Preporučite članak!

Koliko para, toliko muzike
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

18 Nov 2017, 12:50

to je bilo retoričko pitanje.. no, ok. :)


User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

18 Nov 2017, 13:25

Zmaj021 wrote:
18 Nov 2017, 12:50
to je bilo retoričko pitanje.. no, ok. :)
Dobro, slažemo li se onda nakraju ili ne? :kiss:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

18 Nov 2017, 14:26

MmeTipfeler wrote:
18 Nov 2017, 13:25
Dobro, slažemo li se onda nakraju ili ne? :kiss:
šlažemo se, uglavnom. eto, ne slažemo se kad zamjeraš sebi, ili općenito pojedincu, što nije učinjeno više. a kako i kad? zlo je već uzjahalo. sjeti se kako je prošla ona stranka u splitu, ili kako se pucalo po raji na onom sarajevskom skupu. ili slučaja kir, ili slučaja srđana aleksića.. sve se zna, a najviše se zna o onome o čemu se šuti.

može sud proglasiti nečiju krivicu ili ne, može reći genocid ili ne.. ali šta to mijenja u biti? činjeno je što je činjeno, s motivima koji su bili sve samo ne plemeniti ili humani. država, zemlja, novac.. to su svete stvari, a ljudi svakako nisu.
..i hajmo mi sad zauzeti strane pa pričati o tome šta se desilo. evo vam kurac od mene, mene se neće u to sranje uvlačiti. boldrik jesam, al ne baš toliki. :D (ne mislim na tebe, mme. :D)

:kiss:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

18 Nov 2017, 17:15

Zmaj021 wrote:
18 Nov 2017, 14:26
šlažemo se, uglavnom. eto, ne slažemo se kad zamjeraš sebi, ili općenito pojedincu, što nije učinjeno više. a kako i kad?
Ne znam. Možda se doista i nije moglo, no moja se majka nije libila otvoreno reći što misli. Doduše, tate onda već više nije bilo, žena je bila u godinama pa je nitko nije uzimao za ozbiljno. Svejedno mislim da je bila hrabrija od mene.

Istina je i da je mene HOS-ovac ili ZNG-ovac ili već netko iz onih vremena dok HV još nije bila službeno oformljena pištoljem natjerao da se maknem s mjesta za parkiranje na koje je on bio bacio oko. Jebote! Ne samo što sam se, da prostiš, usrala od straha, nego mi je u isti mah bilo i neizrecivo smiješno. Divlji Zapad. :facepalm:

Nego, evo ti drugog primjera kada sam odšutjela. Početkom 90-ih radila sam u jednoj srednjoj školi. Rat je već bio počeo. Jednoga dana uzbuna u zbornici: dvojica šesnaestogodišnjaka nestala su bez traga. Roditelji nemaju pojma gdje su im sinovi, pitaju školu. Razrednica napokon od njihovih kolega izvuče podatak da su se klinci pridružili Hrvatskoj vojsci u Bosni, valjda je onda već bila HV. Na što jedna od kolegica usklikne: "Pa neka se sami bore protiv Srba, a ne da naša djeca idu tamo ginuti!" A meni je prvo došlo na jezik da zapitam koji kiki naša vojska uopće ima raditi u Bosni. Pa nisam. A mogla sam. No vjerojatno me nitko ne bi ni čuo.

Bilo je to vrijeme neshvatljivog bezumlja. Meni neshvatljivoga. Nešto se zlo i opako budilo u ljudima bez obzira na zvanje, zanimanje, obrazovanost.

Ne ponovilo se!
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

18 Nov 2017, 19:06

MmeTipfeler wrote:
18 Nov 2017, 17:15
Ne znam. Možda se doista i nije moglo, no moja se majka nije libila otvoreno reći što misli. Doduše, tate onda već više nije bilo, žena je bila u godinama pa je nitko nije uzimao za ozbiljno. Svejedno mislim da je bila hrabrija od mene.

Istina je i da je mene HOS-ovac ili ZNG-ovac ili već netko iz onih vremena dok HV još nije bila službeno oformljena pištoljem natjerao da se maknem s mjesta za parkiranje na koje je on bio bacio oko. Jebote! Ne samo što sam se, da prostiš, usrala od straha, nego mi je u isti mah bilo i neizrecivo smiješno. Divlji Zapad. :facepalm:

Nego, evo ti drugog primjera kada sam odšutjela. Početkom 90-ih radila sam u jednoj srednjoj školi. Rat je već bio počeo. Jednoga dana uzbuna u zbornici: dvojica šesnaestogodišnjaka nestala su bez traga. Roditelji nemaju pojma gdje su im sinovi, pitaju školu. Razrednica napokon od njihovih kolega izvuče podatak da su se klinci pridružili Hrvatskoj vojsci u Bosni, valjda je onda već bila HV. Na što jedna od kolegica usklikne: "Pa neka se sami bore protiv Srba, a ne da naša djeca idu tamo ginuti!" A meni je prvo došlo na jezik da zapitam koji kiki naša vojska uopće ima raditi u Bosni. Pa nisam. A mogla sam. No vjerojatno me nitko ne bi ni čuo.

Bilo je to vrijeme neshvatljivog bezumlja. Meni neshvatljivoga. Nešto se zlo i opako budilo u ljudima bez obzira na zvanje, zanimanje, obrazovanost.

Ne ponovilo se!
Ja sam napustio tu "našu vojsku" kad je "naše" trebalo biti do Kupe. Kontam se koji smo to mi koji smo do Kupe? Bilo s ove bilo s one strane Kupe. Ili Drine. Skvrčili se k'o kilo upo kile?! 255.804 kv. kilometra al' ovolicka?! I još treba nešto ginut' za to?! Pa mi smo oni koji su i s ove i s one strane. To smo mi. Do Grčke. Do Austrije. Ni pedlja manje!

Österreich je s druge strane, to je drugo, to fakat nismo mi. Nismo ni България. :nogica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

18 Nov 2017, 21:23

Šabović Adis wrote:
18 Nov 2017, 19:06
Ja sam napustio tu "našu vojsku" kad je "naše" trebalo biti do Kupe. Kontam se koji smo to mi koji smo do Kupe? Bilo s ove bilo s one strane Kupe. Ili Drine. Skvrčili se k'o kilo upo kile?! 255.804 kv. kilometra al' ovolicka?! I još treba nešto ginut' za to?! Pa mi smo oni koji su i s ove i s one strane. To smo mi. Do Grčke. Do Austrije. Ni pedlja manje!

Österreich je s druge strane, to je drugo, to fakat nismo mi. Nismo ni България. :nogica:
opa bato.. dakle domaći izdajnik ili strani plaćenik.. ili možda domaći plaćenik ili strani izdajnik.. ili bilo šta od ta 4 pojma. sad, plaćenik nisi, slabo se traži ta roba koju valjaš, ko bi u to finansiro.. domaći ili strani.. jebem li ga, domaći nisi, jer nema nam kuće.. opet, nisi ni strani, jer odavle si. ostaje još ono izdajnik.. al koga/šta si izdo.. izdajnik izdajnika.. niš ja ovo ne kontam.. nikako te svrstat.. aaa, znači - nesvrstan! tu si, dakle, bato!
aj, živili!
:D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Nov 2017, 01:53

Zmaj021 wrote:
18 Nov 2017, 21:23
opa bato.. dakle domaći izdajnik ili strani plaćenik.. ili možda domaći plaćenik ili strani izdajnik.. ili bilo šta od ta 4 pojma. sad, plaćenik nisi, slabo se traži ta roba koju valjaš, ko bi u to finansiro.. domaći ili strani.. jebem li ga, domaći nisi, jer nema nam kuće.. opet, nisi ni strani, jer odavle si. ostaje još ono izdajnik.. al koga/šta si izdo.. izdajnik izdajnika.. niš ja ovo ne kontam.. nikako te svrstat.. aaa, znači - nesvrstan! tu si, dakle, bato!
aj, živili!
:D
Sve bi to stajalo i zvanično da su to izjave zvaničnika. Time mi pune glavu evo dvajesikusur godina.
Zamisli zvaničnika bilo koje države da izjavi da država koje je zvaničnik ne postoji. Zamisli Trampa da odvali "Nema SAD!", koliko je lud to bi mu se i moglo desiti...ili Kolindu sa "Nema RH!", Vučića sa "Nema RS!", ili Baketa i drugara Miću "Nema FBiH ni Rep. Srpske". Bi li to bile zvanične ili nezvanične izjave? Kako ti definišeš izdajnike?
Zamisli, pitaju te: "Jel' spavaš?", a ti "Pa spavam, jestel' ćoravi?!"


Ja na ovaj bold uvijek repliciram sa "Aha, to preko mene mrtva!", i smrtno sam ozbiljan pritom.
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

19 Nov 2017, 09:55

Šabović Adis wrote:
19 Nov 2017, 01:53
Sve bi to stajalo i zvanično da su to izjave zvaničnika. Time mi pune glavu evo dvajesikusur godina.
Zamisli zvaničnika bilo koje države da izjavi da država koje je zvaničnik ne postoji. Zamisli Trampa da odvali "Nema SAD!", koliko je lud to bi mu se i moglo desiti...ili Kolindu sa "Nema RH!", Vučića sa "Nema RS!", ili Baketa i drugara Miću "Nema FBiH ni Rep. Srpske". Bi li to bile zvanične ili nezvanične izjave? Kako ti definišeš izdajnike?
Zamisli, pitaju te: "Jel' spavaš?", a ti "Pa spavam, jestel' ćoravi?!"


Ja na ovaj bold uvijek repliciram sa "Aha, to preko mene mrtva!", i smrtno sam ozbiljan pritom.
ništa meni nije nezamislivo.. :D a i to da kažu - ne bi se zajebali. :D

sjećaš li se onog filma sa špegeljom i tajnim naoružavanjem, a koji je emitovan na tv sa? (ne znam za druge republike, osim srbije)
sad, neki tvrde da je špegelj znao za snimanje, odnosno da je sve bilo režirano i da su svi bili za rasturanje države, a neki drugi opet tvrde da nije bilo režije, da špegelj nije znao za snimanje, pa samim tim i da nisu svi bili za rasturanje...
pamtim to kao da je bilo danas.. :D pamtim pitanje koje mi se nametalo i tad - zašto se takva stvar uopšte prikazuje na tv?

ako neko radi tako nešto + imaš dokaze, zar onda ne ide haps + suđenje? pa nije snimak nastao iz istraživačkog novinarstva, jel.
dakle, ako je bila režija - slijedi da su svi bili za rastur. ako nije bila režija, onda opet slijedi da su svi bili za rastur i to baš za ovakav kakav se desio. ovo svi - uslovno rečeno, jel, odnosi se svakako na najkrupnije igrače u srb i hr.

znači, prikazuje se teški kriminal (recimo :D) i istovremeno se na njega ne reaguje, npr. po službenoj dužnosti. ne kreće li time ratno-huškačka mašina punom parom?
zašto službe ne reaguju? ko njima zapravo upravlja? u funkciji čega/koga su postale?
ono, uvuci strah u stanovništvo, navuci bijele rukavice i udri. ko nije učestvovao u tome i na takav način? karadžić, svakako - taj je direktno prijetio da bi muslimana moglo i nestat. :zubo: ..nije za smijeh, al štaš drugo.. idioti.

shvatam te, adise. shvatam tvoj odnos prema jugi. ako taj iracionalni odnos prema zemlji rođenja ima ikakvog smisla, onda ga se može imati samo jednom. ko jugu nikada nije doživljavao kao domovinu - ok. oni koji jesu, a sada doživljavaju neku drugu, ti već imaju problem. nije ni čudo koliko pljuvačine ide juge. valja svoje konflikte razriješit, a to ne ide šale. treba prvo sebi priznat neke stvari.. kolizija, samo takva.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Nov 2017, 11:13

Zmaj021 wrote:
19 Nov 2017, 09:55
ono, uvuci strah u stanovništvo, navuci bijele rukavice i udri. ko nije učestvovao u tome i na takav način?
Članak se očito pokazao poticajnim.

Citirala sam dvije rečenice koje mi se čine najtočnijim objašnjenjem. Vjerojatno nikada nećemo znati koliko smo bili medijski izmanipulirani, a mediji su definitivno bili u službi ove, one ili neke treće politike. Zato su se ovakvi i slični prilozi, kao što je fim o Špegelju, i prikazivali na televiziji, a kada bi istraživačko novinarstvo - da, onda je još toga bilo! - nešto i objavilo, uslijedile bi tužbe za duševne boli. Nerijetko bi i novinar i fotograf dobili batina prilikom samoga istraživanja.

Čak je i jezik bio huškački, rijetko se mogla pročitati koja nepristrano i objektivno iznesena vijest, a glasovi na radiju i televiziji zvučali otprilike kao Wellesovo "Marsijanci dolaze!"
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Nov 2017, 13:04

Zmaj021 wrote:
19 Nov 2017, 09:55
ništa meni nije nezamislivo.. :D a i to da kažu - ne bi se zajebali. :D

sjećaš li se onog filma sa špegeljom i tajnim naoružavanjem, a koji je emitovan na tv sa? (ne znam za druge republike, osim srbije)
sad, neki tvrde da je špegelj znao za snimanje, odnosno da je sve bilo režirano i da su svi bili za rasturanje države, a neki drugi opet tvrde da nije bilo režije, da špegelj nije znao za snimanje, pa samim tim i da nisu svi bili za rasturanje...
pamtim to kao da je bilo danas.. :D pamtim pitanje koje mi se nametalo i tad - zašto se takva stvar uopšte prikazuje na tv?

ako neko radi tako nešto + imaš dokaze, zar onda ne ide haps + suđenje? pa nije snimak nastao iz istraživačkog novinarstva, jel.
dakle, ako je bila režija - slijedi da su svi bili za rastur. ako nije bila režija, onda opet slijedi da su svi bili za rastur i to baš za ovakav kakav se desio. ovo svi - uslovno rečeno, jel, odnosi se svakako na najkrupnije igrače u srb i hr.

znači, prikazuje se teški kriminal (recimo :D) i istovremeno se na njega ne reaguje, npr. po službenoj dužnosti. ne kreće li time ratno-huškačka mašina punom parom?
zašto službe ne reaguju? ko njima zapravo upravlja? u funkciji čega/koga su postale?
ono, uvuci strah u stanovništvo, navuci bijele rukavice i udri. ko nije učestvovao u tome i na takav način? karadžić, svakako - taj je direktno prijetio da bi muslimana moglo i nestat. :zubo: ..nije za smijeh, al štaš drugo.. idioti.

