Utjecaj politike i političara na medije (slučaj Šprajc)

Koliko para, toliko muzike
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

20 Dec 2011, 14:51

Kronologija:

Prilozi u Dnevniku od 18. do 20. studenog.
Relevantni prilog počinje negdje od 33. minute.

Zatim, ovo.

Na kraju, pizdarija.

E sad, znam ja da je Šprajc onako, mrvicu populist i da su mu komentari u stilu bakice koja sjedi pred teveom i tako to, ali je valjda jedini na nac. televiziji koji se još uvijek drzne štogod pripomenuti a da malo zasvrbi. Pecne, ako hoćete. Osobno mi je to osvježenje u doba guzica i sisa i Nikoline Pišek i zbog toga mi je simpatičan.

Također, znam da su prilozi o Vukovaru napravljeni tako kako jesu i možda su se mogli drugačije odraditi, ali to je bilo upravo to, odrađivanje, novinarski posao kao i svaki drugi a mislim da je klima ovdje da nemoš taj nesretni osamnaesti obradit drugačije, tojest, nema previše varijacija na temu i sve je već viđeno i izlizano i postaje kič.

Ali smatram da se Vijeće uzjebalo bezveze. Mislim da nas nakon dvadeset jebenih godina audiosnimke nekih telefonskih razgovora ne bi trebale bacati u afan niti biti simbolom svega nehrvatskog. Smatram, također, da su novinari napravili neloš (s obzirom na okolnosti) prilog i odmicanje od "sveta krava"-nastupa donekle pozdravljam. I da se vijećnici nisu uzjebali, imam dojam da bi prilog bio tretiran kao i svaki drugi, malo se prašine jest bilo diglo ali s izborima pred vratima mislim da je i ta prilog mogao pasti, kao i svi drugi takvi "prigodni", u zaborav do iduće godine (da, žalosno je možda takvo poimanje em novinarstva em takve tragedije kao što su Vukovar i Ovčara, ali takav sam dojam stekla :ne zna: ).

Kako bilo, Šprajc je u svojoj maniri odgovorio, u eteru, na kraju nedjeljnog dnevnika, po svim "točkama optužnice". Dva dana kasnije, odlučeno je da ga više nećemo gledati.

Cenzura ili sankcije za prekršaj?
Tko je u pravu?
Treba li se novinar, samo zato što radi na nacionalnoj televiziji, suzdržavati od komentara? Treba li staati u obranu svojih priloga i vlastite "novinarske logike"? Gdje je granica između novinarske objektivnosti i potpunog autizma?

Hajd' priložite svojih pet lipa jer je sasvim moguće da niti znam cijelu priču niti sam u pravu u cijelom ovo trkelj-razmišljanju.


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

20 Dec 2011, 16:49

Najkraće, podržavam Šprajca. Napravio je dobar prilog. Sve što je uzeo iz arhiva već je bilo objavljeno. Ako je objavljeno, ne znači opet da je istinito. Ali nemaju mu što prigovoriti. Ja bih doduše prvo sve rekao u brk. Dnevnik mi je preozbiljan za osobne komentare, rekao bih tom vijeću što mislim uživo. :D

No nisu ga trebali smijeniti. Šprajc ne može o tome u emisiji, nema je. Odgovorio im je gdje može, inteligentno i zabavno. Njih nije nasmijao kao nas, je li, ali to je njegovo pravo. Novinarstvo mora biti slobodno, nije ovo Kina. Ne još.
Potpisi su za budale.
Almost Rosey
Posts: 2861
Joined: 18 Sep 2011, 15:31

20 Dec 2011, 20:14

lol da, smiješno mi je bilo što je baš danas umro Veliki vođa. Ne mogu tu koincidenciju izbaciti iz glave.
User avatar
Borna Paro
Posts: 189
Joined: 26 Sep 2011, 17:23
Location:

12 Jan 2012, 19:32

Support Spraitz!!

Ja već odavno nastojim srušiti,tj.rušiti lažni autoritet koji ima HRT.Oni ubiru lovu,trpaju reklame i onda idioti vladaju tom kćom gdje radi 1254 zaposlenika previše.
Imate onog egocentričnog pedera Vlahova,tri usrane prijateljice Hlo-Čulja-Čeljuska,zatim kompletnog kretena Barišića i još mnogo umišljenih smradova koji parazitiraju i uzimaju nam lovu za ništa.Njihovo znanje je k.vrijedno!!
Šprajc je bar imao muda reći ono što je ljudi i sami govore.Za početak!
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

