..Kuljis, the moderator ili dajte mi di da govorim

Koliko para, toliko muzike
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

24 Sep 2011, 17:16

..mozda bih trebao zapoceti sa..uvijek kotroverzni denis kuljis..ali, jasno, ne valja, prekontroverzan je takav pocetak. :D

citam na indexu..

Nije želio prestati govoriti: Denis Kuljiš rastjerao punu dvoranu Weekend Media Festivala
http://www.index.hr/vijesti/clanak/nije ... 73525.aspx

:rofl:

i?..sto je ovo? jel ovo istup, ispad upravo kakva je ta manifestacija, festival, sto li je; jel to diverzija ili je rezirano?

naravno, kad bih shvatio ozbiljno taj medijski festival, vjerojatno bih i ozbiljnim licem i glasom secirao taj moderatorski istup kuljisa. on je jednostavno banao..ne samo sugovornike, tj govornike koje je trebao moderirat, banao je sve i gladan rijeci, kao da dvadeset godina nije govorio i pisao, odlucio je reci urbi et orbi kako stvari u stvari stoje..padaju, sto li vec.

jel ko zna sto je on uopce govorio? i cemu sve to? pa nije valjda da je htio da ja otvorim topik o njemu.

navodno je zavrsio govor..ili barem komentirao kad je vidio da je auditorij poceo masovno napustat salu radi njegove analize stanja u medijskom komitetu hrvatske, ovim rijecima..sto je ovo, neke demonstracije? :rofl:

dakle, sto god ja mislio o kuljisu i nemislio o ovom medijskom festivalu, meni je ovo sjajno..:D

jel neko bio tamo i zeli se outat komentirajuci tu situaciju ili je barem prepricat?..ima li uopce neki komentar ili cete..sta? demonstrirat? :rofl:


User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Sep 2011, 17:47

..a unda » wrote:dakle, sto god ja mislio o kuljisu i nemislio o ovom medijskom festivalu, meni je ovo sjajno..:D

jel neko bio tamo i zeli se outat komentirajuci tu situaciju ili je barem prepricat?..ima li uopce neki komentar ili cete..sta? demonstrirat? :rofl:
Hah, napravio je od panela isto što i Malnar od televizije. Čemu se ti čudiš? :D

Osim toga, nitko u Rovinj nije došao štogod i naučiti, to je laž i licemjerje. Došli su piti, jesti, vući lajne i ševiti. Denis ih je samo na to podsjetio. On im je to ustvari omogućio, sad ih ne grize savjest. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

24 Sep 2011, 18:38

..a unda » wrote:naravno, kad bih shvatio ozbiljno taj medijski festival, vjerojatno bih i ozbiljnim licem i glasom secirao taj moderatorski istup kuljisa. on je jednostavno banao..ne samo sugovornike, tj govornike koje je trebao moderirat, banao je sve i gladan rijeci, kao da dvadeset godina nije govorio i pisao, odlucio je reci urbi et orbi kako stvari u stvari stoje..padaju, sto li vec.
Dobro, čovječe, jesi li ga vidio kako izgleda? Tip je Jabba the Hutt; gladan je svega. Uvijek. :zubeki:
navodno je zavrsio govor..ili barem komentirao kad je vidio da je auditorij poceo masovno napustat salu radi njegove analize stanja u medijskom komitetu hrvatske, ovim rijecima..sto je ovo, neke demonstracije? :rofl:

dakle, sto god ja mislio o kuljisu i nemislio o ovom medijskom festivalu, meni je ovo sjajno..:D

jel neko bio tamo i zeli se outat komentirajuci tu situaciju ili je barem prepricat?..ima li uopce neki komentar ili cete..sta? demonstrirat? :rofl:
Iskreno, živo mi se jebe za njega.
Ma koliko ga Oleg (Maštruko, jel) cijenio, meni je on neprobavljiv u svim oblicima. Ne mogu ga ni gledati ni slušati ni čitati; to je čovjek koji jako voli slušati svoj glas (imao sam čast lektorirati njegov predgovor jednoj Olegovoj knjizi, pa smatram da govorim iz iskustva). Ne čudi me takav rasplet situacije, nije mi žao ni njega ni onih koji su od užasa zbrisali… svi su se skupa međusobno zaslužili. :kava:
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

