Novinarstvo (?) u Hrvatskoj

Koliko para, toliko muzike
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Dec 2011, 20:33

Komotno otvori Večernjakov.


Potpisi su za budale.
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

28 Jan 2012, 12:18

Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

28 Jan 2012, 13:04

Vegani

Možda.nisu.imali.što.jesti.pa.se.vade.na.veganstvo.
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

28 Jan 2012, 15:55

Ovo je prestrašno. Ima li netko više da tom čovjeku stavi mišomora u kavu?
User avatar
faktotum
Posts: 148
Joined: 22 Jan 2012, 23:20

30 Jan 2012, 09:11

Hrvatska intelektualna scena (iako je "HR intelektualna scena", sama po sebi komična konstrukcija, jer je kao takva, uglavnom sastajalište ideloški tempiranih raznih, podkapacitiranih oportunističkih skorojevića, i mediokriteta), i novinarska profesija su leglo intelektualne korupcije, ubijanja, nekada vitalne, avangardne hrvatske misli s Krležom i Andrićem na čelu; iako je ovaj potonji daleko autentičniji, univerzalniji i svijetu prepoznatljiviji intelektualac; arheolog balkanske povijesti. Hrvatska ima dva, možda tri vrlo dobra novinara (namjerno nisam rekao "izvrsna" jer je izvrsnost davno isparila s ovih prostora): Ivančića, Dežulovića, Jergovića (koji je i najuspjeliji kolumnist, istovremeno i pisac, pronicljivog stava); sve ostalo je mediokritetstvo. Ne sjećam se kad sam, još od gostovanja Houellebecqa u Hrvatskoj na inicijativu Dražena Katunarića i Francuske ambasade, pročitao novinski članak koji me je oduševio. Tom priliko Jergović je sastavio izvrstan tekst naslovljen "Michel Houellebecq, Paulo Coehlo hrvatskih liberalnih intelektualaca", gdje, upravo na razini genijalnosti osvjetljava formiranje fašistoidne misli skrivene iza navodne subverzije političke korektnosti, u ovom slučaju, konkretno, Houellebecqove subverzije protiv muslimana i Islama. Cijela polemika s Katunarićem je izvrsna; pogotovo Jergovićev odgovor na Katunarićev pokušaj, ničime izazavan, da oblati Jergovića. To je primjer vrhunske kolumnistike s jakim elementima književničke intuicije; sve ostalo je sranje. Jedino Ivančić zna napisati kolumnu koja čovjeka povremeno oduševi. Od ostalih, nitko mi više ne pada na pamet. Trebao sam pisati kolumne za neke hrvatske časopise, i dnevne listove, ali sam odustao jer mi je draža anonimnost u bespućima virtualne zbilje, nego mučnina koju bih morao trpjeti nakon serije pogrešnih interpretacija mojih tesktova od strane raznih mediokriteta, zlih, impotentnih piskarala, raznih klero-fašista, ispranih mozgova, etc. Podržavam jedino istraživačko novinarstvo. Međutim, za to trebaju sredstva i volja financijera da se stvari promijene nabolje.
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

30 Jan 2012, 10:54

Novinar?? Što je to?? :ne zna:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Mar 2012, 16:13

Lastanova najdraža novinarka je postala savjetnica ministra obrazovanja i sličnoga :zubo:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... tnice.html
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

07 Mar 2012, 17:24

"Nešto rječitija bila je donedavna novinarka Jutarnjeg lista Ivana Kalogjera koja ima 25 godina iskustva u praćenju tema koje se tiču obrazovanja i znanosti."

Super, ja imam 15 godina iskustva u praćenju informatičkih tema, mogu biti savjetnica dekanu FERa? :D
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

07 Mar 2012, 17:39

Ako dobro pišeš spinove, možeš. :D


Malčice sam u šoku.
gonj špadi
User avatar
rh4ps0dy
Posts: 725
Joined: 17 Sep 2011, 23:11
Location: Podravina

07 Mar 2012, 18:06

Ma sve ja dobro pišem ak me se adekvatno nagradi. :D

Možda ministar ne čita Jutarnji? I damn, zašto sad ne mogu iskopat članak (ne znam jel njen) u kojem su novinari došli do cifre od ohohoho kuna satnice za učitelje (toliko da bi mi mjesečna plaća trebala biti valjda 15000 kn :D). Žena je bezbroj puta popljuvala profesiju, makar između redaka, pisala senzacionalističke tekstove o školstvu i sad je savjetnica?
User avatar
A.P.
Cactus
Posts: 1937
Joined: 17 Oct 2011, 18:34

07 Mar 2012, 19:05

Ispovraćat ću se.
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

07 Mar 2012, 23:15

Mene je sad već malo strah što nema Lastana. :listacrnukroniku: :o
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 02:50

Herp » wrote:Lastanova najdraža novinarka je postala savjetnica ministra obrazovanja i sličnoga :zubo:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... tnice.html
Tu sam, tu sam… samo sam zadnjih dana malo u gužvi jer je finiš broja u redakciji. :D

Nemaš pojma koliko mi je super da vas se toliko sjeti mene čim o rečenoj pročita ovakvu vijest. :cerek:
User avatar
blaze
Posts: 2370
Joined: 20 Sep 2011, 23:00

08 Mar 2012, 11:26

bila je na piku i gugenheimu s forumhaera
danas trkeljam! poklon uz jutarnji naklon
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

08 Mar 2012, 11:38

blaze » wrote:bila je na piku i gugenheimu s forumhaera
Gugenheim malo previše brije, ali po tom je pitanju općenito u pravu.

