Djeca homoseksualnih parova

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Apr 2017, 18:43

MmeTipfeler wrote:
28 Apr 2017, 17:43
Bar bi ti mogao znati da biološka činjenica ništa ne definira, nego da definiciju pojmu 'roditelj' daje ljudski um. :mig: Svejedno. Za ljudsku reprodukciju potrebne su dvije zigote. Otac kao roditelj davatelj je spermija, a majka kao roditeljica davateljica jajašca. Ne vidim, da se poslužim tvojom definicijom, zašto roditelj muškoga spola ne bi mogao biti homoseksualno orijentirani davatelj sperme, a homoseksualna žena roditi jedno ili više djece.
I tebe ću podsjetiti što sam davno napisao. ;)
Stitch wrote:
26 Apr 2017, 21:45
Umjetne postupke isključujem, govorim samo o prirodnima. I značenju riječi. :D

Roditelji su otac i mati. Ili mužjak i ženka koji imaju potomstvo. I gotovo, nema više. Homoseksualni roditelji ne postoje. To je oksimoron, izum 20. stoljeća. Pritom uopće ne isključujem mogućnost zasnivanja obitelji, ali obitelj je društvena kategorija. A ja se referiram na biološku. Otac, mati. Mužjak, ženka. Heteroseksualni odnosi dovode do stvaranja homoseksualnih. Nije li to divan paradoks? :cerek:
Ne zanima me, po enti put, što bi moglo biti. Ne govorim o iznimkama nego o pravilu. :gaah:


Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Apr 2017, 18:46

Stitch, nemoj podmetati. Nitko ni u jednom trenutku nije ustvrdio da se homoseksualna djeca rađaju od homoseksualnih roditelja, nego samo da oboje roditelja ne moraju nužno biti heteroseksualni.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Apr 2017, 18:51

MmeTipfeler wrote:
28 Apr 2017, 18:46
Stitch, nemoj podmetati. Nitko ni u jednom trenutku nije ustvrdio da se homoseksualna djeca rađaju od homoseksualnih roditelja, nego samo da oboje roditelja ne moraju nužno biti heteroseksualni.
A što sam točno podmetnuo? I komu? :misli:

Cijela je stvar počela mojim paradoksom kao općim zaključkom. Mojim, ne tuđim. ;)
Potpisi su za budale.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

28 Apr 2017, 18:52

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 18:38
Jedini je problem što ja apsolutno nigdje nisam govorio o teorijskim mogućnostima. Rekao sam nešto drugo.

Mužjak i ženka Homo sapiensa stvaraju dakle potomstvo. U oba posta spominjem to stvaranje kao ključnu stvar paradoksa. Ili vica. :D Oni su djetetovi roditelji, a što će njihovo dijete postati, heteroseksualac ili homoseksualac, predmet je raznih istraživanja. Od kojih nijedno ne dokazuje da homoseksualci stvaraju homoseksualce.
A jebote, ako si htio samo istaknuti da ne postoji nekakav trivijalni 'gay gene' koji bi se valjda prenosio direktno s roditelja na djecu, onda si izabrao vrlo šlampav način da tu misao izraziš.

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 18:38
Ne baš, jer dvoje homoseksualnih ljudi dijete može dobiti samo umjetnom oplodnjom - a to sam, provjerljivo, odmah isključio. Ili opet moram citirati samoga sebe da to dokažem?
Džaba ti 'citirati samog sebe'. Radije odgovori, što su gej i lezba skupa? Blimey, meni se čini da su 'dvoje homoseksualnih ljudi'. Ergo, ako bi gej i lezba imali dijete, to dijete bi bilo dijete 'dvoje homoseksualnih roditelja'. Nagađam da se to relativno rijetko događalo, ali ne vidim razloga za pomisao da nije NIKAD. U prošlosti je postojala iznimna socijalna stigma povezana s homoseksualnošću, i tko zna kakve sve aranžmane su oni stvarali.

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 18:38
Homoseksualni ljudi po definiciji nisu heteroseksualni ni biseksualni. Ne postoji način da prirodnim putem dobiju dijete. Jednostavno zato što ih suprotni spol ne privlači pa se u takve odnose i ne upuštaju. Ali to smo već prošli, nismo li?
Bezveze se zakopavaš. Ti valjda 'homoseksualnost' doživljavaš nekako esencijalistički, kao da se može ljude striktno podijeliti u nekakve 'tri' kategorije: homo, bi, i hetero. To je totalno bezveze. Orijentacija je spektar, a ne nekakve tri 'jasno odijeljene kategorije'.

