Radio 101

Koliko para, toliko muzike
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

21 Dec 2012, 14:36

Nekada (a, i sada) meni najdraži radio traži kandidate za glas u njihovom eteru.

Iako Radio 101 odavno nije ni sjena onoga što je bio :crying: , još uvijek mi je jedini prihvatljiv za slušanje. I želim vjerovati da će se jednom oporaviti, možda čak i vratiti u stanje u kakvom je bio u najboljim danima. :D :nostalgična:
OK, jasno mi je da je ovo barem pretjerano optimistično, ali opet - tko zna.
Možda neki trkeljaški glasić želi i može dati svoj doprinos poboljšanju zdravstvenog stanja stojedinice. :cerek:

Na oglas se treba javiti emailom do 10.01.2013.g.

p.s. možda dolaze u obzir i kandidati koji ne žive u ZG. :misli: Trebalo bi ih pitati.


User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

21 Dec 2012, 14:54

Meni 101 nikad nije legao. OK, priznajem, ja radio ne volim uopće. On mi je strani izum. Nepotreban Volim ga otprilike kao i telefon, a njega ne volim nimalo. Iako je potreban. Al' imam dobar glas... Tak', samo se hvalim.
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

21 Dec 2012, 15:46

Emericzy » wrote:Meni 101 nikad nije legao.
Zašto? :crying:
OK, priznajem, ja radio ne volim uopće. On mi je strani izum. Nepotreban.
Ne voliš 101 zato što inače ne voliš radio ili ti posebno 101 nije baš po tvom ukusu?
Imam dojam da je ovo drugo u pitanju.

A, to da je nepotreban :D , nepotrebno je štošta, ali čovjeka veseli.
Ma zapravo! Kako je nepotreban? Pa zamisli da ideš autom na neki duži put.
(ja ne trebam zamišljati, nešto mi je sjebana struja u autu pa se vozim na suho i gluho :facepalm: :rofl: )
Volim ga otprilike kao i telefon, a njega ne volim nimalo. Iako je potreban. Al' imam dobar glas... Tak', samo se hvalim.
:durica:
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Dec 2012, 15:49

Vjerujem da nas je vecina odrastala uz 101-cu i formirala glazbeni ukus ali mora se priznat da nisu ni sjena nekadasnjeg radia :(
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Dec 2012, 16:00

Euklid » wrote:Vjerujem da nas je vecina odrastala uz 101-cu i formirala glazbeni ukus ali mora se priznat da nisu ni sjena nekadasnjeg radia :(
Ha, jebiga, stvari se mijenjaju. Svi oko nas ostare, ali mi ostajemo mladi... :zubo:
Stojedinica nije bila ista niti kada su se razišla zločesta djeca, kada je prestala frigidna utičnica i tak...
Ja volim radio i 101 je bio radio koji mi se najviše sviđao, neko vrijeme, a kada mi se nije sviđao bilo je vrijeme diktature Zrinke Vrabec...danas mi se opet sve više sviđa i trudim se s naklonošću gledati tj. slušati ono kaj rade.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

21 Dec 2012, 16:02

Euklid » wrote:Vjerujem da nas je vecina odrastala uz 101-cu i formirala glazbeni ukus ali mora se priznat da nisu ni sjena nekadasnjeg radia :(
Pa da, znam. :crying:
Hoćeš li napraviti išta po tom pitanju? :zubo: :ceka:
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

21 Dec 2012, 16:05

karambol » wrote:
Ha, jebiga, stvari se mijenjaju. Svi oko nas ostare, ali mi ostajemo mladi... :zubo:
Stojedinica nije bila ista niti kada su se razišla zločesta djeca, kada je prestala frigidna utičnica i tak...
Ja volim radio i 101 je bio radio koji mi se najviše sviđao, neko vrijeme, a kada mi se nije sviđao bilo je vrijeme diktature Zrinke Vrabec...danas mi se opet sve više sviđa i trudim se s naklonošću gledati tj. slušati ono kaj rade.
Vidiš, meni je ona bila jako dobra na radiju. Neovisno o njenom odnosu prema djelatnicima ili bilo čemu što se događalo izvan etera. Oko toga postoji gomila "provjerenih" i provjerenih priča, ali ono što je sigurno da je ona lik kojeg je lako mrziti. Dapače, kojeg vole mrziti. :D Što ne znači da nije dobar novinar i urednik. :mig:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

21 Dec 2012, 16:14

Tea Tree » wrote: Vidiš, meni je ona bila jako dobra na radiju. Neovisno o njenom odnosu prema djelatnicima ili bilo čemu što se događalo izvan etera. Oko toga postoji gomila "provjerenih" i provjerenih priča, ali ono što je sigurno da je ona lik kojeg je lako mrziti. Dapače, kojeg vole mrziti. :D Što ne znači da nije dobar novinar i urednik. :mig:

Ni ne mislim to reći. Samo je preveliki broj ljudi otiđao i bio spreman otići kad je zavladala i ne sviđa mi se što se radio tada svrstao na jednu političku opciju gubeći vjerodostojnost... kasnije je odlaskom u politiku samo potvrdila svoje simpatije prema političkoj strani.
Do tada su imali pravo lupati po svakome isto, ali se tada otupila oštrica objektivnosti i gubili su malo po malo kredibilitet kao javni kritičar svih pizdarija...
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

21 Dec 2012, 16:46

Tea Tree wrote: Pa da, znam. :crying:
Hoćeš li napraviti išta po tom pitanju? :zubo: :ceka:
Hajd da je rijec o nekom vizualnom mediju pa da samom svojom pojavom privucem koju gledateljicu...

