veći optimisti od mene.

To je ono što vam Stitch pokušava reći. Tko ima uši, neka čuje. Usput, dok ovo pišem, jedan post čeka odobrenje - da, kao prava multitasking žena, istovremeno radim u nekoliko prozora. Zanimljivo, na forumu se u ovom času nalazi moderator koji bi to mogao odraditi. :( Sad više ne mora, post je odobren.

I upravo to oslikava naš problem. Problem ovoga foruma. Lako je biti destruktivac i prigovarati.

Nastavak u idućem postu. Vjerujem da vam je i ovo predugačko i dosadno. :mig: