Influenceri

Koliko para, toliko muzike
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 May 2018, 00:14

Što mislite o rastućem trendu influencera? Ella Dvornik, primjerice, napiše "Gdje živite" i 3700 ljudi joj odgovori gdje živi. Blogbuster 24 sata često objavljuje članke naših influencera, nerijetko sponzorirane, tipa Ingrid Divković i sličnih. Nedavno je izbio skandal kad je neka strana influencerica tražila besplatan smještaj u zamjenu za promociju hotela. Vlasnik ju je javno ponizio i ispalo je da mu promocija i nije potrebna jer sam hotel ima više followera od male.
Žicaroši ili vrijedni i talentirani ljudi koji su se prilagodili vremenu?

Nedavno je Andrea Andrassy objavila kolumnu kako bi joj bilo krivo da se djeca ugledaju na nju jer sebe ne smatra influencericom te radi i prave poslove dočim djeca misle da je dovoljno naslikavati se i reklamirati da bi od tog pristojno živio. Neki misle drukčije, da je influencer posao kao i svaki drugi.

Jesu li influenceri novi celebritiji?


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 May 2018, 00:56

Meni je to bezvezarija, iskreno. Niti ih pratim niti me takvo što zanima. Upravo suprotno, medijima bih poručio da prestanu od idiota stvarati slavne osobe.
Potpisi su za budale.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

13 May 2018, 01:03

Meni je tek nedavno upalo u oči i zapitala sam se otkad su slavne osobe postale osobe koje niti pjevaju niti plešu niti glume nego imaju instagram. :ne zna: Navodno je velika pošast i sponzora za njima, pogotovo vani, jer im izreklamiraju proizvode. No ovdje mi to sve nekako djeluje kao žicanje male iz Muća da joj Zara da cipele koje će ionako morati vratiti no prošetat će ih na špici pa je sretna.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 May 2018, 01:26

Eks wrote:
13 May 2018, 01:03
No ovdje mi to sve nekako djeluje kao žicanje male iz Muća da joj Zara da cipele koje će ionako morati vratiti no prošetat će ih na špici pa je sretna.
Hah, nisi daleko od istine. Kod nas obično tako i bude. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

13 May 2018, 11:02

Što se više družim s ljudima više volim stidne uši :mad:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

13 May 2018, 11:16

Stidne uši ne možeš ubacivati vilama u kamion. :o
Potpisi su za budale.
User avatar
Nukac
Davorich
Posts: 6775
Joined: 11 Feb 2017, 14:02
Location: Malo tu, malo tam
Has thanked: 6 times
Been thanked: 90 times

13 May 2018, 18:36

Mozes, ako imas dovoljno male vile. Mikroskopske. :rofl:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

13 May 2018, 21:42

Stitch wrote:
13 May 2018, 00:56
Meni je to bezvezarija, iskreno. Niti ih pratim niti me takvo što zanima. Upravo suprotno, medijima bih poručio da prestanu od idiota stvarati slavne osobe.
'taće mediji...što odmene ne naprave slavnu osobu ako su tako moćni? :rofl:
Nukac wrote:
13 May 2018, 18:36
Mozes, ako imas dovoljno male vile. Mikroskopske. :rofl:
Ja imam mikrokurac. Pikal' se to? :confused:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 11:01

http://www.buro247.hr/lifestyle/ekspert ... aming.html
je izazvalo divlje kokodakanje na kokošinjcu. I ne mogu reći da mi nešto od toga nije sjelo.

Međutim, koliko i kome ova može biti influencerica. Influencerka. Neki kuki. :ne zna:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 11:57

Meni ne može.

Najprije, usuđuje se pisati blog, a ne umije pisati niti zna hrvatski.

Drugo, polazi od netočne premise (ako uopće zna što je to) pa onda dolazi i do pogrešnog zaključka.

Ni za koga majke s djecom, pa čak ni one koje rade, nisu problem. Osim državi koja se busa u prsa porodiljnim naknadama i - samima sebi. Bile bi problem i samima sebi kad ne bi bile majke, ovo im je još jedan adut.

Osobno mi bilo kakve intimne slike na netu idu na živce - ljudi u bolesničkim krevetima s infuzijom koja lagano curka, zaljubljeni bračni parovi - novovjenčani, naročito, majke sa sitnom dječicom i blaženim izrazom na licu kakav valjda nemaju ni talijanske Madone, ali neka. Tko hoće, neka stavlja. Međutim... kada pedofili počnu razmjenjivati iste te slike i drkati na njih, onda će se pitati otkuda im. :misli:


Image

Fora bi mi bilo vidjeti štosne slike male djece, ono, u trenutku kad naprave neku svinjariju, ali toga nema. Ili su namještene ili su djeca prebrza. Vjerujte mi, znam - od deset psećih fotki eventualno jedna ispadne dobro, a i to na trifrtalja. :gaah:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 12:12

Prebrza su, da.
Tek kad ostare kao J.V. skuže da treba raditi polako i uslikavati, za sadašnje i buduće naraštaje lurkera.

Ma da, šteta vremena čitati te njezine bljezgarije, ali eto, kad sam već čitala reakcije, šta da radim, morala sam i temu. (Da ste korisniji, vi tu, pa da ne moram čitati kokošinjce ujutro za dobar dan uz kavu, onda bi čitala trkeljanje! :zmaj: )
ali priznaj, fenomenalno je kak se ne pogubi u tim svojim teškim mislima, pogrešnim stavovima i - nekako najviše od svega - očiglednom činjenicom da živi u nekoj paralelnoj stvarnosti. Onako, riječ po riječ, čovjek je počne žaliti, a onda provali novu dozu samodopadne gluposti, pa te prođe. :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 16:25

A gledaj, glumica je, po definiciji mora biti samodopadna. Na isti pogon rade i političari te općenito vođe pogotovo oni karizmatični. No vjeruj mi, načitala sam se ja i stručnih tekstova koji se sastoje samo od ponavljanja šupljih frazetina, svi plješću, a nikome zapravo nije stalo ni do konkretne teme ni do problematike. Kao što je govorio pokojni Durbešić: "Shakespeare je nahranio više ljudi nego bilo koji političar. Zamislite samo: s jedne strane priskrbio je kruh glumcima svojega doba, a i danas hrani glumce, režisere i scenske radnike, o hladnom pogonu da se i ne govori. Hiljade i hiljade stranica napisano je o njemu, hiljade i hiljade honorara isplaćeno za te radove. Na sveučilištima profesori o njemu drže kolegije, a kad se tek sjetim bezbrojnih tiskara, korektora, uvezivača, prodavača njegovih knjiga i knjiga o njemu..." Dobro, ne može svatko biti Shakespeare, ali srećom nije svatko ni Jelena Veljača.

No danas je došlo takvo doba. I ne govorim to onako starački: u moje su doba planine bile više, more plavlje, nebo vedrije, a i sunce je jače sjalo... Prebrza komunikacija i preobilje informacija doći će nam glave.

Odavno se nadam da su za Gutenberga smislili poseban krug u paklu: od njega je sve počelo. :E
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 May 2018, 16:31

Evo, pročitala par rečenica J.V. i ne mogla nastavit dalje jer nisam ubrala poantu ali nije da se trudim i da me zanima. Onako odoka i općenito mogu samo kratko reći da i ona ima ciljanu publiku ter sljedbenike i istomišljenike. Kakvo čudo, isto tako to imaju i pedofili i promatrači ptica i ljubitelji fotografije nasukanih brodova.

Nekako mi smiješno da se sad priča o fenomenu zaposlenih majki. Wow, to je neka novotarija ili izum ove sezone ili što?