:D

Ovako, ne znam bas sta bih mogao posebno uciniti za njih
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
Emericzy
Posts: 3983
Joined: 20 Sep 2011, 19:00

21 Dec 2012, 23:07

Tea Tree » wrote: Zašto? :crying:

Ne voliš 101 zato što inače ne voliš radio ili ti posebno 101 nije baš po tvom ukusu?
Imam dojam da je ovo drugo u pitanju.

A, to da je nepotreban :D , nepotrebno je štošta, ali čovjeka veseli.
Ma zapravo! Kako je nepotreban? Pa zamisli da ideš autom na neki duži put.
(ja ne trebam zamišljati, nešto mi je sjebana struja u autu pa se vozim na suho i gluho :facepalm: :rofl: )

:durica:
Ne volim radio uopće, a stojedinica mi je uvijek bila nekako... kajjaznam... strana. Nisu govorili 'moje' stvari niti su puštali 'moju' glazbu. Nije to činio niti koji drugi radio, pa stojedinicu izdvajam samo zato jer ju drugi apostrofiraju kao posebnu. Mene se nije dojmila. Njezina mi se ležernost činila nepotrebnom, teme su bile aktivističke, a meni su aktivisti uvijek išli na živce itd.

Radio ne volim ni u autu. Ako u vožnji želim glazbu (što nije uvijek) preferiram nešto po vlastitom izboru s CD-a.
User avatar
judolino
Swine Who Must Be Obeyed
Posts: 6223
Joined: 25 Sep 2011, 09:03

22 Dec 2012, 15:00

Mislim da sam idealan čova za njih, ali nekako sumnjam da su oni idealni za mene.

Naime, ja volim raditi isključivo iz svog gušta i/ili za LOVU. Slava me više ne zanima.

Pitam se isplaćuju li oni uopće kakve plaće?
User avatar
Tea Tree
Posts: 5418
Joined: 03 Oct 2011, 15:57

23 Dec 2012, 08:36

Ne znam kakva je situacija nakon zaključenja stečajnog postupka, ali bi trebalo krenuti na bolje. Ne znam ni jesi li pratio to, ali došao je neki Švabo i dao neke pare pa kako će dalje - vidjet će se.
Pretpostavljam da tamo (novo)zaposleni ne volontiraju.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

25 Dec 2012, 12:40

Volim 101, vec dugo i pomalo nekriticki :cerek: :zubo: Da sam nezaposlena i da mi snimljen glas zvuci dobro, javila bi se - ovako nista :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

08 May 2014, 17:02

Rastao sam uz program stojedinice, a sad smo se nekako razišli... :tuzni:

Je li 1996. nestalo one stojedinice s mudima? Je li to danas jedan “non-disturbing” radio koji, možda, ne zaslužuje nositi naziv koji nosi...?

Je li stojedinica postala trivijalizirani jukebox-radijski format sa sumnjivim informativnim programom i nepodnošljivo lošom, izlizanom i neslušljivo zatupljujućom hit-glazbom?

:)
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 May 2014, 17:11

karambol » wrote: Je li 1996. nestalo one stojedinice s mudima? Je li to danas jedan “non-disturbing” radio koji, možda, ne zaslužuje nositi naziv koji nosi...?
Da. Da, pa ne. :zubo:
Je li stojedinica postala trivijalizirani jukebox-radijski format sa sumnjivim informativnim programom i nepodnošljivo lošom, izlizanom i neslušljivo zatupljujućom hit-glazbom?

:)
Smirili su program što jest jest. Kvaliteta se drastično srozala kad su počele malverzacije. Manje su glazbeno edukativni u odnosi na prije, ali još uvijek mi je glazba koja može proć. Nisam nikad na stojedinici čula Maju Šuput, Severinu i slično, još uvijek im se zalome pjesme koje me ugodno iznenade - meni dosta (ako uspoređujem s ostalima).
Last edited by blue on 08 May 2014, 17:12, edited 1 time in total.
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 May 2014, 17:12

I sretan im 30. rođendan :tulum: :lux:
User avatar
miky0
ST Leader
Posts: 10897
Joined: 29 Sep 2012, 09:38
Been thanked: 4 times

08 May 2014, 17:22

blue » wrote: Da. Da, pa ne. :zubo:


Smirili su program što jest jest. Kvaliteta se drastično srozala kad su počele malverzacije. Manje su glazbeno edukativni u odnosi na prije, ali još uvijek mi je glazba koja može proć. Nisam nikad na stojedinici čula Maju Šuput, Severinu i slično, još uvijek im se zalome pjesme koje me ugodno iznenade - meni dosta (ako uspoređujem s ostalima).
Kao npr.?
User avatar
blue
Asgard
Posts: 3913
Joined: 20 Sep 2011, 10:42

08 May 2014, 17:35

Pa eto neki dan sam naletila na Muse - Undisclosed desires, ne sjećam se da sam ikad tu pjesmu čula na radiju :ne zna:
Whereabout
Posts: 1140
Joined: 18 Sep 2011, 13:19

08 May 2014, 17:49

.
User avatar
Pero
Posts: 2161
Joined: 24 Feb 2012, 09:12

08 May 2014, 18:19

Nekad su mi sva radija (u kući, u autu) bila namještena na 101. Sada je ostao samo u autu (zato što ima toliko gumbića :zubo: ) al ga više gotovo nikad ni ne biram.
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

08 May 2014, 21:35

I stojedinicu su nam Švabe uzeli :tuzni:

I sad će ju malo po malo RTL-izirati...
'if you fall, i'll be there' (floor)
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

08 May 2014, 22:44

Još ćemo i zažaliti zbog ondašnjeg prosvjeda. Da su ih onda ugasili, bili bi pali kao heroji. Sada su tek dio opće baruštine. :(
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

09 May 2014, 03:06

..pa.. dobar. ali, sa strane je i link na komadinu koji se slepa na ljubin grob, i nekako su mi ta dva clanka interferirali.
jos ovo sto je tipfelerka rekla..
MmeTipfeler » wrote: Još ćemo i zažaliti zbog ondašnjeg prosvjeda. Da su ih onda ugasili, bili bi pali kao heroji. Sada su tek dio opće baruštine. :(
..i nekako mi taj 101 trg izgleda slicno kao i ljubin grob, tj iako vec na zalasku, u dekadentnoj potpuno fazi, ali nekako u bliskom simbolu trece vrste ili treceg reda, jeka od jeke, ali je na toj strani.

izgleda da se ne moze nista vise nego neke svjetle tocke pohraniti kao svjetle, prepoznati ih i pohraniti, staviti ih sa strane, kao neke stare fotografije ili neke referentne tocke, ali nema vise eksploatacije, one su svoje napravile sto su mogle i treba ih u miru pustiti da ostanu legendama, da ostanu kao neki dokument, zapis, sjecanje, osjecaj da je ovdje postojalo nekad i nesto drugo, nesto svjetlo.

i da, barustina, to smo mi, to je ovaj svijet, barustina simulakruma i koncentrata potrosnji, izbora koji se svode na neke, ne znam.. cak ne na citave izbore, cak ne ni na morfeme izbora, nego smo jednostavno postali dio bezlicne inertne mase i nema nam druge, to ce sad tako trajat ko zna koliko jos dugo, ali dugo, mozda i generacijama dok se ne nadju neki novi izazovi, slobode, ustvari dok se uopce ne pokrene novo neko trazenje, nova neka pitanja.

za sada, da, barustina i memla i tjesenje da ima smisla ako smo neku nasu malu pobjedu napravili, realizirali, tjesenje da smo to napravili sami, usprkos necemu.. i tako, ta samozavaravnja.. :kokice:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

09 May 2014, 08:30

karambol » wrote:Rastao sam uz program stojedinice, a sad smo se nekako razišli... :tuzni:

Je li 1996. nestalo one stojedinice s mudima? Je li to danas jedan “non-disturbing” radio koji, možda, ne zaslužuje nositi naziv koji nosi...?

Je li stojedinica postala trivijalizirani jukebox-radijski format sa sumnjivim informativnim programom i nepodnošljivo lošom, izlizanom i neslušljivo zatupljujućom hit-glazbom?

:)
zivi brzo, umri mlad i budi lijep les je jedini nacin da se sprijeci prirodno starenje i umiranje. Stojedinica je svoje dala kad je trebalo, je li mogla durat dulje ili krace....ne znam ali nije ni vazno. :ne zna:

Mozda dodju neki novi klinci, nama nerazumljivi i neshvatljivi u svojim izborima i ponasanju ali ko ce znat je li do njih ili nas. :ne zna:

Kazu za Merilyn Monroe da ju je zapravo smrt ucinila legendom, Greta Garbo je rijetki primjer snage volje za maknut se kad si na vrhu i ostati zapamcena kao neostarjela.

RIP van-o-van moje mladosti. :)
User avatar
Euklid
old school
Posts: 15047
Joined: 04 Jun 2012, 18:13
Location: una ballata del mare salato

23 May 2014, 17:11

'if you fall, i'll be there' (floor)
Post Reply