U što se zaljubljujete?

Kopulacija, masturbacija i nešto malo o ljubavi
User avatar
..a unda
Undaminator
Posts: 21246
Joined: 18 Sep 2011, 16:27

19 Oct 2015, 11:12

..nti. :kokice:


User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Oct 2015, 11:44

Ke?

:zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
nina williams
Posts: 2961
Joined: 13 Oct 2011, 18:01
Has thanked: 1 time

19 Oct 2015, 17:58

karambol » wrote:
Hm...ova kiša mi daje malo vremena i povoljnog raspoloženja za dumanje oko ovih stvari. :zubo:
Većina nas, izuzecima skidam kapu, doživljava "zamor veze" koji se uglavnom bazira na seksu. Kod tzv. modernih parova (i onih manje modernih) često se događa nestajanje želje koja uključuje dug popis seksualnih alibija kojima tumačimo smrt erosa u vezi. Nakon nekog vremena postajemo prezauzeti, živimo u stresu, uključeni smo u odgoj djece i jednostavno preumorni i u ovo današnje vrijeme kada nam se čini da bi mogli imati seksa koliko želimo mi gubimo želju...
Voljeti nekoga i željeti nekoga, kakav je to osjećaj? Ili su različiti osjećaji?
Čini mi se kako svi imamo neku temeljnu potrebu za sigurnošću koju nam pruža veza, ali istovremeno imamo i snažnu potrebu za uzbuđenjem i avanturom. U vezi u kojoj imamo sigurnost i kontinuitet često nedostaje emocionalno i seksualno zadovoljstvo. Ispunjenje.
Teško je stvoriti uzbuđenje, iščekivanje i požudu s istom osobom s kojom ste u potrazi za udobnošću i stabilnosti.
Strast. Marge Simpson je rekla kako je strast za tinejđere i strance. Kako veza odmiče strast se pretvara u ljubav, uzajamno poštovanje, zajedničku povijest i druženje. Razgovor o čistim "tehničkim" stvarima poput planiranja aktivnosti s djecom, investicija u obitelji, godišnjih odmora...
Nekima je taj gubitak intenziteta prihvatljiv, nekima nije. No, gubitak jest stvaran. Za obje strane. Ovo što Ex pita je posljedica drugog pitanja. Ili sumnje da je to moguće. A to je - možemo li istovremeno imati žive ljubav i želju?
Svi, naime, imamo izraženu želju za novinama i promjenama, željama koje nam daju osjećaj punoće i životnosti. U takvoj situaciji veliki je prostor za rizik i avanturu. Šećemo u proturječnosti između traženja sigurnosti i predvidljivosti s jedne strane i dohvaćanja različitosti i uzbuđenja s druge strane. Uzimamo li previše tog rizika u neprestanom traženju za novim i uzbudljivim, za promjenama, stvaramo mogućnost ulaska u kaos, a ostanemo li statični i nepromjenjivi koračamo u smrt veze.
Ali...nemamo svi. :zubo:
Te potrebe za novim.
Ja neam. Ne znam do čega je to, jel moguće da sam 'radom na tome' zbilja i postigla ovu fazu (jer jesam, na neki uvrnut način, 'radila na tome') il su možda godine u pitanju il čak i strah il mi je narav taka...al zbilja ne želim tu neku avanturu/promjenu/što li već.
Morebitno će ovo zvučat ko žešće preseravanje, al šta da radim...sretna sam. I ispunita. I, što je po meni najjebenobitnije u potpunoj ispunjenosti bića mog, svjesna sam toga na dnevnoj bazi. Ono, bar 3x dnevno pomislim kako mi je lijepo u životu. I to traje već godinama.
I to nisu neke ogromne i nedostižne stvari, te koje me ispunjuju tim zasitnim zadovoljstvom. Mislim, ono, neam ja neki vanserijski život. Samo sam zadovoljna, onako istinski duboko u sebi, sa svakodnevnim sitnim stvarima. (I seks ulazi u popis tih stvari koje me čine zadovoljnom.)

Ne znam jel bitno za napomenut :zubo: , al nismo bogati, vjerojatno nikad nećemo ni bit. Daklem, nije stvar u novcu. :zubo:

Nisam sigurna jesam li uspjela to dobro objasnit, ljudi obično traže neke spektakularne uzroke, a ja ih nemam.
Čini mi se da je to ko sa seksom, što se više jebaješ, to ti se više jebaje. Tako i ovo, što si zadovoljniji danas, to ćeš bit zadovoljniji i prekosutra.
Tako da...žao mi je Petre, al ne bih se složla da
Ljudskom srcu uvijek nešto treba,
Zadovoljno nikad posve nije...

Može se. Bez po frke. :zubo:
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

19 Oct 2015, 18:04

nina, to je i kar pričo prije jedno dvajest godina :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Oct 2015, 19:17

Zmaj021 » wrote:nina, to je i kar pričo prije jedno dvajest godina :D
Pa da, jesam. I nisam bio u zabludi, ali ljudi se mijenjaju kao i okolnosti u kojima žive. :D
Držao sam se onoga da je ljubav posuda koja sadrži i sigurnost i avanturu, a predanost nudi jednu od velikih raskoši života: vrijeme. Brak nije kraj romantike, to je početak.
Ali...pričam o onome kada ljudi pogrešno shvate brak kao kraj. Kraj svega. Romantike, truda, želje, zavođenja, strasti...čežnje...kad zaborave na fantaziju i počnu živjeti dosadnu prozu, a izgube poeziju.
Volimo reći "moja žena" i "moj muž", a često i mislimo doslovno tako. Ona nije moja. Ona je svoja. Njene tajne su zauvijek neuhvatljive. :D
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Zmaj021
Posts: 3509
Joined: 25 Oct 2011, 17:51

19 Oct 2015, 21:30

karambol wrote:
Pa da, jesam. I nisam bio u zabludi, ali ljudi se mijenjaju kao i okolnosti u kojima žive. :D
Držao sam se onoga da je ljubav posuda koja sadrži i sigurnost i avanturu, a predanost nudi jednu od velikih raskoši života: vrijeme. Brak nije kraj romantike, to je početak.
Ali...pričam o onome kada ljudi pogrešno shvate brak kao kraj. Kraj svega. Romantike, truda, želje, zavođenja, strasti...čežnje...kad zaborave na fantaziju i počnu živjeti dosadnu prozu, a izgube poeziju.
Volimo reći "moja žena" i "moj muž", a često i mislimo doslovno tako. Ona nije moja. Ona je svoja. Njene tajne su zauvijek neuhvatljive. :D
..vadiš kestenje? :D

neam kud nego da se složim.. onak globalno :D
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

19 Oct 2015, 22:01

Zmaj021 » wrote:
..vadiš kestenje? :D

neam kud nego da se složim.. onak globalno :D

Ne voli Ona kestenje. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

19 Oct 2015, 22:32

Karambole, jel može neki primjer toga što pišeš? U praksi? Što to znači da ti je žena misteriozna?
User avatar
Frulica
Posts: 213
Joined: 05 Oct 2015, 03:01

19 Oct 2015, 22:44

Žena je misteriozna kad govori - znaš ti dobro što ne valja. I tako cijeli život. :o
MightyMe
Posts: 5232
Joined: 07 Oct 2011, 15:32

19 Oct 2015, 23:07

Ok.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Oct 2015, 00:12

Eks » wrote:Karambole, jel može neki primjer toga što pišeš? U praksi? Što to znači da ti je žena misteriozna?
I ja tesko zamislim konkretne primjere sto bi to znacilo. :misli:

A i ono o sigurnosti koja ubija strast mi nije bas ....ne znam...ne kuzim :ne zna:
Ja bih prije rekla da upravo nesigurnost odnosa, kao sto je npr u preljubnickim vezama u kojima je seks uglavnom svemirski ( bar su ga tako opisivale na preljubnickom chatu), da je to bilo ono na cemu su veze najcesce pucale.
Dopizdilo bi to vec jednoj strani, da ne zna kako i koliko dugo ce to tako. Ni na nebu ni na zemlji.
Adrenalina je ocito bilo za izvoz, ali dopizdi to s vremenom.
Isto kao da ides na raffting, brzaci su fora i daju dobar sut, ali ne mozes dugo izdrzat. Takvu divlju voznju.

Mislim da je jedna od najvecih prednosti braka i obiteljskog zivota upravo ta sigurnost i rutina, osjecaj da pripadas negdje i da ti je sve poznato i da tebe znaju i prihvacaju.
Je da se tokom godina ti odnosi prilagodjavaju dobi i uvjetima, kao sto nemas isti odnos s roditeljima kad si dijete, tinejdjer ili odrasla osoba, ili djecu drugacije tretiras kad su mali a drugacije kad porastu. Ali osjecaj ljubavi je stalan.
Tako bi nekako trebalo ic i sa partnerom, slusas kako dise pa postupis kako mislis da je najpametnije.
Pa sta bude. :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Oct 2015, 00:14

Frulica » wrote: :o
Nis, samo :w
:cerek:
User avatar
Frulica
Posts: 213
Joined: 05 Oct 2015, 03:01

20 Oct 2015, 00:33

Bara huda » wrote: Nis, samo :w
:cerek:
:o :w :D
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Oct 2015, 00:36

Frulica » wrote: :o :w :D
I sta ti kazes u vezi teme...u sta se ti zaljubljujes? :cerek:
Ili si napisao pa mi promaklo? :misli: :confused:
User avatar
Frulica
Posts: 213
Joined: 05 Oct 2015, 03:01

20 Oct 2015, 00:41

Promaklo ti. :zubo:
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Oct 2015, 00:58

Frulica » wrote:Promaklo ti. :zubo:
:tuzni:

A nis, idem onda krkljat u jastuk :nogica:
Eks
Posts: 21733
Joined: 18 Sep 2011, 18:25

20 Oct 2015, 01:23

Bara huda » wrote: I ja tesko zamislim konkretne primjere sto bi to znacilo. :misli:

A i ono o sigurnosti koja ubija strast mi nije bas ....ne znam...ne kuzim :ne zna:
Ja bih prije rekla da upravo nesigurnost odnosa, kao sto je npr u preljubnickim vezama u kojima je seks uglavnom svemirski ( bar su ga tako opisivale na preljubnickom chatu), da je to bilo ono na cemu su veze najcesce pucale.
Dopizdilo bi to vec jednoj strani, da ne zna kako i koliko dugo ce to tako. Ni na nebu ni na zemlji.
Adrenalina je ocito bilo za izvoz, ali dopizdi to s vremenom.
Isto kao da ides na raffting, brzaci su fora i daju dobar sut, ali ne mozes dugo izdrzat. Takvu divlju voznju.

Mislim da je jedna od najvecih prednosti braka i obiteljskog zivota upravo ta sigurnost i rutina, osjecaj da pripadas negdje i da ti je sve poznato i da tebe znaju i prihvacaju.
Je da se tokom godina ti odnosi prilagodjavaju dobi i uvjetima, kao sto nemas isti odnos s roditeljima kad si dijete, tinejdjer ili odrasla osoba, ili djecu drugacije tretiras kad su mali a drugacije kad porastu. Ali osjecaj ljubavi je stalan.
Tako bi nekako trebalo ic i sa partnerom, slusas kako dise pa postupis kako mislis da je najpametnije.
Pa sta bude. :D
Ne znam. Sa svoje strane, iskreno, mislim da je sigurnost i rutina lijepa stvar. Ako čovjek ima zdrave granice i ako se osjeća ravnopravno u odnosu. Meni se suživot sviđao, baš taj dio predvidljivosti i rutine i to je ono gdje sam sebe jako iznenadila jer sam mislila da me uglavnom zanimaju nestabilni odnosi i da jedino tako mogu. Valjda se neke krive drine isprave putem same po sebi.
Jedini misterij, ako ću bit skroz iskrena, a to nije misterij, je da osoba zadrži sebe u odnosu, da ima svoje interese, svoje prijatelje, svoje hobije uz one zajedničke. Ali, to nije misterij. To je normalno.
Na kraju, ne znam, ako nekom treba konstantan adrenalin i konstantno zavođenje da bi ostao u nekom odnosu, a jebiga, ja mislim da to onda nije baš pravo i zdravo. I da osoba to treba riješiti sa sobom. To ja sad nešto kontempliram nevezano za ovo karambolovo, da ne bi bilo.
Misterij bi možda bio "biti svoj". S obzirom da dosta ljudi to i pogubi nekako u odnosu i postane "mi".
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Oct 2015, 08:59

Eks » wrote:Karambole, jel može neki primjer toga što pišeš? U praksi? Što to znači da ti je žena misteriozna?
Image

To ti meni ovako izgleda... :D
Ovo sivo je misteriozno. :zubo: Ovo bijelo smo mi zajedno.
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Oct 2015, 09:08

Bara huda » wrote:
Ja bih prije rekla da upravo nesigurnost odnosa, kao sto je npr u preljubnickim vezama u kojima je seks uglavnom svemirski ( bar su ga tako opisivale na preljubnickom chatu), da je to bilo ono na cemu su veze najcesce pucale.
Dopizdilo bi to vec jednoj strani, da ne zna kako i koliko dugo ce to tako. Ni na nebu ni na zemlji.
Adrenalina je ocito bilo za izvoz, ali dopizdi to s vremenom.
Isto kao da ides na raffting, brzaci su fora i daju dobar sut, ali ne mozes dugo izdrzat. Takvu divlju voznju.

:D
Do te nesigurnosti nekako dolazi, zar ne? Zašto se ulazi u preljub? Zašto se to doživljava kao nešto svemirsko? Zašto se ljudi zaljubljuju I osjećaju kao nikada prije u vlastitom braku?
Upravo zato jer žele naći taj osjećaj koji je negdje izgubljen ili je pokojni iako je ovo što nalaze, uglavnom, predstava izrežirana na željama, čežnji I osjećaju usamljenosti. I dopuštaju da ih vrag dočeka I opizdi letvom po glavi, a onda opet I opet...očekuju letvom po glavi, ali dobiju pajserom po bubregu I tako dok se stvar ne rzbije u komadiće I dok ne ostanu krhotine.
Jebiga, nema recepta. To pripada u područje samopomoći. Onome tko to hoće prihvatiti. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Oct 2015, 11:13

karambol » wrote:
Do te nesigurnosti nekako dolazi, zar ne? Zašto se ulazi u preljub? Zašto se to doživljava kao nešto svemirsko? Zašto se ljudi zaljubljuju I osjećaju kao nikada prije u vlastitom braku?
Upravo zato jer žele naći taj osjećaj koji je negdje izgubljen ili je pokojni iako je ovo što nalaze, uglavnom, predstava izrežirana na željama, čežnji I osjećaju usamljenosti. I dopuštaju da ih vrag dočeka I opizdi letvom po glavi, a onda opet I opet...očekuju letvom po glavi, ali dobiju pajserom po bubregu I tako dok se stvar ne rzbije u komadiće I dok ne ostanu krhotine.
Jebiga, nema recepta. To pripada u područje samopomoći. Onome tko to hoće prihvatiti. :zubo:
Sefe, nesto si se puno skoncentrirao na tematiku....Kad se dobri ljudi upuste u ljubavnu aferu.
Zelis li nesto podijeliti s nama? :ne zna:

Sala, sala, gdjo Karambol, pas koji je jako glasan nije opasan. :D

Nisam htjela povlacit paralelu izmedju bracnog i nebracnog odnosa u smjeru zasto ljudi traze uzbudjenje u zabranjenom vocu, nego sam mislila opcenito na nesigurnost odnosa koja djeluje lose na dugotrajnost veze.
Za razliku od sigurnosti i stabinosti koja mozda djeluje dosadno i smarajuce na dulji rok, ali koja je znatno stabilnija od ove druge, adrenalinske.

Recimo....moze se raditi i o mladim ljudima koji se zaljube kako se mladi vec zaljubljuju, lete svemirskim seksualnim prostranstvima, sve cvjeta ko tisuce makova. Crvenih. :cerek:

Osim sto je ona ( ili on, svejedno) onaj tip...kako cemo-lako cemo. Boem, umjetnik, malo mi za sricu treba, nigdar ni bilo da ni nekak....itd.
Ono sto se na pocetku cini adrenalinski uzbudljivim, van konvencija, rutine, ne znas hoces li se probuditi pod mostom ujutro ili u toplom stanu, s vremenom bi vjerojatno dopizdilo onoj drugoj strani. Koja je manje boemski nastrojena.
Moze se desiti da su oboje takvi, onda mozda moze to proc, ali takve su veze obicno znatno otvorenije i prema odnosima s drugim ljudima da bi to znacilo bitnu stavku za njihov odnos.
Dopizdi upravo taj osjecaj nesigurnosti i neizvjesnosti. Kao sto je i u normalnoj familiji veliki izazov gubitak posla, velika nesreca, bolest ili vec neka strahota. Neki prezive takve adrenalinske udare, ali bome neki i ne.

Moze bit da ja to gledam samo iz moje pespektive pa mi se takva nesigurnost cini neodrzivom na dulji rok. :ne zna:
Ali ja sam ziheras i volim sigurnost koju daje rutina. I rituali. Meni takav nesigurni nacin zivota ne bi odgovarao. A i imam srecu da sam u mogucnosti razbijati rutinu relativno cesto.

Sto ne znaci da nemam razumjevanja za eventualne adrenalinske sutove dragih mi ljudi, pa cak i npr. muza mi.
Jebiga, previse je toga vidjeno da bih mogla sve trpati u big no-no.
Ajmo rec....neka ostane u onoj sivoj zoni misterioznosti koja je dana gore.
Naravno, pri tome se neka pravila pristojnog ponasanja ipak trebaju postovati.

Eto, probala sam objasnit znacenje stabilnosti veze a ujedno i dala primjer misterioznosti. :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Oct 2015, 11:48

Zanima me fenomen braka i njegove mijene. Zanimaju me odnosi između dvoje ljudi, monogamija, grupni seks, preljubništvo i sve što se može naći.Sve što nas može snaći. :zubo:
Zapravo, zanima me kako se ponašamo u slobodi koju imamo i koliko smo uspješni u razgovorima. Sa svojim odrazom u ogledalu kao i s drugima koji se pojavljuju u našim životima. Zanime me lakoća odustajanja i lakoća pronalaženja "srodnih duša" zahvaljujući internetu, uglavnom. Zanima me i formiranje novih stavova koje prihvaćamo čitajući sve i svašta. Pa i ovo ovdje. :D
Fascinira me broj oglasa na stranicama "za upoznavanje", broj pe emova koji kolaju forumima...svašta me zanima jer se to sve odvija tu u mom okruženju i ljudima koji su oko mene. Promatram njihove reakcije, pokušavam protumačiti zablude i istine, krive Drine i poteze koji me frapiraju ili oduševljavaju.
Nekada sam toliku pažnju posvećivao znanstvenoj fantastici. :zubo:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Oct 2015, 12:04

karambol » wrote:Zanima me fenomen braka i njegove mijene. Zanimaju me odnosi između dvoje ljudi, monogamija, grupni seks, preljubništvo i sve što se može naći.Sve što nas može snaći. :zubo:
Zapravo, zanima me kako se ponašamo u slobodi koju imamo i koliko smo uspješni u razgovorima. Sa svojim odrazom u ogledalu kao i s drugima koji se pojavljuju u našim životima. Zanime me lakoća odustajanja i lakoća pronalaženja "srodnih duša" zahvaljujući internetu, uglavnom. Zanima me i formiranje novih stavova koje prihvaćamo čitajući sve i svašta. Pa i ovo ovdje. :D
Fascinira me broj oglasa na stranicama "za upoznavanje", broj pe emova koji kolaju forumima...svašta me zanima jer se to sve odvija tu u mom okruženju i ljudima koji su oko mene. Promatram njihove reakcije, pokušavam protumačiti zablude i istine, krive Drine i poteze koji me frapiraju ili oduševljavaju.
Nekada sam toliku pažnju posvećivao znanstvenoj fantastici. :zubo:
Znas ti onu o macki i radoznalosti. :E

Mensecini da puno toga tebe zanima. Bar otkad ti je znastvena fantastika postala ...ne znam....manje zanimljivom. :D

Moram ic mijenjat gume, samo ti pisi sto te sve zanima pa cemo vec iztrkeljarit stagod. Da ne ispadne da se samo o politici moze trkeljat.
I dobro, Nodens o svom vidjenju medjuljudskih odnosa.

E da, mozda nema potrebe za ovim savjetom ali onako opcenito....nekad vrijedi da sto vise vidis, manje znas. A i sve ti je manje toga jasno.
Dobra je strana da sto si stariji, sve manje ti je stalo. :zubo:
User avatar
karambol
Posts: 8110
Joined: 09 Jan 2012, 12:55

20 Oct 2015, 12:20

Bara huda » wrote: Znas ti onu o macki i radoznalosti. :E

Mensecini da puno toga tebe zanima. Bar otkad ti je znastvena fantastika postala ...ne znam....manje zanimljivom. :D


Dobra je strana da sto si stariji, sve manje ti je stalo. :zubo:
Uvijek treba učiti. :zubo:
Nije ti manje stalo. Možda si manje eksplozivan i sklon drami, ali ne slažem se da ti je manje stalo. Barem meni nije. Upravo mi se čini da je suprotno. :cerek:
Ja cijeli život sanjam kako odlazim uz rijeku starim parobrodom koji vozi sol
I da nosim jednu davnu nikad prežaljenu ljubav tanku, dugačku cigaru i par mamuza od zlata...
ostruznicagornja
Posts: 805
Joined: 08 Aug 2015, 00:41

20 Oct 2015, 12:45

Moze bit da ja to gledam samo iz moje pespektive pa mi se takva nesigurnost cini neodrzivom na dulji rok. :ne zna:
Ali ja sam ziheras i volim sigurnost koju daje rutina. I rituali. Meni takav nesigurni nacin zivota ne bi odgovarao
Pa kad sam ja u pitanju bara huda to jeste različita perspektiva od moje, meni bi odgovarala neka što bi joj i nesigurni i sigurni i svaki drugi način života sa mnom odgovarao, ovo što veliš i u kartonskoj kutiji ispod mosta ako tako ispadne, i to bi joj odgovaralo. Nekako mi to računanje sve pokvari, a i planiraju ljudi život kao da su od titanijuma. Realnost je da može sjutra da mi se desi da capnem, gašenje svjetla, ili preksjutra, mada se ja nadam da neće prije subote, bilo bi mi krivo da ne vidim pad Bokase uživo, ali i to eto može da se desi.
User avatar
Bara huda
Posts: 3109
Joined: 03 Nov 2011, 21:49