shvatam te, adise. shvatam tvoj odnos prema jugi. ako taj iracionalni odnos prema zemlji rođenja ima ikakvog smisla, onda ga se može imati samo jednom. ko jugu nikada nije doživljavao kao domovinu - ok. oni koji jesu, a sada doživljavaju neku drugu, ti već imaju problem. nije ni čudo koliko pljuvačine ide juge. valja svoje konflikte razriješit, a to ne ide šale. treba prvo sebi priznat neke stvari.. kolizija, samo takva.
Ovo "ko jugu nikada nije doživljavao kao domovinu - ok." ide one koji su rođeni, na primjer, u BiH, u RH, u RS, CG isl...koji su oči otvorili u tim tvorevinama. One kojima se stvarnost svodi na to. Generacije post '91. Vrlo bitna stvar! Njima bi priče o Jugi bila alternativa i ispiranje mozga - a toga tu djecu i treba poštediti. E sad, oni koji i jesu rođeni u SFRJ...kako mogu da je ne doživljavaju kao domovinu? Svoju! Pa rođeni su u njoj. Nije svoja domovina ona u kojoj se ne rodiš nego, valjda, ona u kojoj se rodiš, majkumu! Kako mogu tek tako, šutke, da pređu, kako da to kažem, sami preko sebe? To mi ne ide u glavu. Eto, da sam Marsovac pa bilo SFRJ ne bilo isto mi se fata, al' ovako...i još Svečanu obavezu primio. Ne znam...
I nije ideolog u pravu s tim da SFRJ je ideološka tvorevina, SFRJ je društvena tvorevina, socijalistička, puno ideološkija stvar nego THE ideologija!
Ovo za Karadžića... sa "odvesti muslimanski narod možda u nestanak" bio je u pravu. Muslimane niko nije istrijebio do Muslimani sami sebe, ali ne fizički nego politički, tačnije, apolitički. To što sad ima neki Bošnjaci, "bivši Muslimani"...a još "bivšiji Jugosloveni"...to sigurno nije Karadžićevo maslo. Ili jeste?! Jeb'o genocid, to je posljedica, predstava za javnost - njemu sociocid prethodi a to previđaju svi! Ili se samo prave...

Špegelj?! Ne ruši se oružjem ono što se oružjem ne gradi. SFRJ nije vojna nego politička meta - vojna je JNA, što je dooosta niže. Prvo se treba uništiti politički cilj, i to političkim sredstvima (ubijediti "laike", a to su oni koji su ili politički neosviješteni ili politički onesviješteni, ukratko, nepismenjakoviće, u nepostojanje političkog subjekta, navesti ih da otvoreno negiraju i sebe i svoje! Sloboda mišljenja, sloboda govora...sloboda pi*ke materine moje, slobodni su samo da tandrču do mjle volje, ionako se nizašta ne pitaju, zato i ne odgovaraju za izrečeno i samo stvaraju šum...gluhe telefone...) a kad se to postigne ovo ostalo nije ni bitno, pada kao kula od karata...SFRJ tada nema ko da brani. Ko da je brani kad imaš samo ove mutavce koji matraju "bivši komunizam", "bivša juga", "bivše ovo", "bivše ono", baš k'o hipnotisani. A domovina se prvenstveno brani znanjem - nemo'š branit' nešto za šta i ne znaš da postoji ili, prosto, ne vjeruješ da postoji.


Mi se, ovdje, zapravo bakćemo posljedicama "nepravedne diobe" zombija koji jedan drugome spočitavaju izdaju a slažu se jedino u tome da predmet u koji se "zaklinju" ni ne postoji...kakva ironija!
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