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 18:38
Klinac je on homoseksualac. On može biti samo biseksualac. I kao takav, za ovu je raspravu irelevantan.
Ne slažemo se. On sam za sebe kaže da je homoseksualan, i to izraziti. Da ga muškarci privlače (seksualno), a žene uopće ne (osim što se nekako valjda 'navikao' na svoju zakonitu. Njen problem, tj. njihova stvar). Ne vidim zašto bi tvoje ubacivanje njega u nekakvu kategoriju 'biseksualaca' (što je prilično bezvezan pojam) bilo relevantnije od njegovog samo-određenja kao homoseksualca.

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 18:38
I da, mene kolokvijalna značenja ne zanimaju. Kao što me ne zanima ni teorija. Govorim o realnosti i praksi. Jesi li našao homoseksualca koji nije nastao vezom dviju heteroseksualnih osoba? Nisi, je li tako?
Naravno da jesam. Djeca Josha Weeda su nastala vezom jedne homoseksualne i jedne heteroseksualne osobe, a ne 'dviju heteroseksualnih'.

A ti si jednostavno tvrdoglav i ispod časti ti je prihvatiti da nekad nisi u pravu, ili da si se zeznio.
nodens
Posts: 3065
Joined: 09 Dec 2011, 17:15

28 Apr 2017, 18:57

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 18:51
A što sam točno podmetnuo? I komu? :misli:

Cijela je stvar počela mojim paradoksom kao općim zaključkom. Mojim, ne tuđim. ;)
Cijela stvar je u tome što ti nisi govorio o 'općem pravilu', nego si inzistirao na riječi 'beziznimno'. :zubo:

Ako ćemo tupiti.


Većina 'općih pravila' u prirodi ima iznimke. Ako baš naglasiš da negdje NEMA iznimke, što se čudiš ako to nekome upadne u oko.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Apr 2017, 19:04

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 18:51
A što sam točno podmetnuo? I komu? :misli:

Cijela je stvar počela mojim paradoksom kao općim zaključkom. Mojim, ne tuđim. ;)
Nitko ovdje nije ni u jednome trenutku ustvrdio da "homoseksualci stvaraju homoseksualce". Nego samo da, tehnički gledano, ne mora oboje roditelja biti heteroseksualno. Je li to tako teško shvatiti?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Apr 2017, 19:16

nodens wrote:
28 Apr 2017, 18:52
A jebote, ako si htio samo istaknuti da ne postoji nekakav trivijalni 'gay gene' koji bi se valjda prenosio direktno s roditelja na djecu, onda si izabrao vrlo šlampav način da tu misao izraziš.
Ne, riječ je više o onome što se stalno ponavlja u medijima i zbog čega smo, uostalom, imali onaj sramotni referendum. Na to sam se ponajprije referirao kada sam se počeo igrati definicijama. :D
nodens wrote:
28 Apr 2017, 18:52
Džaba ti 'citirati samog sebe'. Radije odgovori, što su gej i lezba skupa? Blimey, meni se čini da su 'dvoje homoseksualnih ljudi'. Ergo, ako bi gej i lezba imali dijete, to dijete bi bilo dijete 'dvoje homoseksualnih roditelja'. Nagađam da se to relativno rijetko događalo, ali ne vidim razloga za pomisao da nije NIKAD. U prošlosti je postojala iznimna socijalna stigma povezana s homoseksualnošću, i tko zna kakve sve aranžmane su oni stvarali.
Bit je tih postova bavljenje ekstremima. Pa i trolanje, zašto ne. Svjesno natežem stavove kako bi negdje nešto puknulo.

Vic, poput paradoksa i sličnih formi, po prirodi stvari barata apsolutima. Općeprihvaćeni zaključci ili općeprihvaćene predrasude kao suprotnost moraju imati jednako "precizne" sudove. A meni smetaju i lijeva i desna pretjerivanja. Dobro, desna nešto više, no to ne znači da se neću rugati ljevičarskim glupostima. ;)
nodens wrote:
28 Apr 2017, 18:52
Bezveze se zakopavaš. Ti valjda 'homoseksualnost' doživljavaš nekako esencijalistički, kao da se može ljude striktno podijeliti u nekakve 'tri' kategorije: homo, bi, i hetero. To je totalno bezveze. Orijentacija je spektar, a ne nekakve tri 'jasno odijeljene kategorije'.
Tražio si definiciju homoseksualnosti, nisi li? Dobio si je. Ako smo razgraničili pojmove, a jesmo - čemu ovo psihološko izvrdavanje? :D
nodens wrote:
28 Apr 2017, 18:52
Ne slažemo se. On sam za sebe kaže da je homoseksualan, i to izraziti. Da ga muškarci privlače (seksualno), a žene uopće ne (osim što se nekako valjda 'navikao' na svoju zakonitu. Njen problem, tj. njihova stvar). Ne vidim zašto bi tvoje ubacivanje njega u nekakvu kategoriju 'biseksualaca' (što je prilično bezvezan pojam) bilo relevantnije od njegovog samo-određenja kao homoseksualca.
I ja za sebe kažem da sam Marsovac. Što ćemo sad? :cerek:
nodens wrote:
28 Apr 2017, 18:52
Naravno da jesam. Djeca Josha Weeda su nastala vezom jedne homoseksualne i jedne heteroseksualne osobe, a ne 'dviju heteroseksualnih'.

