Influenceri

Koliko para, toliko muzike
User avatar
Donna Sole
Posts: 3242
Joined: 30 Sep 2011, 23:18
Location: Virgin Valley
Been thanked: 1 time

24 May 2018, 23:21

Riona wrote:
24 May 2018, 23:13
Veoma mudro. :zubo:

.... Pričala mi je to sa suzama u očima; nismo bile prijateljice, dapače. Srušili se bogovi, uz tresak.
Tužno je to, svakako. Nego, prije ću povjerovati da je ona sama sebe uvjeravala u "božanstva". Radi sebe. Njoj je trebala ta tvrdnja da bi sebe uvjerila.
Vjerojatno to rade i ostale Veljače. Blesavo je da se neki zakače na prosere influencera.


kurvanjski avatar, a
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

24 May 2018, 23:38

Veljača je kao i većina tih influencerica beskrajno privilegirana i od puste privilegije vidi jednu zakrivljenu stvarnost koju većina Hrvata/ica ne živi. Najsmiješnije mi je bilo kad se na jednu takvu, privilegiranu, iz dobre familije i što već ide uz to, koja se ofkors i dobro udala, uglavnom nikad je nisu dodirnuli stvarni životni problemi, dirnuto nadovezala jedna cura koja zbilja rinta i ima dijete i koju život ne mazi; dotična joj uzor, poistovjećuje se s njom, bla truć. Kako i što imaju zajedničko, nisam dokučila. Valjda ljudi misle da će ih ovi posuti nekim vilinskim prahom pa će se probuditi na terasi s kožnom garniturom i mužem Englezom koji ih slijedi kao psić (btw, nije Ella ova iz primjera, nju spominjem kao dodatni primjer). Valjda je to nova verzija listanja Cosmopolitana i uzdisanja nad komadima robe/namještaja koje si u zilijun godina neće moći priuštiti no bijeg su im iz svakodnevice. :ne zna:

Ono što mene iritira su one poluknjiževnice, pun ih je recimo Blogbuster/24 sata, sa svojim umotvorinama; nalijepe svoj citat na sliku kao da iz njih progovara duh Selimovića i pišu tekstove koji pršte seksizmom ("želim da me razvali pravo muško i daje mi džeparac") i ponižavanjem sebe, svoje upitne pameti, tuđe pameti i općenito ženskog roda. Ima još par portala gdje su se razmahale, sve naravno s prekrasnim selfijima, hešteg lijepa sam i moćna iako za mene nitko nije čuo osim mojih prijateljica, i tekstovima koji u meni izazivaju duboko susramlje.
No narod čita Šimlešu i Ingrid pa valjda se i one žele dokopati dijela tog kolača. Posebno su patetične kad krenu reklamirati neki proizvod pa se trude upakirati u osnovnoškolski sastavak koji vrijeđa i čitatelja i sponzora. No bitno da si kupe neku sitnicu time.
Nađe se i neki ok tekst no to je kap u moru.

Veljača je uvijek bila razmažena, ona me odavno ne čudi.
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

24 May 2018, 23:47

Btw, odlično mi je kako Veljačica naglašava svoje mudre misli histeričnim caps lockom. Kad netko u par rečenica ima jedan vrišteći caps lock, odmah znam koja ura. Kuiš ono, ja sam bitna sleš pametna. Jesi, dušo.
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

25 May 2018, 00:21

Ja se samo pitam cime zalijevaju te tipice, od male malosti. Pa to izraste u ovakve cudnovate kljunase.


Sent from my SM-T355Y using Tapatalk

Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

25 May 2018, 00:28

Moderan odgoj? :zubo: Ono kad bez granica hvališ dijete pa misli da je doslovno svaka njegova akcija i misao vrijedna objave. :zubo:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 May 2018, 06:39

Eks wrote:
25 May 2018, 00:28
Moderan odgoj? :zubo: Ono kad bez granica hvališ dijete pa misli da je doslovno svaka njegova akcija i misao vrijedna objave. :zubo:
Ne nužno. Dječica se već nekoliko desetaka godina odgajaju tako da misle kako su savršena, a ujedno im i školski sustav ide na ruku. Pa ipak, ne uspiju se svi vinuti do ovakvih visina. Nešto ostane i u pličinama Fejsbuka jer ekonomija ipak učini svoje.
Post Reply