kakvi ste s bivšima?

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

24 Oct 2011, 08:47

Evo, moram priznati da unatoč prijateljevanju s nekima od bivših meni recimo nije jasno to "sjedenje u krilu".
Ikome, pa tako ni bivšima. :ne zna:
Zašto bih se ijednom muškarcu osim onog s kojim se želim jebati uvaljivala u krilo? :confused:
To mi je tako... Srednjoškolski. :zubo:
Tad sam još bila dovoljno naivna da vjerujem kako muškarci i žene mogu biti prijatelji i trudila sam se zanemariti erekciju u njegovim gaćama dok mu se gnijezdim po međunožju. :o :rofl:


MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
kukuriku
Posts: 2447
Joined: 20 Sep 2011, 17:27

24 Oct 2011, 09:53

na bok, bok, kako si.
ništa više, a ni manje od toga.
ne vidim neki razlog da se družim s njima, tim prije što ni za prave prijatelje nemam vremena.
Nek(v)arljiva.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2011, 11:19

marčelina » wrote:kakva san s bivsima, nikakva, ko ih jebe...
Potpis.
Potpisi su za budale.
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

24 Oct 2011, 13:19

S nijednim nisam u lošim odnosima. Ako se slučajno sretnemo u gradu, popijemo kavu.
Nije baš da se sa svima družim na redovitoj bazi, al ja i nisam silno društvena. Jedan je najbolji prijatelj (o blago meni, s tim sama sebi zvučim kao da mi je 15) i to će zanavijek i ostat.
I sa sadašnjim njihovim žemskinjama sam u korektnim odnosima. Nekima sam po svadbama i nofce davala.
Bokte, pravo bratstvo i jedinstvo u nas.

Ne gugućem. Ni oni. I ne prizivamo, s nostalgijom, davna sjećanja pred drugima. Treba malo imat i takta, a nismo čeljad koja bi ljude bespotrebno dovodila u neugodne situacije.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

24 Oct 2011, 14:21

Nikakvim, ako gledam baš na prave veze. Ako gledam neke opuštenije i nedefiniranije bivše odnose, frendovi smo ili poznanici, al nemam potrebu gugutat nikome od njih u krilu.
Happy Easter!
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

24 Oct 2011, 14:33

aisling » wrote:Ako gledam neke opuštenije i nedefiniranije bivše odnose, frendovi smo ili poznanici, al nemam potrebu gugutat nikome od njih u krilu.
Nisi toliko ulagala, pa onda ni razočarala se toliko - je li u tome stvar?
Potpisi su za budale.
User avatar
aisling
Posts: 3899
Joined: 18 Sep 2011, 00:37

24 Oct 2011, 14:37

Hekatonhir » wrote:
Nisi toliko ulagala, pa onda ni razočarala se toliko - je li u tome stvar?
Ne, al mi se nije dalo secirati .

U nekim slučajevima jednostavno svako je otišao svojim putem, drugi gradovi, druga društva.
Zadnji slučaj - mislim da bi mogli biti jako dobri frendovi da nakon prekida nije pokazao kakav je kreten i da to ne pokazuje i dalje time što mi duguje pare :mad:
Happy Easter!
Éowyn
Posts: 2430
Joined: 17 Oct 2011, 20:13

24 Oct 2011, 14:43

Ja sam za svog bivšeg zaključila da je osoba s kakvom ne želim prijateljevati i zato nismo ostali u nikakvim odnosima.
Javi se on meni tu i tamo i pristojno mu odgovorim na poruku, no mislim da mu jasno dam do znanja da mi nije ni do kakvog razgovora s njim.

Što se gugutanja u krilu tiče, uopće se ne mogu sjetiti da li sam to ikad radila :misli:
Desire makes slaves out of kings.
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

24 Oct 2011, 17:00

Morticia » wrote:Evo, moram priznati da unatoč prijateljevanju s nekima od bivših meni recimo nije jasno to "sjedenje u krilu".
....
Tad sam još bila dovoljno naivna da vjerujem kako muškarci i žene mogu biti prijatelji i trudila sam se zanemariti erekciju u njegovim gaćama dok mu se gnijezdim po međunožju. :o :rofl:
Vi bi se odmah gnijezdile :B

Meni je 'krilo' bilo primjer prisnog odnosa, a ipak aseksualnog.

No, stvar je o slobodi.
Nemam problem s tim da nekoga zagrlim, pusnem u obraz, masiram, počešem, pustim da mi spava u krilu dok blebećem s njegovom/njenom boljom polovicom ako sam ja zauzela bolju poziciju na kauču i slično.