A ti si jednostavno tvrdoglav i ispod časti ti je prihvatiti da nekad nisi u pravu, ili da si se zeznio.
Ne, nego jedne biseksualne i jedne heteroseksualne. Nemam se tu što zeznuti. :raspa:
Potpisi su za budale.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Apr 2017, 19:25

nodens wrote:
28 Apr 2017, 18:57
Većina 'općih pravila' u prirodi ima iznimke. Ako baš naglasiš da negdje NEMA iznimke, što se čudiš ako to nekome upadne u oko.
Svjestan sam toga, no posrijedi je zrnce prašine na planetu Zemlji. ;)
MmeTipfeler wrote:
28 Apr 2017, 19:04

Nitko ovdje nije ni u jednome trenutku ustvrdio da "homoseksualci stvaraju homoseksualce". Nego samo da, tehnički gledano, ne mora oboje roditelja biti heteroseksualno. Je li to tako teško shvatiti?
Dopusti da ti odgovorim protupitanjem: a je li teško shvatiti da se moji postovi ne tiču samo vas s kojima raspravljam? :D
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Apr 2017, 19:30

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 19:25
Dopusti da ti odgovorim protupitanjem: a je li teško shvatiti da se moji postovi ne tiču samo vas s kojima raspravljam? :D
E, sad... ne ulazim u to. Važno je samo da svi ostanete u istoj sobi. :D

P. S. Opet se pokušavaš izvući. :p
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Apr 2017, 19:36

Ne pokušavam, jer nisam u škripcu. Nikakvom. :B

Pročitaj opet postove; jasno je da, osim što se vama obraćam kao povodu - govorim općenito. ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Apr 2017, 19:49

MmeTipfeler wrote:
28 Apr 2017, 19:04
Nitko ovdje nije ni u jednome trenutku ustvrdio da "homoseksualci stvaraju homoseksualce". Nego samo da, tehnički gledano, ne mora oboje roditelja biti heteroseksualno. Je li to tako teško shvatiti?
Ne mora oboje roditelja biti heteroseksualno da bismo uopšte i mogli govoriti o roditeljima?! Roditelji, ono, otac i majka?! Ne otac i otac - roditelji, ne majka i majka - roditelji, nego baš roditelji - majka i otac?! :o
Zar roditelji mogu ne biti heteroseksualni? :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

28 Apr 2017, 20:00

Šabović Adis wrote:
28 Apr 2017, 19:49
Ne mora oboje roditelja biti heteroseksualno da bismo uopšte i mogli govoriti o roditeljima?! Roditelji, ono, otac i majka?! Ne otac i otac - roditelji, ne majka i majka - roditelji, nego baš roditelji - majka i otac?! :o
Zar roditelji mogu ne biti heteroseksualni? :D
Hoćeš reći da smo svi "deca iz mešanog braka"? :D

Heteroseksualan ne znači drugačijega spola, pobogu! :rolleyes:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Apr 2017, 20:05

MmeTipfeler wrote:
28 Apr 2017, 20:00
Hoćeš reći da smo svi "deca iz mešanog braka"? :D
Ne. To ću da prešutim. Reći ću da iz nemiješanog nismo garant. :rofl:
:top:
Heteroseksualan ne znači drugačijega spola, pobogu! :rolleyes:
Suprotnog?! :misli:
Mislim, ima samo dva. :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

28 Apr 2017, 20:21

Šabović Adis wrote:
28 Apr 2017, 20:05
Suprotnog?! :misli:
Mislim, ima samo dva. :rofl:
Otprilike se na to odnosi, ali s naglaskom na seksualnu orijentaciju. Prefiks hetero- znači drugi, drukčiji, različit. Homo- pak označava jednako, isto ili zajedničko; odgovaraju mu naši vezani leksički morfemi isto-, jednako-.
Potpisi su za budale.
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

28 Apr 2017, 22:37

Stitch wrote:
28 Apr 2017, 20:21
Otprilike se na to odnosi, ali s naglaskom na seksualnu orijentaciju. Prefiks hetero- znači drugi, drukčiji, različit. Homo- pak označava jednako, isto ili zajedničko; odgovaraju mu naši vezani leksički morfemi isto-, jednako-.
Ma jasno. :top:

Usudio bih se čak reći da u nekom drugom slučaju osim "hetero" orijentacije i ne možemo govoriti o orijentaciji nego o nekoj...hm...dezorijetaciji. :rofl:
Po zakonu atrakcije suprotnosti su te koje se međusobno privlače, ne istosti (jednakosti? :misli: ), što u neku ruku i jeste sva poenta u vezi spolnosti i spolova. :zubo:
Istospolna privlačnost?! Privlačnost a istospolna - hau jes nou, to mu ga dođe odbojnost, a ne privlačnost. :D
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

30 Apr 2017, 20:50

Šabović Adis wrote:
28 Apr 2017, 18:20


Evot' ovih stošesečetri Sirijusa, mazn'o sam ih od nodensa, ništa nije skont'o. :rofl:
Usput sam i nodensa mazn'o, skontaće kroz devet mjesesci... :rofl: :rofl:
Zavaljujem obojici!
Neka se dijete zove kao ja! :cerek:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Apr 2017, 20:58

haram wrote:
30 Apr 2017, 20:50
Zavaljujem obojici!
Neka se dijete zove kao ja! :cerek:
Ajmeeee! Imat ćemo ovdje i krstitke. :cerek:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

30 Apr 2017, 21:00

Bidno dite! Zamisli da se zove haram. :facepalm:
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Apr 2017, 21:18

Riona wrote:
30 Apr 2017, 21:00
Bidno dite! Zamisli da se zove haram. :facepalm:
Ja definitivno odbijam biti krsna kuma. :durica:
User avatar
haram
persona non grata
Posts: 4820
Joined: 24 Jul 2015, 04:13
Location: scorched earth

30 Apr 2017, 21:21

pa ako može goran karan, što nebi i... :ne zna:
what we've got here is failure to communicate
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Apr 2017, 21:34

A hoće li dijete biti iz zakonite veze? Ako neće, tko će plaćati alimentaciju? :D
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

30 Apr 2017, 21:38

Pravo je pitanje tko će platiti kaznu zbog kršenja autorskih prava. :kava:

Iz koje su godine ti Siriusi, Šaboviću? Znaš li da je ovdje piratski sadržaj strogo zabranjen? ;)
Potpisi su za budale.
User avatar
MmeTipfeler
Posts: 9913
Joined: 23 Mar 2012, 21:20

30 Apr 2017, 21:50

Stitch wrote:
30 Apr 2017, 21:38
Pravo je pitanje tko će platiti kaznu zbog kršenja autorskih prava. :kava:

Iz koje su godine ti Siriusi, Šaboviću? Znaš li da je ovdje piratski sadržaj strogo zabranjen? ;)
Nije strogo, ali je zabranjeno. :mig:

Nekako imam dojam da se tu valjda kriju svi ikada objavljeni Siriusi. Briši link, sad kad su ga svi skinuli, a onda se možemo dogovarati koga ćemo prvog banirati. :cerek:
User avatar
Riona
Posts: 4078
Joined: 25 Feb 2017, 09:01
Location: Zagreb

30 Apr 2017, 21:51

MmeTipfeler wrote:
30 Apr 2017, 21:34
A hoće li dijete biti iz zakonite veze? Ako neće, tko će plaćati alimentaciju? :D
Kako zakonite!? Tebi je samo do politike ! :zubo:
uzajamno, valjda. Jerbo će o djetetu brinuti naizmjence.
Stitch wrote:
30 Apr 2017, 21:38
Pravo je pitanje tko će platiti kaznu zbog kršenja autorskih prava. :kava:

Iz koje su godine ti Siriusi, Šaboviću? Znaš li da je ovdje piratski sadržaj strogo zabranjen? ;)
Ako su Siriusi, vjerovatno iz mlađeg kamenog doba. :ne zna:
User avatar
Šabović Adis
Inventar
Posts: 5526
Joined: 22 Aug 2015, 20:45
Location: Sarajevo
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

30 Apr 2017, 22:00

Stitch wrote:
30 Apr 2017, 21:38
Pravo je pitanje tko će platiti kaznu zbog kršenja autorskih prava. :kava:

Iz koje su godine ti Siriusi, Šaboviću? Znaš li da je ovdje piratski sadržaj strogo zabranjen? ;)
Nek mi se javi autor (onaj koji zna razliku između npr. književnog, muzičkog, kiparskog, skulptorskog, arhitektonskog, slikarskog, pekarskog, s jedne, i autorskog djela s druge strane, dakle, onaj u odnosu na kojeg drugi autor ne postoji) ako smije! :p

BTW, to su materijali YU-porijekla, ergo društvena imovina...kupi, nosi, sve je to narodno! :rofl:
Potpisujem bjanko smrtne presude :mirko:
Post Reply