Ja sam s njom imao dva izravna kontakta i dvaput je zasrala članak. Još prvi ajd, nije bio uopće bitan; no drugi je vrlo zlonamjerno složila tako da nam nije morala slati ništa na autorizaciju, a pritom je sve iskrivila tako da je ispalo da govorimo upravo ono što smo naglasili da ne želimo poručiti.

A kad se sjetim hajke na nastavnike u Klasičnoj gimnaziji jer su učenici učinili uslugu... jezivo.
Ja ne znam mrzi li ta žena nastavničku profesiju ili je to bila uređivačka politika Jutarnjeg, ali znam da bi mene bilo sram potpisati njene bljezgarije.
User avatar
koka2004
Posts: 63
Joined: 10 Nov 2011, 21:09

10 Mar 2012, 10:38

Ponekad se pitam kako neki novinari spavaju noći.

Meni omiljen je izvjesni Denis Krnić iz Slobodne Dalmacije koji već mjesecima svako malo objavi neki članak vezan uz nesreću vlaka u Rudinama.

Npr. ovaj:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Crna-kr ... fault.aspx

Ovaj članak je čista laž, što naravno prosjećan čitatelj nikako ne može znati.
User avatar
Aurora
Posts: 342
Joined: 12 Nov 2011, 19:35

11 Mar 2012, 16:39

Stitch » wrote:Komotno otvori Večernjakov.
Mogu li te zagnjaviti da mi preporučiš još? Večernjakov je dosadan, a ja želim nešto poput 24h i Net-a.



Net sam prekrižila nakon što je magazin izdao preseratorski i seljački članak da su strana imena preseravanje (što realno u većini slučajeva jest, ali treba poštovati tuđi izbor), te mi se zgadilo licemjerje i netolerancija, i otpisala sam taj portal.
Ovom usranom konzumerističkom društvu fali ljubav, čast, srčanost, suosjećajnost i poštenje, a ne nikakav patriotizam, bogobojaznost, marljivost, spremnost na odricanje i prihvaćanje besmislenih kazni...
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

21 Mar 2012, 14:26

Jasmin Klarić, Kako je ministar Grčić pokvario demokraciju, članak s primjerima kvalitete novinarstva u Hrvatskoj.

"U karikaturu se, međutim, sve više pretvara i priča o demokraciji. Taj društveni sustav, za razliku od ostalih, upravo se temelji na informiranom biraču. Onom koji je dosad gledao kako se njegovo pravo na informaciju ugrožava od politike, pa oglašivačkog kapitala, a sad, naposljetku, u turbo-modernim-fejsbuk vremenima od strane najobičnije površnosti i neznanja.

Nagradno pitanje: kakvu vlast može izabrati birač koji je tako informiran?"
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
klonka
Posts: 2801
Joined: 17 Sep 2011, 22:00

22 Mar 2012, 16:49

PREBOGATI SINDIKATI: Jutarnji list simbol je neprofesionalnog novinarstva i medijske manipulacije

Tomislav Kukec proizveden je ispod istog kvarnog nakovnja kao i njegova kolegica IKB. Ima bit da se nada da će postat glavni savjetnik nekom ministru, recimo, Čačiću. :zubo:


I, kad sam već kod IKB, jedan intervju koji bi mogao biti zanimljiv njenom resornom ministarstvu: Goran Pavlić iz sindikata Akademska solidarnost povodom objave Deklaracije. Bacite pogled, Pavlić je pametan i elokventan. :cerek:
gonj špadi
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

22 Mar 2012, 21:37

Herp » wrote:Lastanova najdraža novinarka je postala savjetnica ministra obrazovanja i sličnoga :zubo:

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/ ... tnice.html
Ajme, da ovo bar nikad nisam saznala. Da mi bar mozak ima crtl+z. Da bar ministar ima mozak.
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
kuki
Posts: 2907
Joined: 25 Sep 2011, 00:41

22 Mar 2012, 21:41

klonka » wrote: Bacite pogled,
Mehanički pijanino treba u lektiru. :(
ovaj psić je išao na tržnicu/ ovaj psić je ostao kući/ ovaj psić je pojeo kolač/ jer ga više nije mogao vući./ ovaj psić je pjevao vau vau vau vau/ cijelim putem kući!
User avatar
Pješčana
Posts: 8262
Joined: 17 Sep 2011, 22:52
Location: Hrvaška
Contact:

23 Mar 2012, 11:51

kuki » wrote: Ajme, da ovo bar nikad nisam saznala. Da mi bar mozak ima crtl+z. Da bar ministar ima mozak.
ček, to je ona Ivana Kalogjera o kojoj se ovdje već pisalo?

ajde, neće ovaj pdf biti dosadan
kombinacija :D i :tuzni:
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

03 Apr 2012, 11:22

Jednom kada je vaš kompjuter "zaražen"...
:facepalm:
User avatar
Ze.
Posts: 1098
Joined: 17 Sep 2011, 21:26

03 Apr 2012, 11:26

Spamajte koliko možete, Internet je gotov. Do slijedećeg prvog aprila... :zubo:
Post Reply