..katolibanizam protiv crolova i trolova

Koliko para, toliko muzike
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

18 Oct 2013, 14:56

..ili, kakve veze ima similakrum da se sveti petar tri puta odrekao krista i od toga se napravio unosan biznis i citava pripadajuca linearna kultura, prica o tri prascica, sartr..i film kabare?

predlozak za ovo suludo sempliranje ideju, moze.. naravno.. bit samo suludost i to vrlo pragmaticna.. pa evo je, budite mi svjedoci..

http://www.index.hr/vijesti/clanak/zelj ... 06753.aspx

ok, pada mi na pamet jos tu semplova, npr o americi i nikaragvi, prica o monsantu i mati iz biska (ne postoji jos, ali kao i da postoji), udzbenici iz povijesti u kojima se napokon postuju povijesne cinjenice stepincevog proboja preko sutjeske i zelengore, kad je stepinac iz obruca nacista i komunista, poput mojsija izveo i spasio citav jedan zidovski narod, bitka koja se kolokvijalno u nas zove..bitka za zidove, za srbe u tragovima, a o homoseksualcima da i ne govorimo..
jest, svasta mi pada na pamet, apsurdi inspiriraju, zato i jesu tako zahvalni za pokretanje stroja manipulacije.

i, evo, tj..ecce crokatolikus. u cjelokupnom marketing miksu preprogramiranja svijesti i povijesti imamo i novi alat i novi pristup. ok, ne toliko nov i originalan, koliko rutinski nabubetan i proveden, matricno, ono. ne radi se o vin vin situaciji, nego o vin vin vin..vin situaciji, a uz bozju pomoc mozda dodje do jos kojeg vina..

ne znam bas pravilan slijed i hodogram te metode, ali ovdje imamo visestruku korist za koju ne treba bit turbo lukav za zamislit, ali neke turbo i hiper karakterne crte moraju tu bit prisutne.
naime, tesko bi bilo npr tuzit index, pavica ili neku drugu novinu npr iz francuske (zasto se u nekim francuskim novinama ne bi pisalo o markicki..imaju oni dosta svojih markicki, ali jedna ovako, egzoticna, frontmenske fizionomije idealne za neki portret, naslovnicu cak..pa nek se vidi da i i mi konja za trku imamo), onako odraz markickinog portreta u ogledalu, kao u zavrsnom kabare kadru nakon aufidrzen.
zato je najbolje napast nekog ko se ne moze branit, demokratski se ne moze branit, manjinom se ne moze branit i navalit na nj svom mogucom demokratskom silom, npr tuzbom, jer su uimeobiteljovci dosta ono, pravno potkovani, a i zastupljeni, cak su i profesori na katedrama za u ime obitelji pravo, dakle, situacija pravno sjajna protiv agresivne manjine s ispustenim krvolocnim ocnjacima, lavovski gladni krscanske krvi.. (baj d vej, sad mi je jasnije zasto su lavovi skoro istrebljenji, lavocid).
ta, oni su (uimeobiteljovci mit drag nah markic) samo mala, jadna, nevina, sirota vecina, barem se predstavljaju kao krizari te vecine, vecinska zrtva manjinskog terora, sire ljubav i mir, oni samo hoce svoj brakic, svoju, molitvicu i svoju pjesmicu i drzavicu i nacijicu, a ako bog da onda ce i koja lovica onda kapnut..

osim toga, kakva je to zasluga ako napadnes jacega, di je tu profit i pamet. drzavu se napalo jer je formalno jaca (jel itko gleda na hrvatsku kao jaku drzavu..npr u odnosu na vatikan, da ne idemo dalje), sluzbeno jaca iako je defaktorijelno jaci kaptol kojeg zastupaju civil specijalci markiceve.
kazem, nekoga napast ko ima love, e to je vec malo kinki, cak i za uzorite obiteljevce, tuzba tu treba bit kvalitetnije pripremljena, medijski ce se to rasirit, kontrirat, tako da je to ono, malo rizicno, a jos je moguce i da presuda, ako bude neki djavolji sudac, bude tako napisana, s nekim oftopicima, koji nece bas ic na stratesku korist ideje. koje ideje, o tom poslije malo..iako je ocita.

ovako, em se ponovno dize medijska perpetuacija i skrece pozornost na sebe, a dzabe, tj bolje nego dzabe, drugi placaju, em ce se tom medijskom perpetuacijom isprovocirati jos veca reakcija i daj boze, srdzba & gnjev, koja ce osim mogucih dodatnih tuzbi koje ce de jure pokazati ugrozenost vecine, em ce i marketinski ispasti jos veca zrtva (nikad dosta uloge zrtve, to je odlican marketing i biznis), a stoga onda jaca i prirodno..jel prirodno, ono..pravo da se od takve, a narocito te agresije i brani i to ako treba svim sredstvima. ono cista samoobrana u kojoj se ne mogu napraviti zlocini. mislim, sami su to (sto god to bilo) zasluzili ti nedemokratski teroristi i agresivci.
a ujedno, ovim se siri i okvir neke civilne narkotiziranosti, discipliniranja, jer se kompromisi uvijek rade u odnosu na kolicinu onog sto trazis, pa ako trazis vise, taman bez ikakve osnove, onda ces nesto i dobit, pa makar veci okvir djelovanja unutar kojeg ces opet nesto trazit, pozvat na dijalog, kompromis i opet nesto dobit, prosirit okvir unutar kojeg ces opet nesto trazit, itd, itd, sve vise, i sve vise..
nadalje, ovim se nastavlja i pritisak na drzavu, barem onaj dio za koji se smatra da izmice kontroli, pritisak na drzavu koja, eto, i preko crola stimulira i financira agresiju, ukida slobodu razlicitosti, misljenja, prava na misljenje, dakle, radi se o klasicnom skoro fasizmu na koji uimeobiteljovci i na hladno pusu, kao dosljedni antifasisti, svjetski poznate antifasiticke skole..ide alojzije preko romanije.
ako i nije jos svjetski poznata, bit ce, bit ce..