19 Nov 2017, 16:43

Šabović Adis wrote:
19 Nov 2017, 13:04
Ovo "ko jugu nikada nije doživljavao kao domovinu - ok." ide one koji su rođeni, na primjer, u BiH, u RH, u RS, CG isl...koji su oči otvorili u tim tvorevinama. One kojima se stvarnost svodi na to. Generacije post '91. Vrlo bitna stvar! Njima bi priče o Jugi bila alternativa i ispiranje mozga - a toga tu djecu i treba poštediti. E sad, oni koji i jesu rođeni u SFRJ...kako mogu da je ne doživljavaju kao domovinu? Svoju! Pa rođeni su u njoj. Nije svoja domovina ona u kojoj se ne rodiš nego, valjda, ona u kojoj se rodiš, majkumu! Kako mogu tek tako, šutke, da pređu, kako da to kažem, sami preko sebe? To mi ne ide u glavu. Eto, da sam Marsovac pa bilo SFRJ ne bilo isto mi se fata, al' ovako...i još Svečanu obavezu primio. Ne znam...
eh, ali ja znam, zemo. :D
koliko nam je ono poživila juga, jedno 47 godina, biće. (slava joj, proklet bio izdajica.. itd. :D) dakle, u toj jugi nisu baš svi rođeni, a i oni koji su rođeni pitanje je kako su odgajani. bilo je tu i onih kojima je ndh bila ok, kraljevina srbija, kr. juga i ko zna kakve sve još varijante. a ima i onih koji državu ne doživljavaju baš emotivno, što je vjerovatno i najbolji put. danas ova, sutra ona, a može se i otići negdje treće. jer, koji je kurac država? retoričko pitanje. :D
Ovo za Karadžića... sa "odvesti muslimanski narod možda u nestanak" bio je u pravu. Muslimane niko nije istrijebio do Muslimani sami sebe, ali ne fizički nego politički, tačnije, apolitički. To što sad ima neki Bošnjaci, "bivši Muslimani"...a još "bivšiji Jugosloveni"...to sigurno nije Karadžićevo maslo. Ili jeste?! Jeb'o genocid, to je posljedica, predstava za javnost - njemu sociocid prethodi a to previđaju svi! Ili se samo prave...
to što ti nisi prepozno vjekovne težnje, snove, ili šta već, bošnjačkog naroda da se naziva imenom svojim, u državi svojoj, to je već tvoj problem. vidiš da drugi oko tebe nemaju taj problem. (al zato imaju sve ostale) :D
Špegelj?! Ne ruši se oružjem ono što se oružjem ne gradi. SFRJ nije vojna nego politička meta - vojna je JNA, što je dooosta niže. Prvo se treba uništiti politički cilj, i to političkim sredstvima (ubijediti "laike", a to su oni koji su ili politički neosviješteni ili politički onesviješteni, ukratko, nepismenjakoviće, u nepostojanje političkog subjekta, navesti ih da otvoreno negiraju i sebe i svoje! Sloboda mišljenja, sloboda govora...sloboda pi*ke materine moje, slobodni su samo da tandrču do mjle volje, ionako se nizašta ne pitaju, zato i ne odgovaraju za izrečeno i samo stvaraju šum...gluhe telefone...) a kad se to postigne ovo ostalo nije ni bitno, pada kao kula od karata...SFRJ tada nema ko da brani. Ko da je brani kad imaš samo ove mutavce koji matraju "bivši komunizam", "bivša juga", "bivše ovo", "bivše ono", baš k'o hipnotisani. A domovina se prvenstveno brani znanjem - nemo'š branit' nešto za šta i ne znaš da postoji ili, prosto, ne vjeruješ da postoji.
pa i rat je politika, može se reći čak i konvencionalnog tipa. :D
sfrj je sahranjena na demokratskim izborima. jbga, raja izglasala. a otkud da je raja takva? gdje se odraslo, gdje se šta naučilo?
..sad se ti češkaj po glavi, idealizatoru sfr jote. :D
Mi se, ovdje, zapravo bakćemo posljedicama "nepravedne diobe" zombija koji jedan drugome spočitavaju izdaju a slažu se jedino u tome da predmet u koji se "zaklinju" ni ne postoji...kakva ironija!
bavimo se ljudskom glupošću, kao i obično. :D
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

19 Nov 2017, 18:09

Još jedan iz prošle godine. Welcome to the machine.

Pripadam generaciji koju su filali herojskim i patničkim pričama o NOB-u. No ne sjećam se da je itko te priče shvaćao ozbiljno. Kojekakve dočeke i mahanje zastavicama radosno smo pozdravljali jer toga dana nije bilo škole. Jesu li današnje generacije zaista toliko gluplje? :ne zna:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

19 Nov 2017, 20:48

Zmaj021 wrote:
19 Nov 2017, 16:43
eh, ali ja znam, zemo. :D
koliko nam je ono poživila juga, jedno 47 godina, biće. (slava joj, proklet bio izdajica.. itd. :D) dakle, u toj jugi nisu baš svi rođeni, a i oni koji su rođeni pitanje je kako su odgajani. bilo je tu i onih kojima je ndh bila ok, kraljevina srbija, kr. juga i ko zna kakve sve još varijante. a ima i onih koji državu ne doživljavaju baš emotivno, što je vjerovatno i najbolji put. danas ova, sutra ona, a može se i otići negdje treće. jer, koji je kurac država? retoričko pitanje. :D
Živi koliko i ti, onako kako i ti...odnosno ja. I smatram da si prvenstveno nepravedan prema sebi ako tvrdiš da je mrtva - i ti si onda mrtav.