Pri čemu mi je važno da ja znam kako stojim sa svojim emocijama. Ako nije riješeno, ne diram, jer se ja ne osjećam dobro. Isto tako, ako druga strana nije na čisto, ako to znam - ne diram. Osjetiš kad zagrljaj nije zagrljaj.
Ako je riješeno, mogu se nasloniti na bivšeg ili na stup svjedeno, ok nije, bivši je topliji :rofl:

Inače i tako ljudi ne vole da im sjednem u krilo jer kažu da ih žuljam :mama: a kažu da ih i žulja ako meni sjednu u krilo :tuzni:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

24 Oct 2011, 17:13

Ashtaroth » wrote:
Vi bi se odmah gnijezdile :B

Meni je 'krilo' bilo primjer prisnog odnosa, a ipak aseksualnog.

No, stvar je o slobodi.
Nemam problem s tim da nekoga zagrlim, pusnem u obraz, masiram, počešem, pustim da mi spava u krilu dok blebećem s njegovom/njenom boljom polovicom ako sam ja zauzela bolju poziciju na kauču i slično.

Pri čemu mi je važno da ja znam kako stojim sa svojim emocijama. Ako nije riješeno, ne diram, jer se ja ne osjećam dobro. Isto tako, ako druga strana nije na čisto, ako to znam - ne diram. Osjetiš kad zagrljaj nije zagrljaj.
Ako je riješeno, mogu se nasloniti na bivšeg ili na stup svjedeno, ok nije, bivši je topliji :rofl:

Inače i tako ljudi ne vole da im sjednem u krilo jer kažu da ih žuljam :mama: a kažu da ih i žulja ako meni sjednu u krilo :tuzni:
bilo je i meni. dok nisam malo odrasla i shvatila da sam usamljena u takvom gledist.
a krila i krila prosla...
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

24 Oct 2011, 17:23

A ono, da skužim da se diže nekome za koga ne želim da mu se diže, ja se dižem i više ne sjedam :D

No ono, znam sjesti k'o na stolac, a ne da sjednem zato da dignem :mig:

U procjenu 'kome sjesti' - mi spada razgovor, poznavanje. Ne diram bilo koga, niti bilo kad, i svakako ne diram bez svijesti - skuže se promjene ili da nekome nije ugodno, pa ono, ne silujem :rofl:
Ono, ma koliko bila sretna i htjela zagrliti bivšu, ako vidim da njoj srce puca na pomisao da ju zagrlim a nisam 'njena', neću ju grliti.

Mislim, realno, zapravo moram imati slobodu na bliskost, a prakticiranje iste je vrlo neodređeno područje :D
No, da mi netko krene pobrajati što smijem, a što ne.... a jok :durica:
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

24 Oct 2011, 17:25

ja sam sa svima njima bila jako bliska. grlili se, ljetovali skupa, docekavali jutra zajedno, birali si partnere...a onda su mi neki ljudi rekli da ne postoji djed mraz.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Ashtaroth
Posts: 575
Joined: 19 Sep 2011, 22:07

24 Oct 2011, 17:32

dimnjak » wrote:ja sam sa svima njima bila jako bliska. grlili se, ljetovali skupa, docekavali jutra zajedno, birali si partnere...a onda su mi neki ljudi rekli da ne postoji djed mraz.
:durica: Nije istina :durica:


:D
A ono, dok mi paše, dobro je, kad mi ne paše, i od toga se mičem. Odnos kao i svaki drugi - kad me iscrpljuje, prazni, ubija, što će mi? :ne zna:

Ne vidim što mi može značiti tuđa "informacija" da 'oni to rade s nekim mutnim ciljevima' - kad je "jel mi dobro" jedino što me zanima. Očekujem jel, da taj 'jel mi dobro' se pita i druga strana za sebe.
Informacija je pod navodnicima, jer smatram da nitko osim vlasnika mozga ne zna što je u tom mozgu, ako i vlasnik zna :D
Insinuacije vanjskih ljudi, pokazuje mi se da dolaze iz kojekakvih razloga, a ponajmanje 'za tvoje dobro', u pravilu ima projekcija, pa ja nekako biram sama kresnuti u svoje zidove. I neću zbog toga što s nekim nešto nije išlo, zaključiti da s nekim drugim ne bi moglo - ako dođe do probavanja, probat ću. Još nisam toliko stara da bih bila namčor :D

To jel netko "meni fejka" da bi možda eventualno ako nešto izvukao... njemu/njoj na dušu. Ja to neću skužiti, te 'skrivene ciljeve', tako da slaba korist od sveg truda. :rofl:

Uostalom, meni je dobro, meni paše. Ako je netko gradio fejk, kad se pokaže pravo lice - meni neće pasati pa je izgubio sve. Ako se nekome s tim kocka, a ono, sretno mu bilo. Tko želi živjeti laž, bude, nema to veze sa mnom.