:ne zna:



:E
kurvanjski avatar, a
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 17:48

Nisam nikada vježbala brzo čitanje niti me to zanimalo, ali ovakvi tekstovi jednostavno te natjeraju na to: već prve dvije rečenice upućuju na termine koje treba uočavati pa za sekundu preletiš tekst. Više vremena i ne zaslužuje. :E
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 May 2018, 17:55

Ja sam uočila autoričinu samodopadnost i samodivljenje. ter genijalno organizira čuvanje djeteta, ter odvožnja, dovožnja, satnicu blabla wow, supersamspretna i moćna..
Ima jedno dijete. Volila bi je vidit s troje. Od toga jedno s poteškoćama. Da je bez vode i struje. Da uokolo pucaju granate. Da je muž na ratištu. I da je s poslom a bez para. Tj ne bi joj volila.


Sere bezveze.
kurvanjski avatar, a
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 18:09

Donna Sole wrote:Ja sam uočila autoričinu samodopadnost i samodivljenje. ter genijalno organizira čuvanje djeteta, ter odvožnja, dovožnja, satnicu blabla wow, supersamspretna i moćna..
Ima jedno dijete. Volila bi je vidit s troje. Od toga jedno s poteškoćama. Da je bez vode i struje. Da uokolo pucaju granate. Da je muž na ratištu. I da je s poslom a bez para. Tj ne bi joj volila.


Sere bezveze.
E, to.
Kakvo je cudo zaposlena majka?
Trebao bi joj kablic hladne vode, da se zbroji.

Sent from my SM-G600FY using Tapatalk

User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 18:15

Ajme, i vi se svačemu čudite. :p Žena se ševila pa zatrudnjela pa rodila dijete. Bračno? Bračno. Radi li? Radi. I još, kako se tvrdi, skupa s mužem seli u Beograd. Valjda joj fali tema za blog. :D

Međutim, u tome i jest bit ovakvih napisa, baš kao što nas uvjeravaju i reklame za brzo i jednostavno nanošenje šminke: vidi kako ja mogu, možete i vi. Poistovjetite se sa mnom jer sam ja frajerica, prestanite razmišljati svojom glavom, ako ste je ikada i upotrebljavale, slušajte mene. Ako se na kraju nešto sjebe, znači da niste pazile na satu.

Stari dobri marketing. Od sv. Pavla pa na ovamo. :raspa:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

24 May 2018, 20:25

Donna Sole wrote:
24 May 2018, 17:55
Ja sam uočila autoričinu samodopadnost i samodivljenje. ter genijalno organizira čuvanje djeteta, ter odvožnja, dovožnja, satnicu blabla wow, supersamspretna i moćna..
Ima jedno dijete. Volila bi je vidit s troje. Od toga jedno s poteškoćama. Da je bez vode i struje. Da uokolo pucaju granate. Da je muž na ratištu. I da je s poslom a bez para. Tj ne bi joj volila.


Sere bezveze.
Dec rajt... i da radi ko pomoćno osoblje u nekoj kuhinji 10-12 sati dnevno, i kad dođe doma nakon još 2 sata puta da ima snage jedino da se strovali u krevet, dok djeca vrište i kakaju a muž nezaposlena pijandura&ovisnik sa PTSPom za kosu vuče...
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 20:52

Imate li još kakvu ideju? :cerek:

Mislim, kao prvo, da nema slobodnog vremena za lupetanje, ne bi pisala blog. Kao drugo, da je pametna, pisala bi pametnije tekstove. No onda ne bi imala utjecaja na ženskinje koje su se našle negdje na pola puta - nisu tako slavne kao ona, ali su uspjele roditi dijete i time se ponose - pa im sad treba netko tko će ih zastupati.