25 Sep 2011, 14:47

Da su čovjeku dali da završi saznali bi da je Tomo Horvatinčić predivan čovjek, da veća riba jede manju i da se, časni sude, mora od nečega, uostalom, i umrijeti. Te bi u pomirljivom tonu zaključio da se, osobno, nada da će umrijeti od prežderavanja. "A vi?", obratio bi se skupu, te bi živahna diskusija s okusom mora, smrti i talijanske krvi mogla započeti.

Usput, Lastane, vjeruj mi na riječ da je ..a unda svjesno odabrao riječ gladan, to je ..a unda, uvijek je riječ o aluziji.
User avatar
Borna Paro
Posts: 189
Joined: 26 Sep 2011, 17:23
Location:

30 Sep 2011, 16:29

Kuljiš je nadaren novinar.Ima dovoljno mašte da od suhoparnog podatka i anonimusa u priči načini objekt šaljive i ozbiljne dijagnoze,koja u vrlo malo slučajeva iimaju stvarnu podudarnost.
Bio sam na prezentaciji njegove knjige"Hrvatski bog Merkur!i tamo sam uočio njegovu opčinjenost tijelesima uvijek sekusalno izazovnih dama,koji čipkom pokrivaju svoje intimne dijelove.Dovoljno mi je bilo što je naslovnicu,u vrlo ozbiljnoj knjizi gdje nalazimo iscrpnu analizu jednog društva iz sredine 90-ih,načinio polugolom ženom jer je razotkrio svoj"issue"oko toga.Očito je zbog svojih fizičkih nedostataka(i kasnije fizičke popunjenosti van granice ukusa) bio uskraćen biti u lijepom ženskom društvu pa to frustracijom pisanja nadoknađuje sada..U većini stvari mu uspijeva.On uvijek ima misliju ogoliti stvari.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

03 Oct 2011, 10:12

Borna Paro » wrote:Kuljiš je nadaren novinar.Ima dovoljno mašte da od suhoparnog podatka i anonimusa u priči načini objekt šaljive i ozbiljne dijagnoze,koja u vrlo malo slučajeva iimaju stvarnu podudarnost.
U kakvoj su vezi prva i druga rečenica?
Potpisi su za budale.
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

03 Oct 2011, 23:08

Hekatonhir » wrote:
U kakvoj su vezi prva i druga rečenica?
Zajedno opisuju hrvatsko novinarstvo. :kava:
User avatar
ElliQuinn
Felis nebulosa
Posts: 5424
Joined: 18 Sep 2011, 11:56
Location: Na raskršću, upravo krećem u svim smjerovima.

03 Oct 2011, 23:10

Kuljiš je voluminozan, ali još uvijek nije sve hrvatsko novinarstvo.
Light up, as if you have a choice.

Pričuvni moderator.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

04 Oct 2011, 20:30

:rofl:

Elli, sunce, ti si zvijezda ovog foruma. :D
Potpisi su za budale.
User avatar
Borna Paro
Posts: 189
Joined: 26 Sep 2011, 17:23
Location:

12 Oct 2011, 18:07

Hekatonhir » wrote:
Hah, napravio je od panela isto što i Malnar od televizije. Čemu se ti čudiš? :D

Osim toga, nitko u Rovinj nije došao štogod i naučiti, to je laž i licemjerje. Došli su piti, jesti, vući lajne i ševiti. Denis ih je samo na to podsjetio. On im je to ustvari omogućio, sad ih ne grize savjest. :D
Lajne i ševljenje..dobrar naslov za knjigu.
User avatar
N'dugu
Posts: 83
Joined: 20 Nov 2011, 15:01
Location: ΔxΔp ≥ h

20 Nov 2011, 17:32

To je jedan opak, duhovit i opako duhovit tip. Zajebava se sa svime jer ovo i nije ozbiljna zemlja. Podržavanje Horvatinčića sam shvatio i kao Kuljiševu priliku da od tog smeća ušićari neki novac i kao vrlo loš reklamni potez za Horvatinčića. Imao sam dojam da mu se Kuljiš između redaka svojih tekstova ruga i govori "hajde, gazda, samo ti plati i tko te jebe, svi znaju ionako da si govno, pa ako napišem da si sunce božje to će onda tim više misliti". Ne daje od sebe 100% jer za koga bi to trebao davati? Ljudi ove zemlje upravo zaslužuju takvog kritičara svoje sramotno otužne stvarnosti.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

20 Nov 2011, 20:15

Aha - želiš reći da baš zbog takvih poput Kuljiša ova država zaslužuje Kuljiša. Zanimljivo.
User avatar
N'dugu
Posts: 83
Joined: 20 Nov 2011, 15:01
Location: ΔxΔp ≥ h

21 Nov 2011, 14:08

schmokljan » wrote:Aha - želiš reći da baš zbog takvih poput Kuljiša ova država zaslužuje Kuljiša. Zanimljivo.
Ne, nego da uopće nema (dovoljno) takvih kao on, a da bez njega ne bi bilo bolje, nego bi vjerojatno bilo gore. Desperate times ask for desperate measures ili tako nekako. Uzmimo, nitko se ne sjeća da je Kuljiš bio i pretučen. Stalno mu i prijete. Kad bi ga netko ubio, svima bi se fućkalo. Novinarima koji su 'fini' se ne prijeti, jer su i potpuno beskorisni za neku širu društvenu akciju. Naime, ono što Kuljiš radi nije novinarstvo, on ne izvještava objektivno i nepristrano nego pristrano i selektivno, zato što npr. veličanje osumnjičenika za ratne zločine Đure Brodarca u predizborne svrhe upravo i zaslužuje takav odgovor - efikasan, prije nego što je šteta postala prevelika. Vidim da i druga Tita napadaju zbog Hrvatskog proljeća 1971, no mislim da bi drukčije pričali da su im upali sovjetski tenkovi i "napravili red" po svojemu. Znači, mislim da ponekad čovjek nema izbor između dobra i zla, nego između dva zla (manjeg i većeg). Za Horvatinčića je vjerojatno procijenio da je kriminalac, ali ipak nešto gradi, dok se ovi koji protestiraju samo profiliraju, a ništa neće postići. Pogreška je u tome što nije shvatio da je Tomo Horvatinčić opasan manijak kojem se ne smije dopustiti da misli kako je svemoguć, ništa bitno različit od "napoleona" Tomice Merčepa, premda nije svoje zločine počinio u ratu, nego u miru (ako je i to istina). Znači, mislim da Kuljiš spada u one neke likove koji su veći od stvarnosti koja ih okružuje, kao i Tito, za kojeg s jedne strane možemo jednostrano reći da je diktator i zločinac, ali s druge i da je napravio dosta dobrih stvari.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

21 Nov 2011, 14:26

Svašta.

Kuljiš je koautor Vještica iz Rija. Dodikov, Horvatinčićev a prvenstveno Pavićev plaćenik. Mrzitelj svega što ne razumje, od Feral Tribunea do Prava na grad. Uvijek u potrazi za moćnim zaštitnikom koji će mu omogućiti pljuckanje po manje moćnima jer se hrani ponižavanjem drugih.

Kuljiš u svojim tekstovima svjesno laže. Dojam mu je uvijek važniji od istine.

Nema tu govora o kritičkom promišljanju društva - radi se o običnom zadriglom pljuvaču. Kada umre nikome neće nedostajati - ne zato što je bio beskompromisan, nego zato što je bio beskrupulozan.

U Denisu Kuljišu još uvijek živi duh Slobodnog tjednika, najopskurnijih novina koje je ova zemlja imala. Red informacija prikupljenih od trećerazrednih obavještajaca, red birtijaških istina i mitova, a nadgradnja je čisti produkt njegovog unutarnjeg crnila.

Denis Kuljiš je elokventna i zlonamjerna trač-baba. On predstavlja gotovo sve što ne valja u hrvatskom novinarstvu. I to je to.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

21 Nov 2011, 14:46

Potpis. Čovjek zna pisati, definitivno - ali problem su mu, vrlo pristojnim rječnikom rečeno, činjenice. Ni u jednom tekstu nije objektivan, zanimaju ga samo vlastite konstrukcije, sav je usuvraćen u neki svoj paralelni svijet u kojem istina ne postoji.
Potpisi su za budale.
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

21 Nov 2011, 18:02

Hekatonhir » wrote:Potpis. Čovjek zna pisati, definitivno - ali problem su mu, vrlo pristojnim rječnikom rečeno, činjenice. Ni u jednom tekstu nije objektivan, zanimaju ga samo vlastite konstrukcije, sav je usuvraćen u neki svoj paralelni svijet u kojem istina ne postoji.
Dakle, Kuljiš je trol.

Kritike na njegov račun su mi smiješne, jer pokazuju djetinju naivnost glede hrvatskog novinarstva. Hrvatsko novinarstvo je kužna močvara u koju se slijeva tisuću kloaka, a Kuljiš je samo najveći krokodil u toj močvari. On je vrhunski trol, perjanica hrvatskog novinarstva.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
N'dugu
Posts: 83
Joined: 20 Nov 2011, 15:01
Location: ΔxΔp ≥ h

21 Nov 2011, 18:04

U biti svi ste vi u pravu, samo je pitanje u kojoj mjeri takvo ponašanje zavređuje moralnu osudu (sve što je loše u hr. novinarstvu), a koliko samo konstataciju da se tako piše u kapitalizmu kada moraš prodati nešto ljudima koji ne kuže više ama baš ništa... pa da im i nacrtaš ne bi skužili. Ona manjina koja nešto kuži ionako će se zgražati ili neće ni pročitati. Svakako, on je opak tip, zao štoviše, ima u sebi jednu tako malignu zloću na kojoj mu stvarno možeš pozavidjeti. Ali neka mi netko pokaže dobrog hrvatskog novinara, pravu dobricu punu plemenitih ideala... :D :o

Uzmimo da i ja žalim za vremenima, recimo, Konstantina Milesa i Maje Miles, ali pogledaj kako su oni završili? Samoubojstvo ili "samoubojstvo", a Slavenka Drakulić je čak o tome napisala i knjigu pa je dobro prodala. Je li stvarnost postala imalo bolja jer su oni istinito pisali o njoj? Istina se jednostavno više ne prodaje, ne trži se i ne kupuje, kao što bi rekao Mlakar u reklami za Vegetu "to se samo nekom šapne" kao male tajne velikih majstora kuhinje... i treba znati čitati između redaka. Kao što se nekad moralo za vrijeme komunizma, tako i danas za vrijeme konzumerizma, samo što je onda prijetilo uništenje od izgladnjivanja i šikaniranja od strane raznih "službi", a danas više od prežderavanja raznim materijalnim i duhovnim smećem i zaglupljivanja... kontrolu masa strahom zamijenila je kontrola istih užitkom. Masa uživa kada se nekoga od "uglednika" u novinama čereči kao gladijatora kojem neki nevidljivi Cezar okreće prst prema dole, viče "Barabu, dajte nam Barabu", uživajući kako Poncije Pilaš razapinje Isusa - dobrog i poštenog novinara koji se borio za istinu.
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

21 Nov 2011, 18:14

JPK » wrote: Dakle, Kuljiš je trol.

Kritike na njegov račun su mi smiješne, jer pokazuju djetinju naivnost glede hrvatskog novinarstva. Hrvatsko novinarstvo je kužna močvara u koju se slijeva tisuću kloaka, a Kuljiš je samo najveći krokodil u toj močvari. On je vrhunski trol, perjanica hrvatskog novinarstva.
Prvo kažeš da su ti kritike smiješne, a zatim sam daješ svoje viđenje, kako hrvatskog novinarstva uopće, tako i Kuljiša, koje se, usput, uopće ne razlikuje od moje tvrdnje da: On predstavlja gotovo sve što ne valja u hrvatskom novinarstvu.

