Umro Milan Sijerković

Koliko para, toliko muzike
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

11 Dec 2018, 00:42

Hrvatsko meteorološko društvo objavilo je u ponedjeljak tužnu vijest: umro je jedan od najcjenjenijih hrvatskih meteorologa Milan Sijerković.

"Danas nas je napustio jedan i jedini Milan Sijerković. Gledati gore prema oblacima nikada više neće biti isto", stoji na Facebook-stranici HMD-a, a vijest su potvrdili i na Novoj TV, s kojom je Sijerković surađivao niz godina.

Milan Sijerković rodio se 5. studenoga 1935. godine u bokokotorskom mjestu Baošiću. Studirao je geofiziku s meteorologijom na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu u Zagrebu. Diplomirao je 1961. godine. Magistrirao je 1977. godine. Od 1963. do odlaska u mirovinu radio je u Državnome hidrometeorološkom zavodu Republike Hrvatske u Zagrebu kao prognostičar. Honorarno je surađivao na PMF-u u Zagrebu. Bio je u uredništvu časopisa Priroda. Hrvatskoj je javnosti poznat kao televizijska osoba koja gledateljima prikazuje vremensku prognozu. Taj posao radi od 1968. godine, prvo na Hrvatskoj televiziji, a poslije na Novoj TV.

Počivao u miru. :tuzni:


Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

11 Dec 2018, 06:55

Ode još jedna legenda: link.

Za one koji ga se ne sjećaju, ni njega ni vremena kada su meteorološke prognoze bile i zanimljivije i pouzdanije:

User avatar
admin
Grand Master of the Jedi Order
Posts: 1770
Joined: 13 Oct 2016, 19:32
Been thanked: 2 times
Gender:

11 Dec 2018, 07:23

Dvije teme o Sijerkoviću spojene su u jednu.

Didi, opet ne gledaš što ima na forumu. ;)
Stitch
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

20 Dec 2018, 09:06

Uf, ode još jedan komadić djetinjstva ... :(

Nekada davno, još tamo krajem 60-tih i početkom 70-tih bila su u stvari dva legendarna meteorologa na telki. Milan Sijerković izmjenjivao se je s Tomislavom Vučetićem. Vučetić je bio "televizičniji", šarmantniji i opušteniji pred kamerama. Sijerković je bio krutiji, "suhlji" (u nastupu) i ljudi su tada u stvari više voljeli Vučetićeve prognoze. Ipak, oni koji su znali, znali su i da je Sijerković u stvari stručniji te pismeniji. Zbog toga je i više pisao o vremenu i meteorologiji po tiskanim medijima. Bio mi je i susjed u Trnskom.

Zanimljivo je da su se obojica rodila u Crnoj gori i to iste godine.

Vučetić je bio i boležljiviji te je zbog toga ranije nestao s TV ekrana. Umro je prije 18 godina, a Sijerković, eto, prije nekoliko dana.

Počivao u miru.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

20 Dec 2018, 18:35

nvnk wrote:
20 Dec 2018, 09:06
Vučetić je bio "televizičniji", šarmantniji i opušteniji pred kamerama.
Zanimljivo, ja sam ga potpuno zaboravila. Išla sam guglati da vidim kako izgleda. Sijerković mi je bio zabavniji i više "faca".
Post Reply