Novine i časopisi

Koliko para, toliko muzike
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

20 Dec 2011, 20:23

U današnje vrijeme, kad većinu informacija dobivamo putem elektroničkih medija, ima li uopće smisla kupovati/čitati papirnate časopise ili novine? Imali gušta u tome?
Meni je dugo vremena bilo gušt kupiti vikendom Jutarnji i čitati uz kavu. Teme su bile dobre, članci kvalitetni, moje vrijeme dobro provedeno.
i onda je sve propalo. Papir je postao loš, jagodice su mi postale crne od listanja, stol crn od tinte, članci nedovršeni i teme nejasne.
Izgubila sam volju. Prebacila sam se na nednevne novine: Meridijani, Drvo znanja..ali ni to nije to. Mogu ja sad tražiti strane novine i časopise, ali ni to nije baš to.
Fali mi koncept dnevnih i tjednih novina i časopisa koje bih s guštom čitala.
Imate li ikakav prijedlog? Savjet? komentar?

hvala


Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

21 Dec 2011, 09:36

Pješčana » wrote:U današnje vrijeme, kad većinu informacija dobivamo putem elektroničkih medija, ima li uopće smisla kupovati/čitati papirnate časopise ili novine? Imali gušta u tome?
Meni je dugo vremena bilo gušt kupiti vikendom Jutarnji i čitati uz kavu. Teme su bile dobre, članci kvalitetni, moje vrijeme dobro provedeno.
i onda je sve propalo. Papir je postao loš, jagodice su mi postale crne od listanja, stol crn od tinte, članci nedovršeni i teme nejasne.
Izgubila sam volju. Prebacila sam se na nednevne novine: Meridijani, Drvo znanja..ali ni to nije to. Mogu ja sad tražiti strane novine i časopise, ali ni to nije baš to.
Fali mi koncept dnevnih i tjednih novina i časopisa koje bih s guštom čitala.
Imate li ikakav prijedlog? Savjet? komentar?

hvala
S guštom ne. S guštom čitam skoro jedino online. Najčešće Guardian, The Economist i New Yorker. I par naših web portala. Klauški na Indexu mi je jako OK. Zrinka Pavlić, bivša forumašica, na t-portalu. Sanja Modrić u Novom listu koji čitam online. I tak. Ima i engleskih totalno otkačenih, kao Onion, Cracked i slični. I The Huffington Post.

Zapravo najviše čitam putem Facebooka. Sakupila mi se tamo grupa birano pametnih prijatelja i njihove su mi sugestije u prosjeku izvrsne, a vidim i da oni dobro reagiraju na moje. Sve u svemu, tu mi ponuda linkova bude toliko dobra da često ni ne uspijem stići otvoriti 'prave' novine. Kad i stignem, najčešće ih samo prelijećem, da dobijem općenitu informaciju što se zbiva.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

21 Dec 2011, 15:39

Pješčana, valjda ovisi što te zanima :ne zna:
Ponekad kupim Geo ili National Geographic, ovisi o temi :misli: Jedino to dvoje.

Bug, Mrežu, PC Chip, Lider itd. imam na poslu, pa bacim oko kad me zanima.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

21 Dec 2011, 16:34

Evo jednog članka relevantnog za sve ženke ovdje, a slučajno iz mog omiljenog časopisa:
http://www.theatlantic.com/magazine/arc ... es/8654/2/
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
Potjeh
Posts: 1361
Joined: 05 Oct 2011, 00:00

21 Dec 2011, 16:39

blue » wrote: Ponekad kupim Geo ili National Geographic, ovisi o temi :misli: Jedino to dvoje.
Ja sam odustao od njih. Jednostavno ne idu dovoljno u dubinu koliko bi ja želio kada me nešto interesira. NatGeo je jako lijep časopis ali od sadržaja ostajem gladan. :) Nema do wikipedije.

Dodatno, iz čisto ekoloških razloga više ne kupujem niti jedne novine već dugo vremena.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

21 Dec 2011, 19:17

JPK » wrote:Evo jednog članka relevantnog za sve ženke ovdje, a slučajno iz mog omiljenog časopisa:
http://www.theatlantic.com/magazine/arc ... es/8654/2/
Ja sam ga negdje drugdje našao prenesenog. Jedan od najzanimljivijih članaka koji sam uopće pročitao mjesecima i mjesecima. Jako je velik i traži strpljenja, ali puno vrijedi.
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

21 Dec 2011, 20:35

JPK » wrote:Evo jednog članka relevantnog za sve ženke ovdje, a slučajno iz mog omiljenog časopisa:
http://www.theatlantic.com/magazine/arc ... es/8654/2/
stavila sam si bookmark, samo da ulovim vremena za sjest i pročitat
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Dec 2011, 22:22

Potjeh » wrote:
Dodatno, iz čisto ekoloških razloga više ne kupujem niti jedne novine već dugo vremena.
Ja ih ne kupujem jer bojkotiram glupost.
Potpisi su za budale.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

21 Dec 2011, 23:04

Hekatonhir » wrote:
Ja ih ne kupujem jer bojkotiram glupost.
Ali na internetu visiš. :xd:
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Dec 2011, 23:23

Pa budem ovdje. Na Fejsu me nema jer više ne igram Mafia Wars, a ako ga ne iskoristim za posao, servis mi je preglup da bih se stalno logirao. Na IMF-u napišem štogod tek ako nitko drugi ne odgovori na pitanje. :zubo:

Znači, stalno sam tu. I manje se živciram nego da čitam 24 sata ili Jutarnji.
Potpisi su za budale.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