Koji je smisao tvog upisa - da se ne treba baviti Kuljišem, nego hrvatskim novinarstvom općenito? Ili da, jednostavno, treba dići ruke od svega?
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

21 Nov 2011, 18:20

schmokljan » wrote:
Prvo kažeš da su ti kritike smiješne, a zatim sam daješ svoje viđenje, kako hrvatskog novinarstva uopće, tako i Kuljiša, koje se, usput, uopće ne razlikuje od moje tvrdnje da: On predstavlja gotovo sve što ne valja u hrvatskom novinarstvu.

Koji je smisao tvog upisa - da se ne treba baviti Kuljišem, nego hrvatskim novinarstvom općenito? Ili da, jednostavno, treba dići ruke od svega?
Ovo što sam ja napisao nije kritika Kuljiša, nego opažanje o hrvatskom novinarstvu. Smisao mog upisa je da su kritike Kuljiša bespredmetne, on se samo dobro zajebava u općoj farsi.
Biti i mniti svemiropolisno
User avatar
schmokljan
Posts: 2411
Joined: 18 Sep 2011, 16:19
Location: www.mordor.hr

21 Nov 2011, 18:23

I Sanader se samo dobro zajebavao u općoj farsi.
User avatar
N'dugu
Posts: 83
Joined: 20 Nov 2011, 15:01
Location: ΔxΔp ≥ h

21 Nov 2011, 18:56

Drugim riječima, ako bismo novinarstvo usporedili s boksom, plemenitom vještinom, Marinko Božić i Hloverka su nešto kao oni borci u kavezu UFC-a, a Kuljiš i ekipa tek bezopasni kečeri, čiji potezi izgledaju opasno, ali nemaju veze s pravim udarcima, pravim novinarstvom, služe tek kao ventila za agresiju i nasmijavanje publike.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

22 Nov 2011, 09:33

Opasno je relativizirati to što rade Kuljiš i njemu slični. Grijeh je grijeh a zlo je zlo - nema tu nijansiranja i podjele na one koji su agresivni i na one koji to nisu. Zato nam društvo i jest tu gdje jest - jer je "vožnja tramvajem bez karte neopasna, ma što je to prema privatizacijskoj pljački". Karikiram, ali jasno je na što mislim. Ako štogod nije dobro, ide van. Kraj priče.
Potpisi su za budale.
User avatar
baja
Posts: 4084
Joined: 19 Sep 2011, 11:09

22 Nov 2011, 10:33

schmokljan » wrote:...
Nema tu govora o kritičkom promišljanju društva - radi se o običnom zadriglom pljuvaču. Kada umre nikome neće nedostajati - ne zato što je bio beskompromisan, nego zato što je bio beskrupulozan.
...
:amen:

licemjer premazan nebrojenim slojevima masti
User avatar
Lastan
Posts: 2702
Joined: 17 Sep 2011, 22:32
Location: Out of the blue
Contact:

22 Nov 2011, 10:40

baja » wrote: :amen:

licemjer premazan nebrojenim slojevima masti
Ne premazan. Obložen. :kava:
JPK
Posts: 2096
Joined: 18 Sep 2011, 00:46

22 Nov 2011, 11:17

Hekatonhir » wrote:Opasno je relativizirati to što rade Kuljiš i njemu slični. Grijeh je grijeh a zlo je zlo - nema tu nijansiranja i podjele na one koji su agresivni i na one koji to nisu. Zato nam društvo i jest tu gdje jest - jer je "vožnja tramvajem bez karte neopasna, ma što je to prema privatizacijskoj pljački". Karikiram, ali jasno je na što mislim. Ako štogod nije dobro, ide van. Kraj priče.
Naravno, a Švedska jest tamo gdje jest jer piratstvo ima masovnu potporu.
Amerika jest tamo gdje jest jer sud štiti pravo Freda Phelpsa da vrijeđa ljude na njihovim sprovodima.
Nizozemska jest tamo gdje jest jer vrhovni sud podržava pravo pedofila da imaju stranku.

Pokušavaš biti iznad Kuljiša, a demoniziraš bez argumenata ono što ti se ne sviđa, isto kao i on.
Biti i mniti svemiropolisno
Post Reply