Ja to ne radim, to mi bez veze...ta živ sam.
to što ti nisi prepozno vjekovne težnje, snove, ili šta već, bošnjačkog naroda
Ma eto, baš sam se rodio s razlogom tim da prepoznajem težnje narodâ...
Negdje sam pročitao da se samo zadnji šljam krije iza naroda, da u ime naroda govori (to valjda zato što nije svjestan svojeg imena i svojih potreba i interesa...poistovjećuje se s narodom, štali. To ovi narodni poslanici, predstavnici i zastupnici...smeće mešetarsko posredničko lažljivo negatorsko. Sve go antijugosloven!), ističe, promoviše, licitira, puna mu usta naroda.

Dodao bih, pravi čova se ne krije iza naroda, pravi čova krije narod iza sebe. K'o zmija noge.
da se naziva imenom svojim, u državi svojoj, to je već tvoj problem. vidiš da drugi oko tebe nemaju taj problem. (al zato imaju sve ostale) :D
I kad smo već kod naroda - šta je to bošnjački narod? Jel' to Krajišnik? Goraždak?! Hercegovac?!
Znam za jugoslovenske narode, a znam ih i nabrojat'. Koliko ima tih bošnjačkih?
pa i rat je politika, može se reći čak i konvencionalnog tipa. :D
sfrj je sahranjena na demokratskim izborima. jbga, raja izglasala. a otkud da je raja takva? gdje se odraslo, gdje se šta naučilo?
..sad se ti češkaj po glavi, idealizatoru sfr jote. :D
Raja izglasala?! Gdje su mi one sličice...

Raja nekad, pred monolitom SFRJ:

Image

Evo zvijezde nad monolitom, iz perspektive raje:

Image

Raja danas:

Image

Šta zna raja? Materi svojoj mogu glasat'...
To što su majmuni navukli odijela ne znači da su automatski postali ljudi - odijelo fakat ne čini čovjeka.
bavimo se ljudskom glupošću, kao i obično. :D
100%.





MmeTipfeler wrote:
19 Nov 2017, 18:09
Još jedan iz prošle godine. Welcome to the machine.

Pripadam generaciji koju su filali herojskim i patničkim pričama o NOB-u. No ne sjećam se da je itko te priče shvaćao ozbiljno. Kojekakve dočeke i mahanje zastavicama radosno smo pozdravljali jer toga dana nije bilo škole. Jesu li današnje generacije zaista toliko gluplje? :ne zna:
Hm...meni poredkuće promarširao Igmanski marš.
Šta ja znam, možda gledano iz daljine izgleda manje stvarno. Ili bitno. Ali ni Keopsova piramida nije ništa nestvarnija uživo nego što je u udžbeniku. Znam. Čit'o. Šta čit'o - dir'o kamen rukom!
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Karlinjo
Posts: 11828
Joined: 19 Nov 2011, 10:45
Has thanked: 1 time

19 Nov 2017, 21:18

Nema Jugoslavije. :B

:D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

20 Nov 2017, 04:59

Karlinjo wrote:
19 Nov 2017, 21:18
Nema . :B

:D
Čega? Ne vidi ti se ovo čega nema...jer ga nema. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

20 Nov 2017, 07:12

Karlinjo wrote:
19 Nov 2017, 21:18
Nema Jugoslavije. :B

:D
Lako za ono čega nema. Nego što ćemo mi s ovim čega ima? :crying:

A sada dosta sa spamanjem. Ako ćemo o Jugoslaviji i njezinim sljednicama, to pripada na Politiku pa neka netko tamo otvori temu. Ovdje linkamo članke. Ne mičem i ne brišem postove, ali ću zatvoriti temu na nekoliko dana dok se ne ohladite.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Nov 2017, 22:34

Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

22 Nov 2017, 06:00

Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

22 Nov 2017, 18:03

Bilo je i vrijeme, ali nikako ne mogu shvatiti zašto mi nikad nismo zadovoljni: link. :misli:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