mislim, to me podsjeca na onaj postmoderno ustaski vic. mislim, i ja ga sad prvi put cujem. isla dva postneo ustasa na demonstracije. i..dodju oni na demonstracije i iz svih peta vicu..fasizam, fasizam, dole totalitarizam..
tj, tako bi mozda sartr pricao taj vic.

ili, koja je najgora danas uvreda koji fasist moze rec fasistu? totalitarce jedan.

ili, kako se danas dva fasista pozdravljaju na ulici? dobra ti demokracija.

a tu je i drzavni i javni i res i publicae pritisak za taj referendum, kontinuitet podsjecanja i na raferendum i na to kako glasati na tom referendumu, narocito kad se vidi sta sve moze cekati nekog ko nije za brak kao brak, a brak je, boze moj, sama rijec govori sto je brak, dakle da se vidi kakvom sve strahu, teroru i buducnosti je izlozena i nacija i vlasnistvo i ustav i pojedinci i tradicija i kultura i civilizacija i svemir, ako na referendumu ne zaokruze za brak, za obitelj, u ime obitelji ili kakva se vec pitaono referendumska formulacija mudro i lukavo iskonstruirala u tim umovima.

a sve je to samo dio jedan, samo jedan podsustav, dio fronta kojim se nacima i penetrira u teritorij koji nikada nije bio osvojen..jest jednom pokusao, pa je neslavno propao i sam se odijelio, tj pobjegao sa tog dijalektickog ratista kad je vidio da je popusio, pa onda, spasavaj sta se spasit dade i cekat pravi trenutak koji, eto, izgleda da na ovom prostorima dolazi u ovo vrijeme, dakle, teritorij razuma i logike i osjetljivosti. narocito osjetljivosti.
a sto je to razum? pa ono sto vecina kaze, narocito ako je ta vecina negdje oko 89,98 posto, na sto se taj sustav i ideja poziva, sto je puno manje nego tristoninjak marsiratelja na pivnice bavarske.
neko se za neke stvari trebao izborit, npr u bavarskoj, npr da iskoristi demokraciju, a nekome je to prirodno, startas odmah sa velikim postotkom i sta ces, pravila su to demokracije, ako je vecina za dom spremno, onda nas prihvatite takve kakvi smo, jadni, mali, siroti fasisti, koji se samo brane, nista drugo..

sad, jedino me nesto zanima.. hoce li neki mediji krenut u taj krizarski rat i nasjest i tako dzabe promovirat te necije ideje ili ce nekako sve to presutit ne znajuci ni sami sto i kako napravit ili ce pokusat nac neku mjeru?
misliom, sto god napravili, markicka & co dobiva.
tako da pretpostavljam da bi se onda moglo krenut u drugu turu perpetuacije kad ce big mediji, a i ostali kojima se to ucini kao zgodna prigoda, i oni nekako podignut tiraz i potraznju za oglasnim prostorom u kojem se prodaje paznja citatelja.
a to bi onda moglo, u toj spirali iskoristavanja upregnut dodatne neke drustvene snagice i alatice, dakle, nista drugo nego obicna eskalacija, pa ako karamarko i hadeze budu bili tolike budale da cetveronoske ne uhodaju u ociscen teren, pa al je problem osnovat neku novu stranku ili neku uimeobitelji grupaciju infrastrukturno preoblikovat u stranku.
ako je dugo vremena jedini referendum koristen kao demokratski argument i ispitivanje javnog mijenja i stanja, pa i kao legitimitet za stosta, ne vidim nikakvog razloga da se opet ne pokusa isto.
doduse, malo prilagodjeno, metoda je malo indirektnija, ali cilj je isti.

eto, kako god okrenes, markickina bojna ne moze izgubit, bogu hvala. jos je ostalo tih par procrvenih ili drugobojnih sentinela koje treba ono, kartaginjanski razorit i preorat tako da ostane samo jedan okvir unutar kojeg mozete radit i mislit sve, pod uvjetom da je to sto radite i mislite crno.

cak i duga ce bit dopustena pod uvjetom da bude crna..


User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Oct 2013, 15:04

mislim da griješiš

meni sve to skupa liči na koprcanje klerodesničarskih krugova u nemoći da spriječe neumitne trendove

mic po mic i ono što je do jučer bilo nezamislivo danas postaje moguće a sutra se ostvaruje

evo nam nam homo braća dobivaju pravo na brak pa makar se zvao i mrak

a preksutra i pravo na usvajanje djece

jbg, ne ide ništa preko noći i preko koljena koliko god ti to želio...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

21 Oct 2013, 17:14

Oprosti, Unda, ali još se nisam odlučio pročitati uvodni post.
Al budem, obećavam... :časnapionirska:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

19 Feb 2014, 03:46

Čitam uvodni post i moram reći da, sad s vremenskim odmakom od, koliko, dva i nešto mjeseci od referenduma i ove teme, ne vidim neke smjerove, tendencije, događanja u medijima koja bi išla u bilo kojem smjeru od ta dva, intenzivnije, a gotovo ništa ne vidim u crnom smjeru. Jedino je u nekakvom vatikanskom glasilu Markić proglašena jednom od 10 najbitnijih osoba u 2013. Ovi redovni mediji koji nas zanimaju - ništa. Ali sad kad odvrtim stvar - ovaj post jest bio pisan prije referenduma i solidariziranog bojkota medija? Pa da...
.
Post Reply