Edit: ne družim se s ljudima zato što su mi 'rodbina', 'bivši', 'kolege iz škole', 'kolege s posla'. Družim se zato što mi pašu za druženje. :D
To što je netko došao iz nekog kruga i ostao, je samo dalo šansu da se upoznamo i ostanemo dijelom života.
Kad mi ne paše, prestat ćemo i nema tu neke velike filozofije.

Mislim, kužim ja da se može obnoviti neka nada, no, kao i sa mnogim stvarima, nije važno što misliš, već kako se ponašaš i djeluješ i kako se to odražava na tebe :mig:
User avatar
Herp
Nikki Gauda
Posts: 2239
Joined: 18 Sep 2011, 22:42

24 Oct 2011, 21:58

Lastan » wrote: Veliš, znaš što ćeš im pokloniti? :zubo:
Da. Perestrojku. :zubo:
It's always darkest just before the dawn so stay awake with me, let's prove them wrong
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

25 Oct 2011, 12:21

Hmm, zanimljivo... Imao bih što reći na tu temu, no generalo mišljenje mi je da je valjalo ne bi si sada bili bivši. Jedino što bi me zanimalo je njihova verzija priče, tj. da li smo uopće bili u istom filmu jer imam feeling da nismo :D.

Vidim da su razmišljanja na tu temu raznolika. Naravno, nema smisla da su si ljudi na pas mater. I ne smeta mi ako si ostanu OK. Ali sada da si sjede jedno drugome u krilu, mici, mici, muci, muci, da, itekako... A gledam, ako meni nije svejedno to gledati i slušati onda neću misliti da je tom drugom to OK. Zašto raditi probleme gdje im nije mjesto?
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Oct 2011, 12:49

Tyden » wrote:Hmm, zanimljivo... Imao bih što reći na tu temu, no generalo mišljenje mi je da je valjalo ne bi si sada bili bivši. Jedino što bi me zanimalo je njihova verzija priče, tj. da li smo uopće bili u istom filmu jer imam feeling da nismo :D.
Nikad nisam razmišljao o tome da "ne valjaju" nego da "nisu za mene". Rekoh već negdje - sve svoje bivše volim, drage su mi. Ali izdaleka. Ne zovem ih, ne družimo se - postoji tek jedna jedina s kojom komuniciram. Opet izdaleka. I ona je iznimka koja potvrđuje pravilo. :zubo:

A pravilo glasi: bivše su s razlogom bivše - i taman svijet da stane, ne diraj ih. Zašto? Pa vrlo jednostavno: budem li se s njima družio, postoji mogućnost da se opet zbližimo na pogrešan način, jer ne počinjemo od nule, između nas uvijek struji nešto. A kruh koji si jednom prerezao ne možeš opet spojiti i takve veze uvijek pucaju na istome mjestu. Obnavljati ih gubljenje je vremena, osjećaja, živaca, energije... Dakle, ako se držim podalje od njih, poštedjet ću nas patnje, eliminirat ću svaku mogućnost "pogreške". Jedino je u tome stvar, ni u čemu drugom. Klonim ih se preventivno. Ali volim ih se sjetiti, i osmjehnem se pritom. Katkad ih i sanjam. No dalje od toga ne idem.
Potpisi su za budale.
User avatar
Tyden
Posts: 95
Joined: 25 Oct 2011, 09:31
Location: Zagreb

25 Oct 2011, 15:03

Nisam rekao da one nisu valjale nego da nije valjalo :).

Ni ja nemam ništa protiv njih, bilo je nesuglasica koje su bile krivo shvaćene što je rezultiralo razlazom, uz veće ili manje eksplozije, zavisi od slučaja :zubo:. No ne zamjeram ništa. Ali mislim da bih se tek opekao da se ponovo nešto desi. To je ono što sam rekao "da je valjalo ne bi sada bili bivši". Pod valjalo mislim na odnos :). A i krivo shvaćanje tih nesuglasica proizlazi iz razlika u karakteru i razmišljanju što vjerojatno znači da nismo bili kompatibilni. Zato ni nema smisla pokušavati ponovo, barem ja ne vidim smisla u tome. Taj dio zbog kojega nismo uspjeli se ne mijenja, može se nadograditi, ali u osnovi ostaje isto.

A ovo što kažeš, "između nas uvijek struji nešto" je razlog zašto ja ne želim da mi cura bude u bliskim odnosima sa bivšim. Jer to tako je, ja na njih više ne mogu gledati kao na nekog prema kome ništa ne osjećam. Osjećam, a iz istog razloga baš i ne bih mogao biti tamo dok se ona hvata sa nekim trećim. Nekome to možda je ok, meni nije, hebiga.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Oct 2011, 15:06

Čekajte malo, vi prema svim bivšima još "nešto osjećate"?