To je ciljana publika. Influenceri imaju ciljanu publiku, teško da mogu utjecati na nekoga kome nisu zanimljivi i tko s njima ne osjeća "posestrimstvo lica u Svemiru".
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 21:37

Šta se ljutiš, nisam se zavjetovala pratiti J.V. i slijediti njezin nauk.
Bilo mi je smiješno pa sam nalijepila na temu.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 21:50

Riona wrote:
24 May 2018, 21:37
Šta se ljutiš, nisam se zavjetovala pratiti J.V. i slijediti njezin nauk.
Bilo mi je smiješno pa sam nalijepila na temu.
Ne ljutim se, što bih se ljutila. Samo na njezinu primjeru razmišljam o influencerima.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 21:54

Pa primjer je sjajan, kaj ne?
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 22:03

Donna Sole wrote:
24 May 2018, 17:55
Ja sam uočila autoričinu samodopadnost i samodivljenje. ter genijalno organizira čuvanje djeteta, ter odvožnja, dovožnja, satnicu blabla wow, supersamspretna i moćna..
Ima jedno dijete. Volila bi je vidit s troje. Od toga jedno s poteškoćama. Da je bez vode i struje. Da uokolo pucaju granate. Da je muž na ratištu. I da je s poslom a bez para. Tj ne bi joj volila.


Sere bezveze.
Mislim, moraš biti blesača ili posve bez ikakvog iskustva, a pogotovo empatije, pa uzimati te njene prosere kao nešto vjerodostojno. Pa valjda te njezine sljedbenice valjda vide u svojoj okolini bar jednu mamu koja dubi na glavi da sve bude bar približno kako treba, svi siti, suhi i na toplom. Zarađena lova, da se može kupit klopa i platiti računi.
Smiješno je da je ona i prije imala neke takve sulude ideje. Tu i tamo sam naletavala na to njezino nešto. Ugl. se jako čudila da se njoj čude da nije umrla od gladi radeći to nešto što ona "radi". Ispričavam se, ne razumijem se u tu njezinu branšu. Onda se udala, pa je to bila čitava tragedija, što se od nje očekuje nešto. Kako molim. Pa se rastala. Tragedija. Pa dijete. Katastrofa. Nebeski doživljaj. Ne znam, to su neki fragmenti. Malkice mi je bilo zanimljivo kako ona doživljava firtl u koji je doselila, a koji dobro poznam.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

24 May 2018, 22:44

Riona wrote:
24 May 2018, 21:54
Pa primjer je sjajan, kaj ne?
Primjer je izvrstan. A ima ih još. Zanimljivo, sve žensko do ženskoga.

No što se tiče marijanskoga kulta, to jest svetoga materinstva, vjerojatno ima nešto u hormonima, jebga. Ja sam sa svojim hormonima uvijek bila u prijateljskim odnosima, nikad me nije mučio PMS, nisam maltretirala ljude oko sebe time što sam žensko... No svojevremeno sam radila sa ženom koja je baš bila opsjednuta materinstvom i brakom, a ja puštala na jedno uho unutra, na drugo van. Sve dok jednoga dana nisu po nju došli muž i dijete. :rolleyes:

Razgovaralo je nas nekoliko onako bez veze pred kraj radnog vremena, kadli - evo ti Muža i Potomka na vidiku. Žena koja je do tog časa relativno normalno razgovarala o nečemu onako općenitom najednom se pretvorila u svetu Terezu. Oči su joj se zacaklile, na licu se ukazao neopisiv zanos, zakoračila je prema njima kao hipnotizirana. Valjda ni Bin Ladenovi teroristi ne doživljavaju takvo mistično ushićenje.

Odanda sam je zaobilazila. Za svaki slučaj. :D
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

24 May 2018, 23:13

Veoma mudro. :zubo:

Btw. imala sam ja nešto takvo... ateistica od glave do pete, u općem razgovoru (na poslu) o vjernicima i vjerovanju u boga, ona je - čvrsta kao kamen - izjavila da ona ne vjeruje u boga, nego u svog muža i djecu.
Phm, labava neka božanstva.
Ugl. poslije par godina žena se teško razboli. Leži ona tako u Institutu za tumore, čeka operaciju; njezini žive u neopisivoj blizini. Dan prije operacije nema muža-boga, nema sinova-bogova. Samo je liječnik došao, sjedio s njom neko vrijeme i razgovarao, umirivao je. Pričala mi je to sa suzama u očima; nismo bile prijateljice, dapače. Srušili se bogovi, uz tresak.
Post Reply