20 Oct 2015, 23:04

karambol » wrote:Zanima me fenomen braka i njegove mijene. Zanimaju me odnosi između dvoje ljudi, monogamija, grupni seks, preljubništvo i sve što se može naći.Sve što nas može snaći. :zubo:
I koliko god bio upoznat u teoriji sa svim sto te zanima, nece ti pomoc kad ces trebat primjenit u praksi. Ako ces trebat. :ne zna:
Jos je svaki pojedini slucaj po necem isti kao i drugi, a opet jedinstven po necem drugom.
Najcesce po ucesnicima i nasem odnosu prema njima. Ako se radi o bliskim prijateljima ili rodbini ili pak o vlastitom braku, dozivljaj je drugaciji od onog koji imas ako se radi o povrsnom kolegi s posla.
Istu stvar razlicito gledas, ovisno o kome se radi.
Zapravo, zanima me kako se ponašamo u slobodi koju imamo i koliko smo uspješni u razgovorima. Sa svojim odrazom u ogledalu kao i s drugima koji se pojavljuju u našim životima. Zanime me lakoća odustajanja i lakoća pronalaženja "srodnih duša" zahvaljujući internetu, uglavnom. Zanima me i formiranje novih stavova koje prihvaćamo čitajući sve i svašta. Pa i ovo ovdje. :D
A gle, danasnja razmjena informacija je velika. Uvidi u glave i nacine razmisljanja koje ljudi dopustaju (jer se tjese nekom anonimnosti) koliko mogu bit poticajni da sam formiras svoje misljenje kombinacijom raznih informacija i onda vidis sto rezonira sa tobom, toliko mogu bit i destruktivni za covjeka i njegove bliznje ako se lose primjene.
Sto se tice pronalazenja 'srodnih dusa' pomocu moderne tehnologije, pa ne vjerujem da je tog danas puno vise nego prije.
Hocu rec, i prije su se ljudi...hmm, srodno pronalazili :cerek:
Istina, na druge nacine, vise direktnim kontaktom ali princip je isti.
Pricali su mi kasnije kakvi su maltene grupnjaci znali bit sindiklani izleti. Tipa svatko sa svakim, ntko sa nikim vise od dva puta tokom veceri. :D
Tako da, bar sto se seve tice, ne mislim da je danas Sodoma i Gomora u odnosu na 40-tak godina prije.

Ja kad citam forum imam dojam da postajemo sve konzervativnije i zatucanije drustvo usprkos nikad laksoj dostupnosti informacija. Bar mi se takvima cine mladi narastaji. :ne zna:

Fascinira me broj oglasa na stranicama "za upoznavanje", broj pe emova koji kolaju forumima...svašta me zanima jer se to sve odvija tu u mom okruženju i ljudima koji su oko mene. Promatram njihove reakcije, pokušavam protumačiti zablude i istine, krive Drine i poteze koji me frapiraju ili oduševljavaju.
Nekada sam toliku pažnju posvećivao znanstvenoj fantastici. :zubo
Mene je to pustilo pred koju godinu, zato i kazem da s godinama opada interes. :D
Ne znaci da ce i tebe, mozda ces i sa 70 bit okupiran tematikom. :ne zna:

Prema mojim iskustvima, to se pocne desavat oko 40 godine zivota. I onda nakon 5 do 10 godina dolazi do smirivanja strasti.
Nesto slicno onome sto je Selimovic pisao za dervisa....da su cetdesete ruzno doba i sto se tice zelja i ostvarivanja.
A bude se nemiri u covjeku i vode u pobunu. Pa budi ti sad pametan. :D

Mozda je stvar hormonalnog uzroka, to je doba kad se tijelo polako priprema za starost ( da, starost, oni koji smataju da je svako doba nove tridesete neka ne citaju :D ), kad si uglavnom zacrtao neki put kojim tabanas, kad se djeca polako osamostaljuju i kad iz punog warpovskog pogona pomalo pocinjes kociti.
Entuzijazam mladosti polako kopni, energija nije vise neiscrpna i nadjes se negdje gdje se ne snalazis.
I tako, mic po mic....svasta se zivom covjeku desi. :D
Post Reply