25 Feb 2019, 20:56

Slagao se Šprajcom ili ne, u potpunosti podržavam sprdanje s političarima:

https://vijesti.rtl.hr/video/vijesti/30 ... eskadrile/

Međutim, nimalo ne podržavam sprdanje s malim ljudima u nevolji, osobito ako se radi o životnoj opasnosti:

https://slobodnadalmacija.hr/mozaik/ziv ... biji-video

To je bilo neukusno.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Feb 2019, 21:13

Hah, Hrvatska gorska služba spašavanja također zna zbijati šale na račun lakomislenih turista. Ne znam tko joj vodi Facebook-stranicu, ali odlično to radi. Baš se ruga onima koji u natikačama idu na Velebit ili onima koji bez hrane i vode istražuju pustopoljine u dalmatinskom zaleđu.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Feb 2019, 23:11

Ali je ovih dana odbila izići u susret planinarskom paru čiji pas nije mogao više hodati. Doduše, i ljudi su blesavi - vodili su na snijegom prekrivenu Bjelašnicu kratkodlakog psa - ovaj čas ne mogu se sjetiti pasmine, izgubili su signal na mobitelu pa su oboje otišli po pomoć. Kad su se vratili, psa nije bilo. Odlutao je za njima i izgubio se, sad se svi nadamo da se nije i smrznuo. :crying: No to sve ne opravdava GSS-ovo odbijanje.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Feb 2019, 23:27

A kao razlog naveli su...?
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

25 Feb 2019, 23:47

Stitch wrote:
25 Feb 2019, 23:27
A kao razlog naveli su...?
Tko? GSS? Ne znam. Prenosim samo tvrdnju cure s Fejsa koja moli planinare na Bjelašnici da obrate pažnju na njezina vajmarskog ptičara - eto, sjetila sam se pasmine - te opisuje što se dogodilo.

Edit. Ovaj smo post podijelile Perzefona i ja: link
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

26 Feb 2019, 00:09

HGSS već neko vrijeme muku muči s financijama. Pitanje je bi li spasioci trošili gorivo za helikopter spašavajući psa, a onda ljudima u nevolji objašnjavali da nemaju čime doći do njih. Žao mi je psa, ali budimo objektivni - njihov je posao brinuti se za sigurnost građana, to im piše u statutu i radi toga su osnovani. Njihov posao nije brinuti se za kućne ljubimce koje su glupi građani ostavili da se izgube u planini.
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

26 Feb 2019, 08:00

Stitch wrote:
26 Feb 2019, 00:09
HGSS već neko vrijeme muku muči s financijama. Pitanje je bi li spasioci trošili gorivo za helikopter spašavajući psa, a onda ljudima u nevolji objašnjavali da nemaju čime doći do njih. Žao mi je psa, ali budimo objektivni - njihov je posao brinuti se za sigurnost građana, to im piše u statutu i radi toga su osnovani. Njihov posao nije brinuti se za kućne ljubimce koje su glupi građani ostavili da se izgube u planini.
Nisi pažljivo čitao. Nisu ljudi od GSS-a očekivali da im pronađu izgubljenog psa, nego su tražili pomoć jer mrcinu od 50-ak kila nije baš lako nositi niz planinu. Dakle, za sebe i za psa. Na kraju su se našle motorne saonice, koje vjerojatno ima i GSS. Ljudi su kreteni zato što su, prvo, uopće takvu pasminu vodili na snijeg, a drugo, zato što se nisu podijelili pa jedan ostao sa psom. No dobro, ionako nije naš GSS, nego bosanski.
User avatar
nvnk
Posts: 2979
Joined: 21 Feb 2017, 12:31
Has thanked: 20 times
Been thanked: 58 times

26 Feb 2019, 10:35

Stitch wrote:
25 Feb 2019, 21:13
Hah, Hrvatska gorska služba spašavanja također zna zbijati šale na račun lakomislenih turista. Ne znam tko joj vodi Facebook-stranicu, ali odlično to radi. Baš se ruga onima koji u natikačama idu na Velebit ili onima koji bez hrane i vode istražuju pustopoljine u dalmatinskom zaleđu.
S obzirom da kod nas (za razliku od Slovenije i još nekih obližnjih zemalja) ne postoje propisi koji bi dopustili naplatu intervencije takvim "planinarima", izrugivanje je jedino što im preostane, u pravilu nakon što ih spase.

No, ovo sa Šprajcom i čovjekom koji je jurio u bujici niz Banovo brdo ipak je bilo nekaj drugo. Ili se barem ja ne sjećam da je rečeno da je čovjek upao u vodenu struju svojom bahatošću ili bezobzirnim nemarom.
Post Reply