I što, kad ja kažem da prema svojim bivšima ne osjećam NIŠTA, tj. da tu nema ni trunke mogućnosti za ponovno rađanje emocija (štoviše, puno više mogućnosti za to postoji s nekim s kime nikad nisam bila) to ne može biti istina jer to je tako?

To NIJE tako.
Barem ne kod svih.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Oct 2011, 15:10

Morticia » wrote:Čekajte malo, vi prema svim bivšima još "nešto osjećate"?
Nisam zaljubljen u njih, ako to pitaš. Ali smatram ih (bitnim) dijelom svog života i povezan sam s njima na nekakvoj višoj, duhovnoj razini.
Morticia » wrote:I što, kad ja kažem da prema svojim bivšima ne osjećam NIŠTA, tj. da tu nema ni trunke mogućnosti za ponovno rađanje emocija (štoviše, puno više mogućnosti za to postoji s nekim s kime nikad nisam bila) to ne može biti istina jer to je tako?

To NIJE tako.
Barem ne kod svih.
A tko to tvrdi? Odakle si to izvukla, nije mi jasno?
Potpisi su za budale.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Oct 2011, 15:13

Možda sam pretjerala, ali rečenica u Tydenovom postu- to tako je mi je baš zaparala uši.

Mislim, pokušavam zamisliti kako bi mi zvučala rečenica- ne želim da se družiš sa svojim bivšima jer ja nisam siguran da sam ne bih pokleknuo pred čarima svoje bivše. :misli:
Nedobro. :nono:

To je loše iz više razloga.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Oct 2011, 15:16

Pa nisu ni sve bivše iste - neke bi me vjerojatno mogle zapaliti. U određenim uvjetima, je li. A neke ne bi, taman da su posljednje u svih 11 svemira.
Potpisi su za budale.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Oct 2011, 15:18

Po tome se valjda razlikujemo.
Jer onog kojeg sam jednom probala, okusila i na kraju preboljela ja ne mogu gledati drugačije nego kao medvjedića dobra srca. :ne zna:
Uistinu.
A srećom, preboljela sam ih sve.
Jedna određena vrsta bliskosti uvijek ostaje, to je istina, ali baš zbog toga i činjenice da su mi potpuno aseksualni danas su mi prijatelji.
Da nedostaje ijedan od ta dva segmenta prijateljima ih ne bih nazivala.
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
Stitch
Head Honcho
Posts: 16389
Joined: 17 Sep 2011, 23:06
Has thanked: 42 times
Been thanked: 31 times
Gender:
Contact:

25 Oct 2011, 15:27

Pa zbog te bliskosti i govorim o osjećajima. :)

Možda bih još jednom probao s onima s kojima nisam dugo bio, s kojima sam se rastao zbog neke gluposti ili spleta okolnosti. S onima koje nisam stigao (dobro ili bolje) upoznati.

Drugo su veze koje su trajale, one jesu potrošene. Došao sam, probao, vidio da ne ide - tu me doista ništa više ne kopka.

No opet - generalno sam oprezan jer me iskustvo naučilo da vraćanje na ljubavne staze nikad ne ispadne dobro. Nekad se treba vratiti - da objasniš, ispraviš, zagladiš, ali ne i da poljubiš. :zubo:
Potpisi su za budale.
User avatar
Morticia
Posts: 10250
Joined: 17 Sep 2011, 21:36

25 Oct 2011, 15:30

Nisam s nikim prekinula zbog gluposti ili okolnosti.
Prekinula sam zato što mi je bilo jasno da uistinu nismo za biti u ljubavnoj vezi.
Uostalom, napisala sam da sam ostala u prijateljskim odnosima samo s dvojicom. S obojicom sam bila u višegodišnjim vezama.

Ostale koje nisam upoznala dovoljno dobro nisam upoznala jer sam shvatila da me ni ne zanimaju. :)
MJERA JE ČOVJEKOVA STVARNOG KARAKTERA ONO ŠTO BI UČINIO KADA ZA TO NITKO NE BI SAZNAO.
User avatar
dimnjak
Posts: 2430
Joined: 17 Sep 2011, 23:24

25 Oct 2011, 15:53

Morticia » wrote:Po tome se valjda razlikujemo.
Jer onog kojeg sam jednom probala, okusila i na kraju preboljela ja ne mogu gledati drugačije nego kao medvjedića dobra srca. :ne zna:
Uistinu.
A srećom, preboljela sam ih sve.
Jedna određena vrsta bliskosti uvijek ostaje, to je istina, ali baš zbog toga i činjenice da su mi potpuno aseksualni danas su mi prijatelji.
Da nedostaje ijedan od ta dva segmenta prijateljima ih ne bih nazivala.
tocno tako.
i to vrijeti za bilo kog muskog roda. meni. totalna aseksualnost.
mogu te prožvakati, al te moraju i ispljunuti
Post Reply