21 Dec 2011, 23:58

Hekatonhir » wrote: Znači, stalno sam tu. I manje se živciram nego da čitam 24 sata ili Jutarnji.
Istina, ovdje je mnogo manje slika ženskica u toplesu koje ta naživciraju svojom dvodimenzionalnošću.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Dec 2011, 00:11

Ženskice me ne živciraju. Pametniji popušta, zato žene vladaju svijetom. :B
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

22 Dec 2011, 02:08

Ne pamtim kad sam zadnji put kupila novine. Ah da, jesam, jedan lokalni list jer mi je nešto trebalo. Zarez ponekad kupim i to je to.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

22 Dec 2011, 06:45

ex_anais » wrote:Ne pamtim kad sam zadnji put kupila novine. Ah da, jesam, jedan lokalni list jer mi je nešto trebalo. Zarez ponekad kupim i to je to.
Valja li on išta? Meni izgleda onak, više za burek zamotati.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

22 Dec 2011, 09:52

Hekatonhir » wrote:
Ja ih ne kupujem jer bojkotiram glupost.
Ček, baš svaki časopis ti je glupost? Ima i nekih koji pokrivaju neka specifična područja - ribarstvo, arhitektura, trudnice i djeca, Glas koncila, kulinarstvo - valjda ima koji čitljiv u svemu tome :ne zna:
ElliQuinn wrote: Istina, ovdje je mnogo manje slika ženskica u toplesu koje ta naživciraju svojom dvodimenzionalnošću.
Ženskice u toplesu pa dvodimenzionalne, očito je stvarno novinarstvo na niskim granama kad nemaju ni za Photoshop :crying:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Dec 2011, 11:59

blue » wrote: Ček, baš svaki časopis ti je glupost? Ima i nekih koji pokrivaju neka specifična područja - ribarstvo, arhitektura, trudnice i djeca, Glas koncila, kulinarstvo - valjda ima koji čitljiv u svemu tome :ne zna:
Geo i National Geographic ne računam; to su licencni, a ne naši časopisi.
Potpisi su za budale.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

22 Dec 2011, 21:41

Meni je nekad valjao časopis More. Bio je upravo izvrstan. Ne znam postoji li još i kakav je danas.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

23 Dec 2011, 04:27

Emericzy » wrote: Valja li on išta? Meni izgleda onak, više za burek zamotati.
Kako koji broj. Nađe se pokoji zanimljiv tekst. Ali ima i dosadnog laprdanja u kolumnama, ne baš sjajnih recenzija, prosječne poezije itd. Mislim da ti se možda i ne bi svidio jer je onako dosta ljevičarski i nadobudan. Hint: Srećko Horvat. :xd:
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Dec 2011, 07:39

ex_anais » wrote:
Kako koji broj. Nađe se pokoji zanimljiv tekst. Ali ima i dosadnog laprdanja u kolumnama, ne baš sjajnih recenzija, prosječne poezije itd. Mislim da ti se možda i ne bi svidio jer je onako dosta ljevičarski i nadobudan. Hint: Srećko Horvat. :xd:
Ma ja volim naše ljevičare. Ako sam desničar nisam slijep. U nas su ljevičari puno civiliziraniji, pametniji, obrazovaniji, idejniji, kreativniji i uopće sve od desničara. Na čitavoj našoj kulturnoj sceni, ne znam ima li uopće nekoga tko je idejno desno a da išta vrijedi. Hajde, možda Zidić. To je čovjek koji puno zna i puno razumije. Ali jedna lasta ne čini hrvatsko proljeće, da tako kažem.
User avatar
Perzefona
Posts: 1959
Joined: 18 Sep 2011, 20:40

23 Dec 2011, 16:52

Idem po novine. Prat ću prozore. :cerek:
Nodens - making women's period comfortable (by ex anais)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

23 Dec 2011, 16:58

Perzefona » wrote:Idem po novine. Prat ću prozore. :cerek:
Ajme, zar stvarno? :) Ja sam mislio da je to zaboravljena tehnika. To je nekad bio jedini dobar način da se operu prozori.
User avatar
Zekoslawa
Posts: 15792
Joined: 18 Sep 2011, 20:01

23 Dec 2011, 17:48

Ta mi metoda stvara gricule, štono se kaže. Kad zaškripi papir po staklu... Brrr...

A u biti, šta se petljam, ovo je bila tek napomena da je Perze stara. :D
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

19 Mar 2012, 16:32

Čekajte malo, pranje prozora novinama više nije u modi? Prvi glas. :ne zna:

A u što zamatate ljuske od krumpira? :misli:
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

19 Mar 2012, 16:41

Leteća » wrote:Čekajte malo, pranje prozora novinama više nije u modi? Prvi glas. :ne zna:

A u što zamatate ljuske od krumpira? :misli:
U plastičnu vrećicu u kojoj sam ih donijela iz trgovine.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Leteća
babin nakurnjak
Posts: 2552
Joined: 26 Sep 2011, 13:25
Location: Welt am Draht

19 Mar 2012, 17:06

Pobogu, kamo ide ovaj svijet?

Krumpir se guli na novine i točka. :durica: Usput lijepo pročitaš da se Kirku Douglasu rodio sin Michael.

A prozori moooraju škripati dok se peru. I ne pada mi na pamet kupovati one smrdeće špricalice kad su voda i novine čist dosta.

Kaj stavljate na dno kaveza za papagaje? Tapison?
Tvornice radnicima! Zemlja seljacima! Forum seljačinama!
Post Reply