23 Nov 2017, 07:41

MmeTipfeler wrote:
22 Nov 2017, 18:03
Bilo je i vrijeme, ali nikako ne mogu shvatiti zašto mi nikad nismo zadovoljni: link. :misli:
dok postoje bilo koji mi svedeni na bilo koje određenje ispod čovjek, dotle nema humanosti. svako mi oduzima integritet pojedincu, a na vrhu su kurvini sinovi - džaba im sve maske i rukavice. dosadašnja praksa to pokazuje.

slabo znam o mladiću, mislim na detalje. ovo svjedočenje je dovoljno da po komandnoj odgovornosti ide na robiju. sumnjam da je jedino.

postoje i mnoga svjedočenja o drugima, ali osude su izostale. nije to porazno za žrtve, tj. najmanje je, porazno je za civilizaciju, a u tim nekim gabaritima - najviše je porazno za sama društva tih drugih. humanost očito nije cilj politike.

ok, pravosuđe ima svoje limite i bez uticaja politike, ali pravosuđe nije jedini način izopštavanja pojedinca iz zajednice. srećom ili nažalost. primjer vajnštajna - srećom.

kod haških presuda, nikako mi nije jasna radost ljudi na ovim našim prostorima. niti želim da neko nevin guli robiju, niti želim monstrume u bilo čijoj okolini. kod presude nije kriv određena sumnja ostaje; konačno nije kriv ne znači i zaista nevin.
kako bih se mogao radovati u takvim okolnostima? pogotovo imajući u vidu upletenost politike, zataškavanja, itd.

neko valjda misli da je ok imati monstruma u blizini jer je bivao monstrumom prema drugima. kakve li naivnosti, a prije svega nehumanosti. to su dosezi današnje civilizacije - pravdajmo sopstvenu nehumanost tuđom, i pri tome o sebi mislimo - lijepo.
zbljuv, hrać. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

23 Nov 2017, 08:13

A mene čudi (brine!) to što Vrhovni sud (jedne države) ipak nije vrhovni...te što, izgleda, postoje neki vrhovniji sudovi. U svijetu, jel'! I na plaži...:brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

23 Nov 2017, 08:22

Šabović Adis wrote:
23 Nov 2017, 08:13
A mene čudi (brine!) to što Vrhovni sud (jedne države) ipak nije vrhovni...te što, izgleda, postoje neki vrhovniji sudovi. U svijetu, jel'! I na plaži...:brukica:
na šta misliš?
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

23 Nov 2017, 08:40

Zmaj021 wrote:
23 Nov 2017, 08:22
na šta misliš?
Pa eto, mislim konkretno na to da Vrhovni sud nije dovoljno vrhovan i nadležan da na sebe preuzme obavezu da sudi za sve (ta Vrhovni je!) ali jeste nadležan da se proglasi nenadležnim i izvršava naređenja tamonekih tuđih sudskih instanci...k'o na primjer izručivanje svojih državljana...:brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

23 Nov 2017, 09:14

ako misliš na domaće pravosuđe, pa ti nisu u stanju maknuti ni ubice s ceste. privredni kriminal da ne spominjem.
ono, kolektivna sinkopa u datom trenutku, a za određenu stvar. zgodno. :D
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

23 Nov 2017, 09:37

Zmaj021 wrote:
23 Nov 2017, 09:14
ako misliš na domaće pravosuđe, pa ti nisu u stanju maknuti ni ubice s ceste. privredni kriminal da ne spominjem.
ono, kolektivna sinkopa u datom trenutku, a za određenu stvar. zgodno. :D
Pa mislim.
A ovamo će nešto, kao pravna država, neovisno sudstvo, vladavina zakona, suverenitet, integritet, pravda, sigurnost,
sloboda...

Al' dobro, ja sam, što kaže Nodens, relikvija i zaostao na komunističkom kamenjaru...ošćam se fakat k'o Pošljednji Mohikanac. :brukica:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply